Jump to content

Moto Zajednica

Moj udes, 10.9. 5:15 ujutru, Pariskih Komuna [NON FATAL]

Recommended Posts

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Ti bi trebao da učestvuješ u emisiji život priča. Tvoja hrabrost,volja, smelost, bi svima trebali da budu inspiracija za borbu sa zivotnim problemima.

Sve najbolje ti zelim od sveg srca.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Evo ga Fica, ziv zdrav prav, ne izostaje sale i pozitivnih misli, i dalje se tuzi sa drzavom, bice valjda dobrih vesti uskoro :)

 

inace na levoj "nozi" od dodatne opreme ima: externu bateriju, nosac peroreza i kablova kao i baterijsku lampu

 

Screenshot_20190829_183015.jpg

  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: BMW F650GS 2005.

Društvo!

 

Evo, da se javim. Situacija - pa, veselo. Radno, ide, ne žalim se. Kao što se vidi iznad - iskorišćen je prostor da se ugradi power bank i futrola za kablove za razne telefone i uređaje :) Po potrebi mogu da uključim USB lampu pa imam "far" za kretanje po mraku :)Što se tiče napretka u celom procesu i igrarijama oko toga... E, tu je po običaju - složeno.

 

Sa osiguranjem je u toku spor jer osiguranje smatra da "lečenje pokriva zdravstveno osiguranje" i spore svašta što je plaćano kao dodatno - razne analize, protezu i propratnu opremu za istu (naravno da nisam dostavljao račun za bateriju i ove personalizovane dodatke :) ). Podsećam da socijalno pokriva oko 90000din za celu protezu, a ova je koštala 450-500000din (bilo koja zemlja u okruženju pokriva takvu kao moju protezu iz PIO fonda). Naš PIO pokriva troškove proteze sa drvenim stopalom, najjeftinije varijante koja nije fleksibilna i sa kojom nema hodanja bez šepanja.

 

Sa vozačem kombija je u toku proces po redovnom krivičnom postupku koji vodi tužilaštvo i tu nemam informacija šta se dešava. To mi je i dalje žao što ide tako, ali kada pribrane glave sednem - ja nisam skrivio ništa, a sve je na meni na kraju. Silikonska čarapa (lajner) koju koristim da bi mi bilo hodanje udobnije traje obično oko 18 meseci i to vreme je prošlo, a to opet - PIO ne pokriva (nekih 70-tak hiljada). Za sada se lajner drži OK, na iznenađenje protetičara.

 

Sa PIO... e tu je šou program. Na komisiji sam bio ove nedelje, posle brda analiza kod neurologa, ovde, onde... I izgleda da nije moje stanje dovoljno da dobijem 60% stepen invaliditeta donjih ekstremiteta (sam nedostatak noge u mom slučaju je 50%) pa da imam pravo na parking mesto, jeftiniju registraciju, itd. Zanimljivo. Oduzetost, oštećenja nerava, neurološki poremećaji koji utiču na motoriku, nedostatak dobrog dela (dominantne) noge nisu dovoljni da čovek dobije olakšice. Ajde, videćemo. Nije problem da se pomučim gde god da krenem, neće mene to sprečiti da skitam, ali kako vidim, neće me ni sprečiti da jednog dana odskitam u jednom pravcu.

 

Što se tiče nas - družine, tu imam ideju koju sam pomenuo u drugoj temi već. Možemo da napravimo video jedan sa porukom koja se tiče crash barova. Možemo da malo napravimo kratak scenario, malo šok video gde bi pitali zašto crash barovi nisu dozvoljeni kada su zaštitna oprema? Ja da sam to imao (nisam stigao na F650GS da stavim), najverovatnije bi mi noga bila u gipsu neko vreme, a ne u medicinskom otpadu. Najverovatnije ne bi skupljali priloge i vucali se po sudovima oko toga šta treba da se naplati i ne bih postao stručnjak za protetiku. Interesuje mene sve, ali nije mi bila želja da iz prve ruke upoznajem bezbroj medicinskih ustanova, jezivu birokratiju ove države i da u svakoj zemlji ispitujem cene i opcije protetike. Sada mi je radno vreme normalnije, vikendima sam slobodan pa možemo da nešto zanimljivo snimimo. Možda ovi iz ABS što su dokoni i donose odluke u nedostatku slobodnog vremena, bez grama iskustva u oblasti (da imaju praktičnog iskustva nikada ne bi donosili odluke koje donose) nauče i vide nešto. Teško, ali košta nas malo vremena i ništa para.

 

Puno vas pozdravljam sve i nadam se skorom viđenju :)

 

Fića

  • Sviđa mi se 23
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 621 postova
  • Lokacija: Kać
  • Motocikl: Kawasaki ER-6n 2006g.

Sta da ti kažem, budi uporan ja se preko 2 godine borim sa budalama na komisiji, kod mene je desna noga kraća 3 cm i za njih to nije skoro nista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Veceras sam naleteo na tvoju pricu. Procitao je u dahu. Pa jos jednom. I moram da ti kazem da nisam lak na suzama, ali suze idu same kada citam sta ti se dogodilo, isto kao sto dolazi i osmeh kada procitam na koji neverovatan nacin ti to ostavljas iza sebe i guras napred.

Velika si inspiracija i zelim da znas da sam puno naucio citajuci ovu pricu. Hrabrost, snaga volje i vedrina duha koje si pokazao su svakako nesto sto je mene licno nateralo da se cak i postidim nekih svojih razmisljanja i sumnji, a svakako da su putokaz i lekcija kako se treba nositi sa svim onim sto novi dan moze da donese.

Hvala ti na tome!!!

Zelim ti da svoj oporavak i svoju borbu nastavis uspesno i da budes srecan i nasmejan kao i do sada.

Ziveo!!! Bravo!!!

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

A bas sam pre neki dan rasmisljao sta je kolegom Stoev-om, nema ga...  pa moras neki Harli da uzmes, kad si vec u Amerikama budi kao Ameri, i moras stomak i bradu da pustis :D 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1664 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Nikako u kalup da uleti, pa ipak je on naše gore list, drago mi je Filipe da si se snašao i skupio hrabrosti i smelosti da nastaviš dalje, bogatiji si za još neka iskustva a verujem da se tvoja uživanja tek zahuktavaju i počinju. Vozi I uzivaj u životu, glava je na ramenima, i to mudra i pametna, doneće telu i duši radosti sve više i više vremenom pred tobom, samo napred junačino

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650

Огроман поздрав и драго ми је да си ок. Упознали смо се на Коси, у кафићу. Остани тако позитиван :)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sreca i osmeh su kljuc svega ..., 367 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ... Pčelica :) ... FZ6 N...

To Fićo neuništivi :)

Samo napred , neverovatno kako se život promeni za tren u svakom smislu... 

Bravoooo :sampion:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1835 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Tek sam jutros naleteo na ovu temu. Jbga, na forumu sam od avgusta 2019-te, i još uvek nisam sve teme otvorio... Uglavnom, od jutros, sa prekidima zbog posla, pročitao svih 15 strana, sve druge teme sam zapostavio. I kao da sam gledao neki film, pa sada premotavam sve u glavi. "Tvoj film", tvoj život posle...

Naklon do poda. Za tvoj duh, za istrajnost u svemu šta si proživeo, za detaljno i lepo opisivanje svega kroz svaki tvoj post...Samo da ti poželim dug život, zdravlje, i sreću celog sveta ! Zaslužio si.

Napisao sam još dosta, evo drugi put već brišem, ne ide mi penkalo...:)

Sve najbolje !

 

  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Kikinda - Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZZ-R1100

Ja sam tek danas naisao na ovu temu i procitao je takodje u jednom "dahu".

 

Kao neko ko je tri puta operisao isto koleno i ko nije odustao od svojih snova, jako mi je drago da to isto vidim kod kolege. Kolega, sve vec znas, pa samim tim i nemam potrebe bilo sta da dopisem. U svakoj situaciji, u najtezim pogotovo, kada niko ne veruje u vas, glava je uvek gore, jer... sta nam drugo preostaje sem da se borimo?

 

Sportski pozdrav, ziv i zdrav uvek bio!

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

I ja tek sad naleteh na ovu temu. Naklon do poda za duh Filipe! Jedna teška priča, ali i odlična motivacija za bilo koga kome dođu "crni dani", bez obzira na uzrok. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja