Jump to content

Moto Zajednica

10 u 1

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 421 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Royal Enfild meteor 350

Negde jos pocetkom juna pocelo je gledanje aranzmana za godisnji odmor.Posto smo prosle godine na putu po Toscani riknuli od vrucine rekao sam da vise ne dolazi u obzir bilo kakvo putovanje motorom na dalje ture u letnjem periodu.Stvarno tesko podnosim velike vrucine  i najsrecniji sam bio kad je pala kisa .Opet isti problem Vesna ima odmor samo u julu ili Avgustu .Gledam ponude raznih agencija i citam naglas dok se Vesna muva po kujni.Leto u Turskoj  al inkluziv  4 zvezdice  avion  povoljno.Jesi bre ti normalan tamo bacaju bombe  ne dolazi u obzir.Dobro evo Egipat  sve u fulu za pristupacnu cifru.Tamo kolju ljude na plazi  i ti bi stvarno isao tamo.Grcka mozemo da trazimo drzavljanstvo koliko smo bili tamo dosadno em meni prevruce .Smestaj ako ima bazen ko da si na azurnoj obali preskupo a ono sto je meni interesantno ostavljam za neke penzionerske dane.I onda naletim na agenciju Subi Dubi aranzman   Azurna obala  Nica Kan Monte Karlo  sve fino al autobus.Interesantno putovanje al ko ce da prezivi u busu 2 noci .Diplomatski zovem Vesnu da joj pokazem aranzman a odluku sam vec doneo cim sam procitao ono Nica ,Kan Monte Karlo.Vidi ovo   ona gleda  cita pa da ali vidis da je bus nema sanse da sa mojim  kukovima i tvojim kolenima izdrzimo taj put.

 Naivno pitam pa mogli bi mozda motorom odemo da vidimo Kan pa prodjemo Francuske Alpe  pa prodjemo celu Svajcarsku odozdo do gore  ,odemo do Nemacke obidjemo Bavarski deo  tamo nismo bili pa malo Dolomiti ponovo pa  Tirol ono sto nismo videli i na kraju odemo da vidimo Balaton. Znam da kad sam poceo da nabrajam mesta da je Vesna vec bila gotova.Voli motor i putovanja kao i ja .Da bi bilo demokratski ja joj dajem izbor da ona malo razmisli  par dana  a u sebi vec pravim raspored sta treba da odradim na motoru i sta nam treba za put.

Posle par dana nezaintresovano pitam ,sta mislis o onom putu?

Pa reko si da neces vise nigde leti na motoru zbog vrucine jedva si podneo  onaj put za Toscanu.

Jeste rekao sam ali prosle godine to ne vazi za ovu.

A onda pitanje  ,,Jel Provansa tu negde bilo bi lepo da prodjemo poljima lavande i da vidimo malo i Provansu.

Game over.

Pocinje pravljenje  rute.Beograd  Nica Ili Kan  1400 km to se prelazi u 2 dana ,Prvo nocenje Padova negde oko 800 km prvi dan bicemo najodmorniji najvise cemo da predjemo.Drugo nocenje negde na granici Italije i Francuske pa cemo videti .Napravio sam neku okvirnu rutu koja nije obavezujuca ali imamo neke orijentire kuda ici.Otprilike to bi trebalo ovako da izgleda.0.jpg.a8decfdd0dfa02458aee17307772af6c.jpg

 

Plan je sledeci Beograd  Padova .Padova Nica tu se smestiti i biti par dana obici Nicu,Kan Monte Karlo.Odatle proci Provansom tj krajnim delom Provanse  i zakaciti Francuske Alpe.Iz Francuske uci u donji deo Svajcarske i proci do gornjeg dela sa svracanjem u Livinjo na spavanje.Ponovo uci u Svajcarsku i preko Lihenstajna otici do Bodenskog Jezera.Odatle kroz Bavarski deo  Nemacke i Austriski Tirol uci u Madjarsku  obici Balaton i polako za Beograd.

Ovo je okvirna ruta koja je podlozna promenama sto se u praksi i pokazalo.Po gugl mapama to je negde oko 4200 km medjutim u realnom putu presli smo negde oko 5000 km gore dole. Sa Monakom i Lihenstajnom kao knezevinama i ovim drugim zemljama ispada da smo prosli  10 drzava  u jednom krugu.

 

Motor je standardno u dobrom stanju tako da na njemu nije bilo nista da se radi.Samo smo kupili nova kisna odela kod Lakija za svaki slucaj stare luisove kabanice su se raspale.Koferi tank torba spremni samo da popakujemo stvari u njih i krecemo .Polazak 20 jul,ali zbog nekih obaveza pomerili smo za 21.

Standardno za svaki slucaj uplacujemo putno osiguranje.Uvece pakujemo stvari u torbe sredjujemo dokumenta  i sa nestrpljenjem cekamo jutro da krenemo polazak u 6 ujutro da prodjemo sto vise dok ne krene vrucina.

Kao i do sad  nismo rezervisali nikakav smestaj ja sam skinuo neke mape  i imamo navigaciju na telefonu.Nemamo nikakav rok koliko ce put trajati  nista nas ne vezuje stajemo gde hocemo idemo gde nam se svidi pa sta nam Bog da .

 

 

1.jpg.79cfc532043a0a0d17cb26468b0aef1e.jpg

 

Mrle u top formi natovaren  ceka polazak ,krecemooo   Negresko dolazimo......

Objasnicu posle ovo za Negreska.....

 

 

 

 

  • Podržavam 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
1 hour ago, bobbra said:

Kao i do sad  nismo rezervisali nikakav smestaj ja sam skinuo neke mape  i imamo navigaciju na telefonu.Nemamo nikakav rok koliko ce put trajati  nista nas ne vezuje stajemo gde hocemo idemo gde nam se svidi pa sta nam Bog da .

 

:jee1: :takoje:  To, to je pravi plan putovanja !  :sampion:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Još jedno štivo meni omiljenih autora :). Jedva čekam nastavak taman da evociram uspomene sa slične ture, do duše kolima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 421 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Royal Enfild meteor 350

Do sada smo obicno kretali kad se naspavamo pa je to bilo 8 pola 9 ovoga puta krecemo u 6 da predjemo sto vise dok ne pocne vrucina.Svracamo na pumpu tocimo gorivo i krecemo. 

2.jpg.fd8c7ef1dd220e98bff4d1ac91e61ec7.jpg

 

Izlazimo na auto put i picimo.Granica sa Hrvatskom pasoska kontrola  , vozimo  sipamo gorivo kraca pauza da protegnemo noge i tako  do Slovenije .Kupujemo vinjetu i idemo dalje .U nekoj monotonoj voznji auto putem ulazimo u Italiju i produzujemo do  Padove gde planiramo da prenocimo .Iako je bilo jako toplo za divno cudo dobro sam podneo put.Motorom idemo u centar da nadjemo neki kafic sa wifijem da vidimo za smestaj mada sam ja skinuo adrese  par hotela za  svaki slucaj.Za divno cudo motorom moze da se dodje do samog centra gde je gomila kafica.Parkiramo se i biramo gde cemo da sednemo .Pitam konobara jel imaju wifi  da  imaju klima glavom .skidam jaknu stavljam na stolicu da se susi majca na meni skroz mokra   narucujem litar vode i kafe.Donosi narudzbinu pitam za sifru  za wifi on me gleda belo .Alo sifra pokazujem na tel on mrtav ladan kaze no wifi .Posto je video moju facu objasnjava da postoji otvorena gradska mreza  i bezi u kafic .Naravno ne mozes nista da otvoris  slab net.Sipam vodu zedan ko pas  flasa hladnjikava a voda u njoj mlaka.Pocnem da se osvrcem da vidim gde je konobar da mu jebem mater njega nema nigde.Vesna me smiruje  daj na odmoru smo opusti se  nemoj da se nerviras .Ni kafa  mi nije legla  fijasko.Kad sam zvao da platim pojavio se neki drugi konobar ovaj  nije smeo da se pojavi . Ajde da se prosetamo malo da protegnemo noge pa da idemo da trazimo hotel.

3.jpg.3edce6169ad632b397cc2934443bea50.jpg

 

4.jpg.203ab15fcff1b9da3b51eb736515505c.jpg

 

5.jpg.a5c349172c6d9364493f13364780c368.jpg

59b7f723517f0_72.jpg.3d50ae72dc05afcb41ee8afbb3b7a68a.jpg

6.jpg.12eedf3c4e8291875530465a94d31e66.jpg

 

 

Pada vece i vreme je da krenemo .Ja sam sa bukinga  skinuo par hotela sa cenom oko 60 e pa sam na navigaciji telefona  ukucao adresu prvog sa spiska.Levo desno i posle nekih 20 minuta nadjosmo hotel.parkiramo se i ulazim da vidim da li ima soba .Ima soba velika 80 e manja 60.Pocinje sprdnja koja je razlika osim cene .Kao mentolu mi objasnjava da je ova veca komfornija i sve ostalo .Ja ga opet navlacim gde je razlika   krevet tamo krevet ovamo i jedna i druga soba imaju kupatilo  gde je razlika.On sad ne zna gde ce vidi da prica sa glupanom koji ne kapira i napise na papiru da veci

apartman ima 35 m a manji 22 .Ja ga docekam na penal jel ima neku sobu od 15 kvadrata  za 40 e.Sa gnusanjem je rekao da imaju samo veliku i malu sobu  i da biram jedno od te dve . Da me Vesna nije cekala napolje  hteo sam da mu trazim metar da premerim sobu  da vidim kvadraturu.Uzeli smo manju sobu koja je bila sasvim korektna.

8.JPG.9d55abcb83e190f89c95423e5f113815.JPG

9.jpg.f2b5abdd8e94b7dff828ba22682c63d1.jpg

10.jpg.75859f621fa7c7fbad42a9a0fbcf0643.jpg

 

11.jpg.34730da3026c1db8469c17ee5792e256.jpg

 

Pre spavanja nije me mrzelo da dodjem do recepcije.Krajnje ozbiljan pitao sam ga da li soba ima tacno 22kvadrata ili je manja jer ja imam klaustofobiju i da dobijam napade ako je prostor manji od 20 kvadrata.Njegova faca na moje pitanje nema cenu .Posto me je ubedio da je sve u redu otisao sam  u sobu i celo vece se smejao na njegovu reakciju za kvadraturu.Za divno cudo hotel je imao dobar net pa smo malo ubili vreme pred spavanje a ja sam skinuo par hotela u okolini Nice i Kana gde cemo provesti sledecih nekoliko dana.

Prodje prvi dan i predjosmo 800 km.

 

 

 

 

 

 

 

7,1.jpg

7,3.jpg

  • Podržavam 15

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Padova prelep grad, od cele It,samo bi tamo mogao da zivim.. Ne volim zabare,al Padova,prelepa!

Svaka cast za klaustrofobiju, nikad se ne bih setio :lol3: 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

A za večeru...pivo! Koliko puta mi je to palo na pamet posle čitanja prošlog putopisa. I čini mo se kao odlična ideja :)

Čekam nastavak.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 421 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Royal Enfild meteor 350

Ujutro se pakujemo odlazimo  nazalost bio je neki drugi recepcioner pa nisam mogao da se oprostim sa mojim najboljim drugom iz Padove.Danas nam je u planu da svratimo na Lago di Garda  u Sirmione.Bili smo na gornjem  delu jezera  a sad nam se ukazala prilika da vidimo i ovaj lepi gradic.Izlazimo na autoput i idemo ka Bresi .Skrecemo i idemo za Sirmione.Kako smo skrenuli  posle par kilometara guzva. Svi italijani krenuli  na vikend al sto bas tamo gde i mi.Sa bocnim koferima nema provlacenja nego u kolonu i polako.Sunce pocelo da przi odozgo Mrle greje odozdo  ja se topim milimo vise se odgurujem nogama nego sto se vozimo.Nekako se dovucemo do grada malo udjemo i onda na jednom kruznom toku totalni kolaps.Iz svih pravaca zastoj niko se ne krece ni u jednom pravcu.Pocnem da psujem jbmt i kad sam poso i sto sam doso  Vesna cuti pozadi pusta me da se izduvam ja ljut ko ris.  U jednom momentu napravi se prolaz za pesake  i ja za njima kroz pesacku stazu kroz park preko trave i izadjem na obalu pored nekog kafica.Bezobrazno stanem na kraj pesackog prelaza i sednem u kafic.Kafa ladna voda i malo dodjem sebi.Sedimo i gledamo kako se ljudi kupaju voze glisere uzivaju kao da su na moru.

10.JPG.752177beba59d5034887375aaa8224d0.JPG

11.jpg.15934202b95269e0679274406a673009.jpg

12.jpg.32abc15ea382a753850133b249baf8d6.jpg

Malo smo se islikali i nastavili dalje.

13.jpg.8bace09b55b9158d1329d85b5074052e.jpg

14.jpg.00be6b156b7c3ee49e0fe5beb9cacc2c.jpg

 

15.jpg.f51ada328c01428383e7d9e2aa2b1cd5.jpg

Kroz park preko trave i nekog privatnog parkinga stazom za pesake domogao sam se prohodnog puta za povratak, kruzni tok je i dalje bio zakrcen.

Iz ovoga smo zakljucili da nema logike obilaziti neka turisticka mesta jer je guzva nenormalna ,automatski je otpala deonica Djenova uz more do Monaka jer sam dobio informaciju da su velike guzve  .Izlazimo na auto put i idemo dalje .16.jpg.2d4bfca1ebb4272624bd250a309b448f.jpg

Na autoputu  nema guzve kruziramo 120 .Posto je prevruce skidamo jakne i Vesna seda na moju a svoju gura izmedju nas.Medjutim tih par santimetara je bilo tacno toliko da je zakaci vetar pa joj je vetar tacno udarao u kacigu,pa je i moju jaknu morala da gurne izmedju nas.

Autoputem idemo  ka Bresi ,Kremona ,Pjacenca,Asti Cuneo.Osim pauza za gorivo putarine kafe pauza  nema neke akcije pa necu da vas davim .

I dolazimo do Cunea.Do grada se dolazi preko jednog dugackog i visokog mosta  na kojem se na pocetku i kraju nalaze veliki stubovi koji stvarno lepo izgledaju.Dolazimo u centar gde je  veliki trg i gomila kafica.Bezobrazno  se parkiram se na ivici trotoara i idemo u setnju da protegnemo noge i malo se osvezimo.Na sred trga nalazi se spomenik neznanom italijanskom junaku a specificno je da se iznad jedne ulice koja je puna prodavnica i kafica  nalazi neka konstrukcija od drveta i metala u obliku mreze koja stvarno impozantno deluje.

 

 

17.jpg.01696dccb5d14de3de48cc7b3a2b7354.jpg

18.jpg.3ce48c97f6382e280d711a7cf5f57207.jpg

20170722_180248.jpg.a2e690a19b85699ff88a85dc9cbf0173.jpg

20170722_180459.jpg.6207a6faa8a016840319e80d3f9379e7.jpg

20170722_180645.jpg.6bd3e8bf44284be0418af4368db19690.jpg

 

Malo smo prosetali i resili da se osvezimo sladoledom .Vesna je rekla uzmi meni 2 kugle samo da vidim ovu prodavnicu.Uzmem 2 sladoleda sednem i cekam  , posto je sladoled poceo da se topi ja pocnem da jedem oba.Proslo je 10 min ja jedem sladolede i bacim smek na zenu koja mi je dala sladoled gleda nije joj jasno uzmes 2 sladoleda  i obicno se posle par minuta neko pojavi,a ja vec 10 minuta jedem oba.Kad sam video da gleda ja pocnem erotski da lizem one sladolede  i pratim njenu reakciju koja je od znatizelje presla u zgrazavanje  kad sam zaglabo one sladolede.I tu negde oko pola sladoleda pojavi se Vesna kojoj nista nije jasno zasto se smejem .

20170722_181544.jpg.44f425df9fae962c0a7b6ffab0a6d156.jpg

 

Spakovali smo se polako i krenuli dalje,Cuneo je stvarno lep gradic  i ostavio je pozitivan utisak.

Idemo ka Limoneu i francuskoj granici.

 

 

 

 

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1515 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

A kad krenu one njegove replike sa gazdaricama pansiona, šefovima sala, recepcionerima...kao da ih je pisao Siniša Kovačević:lol3:Idemo dalje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Pratio preko FB-a u realnom vremenu i jedva cekao putopis da osvane na BJB-u da se malo nasmejem :)

 

Svaka cast kolega :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja