Jump to content

Moto Zajednica

Manasija, Resavska pecina, vodopad Veliki buk i Ravanica

Recommended Posts

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha tdm 850

Sledeci ponedeljak sam organizovao sebi slobodan dan, vreme bi trebalo da me posluzi, a destinaciju koju sam odabrao da se provozam i posetim su manastiri Manasija i Ravanica, Resavsku pecinu i vodopad Veliki Buk.. Od Beograda i nazad oko 400 km ... ne nocimo nigde, nemamo vremena zbog posla a i nema psa ko da mi cuva ;) 

Interesuje me neki predlog za dobar restoran ili jos neko mesto za videti koje mi se uklapa u rutu ???

Prihvatam sve sugestije iskusnijih bajkera, nikada nisam bio na ova mesta niti prosao tim putem :moto2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha tdm 850

A kontam da do Markovca spicim autoputem, onda se iskljucim i preko Svilajnca za Despotovac, Manasiju i dalje ka pecini i vodopadu...Onda ka Senju i Ravanici i opet nazad autoputem za Bg...

Nemam zivaca da opet vozim samo magistralom, sad za vikend sam presao preko 500 km magistralom, bulja mi je utrnula, jedva sam se dovukao kuci... ;) 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Od Manasije do Lisina (ako nastaviš tim putem) je očajan put. Bolje se vrati tih par  kilometara i dobrim putem pravo do Lisina. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha tdm 850

Cek posteje dve opcije od Manasije ka Lisinama...Bolji put preko Bukovca i Panjevca no preko Dvorista???
Koji nazivi jbt, kastig zivi f382136d1a207b7939d6e8d524325d59.jpg

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 236 postova
  • Lokacija: stockholm
  • Motocikl: plavi

od lisina preko resavice i pasuljanskih livada ok je za voznju, izbijes na ravanicu pa cuprija al nemoj odmah auto put... tu nastavis magistralnim do jagodine (dobar je) i taman popijemo po kaficu :) ... ako sam dobro shvatio @Šumadinac ti je upravo to i rekao, vrati se par kilometara do grada i na raskrsnici levo, pravo preko dvorista :) ...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha tdm 850

Snacu se nekako, ne brinem...imam i navigaciju za ne daj Boze... Uglavnom jedva cekam ponedeljak i novu avanturu...Kupio sam motor 7.06 ove godine, moj prvi u zivotu i do sada sam presao 5500 km , za 3.5 meseca... Nije lose za naprednog pocetnika

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Virago 535
16 hours ago, Dzigi666 said:

Sledeci ponedeljak sam organizovao sebi slobodan dan, vreme bi trebalo da me posluzi, a destinaciju koju sam odabrao da se provozam i posetim su manastiri Manasija i Ravanica, Resavsku pecinu i vodopad Veliki Buk.. Od Beograda i nazad oko 400 km ... ne nocimo nigde, nemamo vremena zbog posla a i nema psa ko da mi cuva ;) 

Interesuje me neki predlog za dobar restoran ili jos neko mesto za videti koje mi se uklapa u rutu ???

Prihvatam sve sugestije iskusnijih bajkera, nikada nisam bio na ova mesta niti prosao tim putem :moto2:

A prihvatas li drustvo kolege sa Yamahom (Virago 535) :-) ? Drugar i Ja smo juce (on vozi Hondu Hornet 600) obisli krug Bg-Avala-Ralja-Mladenovac-Oplenac-Mladenovac pa auto put do Bg-a... ali smo zakljucili da je kratka relacija...ovaj tvoj predlog zvuci zanimljivo pa ako vreme posluzi i naravno ako mogu da se izvucem sa posla, rado bih se pridruzio. Naravno ako je drustvo pozeljno. ;-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha tdm 850
A prihvatas li drustvo kolege sa Yamahom (Virago 535) :-) ? Drugar i Ja smo juce (on vozi Hondu Hornet 600) obisli krug Bg-Avala-Ralja-Mladenovac-Oplenac-Mladenovac pa auto put do Bg-a... ali smo zakljucili da je kratka relacija...ovaj tvoj predlog zvuci zanimljivo pa ako vreme posluzi i naravno ako mogu da se izvucem sa posla, rado bih se pridruzio. Naravno ako je drustvo pozeljno. ;-)
Moze brate, sto da ne, 0603250888 , evo ti moj broj pa se javi oko daljeg dogovora ...

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha tdm 850

Juce smo obisli sve sto smo i planirali, skoro sve ustvari...Izostavio sam Ravanicu i Krupajsko vrelo, kratko traje dan, nisam imao vremena.
Isli i vratili se preko Ralje i Mladenovca...
Manasija, sta reci za mesto bez da je prelepo, osetis neki mir tamo nebitno dal si vernik ili ne...30243e8b32bdc419625216a04fdfdd28.jpg7369b5a091d04839883abc9fe41e52fb.jpgc8c7adfa25d1dee936b5dc9fc95c582f.jpg

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha tdm 850

Put do Resavske pecine od manastira i nije nesto, najaca scena je bila kad sam video lika kako tera vepra na parenje...vepar presrecan no takav je zivot na selu, u neku ruku srecan i spokojan u odnosu na grad...

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha tdm 850

Potom smo se zaputili ka vodopadu Lisiciji buk, lepo mesto, u sklopu vodopada solidan restoran, dobra klopa, pogaca im gazi kakva je... 586880b2295eda800015ed7070d9d78b.jpge18d3e6947d0c0a6790c369df5034216.jpgfad055e408143aaaaf31df57abae212e.jpg846ac85248f22913452e4c990a30a1fe.jpg

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha tdm 850

Put do vodopada od pecine je dvosmeran, al ima mesta samo za auto, u dve krivine sam se mimoisao sa kamionima iz suprotnog smera, sreca bio sam oprezan i skroz uz desnu stranu sam se pomerio...a kamiondzije opusteno, cini mi se pun gas tuda...

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha tdm 850

E u povratku kuci sledi spektakl, na nekom zeleznickom mostu , negde kod Svilajnca koji radi samo u jednom smeru padnemo...
Ukljucujem se na most, iza nekog slepera, reko daj da ne idem sredinom sina no da se pomerim sa desne strane...
Kako sam krenuo preko sine da predjem, tocak prokliza, motor u jednu stranu, mi u drugu...
Epilog, ugruvali se malo, ja malo vise...rebro me boli i ruka, i iscepao sam kisno odelo skroz...
Dragana moja prosla odlicno, a motor, sa par ogrebotina...640069b620cfdebfcae85fcc52643cc3.jpg8d0063425371507d6f791fc73f8cf7f4.jpg

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha tdm 850

Pri padu sam izbio vazduh , al sam onako pod adrenalinom se podigao odma, sve se to u sekundi desava...proklizali smo barem 5-6 metara...sreca pa nam nista vise nije bilo, njoj bas nista, samo je rukavice izgrebala...
Upalili smo masinu opet bez problema, zahvalili se Bogu na sreci, i nastavili put ka kuci ...

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja