Jump to content

Moto Zajednica

Oko Crnog mora,do zemlje vatre

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r
Svaka cast momci extra putopis cekam dalje i uzivam:givemebeer: Ovo nije put ovo se pa nemam izraz kako nazvati ,mada mi je jedan kolega u Nemac rekao da losije puteve nigde nije video nego u Ukrajini inaceisao sa BMW 1200gs .


Pa sad kako se uzme i ko sta zeli :-)
Putevi su adventure i extreme ali isto tako pruzaju nesto nezaboravno.
Ja bih uvek pre vozio ukrainu nego neki autoput.
Juzna i centralna ukraina je jebada u nedogled , moldavija isto tako.
Momci su mogli da pitaju za neki savet a moglo je i da ih neko saceka u kisinjovu, u harkovu i jos nekim gradovima...da dobiju pomoc oko smestaja i svega ostalog. Ima drugara na sve strane.


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000
Pre 8 sati, SHeLLe je napisao:

 


Pa sad kako se uzme i ko sta zeli :-)
Putevi su adventure i extreme ali isto tako pruzaju nesto nezaboravno.
Ja bih uvek pre vozio ukrainu nego neki autoput.
Juzna i centralna ukraina je jebada u nedogled , moldavija isto tako.
Momci su mogli da pitaju za neki savet a moglo je i da ih neko saceka u kisinjovu, u harkovu i jos nekim gradovima...da dobiju pomoc oko smestaja i svega ostalog. Ima drugara na sve strane.


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Slažem se,jednostavno ne znam sto,ali svidja mi se Moldavija i Ukraina takva kakva jeste.Uvek bi pre odabrao ove destinacije nego Evropu.Postavio sam ja pitanja za granične prelaze,i rekao sam da planiram ovu rutu,ali eto,za sledeću turu značu kome da se obratim,i jedva čekam ponovo u ove krajeve, samo sa drugim motorom 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r

E jbg , slabo pratim forum ali ako me neko pomene uvek se ukljucim na temu. Ja sam sve to prosao prosle godine, iz rumunije u moldaviju , kisinkov pa jebeno prednjestrovije, i one bandite na granici gde zamalo da se poubijam sa majmunima na granici , onaj put kroz ukrainu gde je samo prava crta i tako u nedogled.
Iskreno u narednim godinama cu organizovati za nas nekoliko da idemo istom tom rutom kuda sam ja prosao. Zona sumraka :-)
Inace ukraina je super, meni mnogo draza od mnogih drugih drzava, cesto sam tamo kolima i mogu da je preporucim svima.
Kome sta treba od saveta za taj deo sveta, moze da se obrati
Ono sto mnogi ne znaju da je google maps cist promasaj za ukrainu , rusiju i belorusiju.
YANDEX MAPS - aplikacija koja je podredjena bas njima
Da ne pisem sad ovako ko bude planirao da se mlati na tu stranu nek pita sta gde kako pa cu mu reci.
Ja sam vise u moskvi sada nego u srbiji tako ako nesto i tamo treba, mogu da pomognem. Iako mislim da za moskvu to nije potrebno jer pola srbije je po hvalospevima u ozbiljnim kombinacija sa vukovima da je doslo dotle da i kada uzimaju pare na zajam govore kako mogu da garantuju i vukovi za njih .....


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r
Slažem se,jednostavno ne znam sto,ali svidja mi se Moldavija i Ukraina takva kakva jeste.Uvek bi pre odabrao ove destinacije nego Evropu.Postavio sam ja pitanja za granične prelaze,i rekao sam da planiram ovu rutu,ali eto,za sledeću turu značu kome da se obratim,i jedva čekam ponovo u ove krajeve, samo sa drugim motorom 

Ja ne kapiram jeste li se vi vratili ili ste i dalje u rusiji ili gde vec ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

Na granici dolazimo do vojnika koji nam daje neki papir, to jest formular,i upućuje nas na red, ispred nas fina kolona vozila,stajemo u red i čekamo.Vidimo da svi nesto pišu,popunjavaju itd.Odlazimo da vidimo šta i kako treba.Prvi taj formular popunjavamo i idemo na jedan od šaltera da nam overe. Završavaju overu i upućuju nas na carinika. Dolazi taj carinik i traži da otvorimo sve kofere i torbe, detaljna provera kako naših motora tako i svih vozila.Dolazimo na sledeći šalter,tu dobijamo jos dva a4 lista. Upisivanje svih mogućih podatka iz pasosa,lične karte i saobraćajne od motora. Tu nam prilazi jedan od radnika,i pomaže nam pri popunjavanju.Dajemo papire koja jadna službenica sve mora da unese u kompjuter. Na jednom papiru pogrešio neku totalnu glupost,i prepravio je deblje ispisano olovkom,ona klima glavu,to tako ne sme,aj ponovo novi list.Popunih i njega, poče ona da ubacuje podatke,i vidim opet klima glavom, šta li je sad.Na pitanje odakle dolazimo, napisao sam Srbija,kuda idemo, za Gruziju,to jes samo smo kroz tranzit kroz Rusiju. Ne,ne treba Srbija,nego Ukraina,pitanje se odnosi iz koje zemlje ulazimo u Rusiju,a nalazimo se na graničnom prelazu sa Ukrainom.Znaci glupost ne viđena,ali dovoljno da sve moram popunjavati ponovo. Najzad završi kod nje,daje mi papire i kaže inspektor na ulici,koristeći Google prevodioca. Ok,inspektor, šta sa njim,ona samo ponovi par puta,inspektor, inspektor. Ne razumem sta sa njim, odlazimo do onog radnika što nam je pomogao prilikom popunjavanja papira,uzima papir, stavlja ga na nogu i udara pečat, on je taj inspektor na ulici. Ponovo vraćamo papire,overava sad druga radnica i vraća nam neke  potvrde.Reko to je to,ne nije tražiš carinika drugog koji drži neki daljinski i diže rampe. Pokazujemo i njemu dokumenta i najzad prolazimo rampu.Ta dokumenta ne smemo izgubiti,i nosimo ih snama,tu je upisan datum i sat u kolko smo ušli u Rusiju, podaci od motora itd,mislim da je to kao privremeni uvoz vozila, i bez toga ne možemo izaći iz zemlje,naravno ne smemo ni prekoraciti vremenski rok kolko smemo ostati u zemlji. Kolko smo je prošli druga rampa,reko ovo neka zajebancija, dva vojnika traže dokumenta, samo ih pogledase i pozelese nam srećan put. Najzad Rusija

Idemo na prvu pumpu u nadi da ćemo naci net.Dolazimo do isključenja za pumpu,i gledamo se šta je sad ovo.Asfalt odećen jedno 10-15 santima,i i nekih par metra blato.Tako je i na ulazu i na izlazu sa pumpe. Takvih situacija smo imali više puta da vidimo, pretpostavljam da je zbog lopova. Na pumpi nema net,idemo dalje, druga,treća, šesta,,nigde nema neta.Kroz celu Rusiju ni na jednoj pumpi nismo imali internet. Sta ćemo sad za smeštaj, skoro pa će i ponoć.Vec je bilo i prilično hladno.Reko ajmo u Belogorod, prvi grad od granice,nacicemo neki hostel.Kad smo ušli u grad,kao da smo u nekom horor filmu,nigde žive duše, par hostela,sve zatvoreno i zaključeno.Nema nam druge, oblacimo se fino i krećemo u pravcu Vladikavkaza,pa usput da potražimo neki smeštaj, kakav god da ima.Vozimo do 3 sata ujutru, bukvalno vozimo i spavamo, više ne možemo da izdrzimo. Nemamo bolju soluciju, stajemo pored puta, pored neke stare asfaltne baze,razapinjemo sator i spavamo tu.Naj zanimljivije je to da Oliver nikad do sad nije spavao u sator.Ja sam bas zato najviše i poneo šatore,da mu pokažem kolko je to lepo,pored mora, u ladovini uz zvuk talasa.Zalozimo vatricu, bacimo roštilj, pijuckarimo lagano,ma milina. A ovo je bilo daleko od idealnog, em hladno,em pored puta svako vozilo čujemo kad prodje,em neke djukele laju,em,em.Dogovaramo se da samo malo dremnemo i ustajemo rano,da damo dušu na muku i sto pre stignemo na sledeće odredište,gde sam hvala  Bogu bukirao smeštaj iz Ukraine.

Ovaj put samo dve jutarnje slike našeg luksuznog smeštaja 

 

DSC_3200.JPG

DSC_3201.JPG

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000
pre 21 minuta, SHeLLe je napisao:


Ja ne kapiram jeste li se vi vratili ili ste i dalje u rusiji ili gde vec ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Vratili se pre tri nedelje 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r

Ta deklaracija koju ste popunjavali je privremrni uvoz vozila u rusiju.
Ja sam imao istu zajebanciju , pa kada sam krenuo po motor u moskvu kolima, vratili su me sa granice. Jedan covek moze privremeno da uveze samo jedno prevozno sredstvo i dok ne izveze prvo ne moze uci ni sa jednim drugim. Sve su to uveli ier rusi zive za to da zajebu sistem, nekada su uvozili tako vozila u rusiju i obzirom da su veliki carinski nameti za uvoz vozila, jednostavno naprave fals papire i ostalo. I tako je to trajalo neko vreme. Dok se ovi nisu setili da naprave to jedna osoba jedno vozilo.
Inace mi smo malo i povlasceni na granici sa tim deklaracijama i popunjavanjima pa nam pomognu. Ukraince, moldavce , i ostale sovjete jednostavno ne jebu.
Ko bude isao u ukrainu, da znate ako vas zaustave panduri da slobodno smete sve da snimate.
Nova policija nije korumpirana, i u vecini slucajeva su veoma korektni, dok je stara banda, samo ce pokusati da izotima pare ne dajte nikom nista. Samo telefon i ambasadu. Tu se cimaju.
Beloruska carina i policija su obicna govna od ljudi, drndaju narod za najmanju sitnicu i samo gledaju kako ce sta kome da naplate, taksu ili kaznu.
Mozda nekom bude od koristi ako krene na tu tamo stranu ...


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

Jutro, oko 6 stepeni,spavali smo svega 3h,ustvari proveli smo u šatoru 3h,a spavali mnogo manje.Danas gledamo da što više km prodjemo,i što više se približimo Vladikavkazu. Stajemo na prvu pumpu, malo oronulu i staru,ali super,primaju kartice.Tu stajemo pored jedne kutije sa peskom,da doruckujemo, ima i nova kofa za nedaj boze, ako bude trebalo peska.:staa2:

Put je odličan, al ubiva ograničenje,rekli su nam da se ne igramo sa njima.Na auto putu 90km/h.Mi se uvek prilepimo nekom bržem vozilu,i vozimo iza njega. Asfalt je odličan,ali put je jako dosadan.Saaaaamo ravno.Drugo veće u Rusiji nocimo u mestu Tihoreck,oko 800km današnje vožnje.Nekih 100km do cilja,jedva izdrzavamo.Samo smo doruckovali i ceo dan vozili.Vetar bocni je nenormalno duvao,par puta smo noge spustili da se održimo da ne padnemo.Niz put je bilo i par požara,koja vatrogasci ne mogu zaustaviti od silnog vetra. U stan kad smo ušli,samo smo brzinski večerali i zakovali se u krevet.Spavali smo kao jaganjci.

Danas  nam je ostalo 530km vožnje do Vladikavkaza. Namerno smo planirali da budemo što bliže granici sa Gruzijom, jer nismo znali kolko ćemo vremena izgubiti na granici.Drugi dan,tih 530km,planirali smo da brzinski odvozamo i da se malo opustimo uveče. Međutim, taj dan,toliko je duvao vetar, da nismo u nekim delovima mogli voziti preko 60km/h.Cudno da Olivera na Tdm ljulja, ali ni približno kao mene na vfr-a.Pomera me od ivice do ivice puta.Ruke su mi otpale, jedva sam izdržao.Stajemo na pumpi da se malo odmorimo,i prilazi nam bajker iz Moskve.Tu pada upoznavanje,i priče o našem i njegovom putovanju.On vozi do Albanije,ostavlja tamo motor,vraća se avionom za Moskvu, radi mesec dana,dolazi ponovo avionom po motor i pici za Africu, i to ne kao mnogi Morocco i Zapadna Sahara, nego ide skroz dole, mislim do kraja Južne Africe. Sledeće godine ide za Vladivostok, preko Irana,Kirgistana itd.Super lik.Inace vozi Bmw Gs 800,i ekstra je zadovoljan. Neznam zašto se kod nas on slabo vozi,uglavnom svi kupuju 1200

Menjamo tu brojeve,i kad bude dolazio u Srbiju, biće moj gost,nikad nije bio kod nas,a nema gde nije bio,i rekao nam je bilo gde na ovom putu,nedaj boze da imamo problem, da se njemu javimo, ima prijatelje svud u Gruziji,Azerbejdžanu itd.

Stižemo kasno u Vladikavkaz, i jedva nalazimo smeštaj. Veliki grad,i bas mnogo nove gradnje.Pitaj ovog onog i nekako nadjemo smeštaj,sve super,veliki ogradjeni parking sa kamerama,ali nema interneta,crko im navodno ruter. 

Ostavljamo stvari u sobu i idemo do grada da navatamo neki net.Kolko smo krenuli, stajemo na semafor,i neko iza nas svira i svira.Ne znamo nama ili nekom drugom. Upali se zeleno i pored nas sa desne strane stara lada samara,i dalje svira,otvoren prozor i dečko osmeh od ušiju do ušiju,mase l mase rukama ,i dere se Srbija Slovenija,javljam se i mi,i on pita dal nam treba pomoć, mi rekli samo internet, i on nam pokazuje da ga pratimo.Vozi on vozi i stižemo do neke mesare koja je zatvorena.Staje on,a nama ništa jasno.Ajde ovamo pored izloga,njihovu šifru za net imam.Izgleda da je internet slabo dostupan ovde. Lik je video tablice,a video je i nalepnicu Slo,prati fudbal,i zato nam se javio.Ja taj sport ne pratim uopšte,i nije mi jasno koji su naši fudbaleri dobri.Da je bilo 1990,i Crvenu Zvezdu da zna,bilo bi mi jasno.Tu ukratko završili šta imamo,javili se kući i pozdravili se, zahvalili se dečku i poklonili mu privezak i blokce. Nazad u smeštaj, večera i spavanjac 

 

DSC_3193.JPG

DSC_3196.JPG

DSC_3194.JPG

DSC_3203.JPG

DSC_3205.JPG

DSC_3209.JPG

DSC_3212.JPG

DSC_3218.JPG

DSC_3216.JPG

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

Idemo dalje,danas je dan sa najmanje vožnje tokom ovog putovanja,samo 200km.Takav je i bio plan,jer treba ući u Gruziju preko čuvenih Kavkaza, predeo gde smo očekivali najniže temperature,ipak je kraj oktobra. 

Pre nego što smo napusti smeštaj, tražili smo potvrdu iz hostela da smo boravili kod njih.Pre je to bilo u Rusiji neophodno,a trenutna situacija kaže da nam ne treba ako se ne zadržavamo duže od 7 ili 10 dana, ne znam tačno. Mi smo je tražili za svaki slučaj.Za ovaj granični prelaz sam uputio mail našoj ambasadi u Rusiji sa pitanjem da li je otvoren za sve putnike ili je samo za Ruse i Gruzijance. Odgovor nisam dobio.Pre puta kontktirao sam dosta ljudi koji su išli u ove krajeve, ali niko nije prošao ovde,čak sam dobio informaciju da je to bio vojni prelaz i da je pre par godina bio makadam, ali su tad počeli da ga asfaltiraju. Taj prelaz od starta je bio znak pitanja, zato smo ostavili lufta za plan b,a to je drugi granici prelaz, ali ne sa Gruzijom, nego sa Azerbejdžanom,a on nam je na 500km od ove granice. 

Put i predeli su prelepi,najzad oni predeli zbog kojih smo i krenuli na ovaj put 

Stižemo do granice gde nije velika gužva,i ako je ovo jedina granica dveju  zemalja. Dok čekamo prilaze nam dva carinika,gledaju motore,i kad videse tablice,počeli da gledaju u nas kao ludake. Otkud mi ovde.Krece odma priča, pa hladno je,na planinama je sneg,pa kuda dalje itd.Skoro 20 minuta mi ćaskali,jedan od njih isto vozi motor,ali samo po okolini,za ovo pokazuje treba imati muda :lol3:

Na granici sve gotovo za par minuta,i kad sve zavrsismo, lik za salterom nam reče da stanemo sa strane,ima neko ko bi voleo da porazgovara sa nama.Dolazi lik,traži pasoše i gleda,nije imao priliku da vidi Srpski pasos,čudna mu je prva strana Jer piše na ćirilici.Pita isto gde smo bili,gde smo spavali u Rusiju, kuda dalje,da li se vraćamo istim putem,i kad je dobio sve odgovore, pozelese nam srećan put. Carina u Gruziju, samo nam je poželela dobrodošlicu u njihovu zemlju,nikakav pregled torbi i kofera.Na pitanje gde možemo zameniti novac,dobijamo odgovor da ima posta odma tu desno u njihovoj zgradi,ali bolje nam je zameniti pare u gradu,mnogo bolji je kurs.Hvala im na tome.

Gruzija :jee: nekako čim smo ušli prvi metar nekako mi je sve bilo lakše,neznam zašto.U Rusiji mi je prolazilo što stvari kroz glavu,šta ako se nešto desi i ostanemo duže nego smemo,šta ako nas vrate sa granice, hiljadu šta, ne verovatno ali u Rusiju nismo popili ni jednu votku,ni jedno pivo,i to je jedina zemlja gde nisam popio pivo, eto to moram što pre ispraviti.;)

Prva stvar koja nam je zapala za oko čim smo ušli u Gruziju, prelepa pravoslavna crkva. Od ovog trena samo su se nizali lepi predeli.Jedino loše,a i to smo očekivali je bila magla,ito baaaaas magla.Temperatura samo dva stepena, ali ne smeta ni najmanje. Idemo pravac Tbilisi, glavni grad. 

DSC_3224.JPG

DSC_3226.JPG

DSC_3229.JPG

DSC_3231.JPG

DSC_3234.JPG

DSC_3238.JPG

DSC_3240.JPG

DSC_3246.JPG

DSC_3248.JPG

DSC_3249.JPG

DSC_3251.JPG

DSC_3253.JPG

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r
Treba da promenim naslov teme u oooooooooko Crnog mora. Zahvaljujući našoj ambasadi u Ukraini,napravili smo nekih 600-700 km više i izgubili ceo dan.
O čemu se radi
Pitao sam ambasadu dal možemo preko  Ukrajine na Krim,da li je bezbedno i da li nam treba neki dokument više.Naravno da je bezbedno i da je to normalan granični prelaz, nemoj te ka Donecu, tamo se puca.iz Odese krećemo ka Sevastopolju, kad na granici patka,kulturni vojnici su nam rekli da moramo nazad do Hersona po migracionu dozvolu.I ako je bila Subota, ubedili su nas da oni rade.Vracaj se nazad po katastrofalnom putu,kad zgrada zaključana.Cak i piše,subotom ne rade.Tako da odlučujemo da ne čekamo ponedeljak nego krećemo skroz na sever Ukraine i ulazimo u Rusiju na Belogorod.Ukraina ima fenomenalno dobre ljude,al putevi su očajni.Rusija krajnje dosadna za vožnju, samo pravo i ograničenje na auto put 90 na sat.Gruzija prava perverzija kako ljudi tako i sve ostalo. Hranu nikad nigde lepšu nisam jeo..Azerbejdžan isto pravac dosadan,kamere na sve strane.Baku neverovatno lep,zovu ga mali Dubai i Istočni Pariz.Trenutno sve ovo pišem iz Jermenije, koja je neverovatna,gostoprimstvo i toliko dobrih ljudi nigde nisam video.Ovo sam ispisao brzinski a kad se vratim,pokušaću malo više i detaljnije da vam opišem ovo fenomenalno iskusto

U rusiji po gasu i jebe ti se. Kamere toliko za ruse, ukraince beloruse i slicne. Srbske tablice im nisu interesantne inace bi ja prvi visio na crvenom trgu za primer ostalim srbima


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09
Pre 8 sati, SHeLLe je napisao:


U rusiji po gasu i jebe ti se. Kamere toliko za ruse, ukraince beloruse i slicne. Srbske tablice im nisu interesantne inace bi ja prvi visio na crvenom trgu za primer ostalim srbima


Sent from my iPhone using Tapatalk

Tvoje tablice su vrlo dobro poznate ruskoj policiji. Nisu oni ludi da te hapse, pa da se posle oni "bakću" sa ruskinjama, vako im lakše;).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r
Tvoje tablice su vrlo dobro poznate ruskoj policiji. Nisu oni ludi da te hapse, pa da se posle oni "bakću" sa ruskinjama, vako im lakše.


Ti me upropasti nacisto al ajd, pravicu se da nisam nista video :-))))
Doduse jel ima sta lepse od zenakog , kad krenu da sevaju argumenti... jooj vec mi nije dobro dok pisem
I tako dok nase kolege slikaju spomenike i muzeje, javne wc-(je) i slicno ja negde uzivam i blagodetima prirode
To ti je isto kao kad udjes u vocnjak, a tamo razne vocke mame pogled i aamo govore “ uzmi mene , uzmi mene” pa aj ti odoli...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

Vožnja kroz Gruziju, odlična,kad se magla povukla,baš smo ga onako fino terali,i jedina da kažem čudna situacija, je ta da vidim u retrovizor policija iza mene,priblizavaju se jako brzo, i radi im rotacija. E do mojega, jedva sam čekao Gruziju, eve mi je, nisam skoro pa zgazio koji kilometar i odma sam najebao.Sta cu,dajem zmigavac desno i gledam gde da stanemo, kad oni samo gas i odoše. Ih super, imaju neku intervenciju. Nismo prošli par km,isto,isto ja migavac,oni odoše.Treca situacija, idu nam u susret,normalno rotacija radi,o oni ljudi idu svojim putem.Tek tada smo ukapirali da njima na vozilima stalno radi rotacija.I ako smo kasnije znali za to,mnogo glupa i nezgodna situacija je noću.Ne znaš dal treba da stanes kad vidiš rotaciju ili ne.

Stižemo u Tbilisi, glavni grad Gruzije.Ludnica od saobraćaja.Sirena im služi kao migavac,znači da poludis od njih,kao da svi sede na sirenu,a ne na sedište.Dolazimo na adresu iz Bukinga veoma lako,ubacujemo motore u dvoriste,ali nigde nikog.Pita Oliver dal sam siguran da je tu.Poceo i ja da se okrećem,otvorili smo kapiju,ubacili motore,a dal je to to mesto ne znam. Izlazi jedna baka,i tu počinjemo nekako da se sporazumevamo,buking, buking,ok. To nam je dovoljno, ne verovatno kolko se razumemo, oni znaju Ruski,i to nam je pomagalo celim putem.Pokazala nam sobu i uspeli smo da je razumemo da će joj sin doći kasnije.Kolko smo ušli i uneli stvari dolazi baka sa skuvanim čajem, čaj za dobrodošlicu.Bas nam je fino lego vruć čaj,jer kiša pada zadnjih sat vremena i temperatura je bila fino niska.Odlazimo oboje pod tuš,pošto imamo dva kupatila, da ne bi gubili vreme, verovatno će i kiša stati pa da krenemo u obilazak grada.Kolko smo se istusirali, dolazi i gazda,vlasnik hostela.Poziva nas kod njega na terasu uz čašicu razgovora. U znak dobroslice,donosi nam po času njegov domaćeg vina.Inace Gruzija je poznata po fenomenalno kvalitetnom vinu.Ljudi ono vino je vrh.Krece priča odakle smo,gde smo prošli i šta sve planiramo proći.Kaze on,pa vi Srbi,mi braća,mi pravoslavci,pravoslavlje. Imam nesto za vas. Donosi po još jednu čašu vina,i poklanja nam po ikonicu Sv.Djordja.Mi se oduševili njegovim gestom.Inace što se tiče ikone,nešto se desilo što ja ne umem da objasnim kako se to desilo.Ikonu sam stavio u jaknu i pošto kiša nije prestala da pada,nismo obišli grad nego otišli samo do restorana u blizini na veceru,naravno peške,jer smo već popili.Posle 12-13 dana putovanja, kad sam stigao kući,nema mi nigde ikonice. Sve pregledao i nema je.Tek pre neki dan da dotegnem lanac na motoru,skidam sedište i ona ispod sedišta,do rezervoara.Sediste od Moldavije do Srbije nisam dizao.Jutro posle dobivanja ikone,obukao sam odma kisno odelo pre prilaska motoru,jer je bila provala oblaka.Kako se ona našla tu,zaista ne znam. Sad mi je u novcaniku, kao amajlija. 

 

image-0-02-04-6278749b2e87f961cee15b40b2f40271a1498d13974f4ede11a905146cc11524-V.jpg

image-0-02-04-5cec1bf6d14f24a7ba1001f0df313cf854f366a4641f4933f82768ad39e26740-V.jpg

image-0-02-04-20177671a166aa05a39114c19dc9a8a52cba0aa7f62415641c8ceee423316b21-V.jpg

image-0-02-04-cc25f352688174b4a185ef1f789db2ea0e28e246fd368d4b547921529486adc9-V.jpg

image-0-02-04-6007ab1ed6111d56255b706140a0705a43570ccf447748f573e0cee93fb318b3-V.jpg

image-0-02-04-313132e8d7c172e89721f917ca031ea4f305347ccec14d83c2e35bafd4238811-V.jpg

image-0-02-04-324ceabe18b9b8f0b0e15d0a9c6056c4b0b3543b3cf313d4eb5206fe1d51f99f-V.jpg

DSC_3281.JPG

DSC_3284.JPG

DSC_3283.JPG

DSC_3287.JPG

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

Dok smo pijuckali vino,na terasi su došli otac i sin,Rusi koji putuju gde god im se ukaže prilika. Ovog puta obilazili su Gruziju i podrume vina,slike od tih podruma koje su nam pokazali su stvarno ne verovatne.Pravljenje vina činom od pre više vekova , i neke vinarije nisu hteli ništa promeniti,i dan danas tako rade.Pozivaju nas na veceru u obližnjem restoranu.Imali smo tu sreću da budemo sa njima,jer mi nebi znali šta naručiti,tako da smo izbor prepustili njima.

Ljudi,ja sam stvarno gurman i uživam u hrani, kako u jelu tako i u spremanju nekih jela.Ako vam kažem da nikad ništa lepše i ukusnije nisam jeo,treba te mi verovati. Hacapuri,Henkali, Kebab,..... Mmmmm

Sad mi voda ide na usta.Narucili smo hrane i hrane,odnosno ovaj lik je naručio da više nije imalo mesta za stolom. Gledamo se Oliver i ja ko će sve  ovo pojesti, a bogami i platiti.7-8 vrste jela,ne znam kolko vrste preliva,čača njihova rakija po 3-4 ture plus domaće vino.Hrane normalno da je ostalo,popucali nam stomaci, a račun 10e po osobi,skoro pa džabe. Jedva se dovukli do stana.

Posto grad nismo stigli da vidimo rešavamo da idemo ujutru za Azerbejdžan, u povratku za Jermeniju i da se ponovo vratimo u Gruziju u isti smeštaj gde smo sad,kako bi uspeli da vidimo grad.

Ustajanje i jutarnje pakovanje motora,i to po provali oblaka.Cekali skoro dva sata da stane,ili bar da pada normalno, ali jok,nije popustala ni najmanje. Danas imamo oko 600km vožnje do Baku,i nismo više mogli čekati,nego smo morali po pljusku krenuti.

Izlazimo iz grada, sipamo gorivo, kad Tdm ne daje znake života. Sve super radio al sad nista. Nešto se pokvasilo, a i čudi me da nije, u nekim ulicama isto nam je bilo a vozili kroz reku, a kroz ulicu, to su potoci lili niz put.Posle par minuta upali,i od tad nije ništa zajebavalo. 

Stižemo na granicu,na strani Gruzije,samo pečat i teraj,dolazimo do Azerbejdžanske carine i tu smo imali malo duže zadržavanje.Prvo prilazi vojnik,i zove nas da obidjemo celu kolonu vozila. Odlično,to se retko dešava. Jako ljubazan dečko kaže da ponesemo vizu, pasoš i dokument od vozila.Vodi nas do carinika,koji je takodje i više nego ljubazan.Pitao nas je da li smo bili u Jermeniju, mi nismo,a da jesmo bilo bi malo komplikacija jer se oni uopšte ne vole.Zavrsavamo i tu jako brzo, ali moramo na još jedan šalter.Tu sede dva lika,jedan je super lik,a jedan govno.Dajemo zeleni karton i saobraćajne ovom prvom,proverava,i sve ok,ali kad smo dali pasoše ovom drugom, da nam overi,počinje da kažem problem. Lik ladno samo ostavio pasoše pored i overava druge.cekaj 5-10-15 minuta, i ovaj ok lik mu gura naše pasoše, ovaj samo uzme i vrati ponovo na sto na isto mesto. Prošli više od pola sata, ovaj ponovo gura naše pasoše,i ovo govno uzima naše,lupi sa njima o sto,i nastavi da overava i dalje druge.Tu je krenula i rasprava njih dvoje,ali mi nista ne razumemo.Po faci ovog prvog, ok lika,vidim da ludi,i da mu je bas krivo.Izadje napolje,zapali cigaru i glupo mu da nas i pogleda.U jednom trenutku pogleda ka nama i samo je slego ramenima. Taman kolko sam rekao Olivera,čekamo još koji minut i vraćamo se nazad,dolazi zamena smene,onaj ok lik ostaje,a govno dobija zamenu.Kolko je seo za sto, overio je dva njihova pasosa i odma završio naša. Najzad gotovo,i dok prilazimo motorima idu nam u susret onaj prvi vojnik i carinik,i vidi im se po licu da im nešto nije jasno,kao otkud mi još uvek tu.Odma su nam prišli i pitali o čemu se radi,da li nam treba neka pomoć i zbog čega smo se toliko zadržali.

Zašto ovaj nije hteo da nam overi nije nam ni dan danas jasno.Ali dobro,to je jedino neprijatno iskustvo u Azerbejdžanu.

 

DSC_3294.JPG

DSC_3295.JPG

DSC_3296.JPG

DSC_3298.JPG

DSC_3297.JPG

DSC_3300.JPG

DSC_3302.JPG

DSC_3301.JPG

image-0-02-04-e94066e1161bc9936d03bbdc3fa0baaf540074b53bee7cb3b1b45dc3bfc3ba0c-V.jpg

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

Nije mi delovalo kao da trazi novac,posle granica i granica tacno se vidi cije oci traze samo novac.Kolonu nismo obisli,ili pretekli,pored samih kucica postoji uzak prolaz,buvalno samo za pesake,i sam carinik nas je pozvao da prodjemo tuda motorima,i jedva se prolazi sa bocnim koferima,cak kad su trazili da otvorimo po jedan,nismo mogli,jer nije imalo mesta.Ko zna,moda je ima neki problem sa nekim nasim,malo je cudno jer lik nije uopste dizao pogled ka nama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r

Ovi napisali govno pa nisam skontao prvobitno o cemu

A to sto ste imali na azerb granici ko zna sta je, sve te sssr drzave su cudne na granicama.. ja stalno napusavam ukraince. Belorusi su teska govna. Rusi kao sa njima extra a kad rus ode na belorusku granicu rodi mecku, jebu ih belorusi kao mlade majmune, prevrnu im ceo auto i sve ide obavezno napolje.

Ja proslu zimu isao da napravim ulaz u rusiju posle mesec dana, i ulazim u rusiju a majmuni oni vojnici nece a me puste

Pita jedan drugog posle sat ipo vremena cupkanja u mestu ( prelazio sam peske) da ga pustimo ili da se kali jos malo

Kaze drugi neka se kаli jos malo hahaha

A ja se mislim mamu ti jebem retardiranu

A ostavise me pederi jos sat ipo

Tako da i ta dva debila sto su se svadjala medjusobno ko zna sta je. Retardi

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja