Jump to content

Moto Zajednica

Oko Crnog mora,do zemlje vatre

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 580 postova

Ajde darko ja sam mislio da si zavrsio putopis pa sam kasnije krenuo da citam, kad ono ti jos nisi :D

Ajde ajde nestrpljivi smo.
Kako sam razumeo od "Jermenije" ste samo videli rupe i blato, nista spektakularno??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000
On 5.2.2018. at 9:52, king_julien je napisao:

Ajde darko ja sam mislio da si zavrsio putopis pa sam kasnije krenuo da citam, kad ono ti jos nisi :D

Ajde ajde nestrpljivi smo.
Kako sam razumeo od "Jermenije" ste samo videli rupe i blato, nista spektakularno??

Bas tako.Tamo je vreme totalno stalo.Ipak nam je drago da smo je videli i dodali Jos jednu zemlju kroz koju smo se provozali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

Sledeće mesto koje nam je bilo u planu da vidimo je Kapadokija,Turska.Kako imamo do nje oko 1300km,i jedan granicni prelaz,odlučujemo da taj put podelimo u 3 dana,da odemo do same granice sa Turskom i prenocimo u mestu Batumi.Dok smo trazili smeštaj u pretrazi su izasle slike ovog mesta.Grad izgleda kao iz snova.Super, imaćemo sta videti.Barem smo se tako nadali.Kisa nas je tog dana ubila,padala je kao nikad do sada.Tesili smo se da ce barem pridvece stati,ali ne,jedva je Oliver otišao do prodavnice za pivce i hranu.Toliko je padala da je otišao pesaka,a da nije ni skidao kisno odelo.Ustvari isto bi mu bilo,jer je i kisno fino propustilo vodu.Gledam prognozu i ne verujem.Ovde je spojilo preko 40 dana svaki dan kisa.Kazu nam vlasnici smeštaja da ne pamte goru godinu od ove.Sad nam je jasno zašto je ta cena smeštaja koju smo bukirali.(7e za dve osobe,tri kreveta u sobi sa sopstvenim kupatilom i zajednickom kuhinjom). Objekat je jako blizu mora,koje nazalost nismo mogli da vidimo,tako da nemamo ni slike grada,ali ako vas ne mrzi,kucajte u pretrazi Batumi i sve ce vam biti jasno,grad cak ima i zicaru,kako bi turisti uzivali u razgledanju grada.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

Put ka Kapadokiji je jedan od najboljih puteva za voznju motorom koji sam ikad video.Ko je vozio Transalpinu,moze da zamisli,ovo je takav osećaj ostavilo na mene, zamislite put Transalpina sa 4 trake, toliko sirok put, a nigde vozila nema.Put je nov,kao pista.U lakat krivinu preko 130 bez imalo muke,pregledne krivine,ma raj za voznju,ali.

Uvek to ali.Ovde smo vozili sto bi se reklo za sve pare,kad na izlazu iz jedne krivine,kolko smo izasli iz nje rotacija na putu ,policija i vojska.Uhhhhh,knedla u grlu ne mogu je progutati,kroz glavu sta mi sve nije prošlo, mislim se u sebi ko zna kolko radara nas uhvatilo,pa ovi zvali i vojsku da nas hvata.Vojnik pokazuje mesto gde da se zaustavimo ,ispred nas oklopno vozilo i puca uperena na nas.Najebali smo,samo to mi je u glavi.

Ali nista od toga,ovo je granicna patrola i traze da vide samo pecat gde i kad smo usli u zemlju.Malo cudno jer smo bili sigurno 200-250 km od granice.Kasnije srecemo Jos dve takve patrole,na jednoj cim su videli Srb tablice, nisu nam ni trazili dokumenta,cak smo se i slikali snjima.Zaista me je Turska odusevila.

Na pumpi sipamo gorivo i vidimo radnici gledaju tablice,ali ne znaju odakle smo.Pita jedan,ja rece Srbija.Ponavlja on vise puta Srbija, Srbija,i klima glavom ne zna gde je to.Kad odjednom povika Srbistan,aaaaaaa,znam,znam.Krecu pitanja otkud mi ovde,gde smo bili,gde idemo i ljudi ne veruju sta cuju.Parkirajte tu pored i ajde na caj.Ljudine, izneli,caj, kolače,ma svaka im čast.(zaboravio da kažem da smo u toku puta stali na nekoj planini da odmorimo  i putari koji su tu radili su nas takodje zvali na caj)Pricamo mi da idemo za Kapadokiju al on nas ubedjuje da krenemo drugim putem i pokazuje slike tog puta.Vozi se po dnu neverovatno visokog kanjona,da se nebo jedva vidi,slike izgledaju ne stvarno,i dusa me boli sto ne zapisa kako se mesto zove.Nismo mogli tamo jer smo vec imali Bukiran smeštaj za veceras

Taj smeštaj je bio jedan od naj skupljih tokom ovog puta, ako moze tako da se kaze,bili smo u hotelu gde smo bili medju prvima koji su usli u sobu gde smo spavali.Hotel je nov,novcijat, i kostao je 18e po osobi.Steta sto nemam slika,onako umorni,vecerali u sobi,klepili po neku rakiju i pivo i tako se zakovali.

 

DSC_0014.JPG

DSC_0013.JPG

DSC_0020.JPG

DSC_0019.JPG

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Možeš li molim te da označiš na koji si put mislio kada pričaš o Kapadokiji? Planira se put za početak juna, pa me interesuje na koju si deonicu puta mislio. 

Pozdrav i samo napred sa putopisom, prati se! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

Sledeća destinacija Kapadokija.

Od starih bajkera culi smo price da ko planira turu do Turske bude spreman da kupi nove gume.Njihov asfalt jede gume.Mi prosli vec oko 700-800 km i asfalt je vrhunski,nov,kao put iz snova.I tako sipajući gorivo na jednoj od pumpi,seli malo da odmorimo i bas potegli tu pricu.Sta li im to značilo,kako jede gume,cak i prica onih koji su bili samo do Istanbula da su primetili drastično potrosenost guma.Kao da smo prizivali da vidimo taj put.Nekih sledecih 100km, asfalt kakav nikada nismo videli.Kamencici kao do pola zalepljeni a gornja polovina onako ostra.Bio sam ubedjen da sam slikao ali fotke nema nigde.U vazduhu se osećao miris potrosenih guma.Verujem da je takav bio svuda,pa ih polako menjali  novim asfaltom.Da je smirgla dole ne bi onako bilo,ali i pored toga nismo primetili ni jednu rupu na putu,tako da i ako je jako ostar,kvalitetno je odradjen.

Kapadokija je prelepa,puna turista, restorana, smeštaja itd.Smestaj u samom centru,sa doručkom,i to jako lepim doručkom 10e po osobi.Tu smo proveli ceo dan,obišli najveći podzemni grad,oko 20000 ljudi je tu zivelo.Zaista vrhunsko mesto.Uvece klepili po koju domacu mucenicu i izasli da se malo prosetamo i da negde veceramo.Kao gosti smestaja Jasmin,imali smo popust u vise objekta,dovoljno je bilo da kazemo  gde nocimo.Jedan restoran nam je posebno preporucila gde sluze njihova nacionalna jela,i ako se ne varam nekih 15-20% bi imali popust.Taj restoran je bio pun tako da smo nastavili setnju i primetili neki bajkerski kafic.Aj na pivce,jedno drugo,treće.......

Malo kasnije dolazi i vlasnik kafića, bajker koji je bio pre par godina u BG,i odusevio se Srbijom.Pocinje prica kako mu je hobi i pravljenje vina.Hocete da probate.Ma naravno,to bas ide posle piva.Donese i nesto da prezalogajimo,al mi se vec fino zveknuli.Od svih ovih dana,ovde smo se najviše ubili, a treba ujutru ustati u 6 kako bi videli uzletanje balona.Oliver odluči da potrazi jos neku klopu i donece u stan da veceramo jos malo,a ja se jedva dovuko u sobu.Umor,rakica,pivce i vince,sve me je stiglo,tako da sam se zakovao u krevet da Oliver nije mogao nikako da me probudi

Da ne  davim vise, uzivaj te u slikama

DSC_0025.JPG

DSC_0026.JPG

DSC_0033.JPG

DSC_0042.JPG

DSC_0044.JPG

DSC_0076.JPG

DSC_0077.JPG

DSC_0082.JPG

DSC_0083.JPG

DSC_0085.JPG

DSC_0086.JPG

DSC_0087.JPG

DSC_0080.JPG

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

6 sati ujutru, Oliver iz petinih zila pokusava da me izvuce iz kreveta.Jedva otvorih oci kad pored mene cinija sa gulasem, salata neka,puding.....,covek sinoc iskupovao sve zivo za veceru,budio me i budio al uzalud.Kazem mu idi ti i slikaj ja ne mogu pre 9 da ustanem.Kolko je izasao iz sobe,odma se i vratio,Kaze izlazi puno je nebo balona,tek polecu.Ja bio ubedjen da trebamo ici gde i juce i da polecu iznad nekog dvorca,ali ne polecu na par stotina metara od nas.Skocim iz kreveta,telefon u ruke i napolje.Prizor kao iz bajke.Sledeci put se obavezno vozimo i mi.Povratak u smestaj na pakovanje i doručak.Kad smo ustali tacno 0 stepe,bas hladno.Dok je doručak stigao oko pola 10,vec toplije 7-8,i prijatno sunce,tako da resismo da doručkujemo napolje na terasi.U ceni od 10e po osobi,smestaj i doručak koji obuhvata punu ciniju domaceg hleba,przenija sa paprikom i jajima,krem,dzem, marmelada ,med,kafa i čaj koliko zelimo.

Sedamo na motore i pravac Antalija,moooore

DSC_0089.JPG

DSC_0097.JPG

DSC_0098.JPG

DSC_0102.JPG

DSC_0105.JPG

DSC_0104.JPG

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

Put nas vodi ka Antaliji,pa je bio dogovor prvo mesto gde put izlazi na more da tu potrazimo smestaj.Oko 17h dolazimo u mesto Sida,sedamo u prvi kafic,i uz kaficu i net da obezbedimo smeštaj.Super,mislimo se,ugrabicemo i da se okupamo u moru danas.Ali desava se nesto za ne poverovati.Nigde jednog slobodnog mesta.Hoteli od ne znam, mozda 500-600,1000 soba ,sve zauzeto.Vlasnik kafica nam pomaze,okrece brojeve i brojeve al uzalud.Zovem suprugu da nam bukira iz Srbije,i kod nje izbacuje sve zauzeto.Ajmo na motore i idemo redom.Od smestaja do smestaja,od hotela do hotela.Rezervisano, rezervisano......Ne mogu da verujem da oktobra nema mesta.Najvise Nemaca ima.Kako li je ovde u toku sezone mogu samo da pomislim.Vratimo se ponovo u isti kafic,i kazem zenu da potrazi u blizini.Na jedvite jade bukira nam na 7 km neko mesto od nas.18e po osobi, imamo i doručak u ceni.Ekstra.

Steta samo sto smo izgubili 3-4 sata u potrazi za smeštajem.Lokacija ful,drvene kućice,pored njihovog restorana,putic i odma more.Odlazimo na veceru i hladan Efes.Kupanje za veceras propalo,a Jos me drži ono od sinoć,da nisam mogao ni u setnju da odem.Ujutru fin dorucak i brzinsko kupanje, pola 9,a naroda vec fino na plaži.Ja bi ostao Jos jedan dan,ali se nikako ne uklapamo vremenski.Danas treba stici u Pamukkale,i obici njega.Sva sreca, supruga nam je obezbedila smestaj,tako da ne treba da lutamo.

DSC_0126.JPG

DSC_0130.JPG

DSC_0129.JPG

DSC_0131-EFFECTS.jpg

DSC_0133.JPG

DSC_0136.JPG

DSC_0146.JPG

DSC_0144.JPG

DSC_0142.JPG

DSC_0139.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Možeš li da napišeš kojim si putem išao od Goreme do Antalije? Ako možeš da obeležiš na mapi, baš me interesuje...

 

Samo mi je ta deonica puta ostala pod znakom pitanja kojim je putem najbolje proći, a putujemo u junu. 

 

Hvala unapred! 

 

P.S. Još jednom, putopis i ruta je odlična!! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000
pre 22 minuta, nikvuksa je napisao:

Možeš li da napišeš kojim si putem išao od Goreme do Antalije? Ako možeš da obeležiš na mapi, baš me interesuje...

 

Samo mi je ta deonica puta ostala pod znakom pitanja kojim je putem najbolje proći, a putujemo u junu. 

 

Hvala unapred! 

 

P.S. Još jednom, putopis i ruta je odlična!! 

Mislim da se vidi ovako.Obavezno poseti Crveno jezero,na par km  na tom putu.Mi tek kad smo stigli u Antaliju , setili se,da smo skroz zaboravili na njega

Screenshot_20180316-212107.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Hvala puno! 

Pratim dalje veoma pažljivo, s obzirom da je i nama dalji plan nakon Antalije, Pamukkale, Kusadasi, Efes, Troja, Canakkale, Grčka i kući...

Svaki savet veoma dobrodošao! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Čudi me da je Antalija toliko puna. Znam da je pre par godina bila priča da niko ne ide tamo zbog terorizma, bezbednosti itd.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

Ne znam kako je bilo pre par godina,ali propaganda, mediji itd sta sve mogu.Kad sam krenuo u ovu avanturu,bas svaki komentar je bio,pa ti si lud,pa tamo muslimani,teroristi,sta trazis tamo,idi u Evropu.Ja mogu da se kladim da je u Parizu veca sansa 100% da se desi neki napad nego ovde na Istoku.Sranje moze da se desi svud,ovi sto o tome razmišljaju sede kuci.Od Bozije volje niko nije pobegao.

Jedno je sigurno, gostoprimstvo koje ce te sresti u Turskoj u Grčkoj mozete samo da sanjate,a o Crnoj gori da ne govorim, mada moram da kazem da se Crnogorci dosta promenili na bolje,od kad su pustene vize i sve vise ljudi letuje u Grčkoj.Turci  su svesni da od turista zive,i maksimalno ce vas ispostovati.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Pa bilo je par vesti o incidentima, kao i u Egiptu... Ko ide na letovanje i da se odmori, obično ne želi takve probleme. Verovatno su spustili cene...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

Vreme je da se i zavrsi ovaj putopis.

Posle divne Antalije idemo da vidimo Pamukkale u koje relativno brzo stizem,takodje i smestaj brzo nalazimo.U hodu narucujemo ladno pivce i rucak,dok nosimo stvari u sobu.Dok smo se presvukli vec je hrana bila na stolu.Sve radimo u zurbi, jer nam je cilj da danas vidimo Pamukkale,da bi sutra spavali negde u blizini Istanbula,a vec sledećeg dana u svojim kućama.Hrana,pivce i smestaj su ekstra.Prenociste sa doručkom 10e po osobi.Bazen, restoran, parking,sve ima.Ovde nemam sta mnogo više da pisem, uzivaj te u slikama.Ako nekog interesuje Jos nesto,neka pita.

U sustini lepo provedenih 18 dana,9300km,i potrosenih nekih 700e.Zaista jeftino putovanje u odnosu na kilometražu i dane.Da je Evropa,bilo bi puta 3-4 sigurno

Veliki pozdrav za sve koji su pratili ovaj putopis i srecan vam praznik

Hristos voskrese

 

DSC_0150.JPG

DSC_0151.JPG

DSC_0155.JPG

DSC_0159.JPG

DSC_0168.JPG

DSC_0172.JPG

DSC_0179.JPG

DSC_0169.JPG

DSC_0199.JPG

DSC_0211.JPG

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja