Jump to content

Moto Zajednica

Oko Crnog mora,do zemlje vatre

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Bela Crkva - Banat
  • Motocikl: FZ6
On 25.10.2017. at 17:22, darko dav je napisao:

Ja se bas pitao dal valja nešto ovo piskaranje,niko nista ne  komentarise ;)

publika je tu, ne brini

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 628 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

Kako smo stigli kasno u smeštaj,plan je bio da ustanemo ranije,vidimo kolko možemo grad,i da pićimo za Sevastopolj, gde imamo sledeći bukiran smeštaj.Ipak su to bili samo planovi,i ništa od toga nismo uradili 

Dan četvrti,dok doruckujemo,gledam prognozu,delimično oblačno,sa slabijom kisom.Nisam smeo da nastavim put sa ovim mojim kisnim kombinezonom. Gledam po netu da nabavim neki kvalitetniji. Moj je marke Modeka iz dva dela.Gornji i nije los, dok donji deo se skroz oljustio iznutra, skinula se ona pvc membrana, a nisam ga dva puta samo koristio.Zesce sranje.Nalazim neke prodavnice, ali je problem sto ne rade subotom.Ima jedna koja je na izlazu iz grada i bas prolazimo pored nje.Resavamo da odemo i vidimo Crno more i da se ne zadržavamo,nego da kratimo put i potražimo to odelo.Pakujemo motore, i krećemo par ulica niže i evo ga najzad Crno more, došli do njega, ostala je samo sitnica,da napravimo krug oko njega.:na_glavi:

Na mesto gde smo stali, ružan prizor,klupa u hladovini,i pogled ka moru,u mislima a i na javi ovo bi trebalo biti idealno, ali ljudi,ljudi,>:( smeće na sve strane,šteta.

Palimo motore i posle par km stižemo do prodavnice. Ulazimo unutra,kad ono prodavnica uglavnom za skutere.Imaju samo neku kabanicu,koja ne znam dal bi poslužila i da pešice idem a kamoli na motor.Sta sad,ništa ne radi,reko ništa, idemo ka Rusiji,pa ako vidimo negde vidimo,ako ne zaustavicemo nekog bajkera i pitati njega,ali problem je što ni jednog jedinog nismo do sad videli na motoru. Kolko smo seli na motor prilazi nam neki lik i pita dal nam treba pomoć.Nekako uspemo da mu objasnimo šta nam treba,i on nam objašnjava da ima veliki auto moto plac gde imaju sve od delova do odela i nalazi se par semafora levo.Odlicno,zahvaljujemo se i odlazimo tamo. To je mini Bubanj potok.Ima sve,i sve radi,ustvari skoro sve,samo moto prodavnica ne radi :grr:

 Vraćajući se nazad vidimo lika na staroj Jawi, zaustavljamo ga, pružamo ruku da se pozdravimo,kad čovek nas zagrli i izljubi kao naj rodjenije. Objašnjavamo našu muku i pričamo o ovoj turi kuda idemo itd,a on čovek bukvalno ne veruje šta čuje.Kaze problem je Subota, nema druge, nego idemo kod mene, daću vam svoje odelo,kažemo da to ne dolazi u obzir, hoćemo da kupimo,ne i ne,čovek insistira da nam pokloni, jer nama će više trebati nego njemu.Jedva ga ubedismo da i ako nam pokloni da je on dosta sitniji od mene,i da to nije rešenje.Pozdravljamo se i izgrli smo se još jednom,zaista sjajan lik,jako mi je krivo sto nemam ni jednu fotku sa njim.Nastavljamo dalje, i videh ribolovacku radnju.Aj reko možda ima ovde.Jedino šta imaju one duboke čizme do pojasa, Oliver me nagovara da kupim,al meni se nikako nisu uzimale, pa bio bi smesan kao crtani film.Taman seli na motore  i krenuli,kad ono sa desne strane prodavnica polovne robe,a na samom ulazu stoji kišni kombinezon koji koriste putari.Uh,odlično,poslužiće i on.Jos nismo ni sišli sa motora, prilazi lik,zdravi se i pita dal smo stali da odmorimo ili nam treba pomoć.Inace,on se pretstavi, i bajker je takodje. Ekstra,pričam ja sta nam treba,vidim klima glavom levo desno,znam,znam,reci ces Subota je.Jeste ali resicemo nešto.Kolko je uzeo telefon skupilo se još par njih, i svi komplet uzimaju telefone i zovu redom.Ja mu pokazujem ovu radnju gore,kaže ne,ne,to je polovno.Ma nebitno,daj da pogledamo.Odlazi on gore,prodavnica je na spratu i zove me da dodjem da probam, dal odgovara veličina. Za nijansu manje,ali uspevam da se uvucem.Pitam kolko para i vadim novčanik lik mi uzima novčanik i vraća u džep. Vadi on novac i plaća.Ja stojim,ne verujem sta vidim.Ne znam kako da reagujem,lik ne prihvata nikako da platim ja.Silazimo dole,dajemo im poklon koji smo spremili za put,upaljac,blokce i privezak, oni oduševljeni,a tek ja.Bili su u žurbi,tako da nismo imali vremena za piće,samo po fotku i pici dalje.Nadam se da ćemo se videti ponovo i imati više vremena za druženje .Inace oni su ove godine bili motorima u Hrvatsku i Srbiju, i oduševili se.Posle samo par km kreće pljusak, a ja ga dočekuje sa osmehom na licu :)

DSC_3173.JPG

image-0-02-05-e2c6cf42068d669b53ba82ccf188b121abf505e5e7178bcd559401757cd491cd-V.jpg

image-0-02-05-bd9c82901efda5dbd1d3643708540ad05cfcb9156961fb4dc581276027bf7060-V.jpg

image-0-02-05-ae4887131342decb136ef8dd30159007d5ee624c602e22a512e0ae85297d716c-V.jpg

DSC_3176.JPG

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 628 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

Dolazimo do granice sa Krimom, po katastrofalnom putu.Kad sam rekao da Moldavija ima naj gori put,pogrešio sam,nisam bio nikad u Ukrajinu. Definitivno naj ludji vozači i najgori put kojim sam video.Prvi utisak granice mi se vec ne dopada. Vidi se da nešto nije u redu.Betonske barijere,bodljikava žica,vojska naoruzana do zuba.Kafane prazne,to jes ne rade.Autobus stoji pored i čekaju na putnike koji peške prolaze granicu.Vozac nas zaustavlja i kaže da badava pokušavamo, ne možemo proći.Ja mu objašnjavam da sam se čuo sa ambasadom Srbije u Ukraini i da su mi odgovorili da je sve ok sa tom granicom.Dolazimo do prvog punta,i prilaze nam 4 naoruzana vojnika. Mladi i fini momci,vidi im se na licu da im je neprijatno što moraju da nam kažu da dalje nećemo moći.Kazu da moramo nazad,nekih 130 km do grada Hersona, da izvadimo neku migracionalnu potvrdu.Za to nam niko pre toga nije ništa rekao. Čak i kad smo ulazili iz Moldavije, pitali su nas kuda idemo dalje,rekli smo Krim,i oni su rekli ok.Pitam ih dal postoji neka druga solucija, kažu ne,ili nazad,ili skroz gore do Harkova, pa na Belogorod u Rusiju pa na Krim. Mi odavde imamo oko 200km do smeštaja u Sevastopolju. Ako odemo tim putem gde nas oni upućuju imamo SAMO 2463 km.

E tu kad nisam poludeo. Pitam ih dal rade danas ovi u Migracionalno,subota je,kažu samo požurite i stižete. Opet nas zaustavlja vozac autobus i smeje se,rekoh vam da ne može,i pita šta su nam rekli.Moj vam je savet,odma skrenuti desno i za Harkov,nećete dobiti potvrdu iz Migracionalno.Ne znamo šta da radimo,aj da pokušamo sa ovim papirom pa kako bude. Tih 130 km,vozili smo kao manijaci, realno sve preko 80km/h je ogroman rizik,mi vozili i duplo brže.Ne sipamo ni gorivo da bi stigli što pre,a i ono nam je u debeloj rezervi.Stizemo do zgrade i eto lepote,ne rade.Mozak nam već više ne radi kako treba, šta dalje.Ajmo do pumpe,da barem motore ne guramo. Na prvoj nema neta,a bez njega ne ide dalje.Nema veze,tocimo gorivo i odlazimo na drugu,net ima,motori puni,daj i nama jedno pivo da se smirimo pa da odlučujemo šta dalje.Mrak je za par sati,ajmo prvo da bukiramo neko mesto u ovom gradu pa da sednemo i dogovorimo se kako ćemo i šta ćemo. Smeštaj nalazimo brzo i relativno blizu od nas.Dolazimo do smeštaja, kad izlazi jedna devojka i počne da se izvinjava,sve je puno, može da nam ponudi hotel koji je 20 metra od njih,po istoj ceni.Ovo je već drugi put da bukiramo jedno,a dobijemo drugo.Hotel i smeštaj su super,i u sklopu hotela je lep restoran. Tuširanje i pravac restoran, danas smo samo doruckovali nešto malo i ceo dan bez hrane.Dok veceramo iznosimo sve planove i ideje.Sedeti ovde i čekati ponedeljak .Odustati i vrati se kući,ići nazad preko Moldavije,Rumunije,Bugarske i Turske za Gruziju, ići ovom rutom na sever Ukraine, vratiti se u Odesu i tražiti trajekt, do Rusije ili negde do Gruzije ili Turske.Cak se zezali na temu da idemo za Skandinaviju,planirali smo dvadeset dana na putu,pa daj bilo šta

Odustajanje i vraćanje kući nikako

Nazad da idemo drugom stranom Crnog mora, nam se nije svidela.

Trajekt se meni nije svideo, jer sam došao da vozim motor,a ne da se vozim brodom,ako već ne moram.

Od svih ideja,jedina koja nam je bila ispravna je ici gore kroz Ukrajinu i ne čekati ponedeljak. Tako i bi,samo smo izbacili obilazak i prolaz kroz Krim,da se nebi vraćali,nego idemo pravac Vladikavkaz. Bukiramo smeštaj u Harkov, na par km od granice.Sve u svemu gubimo dan dva,ali pravimo dogovor da Rusiju vozimo maksimalno, bez zadržavanja,jer imamo bukiran smeštaj i u Azerbejdžan i Jermeniju, bez prava pomeranja datuma.Nisu nam se bacale pare,a morali smo da imamo obezbeđen smeštaj zbog dobijanja viza.

Na prvoj slici se vidi krug koji smo morali da napravimo ako želimo da vidimo Sevastopolj 

Ps.Najmanje nam je bilo do slika,tako da kroz Ukrajinu i Rusiju tek po neku fotku imamo,ali čekajte još malo od Gruzije idu super  fotke

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Screenshot_2017-10-29-11-04-02.png

DSC_3177.JPG

DSC_3180.JPG

DSC_3181.JPG

DSC_3183.JPG

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Svaka čast momci. Zavidim vam. ....daj bože jednog dana da skupim pare pa na djir kroz Ukrajnu... ima nešto što me vuče na tu stranu uprkos lošim putevima i svemu... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 628 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000
pre 2 minuta, grof je napisao:

Svaka čast momci. Zavidim vam. ....daj bože jednog dana da skupim pare pa na djir kroz Ukrajnu... ima nešto što me vuče na tu stranu uprkos lošim putevima i svemu... 

Videćeš na kraju teme kolko sve to ukupno kosta, zaista nije ni približno mnogo.

Planirao sam da za svaki smeštaj napišem cenu,cenu goriva i ostalih troškova za taj dan.Vidim da sam to preskočio,ali ubuduće pokušaću da dodam cene koje sam zapamtio.Velika moja greška što nisam vodio neki mini dnevnik u beleškama. Mnogima za ovakva putovanja to ne znači ništa,ali meni znaci mnogo.Uvek u  svakom putopisu sam pitao za cene,da bi kolko tolko imao uvid u troškove.Primera radi, 6 dana Azurne obale, mog drugara je koštalo više, nego 18 dana na ovom putu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 628 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

Danas imamo nekih 550km,to je nekih5-6 sati normalne vožnje,u normalnim uslovima .Ali Google mapa pokazuje 9 sati voznje,a u stvarnosti  vozili smo 12h.Put za plakanje.Ne verujemo da nešto ovako i postoji.Vozaci automobila i kamiona su tek priča za sebe.Na ovom nazivi putu,oni voze brže nego mi na auto putu. Dal je to nov auto,ili neka stara lajka,to nema veze, samo pun gas.Retko ko zaobiđe rupu,samo pravo i samo vatra.To se lomi,krši,da vas je jeza kad prodju pored vas.Na svakih par kilometara stoji neko pored puta i menja gume.Prva i druga brzina,retko kad imamo prilike da vozimo u treću.Stani kreni.Drugaru od truskanja odvila se sajla za brzinu.Jedva smo čekali neku pumpu da stanemo koji minut i protegnemo noge.Na pumpi,sipamo gorivo,i meni ispada novac dok sam se okretao.Nekih 20-30e u njihovoj valuti.Decko mi prilazi i tapka me po ramenu,okrećem se i pokazuje mi na novac.Svaka mu čast.Sto bednija i siromasnija zemlja,to su bolji i ne iskvareniji ljudi.Ne zadržavamo se mnogo,jer ne znamo kakav nas put dalje čeka. Tek nekih zadnjih 100km kreće dobar put,mada i na auto putu može da se naleti na finu rupu,nema ih previše,ali i jedna je dovoljna da vas sjebe. U jednu sam ljudski uleteo, da sam mislio da ću otkinuti felnu. Ulazimo u Harkov, prelep grad i drugi po veličini u Ukraini. Zgrade,put,vozila,ma  potpuno drugačije od onog što smo videli do sad,država u državi.Dolazimo do smeštaja, kad tamo nema nikog.Zovemo br.na kapiji koji je ispisan,lik pospan se javlja i kolko smo ga razumeli,kaže zovi drugi broj. Koji broj,kad samo ovaj ima.U komšiluku niko nezna za njega,kažu tu ne živi niko.Odlazimo do pumpe po net,i vidimo da na bookingu ima još jedan broj.Zovemo taj drugi br.i javlja se neka starija žena ,kako smo se razumeli, to samo mi znamo,u suštini razumeli smo da treba da se vratimo od pumpe i da je čekamo kod Meka.Sedimo tu kao slepci pola sata i više.Net je dosta los ali uspevamo da dobijemo adresu gde se ona nalazi.Tacno preko puta nas :staa2:

Dolazimo do nje, i žena nas ubedjuje da prespavamo u toj zgradi, a ne u smeštaj koji smo rezervisali.Nema net,nema ni parking u blizini.Od tri smeštaja u Ukraini, nigde nismo spavali gde smo bukirali.Predlazem Oliveru da nastavimo dalje,imamo još nekih 50 km,a i manje do granice.Spavacemo u Rusiju i nećemo gubiti vreme na granici ujutru. To nam je bila oš jedna greška.Severian je jednom u svom putopisu lepo napisao,postoje evropske granice,i postoje ove druge, od svih granica koje smo prošli tokom ovog puta, ova je najduže trajala,i najviše piskaranja i popunjavanja papira i obrazaca. 

 

DSC_3184.JPG

DSC_3182.JPG

DSC_3188.JPG

DSC_3192.JPG

DSC_3189.JPG

DSC_3185.JPG

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Vojvodina-Novi Becej-Germany svuda po malo.
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 1050xt 2022

Svaka cast momci extra putopis cekam dalje i uzivam:givemebeer: Ovo nije put ovo se pa nemam izraz kako nazvati ,mada mi je jedan kolega u Nemac rekao da losije puteve nigde nije video nego u Ukrajini inaceisao sa BMW 1200gs .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja