Jump to content

Moto Zajednica

Moj udes, 10.9. 5:15 ujutru, Pariskih Komuna [NON FATAL]

Recommended Posts

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: BMW F650GS 2005.

Postovana druzino, nadam sam se da nikad necu pisati ovde, ali eto. Naime, zavrsio sam sa poslom u NCR, preko puta SIV-a i krenuo ka Tosinom Bunaru. Ko me zna, zna kako vozim i auto i motor - oko 40km/h tu. Ide mi u susret kombi iz suprotnog smerai odjednom, bez migavca, na semaforu kod 9-te gimnazije covek skrece levo u Goce Delceva. Nisam uspeo da mu pobegnem skroz, on je mene udario, tacnije, kontakt je bio na spoju maske i fara Iveco Daily kombija - ja sam preleteo haubu, skotrljao se i zavrsio na pesackom prelazu, u fetalnom polozaju. Kaciga uradila posao, pojas takodje, rukavice, ali noga... noga kao zele i pocinjem da vristim od soka. Kad sam video da me nista osim noge ne boli (nisam trebao, ali imao sam srece), okrenuo sam se na ledja a levu nogu sam osetio da je kao krpa. Stali neki ljudi, stigli ortaci koje sam zvao i onda krece jurnjava u urgentni centar - hitna je valjda brzo stigla jer sam u soku izgubio pojam o vremenu, samo sam lezao, gledao u nebo i disao, onda je doslo temeljno snimanje, gubitak vise litara krvi, operacija. Na zalost, nogu nisu uspeli da spasu i opet sam operisan istog dana kad mi je leva potkolenica mi je amputirana. Danas tek (12.9.) sam uspeo da dodjem do telefona i komunikacije sa spoljnim svetom pa vam ovo pisem. Slike su ortak sto je slikao posto su mene odneli.

 

Nadam se da ce ovo biti korisno nekom, zelim vam ljudi srecu na drumu.

image-0-02-05-3276f5e2068a131944e5df19667dfd0f78b5dd8e6c8973d9536883ed216eb417-V.jpg

image-0-02-05-3ab866229573ff7bee558d4f81b590d84e56a0809e719d2db9f673d2ae97c849-V.jpg

image-0-02-05-094b13154ede62c93c72cdba4040d094f55318b23a7c2a6f80ea4e2536e655ba-V.jpg

image-0-02-05-9b9edc6080785b94f73177b3da3ebc197a918d654d9d8b6dc20f4c1e4951a95c-V.jpg

P70912-152846.jpg

image-0-02-05-15cfd3af084f6fa236ca67b4956ee88e47712aee9fd1fa840bdb01e495f479bc-V.jpg

image-0-02-05-60d83e971d8a8d908f17a18cda14f16ad5fe40771e240cfaf5ed700f5ecceb7f-V.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 621 postova
  • Lokacija: Kać
  • Motocikl: Kawasaki ER-6n 2006g.

Au čoveče neznam šta bih ti rekao a da ne zvuči otrcano ovo je strašno ne dao bog nikome, želim ti što brži oporavak koliko je to moguće.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Au najezio sam se dok sam citao ovo ... 
msm meni stvarno nisu jasni vozaci majke mi ... 

I evo iskreno tek mi nije jasno kako je i noga ovde mogla da strada znaci evo nije mi dobro od razmisljanja ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Drzi se! Ne daj se.

 

Iskreno ti ovo kazem, svi smo uz tebe, potpuno sam siguran. Ovo je velika zajednica, molim te kazi ako bilo sta trebas, veliko ili malo, privatno ili javno. Neko ce se stvoriti, ja u moje ime obecavam.

 

Veoma, veoma si jak. Mnogo mi je zao, sve, sve moje pozitivne misli su uz tebe.

 

Tu smo. Pisi nam. Bilo sta sto ti je na srcu.

 

 

 

 

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: BMW F650GS 2005.

Hvala vam ljudi. Nije mi jasno kako me nije video, LED far još imam koji baca jako lep i koncentrisan zrak, i svirao sam i pokusavao sta sam mogao, ali eto. A noga kako je stradala - kombi je mene udario tacno u nogu i izmakao motor od ispod mene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Filipe... Živ si. 

Biće dana kada ćeš preispitivati svoje odluke, kada ćeš premotavati film i pokušavati silom volje da promeniš stvari.

Biće dana kada ćeš osećati kao da ti život nema smisla. 

Pred tobom su borba, strah i bol zbog izgubljenog i onoga što sledi.

 

Možda ne zvuči kao mnogo, ali, mi smo tu. Kada popizdiš zbog svega, kada se nakupiš žuči. Kada želiš da podeliš bol.

Mi smo ti ventil, podrška... Kada god ti to ustreba.

Novi život počinje sada. Bori se.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Brate,desilo ti se ono cega se svi plasimo,i mislimo da se nikad nama nece desiti.Dzaba sto je budala kriva,kad ti ostade bez noge.Ovo je samo potvrda da full oprema mora biti na nama,svo vreme dok smo na motociklu.Zelim tvoje misljenje,da li bi ti spasilo nogu da si imao kvalitetnu moto cizmu?Oporavices se ti brzo,dobra proteza omogucice ti najnormalniji zivot,verovao ili ne navici ces se na sve to.Da te tesim ne umem,ali fala bogu pametan si,cim radis u NCR-u,smislices najbolji nacin.Veoma mi je zao sto ti se ovo desilo,ali opet gledas,dises,postojis,hvala bogu.Ziv si.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Pozdrav kolega, oporavi se sto pre! Ne znam sta drugo da ti kazem,sem, tu smo da pomognemo kao sto severian rece. 

Budi jak ! 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: BMW F650GS 2005.

Pa... Imam cizmu koju to jutro nisam nosio, ali ne bi to pomoglo ovde - ovde je bio bas udarac u samu nogu. Sad mi se smenjuje drustvo u posetama u urgentnom, drzim se ja, cak se i salim ovde tako da ne klonem duhom - muku sam mucio sa gljivicama na tom palcu pa sam u neku ruku taj problem resio konacno, a za maskembal mogu biti kapetan kuka i tako to. Mozda bude neka kriza kasnije, ali za tada znam ljudi gde da se javljam i da ste i vi i mnogi drugi ljudi tu. Jos jedna stvar koja se tice opreme - lepo bih odrao i sake i sta sve ne da nisam ostatak opreme imao, da ne pominjem zakopcanu kacigu. Budite mi vi pozdravljeni pa kad se uhvati lufta se vidjamo, makar i na 4 tocka  ja dosao.

  • Podržavam 27

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Strasno iskustvo i za procitati. Nemoj da klones duhom, sve ce se nadomestiti i zivot ide dalje. Zelim ti brz oporavak. I budi u kontaktu sa nama, bicemo podrska.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Drzi se druze. Na zalost jos jedan dokaz da u ovom nasem hobiju je na prvom mestu sreca pa sve ostalo, znanje itd. Nadam se da ce ti oporavak sto lakse i brze proci, kao i lezanje u bolnici posto znam koliko je depresivno lezati tamo.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: NC750x

Preživeo si i dobio novu šansu. Kriza će biti ali one prođu, lakše ako imaš nekog uz sebe. Drži se, budi jak i ne oklevaj da tražiš pomoć. Želim ti da uvek imaš snage, volje i nađeš pravi način za sve što želiš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ma samo budi jak! Sto neko kaze, proteze su sada dosta modernije,naprave oni to funkcionalno i estetski dosta dobro. A maxi skuter ces uvek moci da vozis , samo polako ,oporavi se,slusaj lekare i ne gledaj iza sebe ! Samo napred,buducnost ti krojis,a proslost ne mozes promeniti. Rekao bih da si psihicki jak  ,bices dobro,siguran sam! 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Prijatelj ovde u Kraljevu, ostao je bez potkolenice kada je u jednoj krivini proklizao i udario u stubic od bankine...sam je sebi podvezao nogu i pozvao hitnu. Sada je potpuno rehabilitovan, nosi potkolenu protezu, vozi motor i dalje (letos je bio do Rumunije), radi punom parom...

Da znas da ima nade, ne kloni duhom...ako ti treba njegov kontakt, javi se.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Којекуде, 484 postova
  • Lokacija: Borča-Bgd

Drži se lafčino, jako mi je žao i teško kada čitam ovakve stvari. Želim ti brzo zaceljenje rana i bezbedan povratak u svakodnevnicu, moraš dalje!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Bravo daso na snazi i smirenosti! Ne znam kako ti je ali vidim da se dostojno nosiš sa situacijom.

Kao što su momci već pisali, šta god da treba javljaj!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

čitam i ne želim da poverujem u to što sam pročitao.

Drži se, budi jak.

 

Imam neke bivše kolege iz Telekoma koje su prešle u NCR, ti i ja se ne poznajemo, ali sigurno imamo zajedničkih poznanika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3075 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Pozdrav druže,ovo sam ja 16. maja ove god....isto išao 50-ak kad dečko izlazi iz fabrike i pljas u levu nogu,ja let,klizanje...ja konj nosio jet kacigu,vozio čopera onda, pa zato je izderotina ispod brade...kaže,nije me video,sere...nije ni gledao...tako i taj majmun,verovatno...ja malo sjebao zglob,ušivanje,još ne mogu da savijam mnogo prste,sjebao par zuba...mene udario sa fiat pandom,manji auto,kombi je već sila...nisam najebo kao ti,voziš pažljivo i opet ti neka budala zagorča život...želim ti brz oporavak i neka ti BOG da hrabrosti da to nekako prevazidješ...pozdrav od Milana iz AR-a

20170516_161758.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1664 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Link ka temi sam dobio od drugara, čitam, ne verujem i opet čitam i ne verujem i tako nekoliko puta u krug, a sve u nadi da mi se nije digao sistem od jutros i da ne kapiram šalu, dok mi nije puklo i u trenu mi se smračilo pred očima. Prečesto zaboravimo koliko smo lako ranjivi i kako slakoćom stradamo kao figurice od kristala.... malom nepažnjom, prave se veliki rezovi i čovek biva doveden u neka nenormalna stanja. Ali tvoj stav i duh me lafčino dižu u nebesa, ja uvek guram i vičem, optimizam večni, pa onda ni kad nema razloga za to i samo tako možemo sami sebi da učinimo da nam bude bolje, jer ti si najbolji primer toga da život nije ono što se desilo, već kako to lično doživljavamo i preživljavamo. Moja nesebična pomoć u svakom pogledu je tu, pustio sam ti i PP sa više detalja. Guraj, teraj, samo napre i veselo, u inat svima i slavu života, jer dok god imaš ovako široku dušu i veliko srce samo nebo je granica u tvojim mogućnostima. Svako dobro i da se što pre prebaciš na neko lepše i egzotičnije mesto, verujem u tebe !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Blizu granice!
  • Motocikl: KLE 500

Velika nesreća ali valjda iz svega što su ljudi ovde pre mene napisali možeš da pronađeš motiv da nastaviš dalje i da se raduješ životu.

I na kraju bar si se otarasio kanestena a  kapetana Kuka niko ne želi da glumi pa si sada u prilici da budeš  izraziti favorit. :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja