Jump to content

Moto Zajednica

Moj udes, 10.9. 5:15 ujutru, Pariskih Komuna [NON FATAL]

Recommended Posts

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: BMW F650GS 2005.

Ljudi, ja bih vam javio ako mislite da banete kada moze tog dana. Ne pozivam niti trazim da se okupljaju svi redom, ali da ne bi konfuziju pravili za one koji hoce, najbolje je tako. Najlepse bi bilo u kaficu kad bi me pustili sutra kuci, ali o tom potom.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Meni je firma 2 godine bila tu na toj raskrsnici (zgrada koja se vidi u pozadini na drugoj fotki sa mesta nesreće čiji prozori direktno gledaju na raskrsnicu). Ja sam tu raskrsnicu zvao "prokleta" raskrsnica. Nije moglo da prođe ni dva dana bez nekog sudara - ali bukvalno ni dva dana - samo čuješ kroz prozor škripu kočnica i lupanje! Kad se poklepaju automobili uglavnom je prolazilo bez značajnijih posledica osim materijalne štete, ali sam se isto tako tu nagledao oborenih skuteraša i motorista za ceo život - nekad su i oni prolazili skoro bez posledica a nekad i sa lomovima, težim udarcima itd.. - srećom nisam imao prilike da vidim i da neko smrtno strada. Nakon što su postavili semafore, malko se smanjio broj udesa, ali i dalje to jednostavno nije to... 

 

Tebi druže želim brz oporavak i puno mentalne snage jer će ti trebati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Dok čitam slošilo mi se. Kad pomislim prethodni dan zdrav i prav krenuo na posao i onda ti neki idiot promeni život iz korena. "Uups, izvini nisam te video" čuvena rečenica, a meni dođe da im je..m milostivu majku. Reči utehe nemam iako pokušavaš da se čak i malo šališ na svoj račun ali znam da ti nije lako.Pozdrav

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 422 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

Super si nam ti.

Budi jak jer suzama i kajanju mesta nema.

Ja bar licno verujem da biramo kakav zivot uzimamo pre nego sto se rodimo,kao u prodavnici kaputa.

Obuces ga takav kakav je i prihvatis sve sto ti nosi. Sto ga pre prihvatis vise ce ti ostati vremena da u njemu uzivas.

Nije nam ni prvi ni poslednji, valjda.

Samo se cuvaj stazerki da te neka ne  prevari dok spavas ;).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Honda Varadero 1000
On 9/13/2017 at 17:19, milos-v je napisao:

Braćo,drugari,kolege...

Situacija koje je pogodila naseg kolegu Filipa ima strasne razmere... koliko je njemu tesku fizicki i psihicki ne mogu ni da zamislim.

Voleo bih da ga obradujemo bar na neki nacin i olaksamo muke...

Koliko sam upoznat sa mogucnostima naseg zdravstvenog osiguranja,ono ne pokriva izdavanje proteze za mlade ljude. Mozda gresim,ali i svakako da ako pokriva to ,moze da dobije samo neku jeftinu varijantu proteze.

Nasem kolegi ona nece trebati neko vreme,ali i to ce brzo proci i doci trenutak da on stane na noge. Taman da se mi organizujemo.

Zeleo bih da se skupimo i prikupimo materijalnu pomoc da on moze da dobije neku savremenu protezu koja ce mu olaksati dalji zivot.

Siguran sam da ce on imati informaciju u neko dogledno vreme koliko bi novca trebali da skupimo da on dobije pomagalo,te proteze prilicno kostaju.

 

Filipe,ne poznajem te licno, ali sam se bas potresao citajuci sta te snaslo i zelim ti brz i lak oporavak.

Podrzavam u potpunosti,a kolegi svaka cast na jacini,zelim ti brz oporavak i budi i dalje tako jak duhom,uz tebe smo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Gardinovci
  • Motocikl: CBR 600 F4i

Au druže, baš mi je bilo teško kada sam čitao temu. Svi smo mi svesni naše ranjivosti na motociklu ali niko ne očekuje ovako strašne posledice. Svaka tebi čast na čvstom karakteru i istrajnosti, na muci se poznaju JUNACI. Drži se samo i nemoj da kloneš duhom! Kao što ti je već napisao Severian, ako ti bilo šta zatreba slobodno piši, naćićemo način da ti pomognemo. 

 

Kao što je spomenuo milos-v, savremena proteza sigurno nije jeftina a u mnogome bi mogla da olakša dalji život i rad našem povređenom kolegi Filipu. Bilo bi mi zaista drago kada bismo se organizovali i pomogli mu da do nje lakše dođe. To je najmanje što možemo uraditi za njega.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Kolega svaka čast na pozitivnoj energiji. Pretrnuo sam dok sam čitao post. Nastavi i dalje tako, biće teže, ali život ide dalje, kao što neko reče bitno je da je glava cela, sve je unutra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: BMW F650GS 2005.

Pozdrav drugari... Evo, još jedno buđenje, malo bolnije od prethodnih, ali idemo dalje. Što je više dana bolnih dana iza - to je manje bolnih dana ispred. Malo su smanjili i infuzije i lekove, a bogami i posete po sobama pa je malo nezgodno - zaboli, zatreba promeniti kesu sa mokraćom, a nema nikoga satima i zayo sam prešao malo u low power da spavam većinu dana. Još malo valjda pa ću kući i onda bar ću lepo sa mojim malenim, a po ljudskim godinama punoletnim sijamskim burazerom (u prilogu na slici) da se lečim u miru i tišini, sa povremenim predenjem. Još jednom, pozdrav za sve :)

P70915-054523.jpg

1960833_10202972047837852_2453240130056014564_o.jpg

  • Podržavam 17

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: BMW F650GS 2005.

Ustao sam, "Prošetao" oko pola metra :) Ideeeeeemo dalje :) Našao sam i štake pa valjda krećemo uskoro sa tim, a to kad krene... Ma ima da do vrata sobe odem, ni kraj hodnika mi neće biti daleko :) Noga malo više boli nego obično, rađen je bris iz rane od kog mi se EU zvezdice poređale oko glave pa ćemo da vidimo kakva je tu situacija. Za sad sam, koliko je to moguće - happy :)

  • Podržavam 19

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CRF300L

Dragi kolega iz firme i kolega na dva točka.

Ovo je u najmanju ruku otrežnjavajuće za sve nas. Jako mi je žao i želim ti da sa istom energijom i duhom nastaviš dalji oporavak.

 

Nije fraza, tu smo za tebe...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Bravo momcino! Samo napred. Malim koracima, ali sigurnim, daleko se stize. I iskoraci uvek tom nogom i reci:"ja sam zdrav mlad covek i jos mnogo toga me ceka da uradim u zivotu".

Nemoj da dopustis da te to u bilo cemu ogranici. I pobeda i poraz su u tvojim rukama.

Produhovljenog si lika i verujem da ce neki Filip koji se bavio necim drugim sada izaci iz senke. 

Da je Servantes oplakivao svoj hendikep (zgrcenu i neupotrebljivu saku kao posledicu ranjavanja) sigurno ne bi napisao jedno od najznacajnijh dela svetske knjizevnosti. Mogao bih da navodim primere do sitnih sati...

Nekako verujem u tebe i pomocicu kako mogu, u ostalom i ja sam iz Zemuna. 

Ostani jak.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: BMW F650GS 2005.

Još jedno hvala ljudi :) Danas se prošetalo i na štakama par metara, sitnim koračićima, a na hodalici se došlo do hodnika i tu okret. Videću da se od ovoga napravi neko malo, pisano iskustvo, sažeto u lep tekst, nazvano recimo "Moja Borba"... ... ... Ustvari, moja borba već ima i nije preterano dobro koristiti to ime, ali smisliće se drugo :D Ima pomalo graphic slika neprevijeno kako stvar izgleda, ali to i nije (a možda baš i jeste uz upozorenje) dobro postavljati ovako negde. Videćemo, otvoren sam za predloge. Nadao sam se skorijem odlasku kući, ali ajde... Ovde smo i napredujemo. Do skorog, sledećeg čitanja/kuckanja, pozdrav :)

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Kada budeš spreman, jedva čekam da sednemo i popijemo kafu (piće, ili dva :) ). Nešto mi se javlja da će nam trebati poveća kafana...

 

Jako se radujem tvojim koracima. Mnogo sam viđao tih bolnica, sve znam kako je... Navijam(o) za tebe iz petnih žila!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Čitam ovu temu već neko vreme i skupljam snage da napišem par reči.

 

Pre svega, kolegi naklon do poda za ovakvu srčanost i hrabrost. Takav entuzijazam nisam video, čini mi se, nikada u životu!

 

Poslednjih par dana samo mi je ova slika u glavi kada vozim skuter. Koliko je život nepredvidiv, neuhvatljiv, nepouzdan! Nista ne treba uzimati zdravo za gotovo! U trenutku menja se sve.. Vozim mao baba ovih dana, ali ni to očito nije nikakva garancija...

 

Momčimo, tebi želim svu sreću i snagu ovog sveta. Siguran sam da će ti se nekako kompenzovati u zivotu ovakva nesreća, na neki neshvatljiv način..

 

 

:mobilizator:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Lafe, drži se tako hrabro, srčano i sa puno entuzijazma i duha kao i do sada! Želim ti da se što pre oporaviš i da prevaziđeš tu groznu situaciju koja te je snašla.

Ono što se tebi dogodilo, a što može da snađe i bilo koga od nas, samo potvrđuje staru istinu da čovek zaista poseduje samo ono što nosi u sebi (karakter, emocije, znanja, proživljena iskustva...) i ono što da drugome. Sve ostalo što imamo, materijalno, nestalno je i promenljivo i može da nestane u trenu. Živiš normalno, tutnjiš, napreduješ i onda ti sudbina bez najave podeli takve karte za ceo život... Baš se sjebah čitajući temu. 

Ne daj se, ljudi poput tebe iz svake bitke izađu kao pobednici!!!  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 587 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere

Brz oporavak ti zelim i sto manje bola,mentalno si jak sto je najvaznije a sve ostalo ce se poklopiti s vremenom.Sto je jedan nasih starih kolega voleo da ponavlja cesto "strpljen,spasen" Veliki pozdrav i drzi se.

prati s mobilnog

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: BMW F650GS 2005.

Hvala Vam ljudi do neba :) Drzim se, danas sam i izasao do hodnika na stakama i napreduje se lepo, stabilno. Sa takvom podrskom kao sto ste vi ljudi, nema nama kraja. Od sveg srca hvala jos jednom i divne dane i noci na putu vam zelim :)

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja