Jump to content

Moto Zajednica

izbor motora

Recommended Posts

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Kv
  • Motocikl: Piaggio

Zeleo bih da kupim nek croos motor,pocetnik sam..iskljucivoo motor za off road,suma,livada,brda...

Pa ako mozete da mi date neke preporuke 2T ili 4T ? Gledao bih neki do 2000e ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Kao početnik, gledaj nešto od 125 kubika, naravno dvotaktno. Uvek sam pre za Enduro motor nego za kros, ali ako ne budeš našao ovo prvo, snaćićeš se već i sa ovin drugim. Uvek isti savet, što očuvaniji motor i što mlađi. Baci pogled na KTM EXC125, Husqvarna WR125... Ili Yamaha YZ125, Suzuki RM125, Kawasaki KX125, Honda CR125, Ktm SX125, Husqvarna CR125 (ima jedna dobra u Smederevu u toj ceni) itd. itd. Sve što preskoči, daj za opremu i uživaj, jer ovi motori mogu da pružr zabavu, samo takvu...

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova

Sa predhodnim postom mogu da se složim samo u konstataciji da uzmeš enduro,umesto MX-a.Razlikovaćeš ih jer enduro motori imaju napred far i nazad štopaljku i za 1 inč manji zadnji točak.Cross motori se koriste za nešto drugo,a ovo što si ti naveo za čega bi ga koristio-enduro!

Predpostavljam da si početnik i 4T motori se (iako malo teži) lakše voze od 2T motora.Hoću da kažem da ćeš više uživati u vožnji vozeći 4T,nego 2T.

Nešto ne pratim cene u zadnje vreme,ali neka Yamaha WR250,Kawasaki KLX250 ili Honda CRF250l bi bili prava mera za početnika (ako to jesi) za "ulazak" u off-road priču

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Cene su astronomske, a ove motore je skoro pa nemoguće naći kod nas. Navedena Kawa i Honda imaju previše kila u odnosu na količinu konja, jedino mu WR može pružiti koliko toliko zabave u šumi. Neka dvotaktna 125ica će mu staviti mnogo veći osmeh na lice, a opet nije nešto sa čim neće moći da se izbori. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova

Kupis 2t 250,i ako prezivis prvu sezonu nema kraja radosti:)))

Salim se naravno.

Sta znam sad 2T ili 4T...Ako hoces opusteniju voznju uzmi 4T.Dosta stabilniji motori,lakse je predvideti sta ce da te snadje ako odvrnes gas.Plus sta jako smara veliko motorno kocenje.Kad ga vozim osecam ko da sam na nekoj traci.Jedino sto imaju zvuk koji pleni.450 kubika +yoshimura=perverzija

Ako hoces zabavu onda 2T.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

I ja sam se davno dvoumio sta uzeti ??

Trazio sam nesto za livadu, brdo, oranje i sumu, cisto da se izduvam kad pozelim.

Svi su mi savetovali da uzmem neki kros od 125 ccm.

Probao sam od drugara neki suzukijev enduro od 125 ccm i razocarao sam se kako ide i vuce.

Izmedju enduro i punog krosa je ogromna razlika, ali ja to nisam znao.

Bojao sam se da ni kros od 125 ccm nece biti ono sto ja trazim i da nece imati dovoljno snage.

Zato sam odlucio da to mora da bude pun kros i oobavezno 250 ccm.

 

Kupio sam  na kraju Suzuki RM 250 ccm, sa tim motorom nema greske.

Motor je babaroga, ide i vuce kao lud.

Nije preterano tezak, a snage ima do mile volje. 

Prvi put sam seo na kros motor od 250ccm, i osecaj je fenomenalan.

 

Garantujem ti da ti osmeh nece dugo silaziti sa lica, bice to kez od uveta do uveta.

Motor nema sanse da ti dosadi, a i ako ti se to nekada desi uvek mozes da uzmes lepe pare za njega.

 

Ja se i dan danas kajem sto sam svoj posle godinu dana prodao.

Kriza u firmi, plate pocele da kasne i racunam bolje da mi stoje pare u dzepu nego motor u garazi.

 

Suzuki RM 250 ccm vredeo je svaki €€€, i lepsi je bio od para.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Taj suzukijev enduro je sigurno model TS,  a on je svetlosnim godinama udaljen od recimo RM-a 125. A na primer KTM EXC125 je hard enduro motor, koji je babaroga i garantujem da će osmeh biti uvek prisutan. A opet, može i da se registruje, a i prilagođeniji je šumi nego bilo koji kros. E sad, to je konkretno za šta su motori namenjeni, može i EXC na stazu, a može i RM u šumu, pa ko šta voli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
15 hours ago, Nidža016 said:

Hlade se onoliko koliko se greju. 

Hlade se,al ne mozes poreci da se ne greju vise od 2t.

Uostalom zasto na svim extreme enduro trkama dominiraju 2t?to je jedan od razloga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Naravno. Tako je, dominiraju 2t motori, ali enduro motori, ne krosevi. To je i poenta moje priče.

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Amortizacija na prvom mestu, pa sve ostalo, a to rasterećenje i dužina brzina se lako prevodi u - lakše se vozi po šumi. Dugme, svetlo, registracija, veličina zadnjeg točka, oprema koja se pakuje na motor, itd. itd ako ćemo u detalje, ima mnogo stvari..

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja