Jump to content

Moto Zajednica

Bmw r 90s

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K100
pre 12 minuta, Utjerivac je napisao:

Po mogucnosti u fabrickom stanju za 1000E? ;)

E , to bi bilo , odlicno. Ideja je , kupiti neki i napraviti da bude u fabrickom stanju .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilija Pegaso 650 Cube, MZ TS 125, BMW R 65

Tesko ces naci model R 90 S.Ima ovde u Bgd jedan preuredjen, (bolja rec je upropasten)u bobera,bas taj,deda Savin.Moj drug je takodje imao R 90 s,ali davno bese,sredinom 90-ih ga je prodao.Taj motor ima sirovu snagu,bas muski motor,visoko cenjen u svetu.Vozio sam ga vise puta,bas ta njegova sirovost je upecatljiva.Ne znam u cijim je rukama taj motor zavrsio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!
Pre 2 sati, oldtajmer je napisao:

E , to bi bilo , odlicno. Ideja je , kupiti neki i napraviti da bude u fabrickom stanju .

 

Neces to naci nigdje, a ko ga ima ( i ma nesto u glavi ) vec je fabrickom stanju i sa cifrom od cca 5 - 6000E pa na gore. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

Ako ti nije stalo do pedigrea (šta piše u saobraćajnoj) relativno lako možeš da ga napraviš sam. Ono što vizuelno razlikuje 90s od sabraće serije /6, /7 je maska (koju već imaš), kokpit (voltmetar i sat koji je znao da isprazni akumulator), sedište (verovatno najteže i najskuplje za naći), Del Orto šiber karburatori, dodatni disk napred i dvobojni umesto jednobojnog rezervoara. U samoj mašini razlika je u prečniku klipa (cilindri se samo razbuše na novu meru), bregastoj i ventilima. Sve lako rešivo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
pre 28 minuta, spredrag je napisao:

Ako ti nije stalo do pedigrea (šta piše u saobraćajnoj) relativno lako možeš da ga napraviš sam. Ono što vizuelno razlikuje 90s od sabraće serije /6, /7 je maska (koju već imaš), kokpit (voltmetar i sat koji je znao da isprazni akumulator), sedište (verovatno najteže i najskuplje za naći), Del Orto šiber karburatori, dodatni disk napred i dvobojni umesto jednobojnog rezervoara. U samoj mašini razlika je u prečniku klipa (cilindri se samo razbuše na novu meru), bregastoj i ventilima. Sve lako rešivo.

Ali pod uslovom da se ima neki /6 ili /7...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K100
pre 50 minuta, spredrag je napisao:

Ako ti nije stalo do pedigrea (šta piše u saobraćajnoj) relativno lako možeš da ga napraviš sam. Ono što vizuelno razlikuje 90s od sabraće serije /6, /7 je maska (koju već imaš), kokpit (voltmetar i sat koji je znao da isprazni akumulator), sedište (verovatno najteže i najskuplje za naći), Del Orto šiber karburatori, dodatni disk napred i dvobojni umesto jednobojnog rezervoara. U samoj mašini razlika je u prečniku klipa (cilindri se samo razbuše na novu meru), bregastoj i ventilima. Sve lako rešivo.

Znam sve to. Ja imam , kompletan , nov motor, bez zamajca i korpe ,nov menjac i novu viljusku. Nabavljeno jos ,1982 i stoji konzervirano. Ali nemam , vise nista. Zato , trazim ,neki koji je kompletan , kao osnovu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

To i htedoh reći. Mnogo je lakše naći i doraditi bilo koji "običan" /5 /6 /7 nego nabasati direktno na R90. U Srbiji praktično nemoguće. Policija ih na žalost nije imala, inače bi bila druga pesma.

Cena dorade okvirno: - kokpit =100-150 evra; sedište = 200-250; karburatori = 300-350; disk = 120 (ebay) - 300 (BMW); klješta, čizma, crevo, razdelnik = 150-200; farbanje = kako se snađeš. Ne znam trenutne cene u Evropi, ali u Australiji se R90 ne može naći ispod $10000.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja