Jump to content

Moto Zajednica

Pijani vozaci

Recommended Posts

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Sinoc sam se izjadao grofu, evo sad i vama :)

 

Mesto: Selenča, opština Bač

 

Pijana budala mi iseče put. Otkinuti fuzaster, šalterica, slajder, plastika slomljena. Koleno natečeno.

Sreća samo što nisam brzo vozio. Čuvajte se, idiota ima svuda

IMG_0052.JPG

IMG_0053.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Zvao policiju, sve uradjeno po propisu. Lik nije hteo da duva u dreger uopste, jos se svadjao sa policijom. Mogao je i batine popiti od njih. Ma da mi je samo motor da sredim kako je bio, ostalo cu ja lako :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 621 postova
  • Lokacija: Kać
  • Motocikl: Kawasaki ER-6n 2006g.

Uh dobro si prošao, motor će se popravi, primetio sam da je ove sezone bio otvoren lov na bajkere, mnogo kolega je imalo udese.

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Ma kod mene nije toliko strasno, ugruvao koleno jesam ali to ce proci, nista nisam slomio a to je bitno. Sad cemo videti dalje sta ce biti. Cekam poziv iz policije kako i sta dalje, rekli su da ce mi javiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema
2 hours ago, Momentum said:

Zvao policiju, sve uradjeno po propisu. Lik nije hteo da duva u dreger uopste, jos se svadjao sa policijom.

Sta moze da se desi sto nije hteo da duva? Zna li neko.

Zamisli napijes se ko svinje. izazoves sudar, necesda duvas. ne mogu da te terete za to. prodjes sa packom ://

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Policija ima pravo da te vodi da vadiš krv, ako nećeš da duvaš. Naravno da ima načina, a vadjenje krvi je najprecizniji način da se utvrdi količina alkohola :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Ako sam dobro skontao policajca, njega sad policija tereti za opiranje ili sta vec. Tako da njemu neka kazna sleduje bez obzira na saobracajni prekrsaj. Posebno ce se videti za udes. Pri samom slikanju mesta udesa, policajac vec unapred kaze "druze, 95% u startu ti kazem da je kriv, a vidim po njemu da je i pijan", tako da videli su oni odmah o cemu se radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Idi ti kod lekara, nek snime koleno, ne mora kost da bude slomljena, imas tu i meniskus, petulu, ligamente , možeš da vučeš posledice ceo život. Komšiju mi udari lik sa kolima ( komšija vozio bicikl ) , slomio mu neku malu koščicu u stopalu - komšija nosio gipsanu čizmu dva meseca, posle rehabilitacija, sad hoda, al nema šanse da potrči .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3099 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
Pre 2 sati, Momentum je napisao:

A ne, cist udarac, ostao sam ja na motoru. Slajder je odradio posao u smislu da je pijanom debilu ceo prednji kraj auta odvalio :)

Ako je...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1648 postova
  • Motocikl: /

Ma bre trci kod doktora iako ti nije nista, zbog osiguranja... I pravac advokat...

Propustas bar 200.000din zbog pijanog majmuna, koji ce da plati neku glupu kaznu. Njega ces lako da savatas negde samog u mraku ako treba...

Idi ti da naplatis novu opremu, registraciju za sledecu godinu, gume... I 15 dana na moru (motorom), da lecis to crvenilo na kolenu!:)

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 10 sati, markoizkule je napisao:

Sta moze da se desi sto nije hteo da duva? Zna li neko.

Zamisli napijes se ko svinje. izazoves sudar, necesda duvas. ne mogu da te terete za to. prodjes sa packom ://

Ako odbije da duva dreger vode ga na vadjenje krvi,moze da odbije i vadjenje krvi a tad mu se automatski pise da je bio pijan.Tako je bar bilo po starom zakonu,ne znam da li su to menjali

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Imao je priliku da se ispravi i da se izvine kao covek Ako je vec pogresio i seo pijan za volan mogao je kad je već napravio glupost da se pokaje inda se izvine i da se ispravi (koliko je to moguće u tom trenutku). Kad već ne želi to da napravi onda ga treba drugačije naučiti da tako nešto ne može da se toleriše.




Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15
Pre 21 sati, markoizkule je napisao:

Sta moze da se desi sto nije hteo da duva? Zna li neko.

Zamisli napijes se ko svinje. izazoves sudar, necesda duvas. ne mogu da te terete za to. prodjes sa packom ://

Pa nije bas da ne mogu da te terete :)

 

"Казном затвора од најмање 15 дана или новчаном казном од 100.000 динара до 120.000 динара и 14 казнених поена казниће се за прекршај возач који:
5) одбије да се подвргне утврђивању присуства у организму алкохола и/или психоактивних супстанци помоћу одговарајућих средстава (алкометар, дрога тест и др.), односно стручном прегледу из члана 280. став 4..." 

 

Pre 16 sati, ser je napisao:

Ma bre trci kod doktora iako ti nije nista, zbog osiguranja... I pravac advokat...

Propustas bar 200.000din zbog pijanog majmuna, koji ce da plati neku glupu kaznu. Njega ces lako da savatas negde samog u mraku ako treba...

Idi ti da naplatis novu opremu, registraciju za sledecu godinu, gume... I 15 dana na moru (motorom), da lecis to crvenilo na kolenu!:)

200.000 tesko, ali svakako propustas da naplatis jedno skromnije letovanje na osnovu lekarskih nalaza. Trebao si odmah da zahtevas lekarski pregled i sacuvas sve nalaze radi kasnije naplate.. Sada nisam siguran koja je procedura i da li mozes nakon nezgode da se javis na lekarski (verovatno mozes ali da ne lupam napamet). Znam da kada sam ja imao nezgodu, policajac me je odmah pitao da li hocu da se javim na pregled kod lekara jer je u tom slucaju potpuno drugacija situacija. Bez telesnih povreda, dakle samo materijalna steta jeste saobracajni prekrsaj. Sa druge strane, ukoliko bilo ko od ucesnika zatrazi medicinski pregled ili medicinsku pomoc u tom slucaju ide krivicna prijava i tereti se za krivicno delo ugrozavanja bezbednosti.

Motor mozes sam da slikas, a mozes i da zamolis svoje osiguranje da ti usluzno izvrse procenu stete sa svojim vestakom. Moje osiguranje je meni na zahtev to besplatno uradilo (moguce da se kod nekih osiguranja placa). Dosao procenitelj, slikao, detaljno napisao izvestaj o svim ostecenjima, istampao, narezao disk, ja to predao u osiguranje okrivljenog i kasnije naplatio stetu. 

Takodje, ako si imao nesto od moto opreme, sve detaljno slikaj, napravi spisak (npr. Moto jakna marke Spidi. Kupljena pre 2godine, vrednost jakne 150e, uzmes napravis 1 sliku na kojoj se vidi marka jakne i jos 3-4 sa jasnim ostecenjima). To sacuvaj i kada proglase njegovu krivicu, obrati se osiguranju za naplatu stete. Tu je problem samo sto oni to ne je*u 3% da izvines. Meni su za motor i platili realno oko 20.000, ali su mi za opremu dali nekih 10.000, a vrednost moje opreme u tom trenutku je bila sigurno 300e. Tu bi najbolje bilo ako imas ili si sacuvao racune od kupljene opreme (ja konj naravno nisam imao).

Malo sam opsirnije, ali valjda ce ti nesto biti od pomoci..

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

Situacija od pre 2-3 meseca: drugar i ja krećemo na vožnju, tek što smo krenuli još nismo ni izašli iz naseljenog mesta, čiča u nekoj kršini od zastave nam ide u susret i odjednom naglo skreće levo (naravno bez migavca) i seče nas. Drugar naglo koči i jedva ga izbegava skretanjem u levo, ja sam išao iza njega pa sam imao više vremena da odreagujem i ukočim. Silazimo sa motora, vidimo da je sve ok na sreću dobro je prošlo, krećemo ka zastavi koja stoji na desetak metara odmah ispred prodavnice, čiča otvara vrata i kreće da pegla malo po sebi malo napolje, nešto mrmlja i pokušava da izađe ali ne može ni glavu da drži uspravno kolko je pijan. Mi se pogledamo, hteli smo na trenutak onako besni da ga izvučemo iz auta i da ga otreznimo po kratkom postupku a onda se saberemo i zaključimo da ćemo verovatno sebi veći problem da napravimo, jer je tu inače već bilo ljudi ispred prodavnice. Pozivam policiju i objašnjavam situaciju da bi mi oni rekli da nije ništa strašno pošto nema povređenih i da se u tom slučaju ništa ne preduzima?! Ja ispizdim i kažem mu da nema povređenih jer smo imali debelu sreću i da će ova budala verovatno za 10 minuta da krene dalje autom i da pokuša da ubije nekog drugog, i pitam ga je l treba ja da preuzmem stvar u svoje ruke pošto vi nećete pa da tek onda dođete pošto će tada sigurno biti povređenih.. "Ne ne vi njega nipošto ne smete da dirate to je kršenje zakona, mogu da vidim gde je patrola pa da ih pošaljem da to provere ali neće oni sigurno za 2-3 sata a druge patrole nema..." Vidimo mi da je otišlo sve u ku*ac, sednemo i nastavimo gde smo krenuli da nam bar vožnja ne propadne. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Sto ne bi mogao naknadno da se javi na lekarski? Ako tog momenta nije osećao bol zbog možda adrenalina i možda i zbog toga sto je još sve vruće bilo, ne znaci da i sutra to neće da ga boli niti da nema povreda. Moguće i sem kolena i da je vrat povredio zbog naglog pokreta, možda i ledja.. to ne možeš istog momenta da znaš.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1575 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
2 hours ago, AndjeoPakla said:

... hteli smo na trenutak onako besni da ga izvučemo iz auta i da ga otreznimo po kratkom postupku a onda se saberemo i zaključimo da ćemo verovatno sebi veći problem ...

Slična situacija pre dosta godina i to u Kneza Miloša u Beogradu u sred bela dana, Doduše ovaj nije povraćao ali je jedva sklopio rečenicu "pa što se ljutiš ništa nije bilo". Htedoh i ja da ga nokautiram u prvom trenutku ali, začudo, bih pametan pa mi ruka ne ode ka njegovoj glavi nego ka bravi volana.

Ugasim mu auto, izvučem ključeve, pa ih zafrljačim preko svih 5 traka sve do kućice pandura ispred ambasade. E kada je ovaj došao da vidi šta se dešava ostavim njima dvojici da se objašnjavaju a ja lepo svojim putem.

Ne možeš svaku budalu prizivati pameti, niti to treba raditi ali ne treba ni samo proći pored ubice u pokušaju zato što ti je tako lakše. Svaka je situacija priča za sebe, vi ste postupili dobro, onoliko koliko je u datoj situaciji bilo moguće.

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

imam advokata u NS koji je meni na procenat dobio plus kintu, a već sam bio regularno naplatio sve. Tužio se za razliku godinu i po, ja zaboravio, tek me zove da dođem kod njega po kintu.

imaš pp

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1766 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
2 hours ago, ivica744 said:

Obavezno se zaliti na bolove u vratu,ide kragna 2-3 nedelje i oko 120000 dinara za to

Nije to baš tako lako - bar kod nas u NS. Izgleda su ih navatali da dele te kragne, pa su neki bili i pod istragom.

Bar su mi tako rekli kad sam ja zaglavio u urgentni.

Idi tamo, kaži boli te koleno, ispričaj šta je bilo, neka snime i napišu kakvo je stanje. Sa tim papirom potražuješ od osiguranja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja