Jump to content

Moto Zajednica

Jos jedna "Kupujem motor" tema

Recommended Posts

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4
On ‎03‎.‎10‎.‎2017 at 14:13, mrle je napisao:

moja žena je na obuci u VIRu za full A, prvo je vozila nekog kineza da se uhoda, poslednjih nekoliko časova je na Hornetu, oduševljena je, kaže, lakše joj sa Hornetom nego sa kinezom. danas je vozila po blokovima i kaže da se baš umorila.

položila prekjuče!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CB 500S

Strava! Cestitam! :D

Ja sam odvozio svoje casove. Najvise mi se svideo deo sa samoobukom :D Sad cekam da se zakaze polaganje, pa da resimo to konacno :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4
pre 8 minuta, Singularitet je napisao:

Bravo g-đa mrle! :jee1:

davno je Gremlin nazvao "mrleta".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: UE
  • Motocikl: ER- 5
položila prekjuče!
mrle jel ti to dobijas embargo na moped?cestitke gdji,puno lepih i bezbednih kilometara

Послато са Lenovo P70-A уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CB 500S

Evo da se upucam i ovde. :)

 

Posle malo vise razmisljanja... O CB500, pa mozda odma na Horneta, pa mozda ipak prvo na Keeway-a, odlucio sam da prvi motorin ipak bude Suzuki GS500. Nekako mi to izgleda zlatna sredina svega :)

 

Pa eto, samo sam hteo da vas update-ujem. Sad trazim nekog GS-a i ako bude srece, mozda se vidimo u nekoj voznji na prolece :)

 

Edit:

Da li neko zna nekog mehanicara/znalca u NS, koji bi mogao samnom da ode i pogleda po neki GS? Naravno u zamenu za neke novcanice :)

Promenio član Vodonik
Zaboravio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Vidim da si već odlučio za gs-a ali ajd'...da ponudim i ja, ništa ne košta...

Šta misliš o nečemu ovakvom? Mogu da ti dam dobar popust, s' obzirom da se pojavio jedan željeni bandit ovde. :sampion:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Yamaha TDM 850
On 9/12/2017 at 2:43 PM, milje80 said:

Lijepo je kad razmišljaš i za nekog ko se opredjeljuje da vozi motor to je sigurno pohvalno.

 

Kad kupuješ motor onda kupuj srcem. Stavi na sto pare koliko imaš i kupi šta ti se sviđa. Poslije toga dolaze slatke muke da malo alatiš jer je prvi u pravilu "krš", pa onda da kupiš bolje i veće. Onda da probaš drugu vrstu motora..... Evo tek nakon 22 godine mogu reći da baš znam kakav i koji motor želim, a vozio sam skutere, R-ove, naked-e, enduro, putne.... 

 

Znači uživaj u motoru, kad kupiš unaprijedi ga, ostavi na njemu svoj pečat i sanjaj o boljem, većem, ljepšem.... 

Bravo bre! Odluku mora da prati srce.

 

Moj prvi motor je bio kawasaki el250, što bi rekao moj kolega "slatko sam se navozao sa njim". Ne žuri sa kupovinom ide zima, pa natenane. Obiđi obavezno više primeraka ukoliko si u mogućnosti i sa nekim ko vozi aktivno da ga provoza.

 

Srećno! :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CB 500S

I ja polozio! :sampion:

 

Imao sam gresku na polukruznom. Kad sam se priblizavao raskrsnici nije bilo saobracaja na njoj, pa nisam morao da zaustavim motor pre skretanja. Tu sam se zeznuo pa sam usporio previse, "smotao" pun levi i posto sam ostao u drugoj nisam uspeo da se izvucem iz okreta bez da spustim nogu :(

 

Al, prodjoh :) 

 

Sad u lov na vozacku u SUP, pa onda na suzukija ili hondu (tim redosledom) :D

 

Uzdravlje!

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Osim Suzukija GS 500 i Honde CB 500, imas u klasi i Kawu ER5. Mislim da je cenovno dosta povoljnija od Honde, paralelni tvin, vodeno hladjenje, 50-tak ks... Baci pogled, da ne ostanes neobavesten...

c632c8e44eb5-800x600.jpg

kawakr5x8-0500-01.jpg

001.jpg

Kawasaki ER-5 97  2.jpg

kawasaki-er-5-06.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CB 500S

Hvala druze, svestan sam postojanja i Kawasakija :)

 

Pikiram sada jedan noviji Suzuki GS500 na oglasima za 1500 evropskih, pa razmisljam da li je pametno davati toliko para za GSa. Dogovorio sam gledanje sledece nedelje. Ali i dalje razmisljam... Honde nema ni u prici. GS mi je privlacan posto je slabiji i lepse se druzi s pocetnicima, a taj kawasaki mi je bio tako izmedju CBa i GSa da ga nisam ni razmatrao do sad.

 

Plasim se da se ne zaletim i ne preplatim Suzu(mada, cini mi se da nije toliko precenjen sa 1500), ali opet tako sam propustio jednu hondicu za 1k :( 

 

Nisam pametan :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp
Ja bi na tvom mestu kupio 125ccm kineza,vozao 1god. Potom kupio taj cb500 vozio 1 -2god. Potom mozes voziti sta volis ako si uspeo da prezivis..
Nemoj pocinjati sa necim sto ti u glavi budo samu misao o losem i nesigurnost. Masinu ces ti kontrolisati,ali nikad neces probiti psihicke barijere i postati dobar vozac ako odma uletis u traumu i strah. Bices u grcu,bojaces ga se. Motora ne treba da se bojis,on samo radi sta mu ti kazes..
Treba ga postovati i odrzavati ,biti pametan i polako i postepeno. Pusti lozane sto odma sedaju na 1000ccm.. Ti ne voze daleko..
Pozdrav bajkeru!
Debelo gresis, svako treba motora pomalo da se plasi, gine se kad se umisli ja sam rosi gledaj kako ga obaram, secem, dizem do neke bandere.

Послато са CUBOT_NOTE_S уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)
pre 17 minuta, brdy je napisao:

Debelo gresis, svako treba motora pomalo da se plasi, gine se kad se umisli ja sam rosi gledaj kako ga obaram, secem, dizem do neke bandere.

Slazem se sa kolegom "brdy".

Onog momenta kad prestane strah i krene dokazivanje i zavrtanje gasa najlakse se gine.

Dzabe kocnice na motoru ako nemas kocnicu u glavi.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
1 hour ago, brdy said:

Debelo gresis, svako treba motora pomalo da se plasi, gine se kad se umisli ja sam rosi gledaj kako ga obaram, secem, dizem do neke bandere.

Послато са CUBOT_NOTE_S уз помоћ Тапатока
 

 

1 hour ago, Dr@g@n said:

Slazem se sa kolegom "brdy".

Onog momenta kad prestane strah i krene dokazivanje i zavrtanje gasa najlakse se gine.

Dzabe kocnice na motoru ako nemas kocnicu u glavi.

 

Ja bih rekao da se nismo razumeli.

Dacu primer onoga na sta sam ja mislio.

Situacija 1.

Vozim , u nagibu sam na levo, izlece nesto na put. Situacija je alarmantna ali ja moj motor od 321ccm poznajem,znam sta moze, dodajem gas,obaram jos malo i prolazim pored kroz iglene usi. Nisam uspaniceno zakocio, znao sam da moj motor to moze. Ja ga se ne plasim , igram se njime. Teram ga do limita. I u tome uzivam. 

 

Situacija 2. 

Vozim , u nagibu sam na levo, izlece nesto na put. Situacija je alarmantna, a ja moj motor od 1234ccm NE poznajem,plasim ga se,presnazan mi je. Osecam se zgrceno konstantno jer mu nisam dorastao vozacki. Ne umem da se njime igram, na pravcu sam najbrzi ali me u krivinama preticu biciklisti jer da bih ga kontrolisao moram da ga davim da ga mucim ne bi li isao brzinom koju umem da kontrolisem i koja mi je dovoljna.

Pocinjem da imam lose navike pogresnog saltanja i prejakih kocenja pred krivine. 

 

Rezime: 

Vozac iz Situacije 1 ce vozacki stasati i preci na snazniji motocikl kojim ce baratati.

Vozac Situacije 2 nikada se nece osloboditi i postati vest kao ovaj prvi. NIKAD!

 

Nadam se da se sada razumemo. 

Ja se svog motora ne plasim. 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2347 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
pre 19 minuta, Astral je napisao:

Nisam uspaniceno zakocio, znao sam da moj motor to moze. Ja ga se ne plasim , igram se njime. Teram ga do limita. I u tome uzivam. 

...

 

Nadam se da se sada razumemo. 

Ja se svog motora ne plasim. 

 

Ni bi voleo da me neko pogresno shvati. Ja vozim "sto" godina. Znam isto tako dosta ljudi koji voze godinama. Neki baš riskantno,vecina u granicama normale. Uslovno receno.

Svako od nas pozeli nekad da bude Rosi. I to je ok,ali...Takodje moram reci,ali na žalost, dosta sam video i smrti na motoru. Motor nije igracka. Sto bi rekli u kaubojskim filmovima,groblja su puna neopreznih.

Svakom moze da se desi greska,splet razlicitih okolnosti vodi do nesrece,ali preceniti sebe...

Moje misljenje, dokle god ima respekta prema mašini, doze straha ili strahopoštovanja,ramisljanja sta je iza krivine,a ne voznja na srecu, vece su sanse da se izbegnu rizicne situacije...

Moja generacija je pocinjala na Tomosima,pa smo isli postepeno na vece. Danas deca ne mogu da cekaju da odrastu. Nece Stojadina od 55 konja. Odmah BMW ili Audi,115 konja... I to je malo. Sv bi odmah r1. Ili barem r6. A posle kad dodje do sranja... Jbg...

A ne očekujem ja da se svi slože sa mojim mišljenjem. ..

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
8 minutes ago, stari roker said:

Ni bi voleo da me neko pogresno shvati. Ja vozim "sto" godina. Znam isto tako dosta ljudi koji voze godinama. Neki baš riskantno,vecina u granicama normale. Uslovno receno.

Svako od nas pozeli nekad da bude Rosi. I to je ok,ali...Takodje moram reci,ali na žalost, dosta sam video i smrti na motoru. Motor nije igracka. Sto bi rekli u kaubojskim filmovima,groblja su puna neopreznih.

Svakom moze da se desi greska,splet razlicitih okolnosti vodi do nesrece,ali preceniti sebe...

Moje misljenje, dokle god ima respekta prema mašini, doze straha ili strahopoštovanja,ramisljanja sta je iza krivine,a ne voznja na srecu, vece su sanse da se izbegnu rizicne situacije...

Moja generacija je pocinjala na Tomosima,pa smo isli postepeno na vece. Danas deca ne mogu da cekaju da odrastu. Nece Stojadina od 55 konja. Odmah BMW ili Audi,115 konja... I to je malo. Sv bi odmah r1. Ili barem r6. A posle kad dodje do sranja... Jbg...

A ne očekujem ja da se svi slože sa mojim mišljenjem. ..

Pa apsolutno se slazem. Ja upravo to i pokusavam da objasnim. Par postova iznad sam i rekao da se masina mora postovati i da se mora razmisljati pre svega. 

To i jeste jedina istina. 

Mene su stariji tako savetovali,tada nisam razumeo, a sad, vec neko vreme znam o cemu su mi pricali,sada razumem. Postovanje,ne strah. 

Ja motor postujem,svaki.

A pauka se plasim, postoji razlika izmedju postovanja i straha. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CB 500S

Kupljena Honda CB500S! :D

 

Trenutno nemam slika (bice!). Za sad jedino vozenje je bilo iz Beograda za Novi Sad. 29. decembra, nocom :D Vatreno krstenje, moglo bi se reci...

 

Krenuo sam optimisticno autoputem, kako bih se pre batajnice iskljucio na stari regionalni put, da ne moram da jurcam zbog hladnoce i neiskustva. Medjutim, kad sam 3 puta promasio izlaz, odlucio sam da zavrsim autoputem, posto sam kontao da ce biti ok. Tu je u momentu pao mrak i poceo da duva vetar i naterao me da kod Indjije sidjem s auto puta i platim putarinu 40 dinara :D. Odatle sam lagano regionalnim za NS... Trebalo mi je malo ispod 3h da stignem do ulaza u zgradu gde mi se bas u momentu kad sam svima javio da sam stigao ugasio telefon :D ... 

 

Avantura, prava. Tresao sam se 3h posle puta :)

 

Kad nacinim slike, hvalicu se ovde!

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Ruski Krstur
  • Motocikl: U potrazi
Ja bih ti takodje preporucio da gledas nesto od 500 kubika, 125 a jos i 4T ce brzo da ti dosadi, a i kad dodje prodaja nastaju muke
U izbor bih dodao Suzuki GS500 (licno sam hteo da ga kupim za prvi ozbiljan motor ali sam ipak uzeo enduro)
Koji si uzeo enduro ako nije tajna?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja