Jump to content

Moto Zajednica

Moj udes, 10.9. 5:15 ujutru, Pariskih Komuna [NON FATAL]

Recommended Posts

  • Drug član, 1664 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Znači jos tranziranja, ako nastavis ovoliko pod nož presticices ove starlete, stim da njima nijedan zahvat ne pomaže da se dovedu u red, a ti ces biti još funkcionalniji, brzi i bolji u svakom pogledu... smara to sve, verujem, ali zamenices ove zatvorske - bolničke dane novim avanturama i životnim uspesima, koji te čekaju da se vines u visine, vertikalno da se uspravis dok glavom oblak ne opalis. Ajd polako veseljace

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Filipe, ljudino, to su prolazne opstrukcije. Znam da to sada ne izgleda tako, ali će ti problemi uskoro postati istorija.

Piši kad uzmogneš i samo hrabro. Kafa i druženje, pobeći nam neće.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Gardinovci
  • Motocikl: CBR 600 F4i

Drži se Filipe, uz tebe smo!

Nego jeste li išli u nedelju na kafu? Imao sam volju da dođem ali me je stegla neka gripa pa nije bilo svrhe da se javljam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Fićo, nedaj umoru da steže, osmeh na lice, glavu gore, idemo još preko jednog brda, zbog nas koji te bodrimo i zbog sebe. Moraš dalje. 

 

Kažu naši stari: pred zoru je najtamnije! 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: BMW F650GS 2005.

Društvo,

 

Veliki pozdrav :) Javljam se posle 4. operacije po redu - fibula je odstranjena i sve je proteklo (za sada) OK. Rez je nekih 10cm, sa strane i vec narednog dana sam bio kuci, na moje odusevljenje :) Neverovatno je koliko sam se obradovao sto sam pusten kuci... u utorak skidamo konce i nastavljamo oporavak dok ne splasne otok i dok ne budem opet sposoban za rehabilitaciju koja na zalost krece skoro ispocetka :( Proteza sada ne odgovara, ali srecom se menja samo leziste koje je bilo i ovako privremeno i to me ne kosta nista (jupiii).

 

Nego... hocemo na kafu oko podne negde, u nedelju? Nije bila kafica dugo :)

 

Pozdravljam puno,

 

Fića :)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: BMW F650GS 2005.

Mozemo isto mesto, a lako cemo korigovati u neki od tih lokala okolo ako bude hladno ili nam se prosto ne svidi :)

 

Radujem se skorom vidjanju ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: BMW F650GS 2005.

Društvo, pozdrav!

 

Nije me bilo dugo, izvinjavam se na neaktivnosti, bilo je na sve strane jurnjave, ali za promenu - jurnjave na dve noge! Danas sam bio na uzimanju mera za trajnu protezu :) Lečenje se završava krajem maja, ja se osećam sjajno i krećem se sa protezom i bez štapa, bez ikakvih pomagala (ako izuzmemo protezu - pola noge, jel'te :) ) Malo je nezgodno još uvek po neravnom terenu, ali i to je svakim danom sve bolje i bolje. Stepenice nisu tolika više prepreka, ako izuzmem silazak niz iste jer ipak nosim 49 broj pa je silazak nezgodan, uvek mi deo stopala viri preko ivice, ali i to će vremenom biti lakše - ne sjajno, ali lakše. Sinoć baš sam morao da se penjem stepenicama do stana na treći sprat jer je neki genijalac ostavio otvorena vrata od lifta na petom spratu pa sam crk'o, ali uspeo. Još je to penjanje na hard modu u mojoj zgradi jer nema gelendera za pridržavanje (stepenište ide oko lifta).

 

Što se tiče suda - to se mrda nekako, ide - bio sam da dam izjavu, ali nisam mogao jer je predmet vraćen kod veštaka zato što je gospodin koji je vozio kombi i udesio me promenio iskaz i negira krivicu za udes. A kunem vam se, da je ostao pri prvobitnom iskazu gde je priznao krivicu, hteo sam da od suda tražim da mu se odredi što manja kazna i ako se uplaćuje novčana kazna, da se uplati u fond Nataše Kovačević (košarkašica koja je ostala bez noge kao i ja i koja ima fond za pomoć sportistima sa invaliditetom). Ovako, ne želim nikoga da štedim ko smatra da nije kriv (time sam automatski ja kriv). Ročište su mi rekli da će biti oko septembra pa do tad ćemo videti.

 

Nazad na moju situaciju - generalno sam dobro, ume da me boli noga (koje nema), ali to uglavnom bude kratko, na par sekundi. Pri dodatnim pregledima zbog tegoba koje nisu baš za forum je utvrđeno da imam povredu cele lumbalne kičme, diskuse, izlivanje tečnosti itd i doktor je preporučio operaciju koja nije hitna dok god ja funkcionišem bez bolova u kičmi, ali je neizbežna. Terapije od sad pa nadalje za kičmu su mi obavezne, kao i stroga kontrola telesne težine i redovne vežbe za leđa - od sad pa dok sam na ovome svetu. Meh... šta da se radi - ovo smo prošli, proćićemo i to - dodajemo i to na spisak dnevne rutine. Ovo vreme se prolepšalo, ja skitam i vozim auto - tu je burazer "razbio kasicu prasicu" pa je pomogao i kupili smo auto u kom je motor pouzdan, automatik menjač pouzdan, odlično stanje i lak za ulaz izlaz - BMW X3 iz 2006. Sve je lepo, ali mi je baš krivo što eto, društvo ide na dva točka, u vožnje, druženje, a ja ili zaobiđem to, ili se tek ponekad priključim kolima. Neću ni ja da budem teret društvu da moraju da me vucaju svuda ili čekaju kolima da dođem (a nije ni to to). Vozio bih ja na dva točka, ali nemam srca mojima da budem uzrok strepnji i nemira kad izađem iz kuće, dosta su propatili od svega, a i ja sam postao skoro šatiran kako sam osedeo.

 

Još jedna stvar - bio sam na invalidskoj komisiji koja je za sada odlučila da nemam pravo na parking, jeftiniju registraciju i tome slično jer po pravilniku PIO gubitak noge ispod kolena je 50% invaliditeta što nije dovoljno nizašta (60% naviše ispunjava uslove), tako da meni zvanično nije ništa. Bar me država smatra za potpuno sposobnog i jednakog svima, samo da dobijem poziv za vojsku još. Videćemo, nije da sam baš 50% kao što kažu jer kičma uzrokuje još problema koji dodaju malo specifičnosti mom slučaju pa ću se naoružavati argumentima, dokumentacijom i žiiiivcima pa ćemo se "ćerati". Bar mi je moja draga firma (bez sarkazma) obezbedila parking kada se vratim. Jedva čekam nazad u normalu i na posao.

 

Tako drugari... puno vas pozdravljam, puno sreće i pameti na drumu pa se još viđamo :)

 

Fića ;)

 

IMG_20180504_112809_496.jpg

  • Sviđa mi se 14
  • Hvala 4
  • Podržavam 15

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Crossrunner 2017

Fico, javi mi se na PM jer mislim da ti puno mogu pomoci oko kicme. Svakako ne zuri sa operacijom.

 

 

Gesendet von iPad mit Tapatalk

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1664 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Divim ti se svakim danom sve više i više, jer treba sve te seratore i birokrate preživeti i izdici se iznad cele situacije ali pošto si neunistivog duha samo grabi napred, jer zivot na tebe čeka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Hvala ti za post koji mi je ulepšao dan.  :takoje::takoje:

 

Delom pokazuješ da reči Vojvode Mišića nisu mrtvo slovo.

Ko sme, taj može, ko ne zna za strah taj ide napred.

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Fico, iako te nije bilo dugo vreme, od tebe nisam ocekivao nista manje. Ti si LAV, i takav ces da budes ceo zivot. Naravno, podrska od bliznjih i ostalih oko tebe je potrebna, ali tvoju vatru koja bukti trajace do kraja vremena.

P.S. Mislim da ces na kraju i sesti opet na motor, samo nek prodje vreme, par godina mozda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sreca i osmeh su kljuc svega ..., 367 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ... Pčelica :) ... FZ6 N...

Fića više nije Fića, postao je BMW :) ...

Šalim se malo , bravo Fićo puno sreće i samo napred :sampion:

 

 

46.gif.428f551cc78c022151072547172e1e09.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja