Jump to content

Moto Zajednica

Kosovska Mitrovica-Mirovna misija II deo

Recommended Posts

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

:D :D :D :D :D :D :D :D Sultan iz Mladenovca pali gumu :D :D :D :D :D :D :D

Tacno sam znao! :D :D :D :D :D Covek vise voli da spali gumu nego da je` leba :D :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Motocikl: BMW R1200GS, Ex BMW R1150GS, Ex Honda NX500R Dominator

Danas sam na tv-u gledao ispracaj u K.M.Jedna stvar me je mnoooogo iznenadila i odusevila-Miroslav Milosevic(bivsi nacelnik RJB) sa sve duzom kosom i u bikerskom fazonu!!!Bas mi se svidelo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

 

 

Nisam do sada citao ovu temu al sad sam poceo. I sam sam planirao da idem ali sam nesto prehladio a i nisam uspeo da se dogovorim sa caletom oko kola jer trenutno nemam motor a da imam 1000% bi isao, i ne samo u Mitrovicu vec bi verovatno nastavio do Lipljana 15km udaljenog od Pristine gde sam i ziveo do 99te. Ne znam o kakvoj ti opasnosti pricas, ja sam sa caletom i kevom isao kolima sa BG tablama kroz centar Pristine kad je bila guzva kao preko gazele kreni-stani. Nikakvu, ama bas nikakvu neprijatnu situaciju nisam imao, i resio sam da ove godine ako da bog odem do mog mesta i Sar planine i Brezovice. A ako budem isao postavicu temu na forumu pa ako neko bude zeleo da se pridruzi(ako budem isao naravno). Cak bi za 10tak ljudi mogo da obezbedim prenociste... A da vam ne pricam o disciplini u saobracaju, ogranicenja se vrlo striktno pridrzavaju jer je kazna cini mi se 200e. To su kolone automobila i svi voze 60 do 80kmh(u zavisnosti od znaka) i niko ne sme da pretice... Sat vremena sam putovao od Mitrovice do Pristine udaljenosti oko 50km... Toliko o tome, ako jos nekog nesto interesuje neka pita ;)

PS. Moja rodjena sestra ide u srednju farmaceutsku u Mitrovici i zivi u domu vec 4 godine, samo dodje za raspust i jednom u dve tri nedelje preko vikenda...

 

Hajde decko, da ne saznas nikad sta sam ja sve i gde vidjao i prozivljavao, da ne ulazimo u neke sasvim teske i crne teme. Nismo cak ni parnjaci da bi mogao da shvatis stvari za koje si premlad, pa da ne bude ovde nepotrebnog naklapanja. Neka svuda svi idu mirno i prolaze bez problema i u zdravlju i vesenju, a lako cemo ako ja ne znam o cemu pricam, tesko cemo ako ja ipak znam o cemu pricam a Ti ne znas o tome....sve pocinje tako a kako zavrsava, to je ona teska i tuzna prica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Nisam ja nista lose mislio, samo sam hteo da kazem da dole nije tako opasno kao sto se prica na TV-u. Pogotovu od kad su proglasili nezavisnost, civilima je sada "naredjeno" da ne diraju nikog jer su "dobili sta su trazili". Stoga opusteno mozes da ides u njihove prodavnice i kupujes sta hoces, jedino sto ovi mladji ne znaju srpski pa je tesko da se sporazumes.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Ja sam imao provokaciju od strane siptara na Tursko Bugarskoj granici, ali sam ih odjebao zestoko na njihovo sveopste iznenadjenje ;D :D Nadam se da ste se lepo proveli?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ja sam danas po podne u Bgd pa ako Motoholic otkrije koordinate, molim vas da mi javite na 0641129246.

 

Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

Nisam ja nista lose mislio, samo sam hteo da kazem da dole nije tako opasno kao sto se prica na TV-u. Pogotovu od kad su proglasili nezavisnost, civilima je sada "naredjeno" da ne diraju nikog jer su "dobili sta su trazili". Stoga opusteno mozes da ides u njihove prodavnice i kupujes sta hoces, jedino sto ovi mladji ne znaju srpski pa je tesko da se sporazumes.

 

sve u redu, moguce je da moja strahovanja ispadnu neopravdana, ja cu se veoma lako nositi sa takvom svojom greskom. Daleko lakse nego sa mogucnoscu da mi strahovanja budu opravdana, ali to je sve breme godina i iskustva u zadnje dve decenije na ovim prostorima.

 

U svakom slucaju, zaista treba sve gledati vedrije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Ja sam danas po podne u Bgd pa ako Motoholic otkrije koordinate, molim vas da mi javite na 0641129246.

 

Hvala!

 

Čekam Shvabu da mi dotera F 650 ST pa ga vraćam na GS-u nazad u BG i da se vidim sa Motoholicom. Zapisao sam broj Lalajko pa da se i nas dvojica napokon upoznamo :) Ako budeš oko 19h još uvek tamo?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Multistrada 950S

a da dodjete svi na banovo brdo u pozesku, bice svirka u 19h kod cesme, u neposrednoj blizini je i jedan veoma opusten kafic [Tucovic :D]?

 

ja cu biti tamo, ako ste za - 063273121

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Pratio sam diskusiju po ovoj temi.

Ucesnici ove "Mirovne misije" su vec uveliku na putu prema Kos.Mitrovici.

Ova poruka ce da ih saceka kada se vrate kuci.

Zelja mi je da kazem svoje misljenje, kao covek koji je rodjen u ovom gradu i u njemu zivi i zivece ceo svoj zivot.

Obe grupe su u pravu.

I ja imam saznanja da neke politicke grupe koriste i da ce da iskoriste ovu "Mirovnu misiju" za svoju promociju. Ali to nije prvi, a nece biti ni zadnji put da srpska politika koristi nevolju dela svog naroda za svoje promocije.

Sa druge strane ovaj narod koji se grcevito bori za goli opstanak, je zeljan dogadjaja kao sto je bila prosla "Mirovna misija", a i kao sto ce biti ova. Prosecan srpski gradjanin Kosova vidi da ga ljudi iz "uze Srbije", a i drugih krajeva nisu zaboravili, da hoce da se solidarisu sa njegovom mukom bar za vreme te posete, da razbiju njegovu svakodnevnicu...

Nemojte da mislite da ovaj gostoljubiv narod ne vidi da politicari pokusavaju da preko njegovih, vec u velikoj meri polomljenih, ledja dodju do nekih dodatnih poena, ali protiv toga vec malo moze da se ucini. Zbog cega-duga prica.

 

Ali sa vama, ucesnicima "Mirovne misije" bar na kratko nece da razmisljaju o puno svakodnevnih stvari koji ih opterecuju, o svakodnevnim realnim strahovima, problemima, providnim manipulacijama.... Sta ce "sutra" da bude- o tome ce da se razmislja "sutra".

 

Zbog toga, a videcete to i sami, dozivljaj i docek ce biti dobri, Mitrovcani ce da se svojski potrude za to, jer im je to tradicija i mentalitet.

 

Dobro dosli i lep provod

 

 

 

 

Veeeliki pozdrav Dejanu i Liviji!!!! Bio sam njihov gost sa jos jednim bikerom!!!! Odlicno sam se proveo !!!!! A naj VAZNIJE  stvorio sam jos jedno Prijateljstvo, sto j u celoj prici i najbitnije!!! Slike cu okaciti  , normalno kad ih povadim iz aparata, Jos jedanom HVALA Mitrovici na onako Toplom doceku, normalno i svim mestoma kroz koje smo prosli Ziveli!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

AH, da ne zaboravim Zahvaljujem se Dekiju na brizi!! Vise puta je zvao telefonom da cuje da li smo stigli zivo , zdravo i bez kvarova kucama!!! E evo stigli bez problema .

p.s.Ma neunistivi smo!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

AH, da ne zaboravim Zahvaljujem se Dekiju na brizi!! Vise puta je zvao telefonom da cuje da li smo stigli zivo , zdravo i bez kvarova kucama!!! E evo stigli bez problema .

p.s.Ma neunistivi smo!!!!

 

Moje misljenje je da je sve bilo odlicno. Reakcije ovog naroda ovde su veoma pozitivne.

A ona deca sto su se "tukla" nisu se ustvari tukla nego to im je neka igra uz muziku DA SE STO VISE POVREDE. Svasta!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Beograd

Dajte slike!  SLIKE HOCU!

 

dobijas ih cim moto sleti u LA za jedno 18-20 sati

 

 

evo mog vidjenja stvari.........

.....

 

ako je nekome trebao moto skup da bi se odlucio za koga ce glasati onda mu treba i jedna jaca operacija mozga ili bar transplantacija jer isti ne poseduje.....

 

 

ja P od politike nisam cuo niti me interesovalo

 

 

 

od adm.linije do mitrovice je na put izasao svako ko je imao manje od 130 godina.... i urlikali od srece, jedan cica je izgleda pola sata ranije sisao sa stale i sa vilama u ruci dotrcao da nas pozdravi

 

deca.........pa ja nemogu da vam objasnim njihovo odusevljenje i radost.......

 

koncert je bio fenomenalan a pasulj jos bolji..........organizatori su na neki nacin saznali za dileju MOTOHOLICA i docepali ga i izveli na binu......kad je narod saznao da je on dosao da ih podrzi cak iz LA-a i ISKLJUCIVO JE DOSAOSAMO ZBOG TOGA

VRISTALI su kao da je pred njima sam Tito i da su sedamdesete!!!

 

odusevljenje ljudi i to iskustvo za mene je bilo neverovatno i kad bi za sat ili dva isli ponovo .... ja bih bio u koloni

 

 

@motoholic..... cast mi je i privilegija bila da "jasem" sa tobom i u noci 9-10 maja u oko 3:30 ujutro te vodim kroz bespuce kosova od mitrovice do zubinog potoka

 

nadam se da cu u tvom drustvu jos "jahati" konje vrane po nekim putevima sirom belog sveta

 

Takodje veliko hvala za Livaju i Micu (cizma) za drustvo

 

a vama nebeski narode na kosovu..... pa sta da vam kazem.... omogucili ste matorom konju da zaplace i tako srecan obara svog konjica po vasim krivinama

 

HVALA VAM

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV

Dajte slike!  SLIKE HOCU!

 

dobijas ih cim moto sleti u LA za jedno 18-20 sati

 

 

evo mog vidjenja stvari.........

.....

 

ako je nekome trebao moto skup da bi se odlucio za koga ce glasati onda mu treba i jedna jaca operacija mozga ili bar transplantacija jer isti ne poseduje.....

 

 

ja P od politike nisam cuo niti me interesovalo

 

 

 

od adm.linije do mitrovice je na put izasao svako ko je imao manje od 130 godina.... i urlikali od srece, jedan cica je izgleda pola sata ranije sisao sa stale i sa vilama u ruci dotrcao da nas pozdravi

 

deca.........pa ja nemogu da vam objasnim njihovo odusevljenje i radost.......

 

koncert je bio fenomenalan a pasulj jos bolji..........organizatori su na neki nacin saznali za dileju MOTOHOLICA i docepali ga i izveli na binu......kad je narod saznao da je on dosao da ih podrzi cak iz LA-a i ISKLJUCIVO JE DOSAOSAMO ZBOG TOGA

VRISTALI su kao da je pred njima sam Tito i da su sedamdesete!!!

 

odusevljenje ljudi i to iskustvo za mene je bilo neverovatno i kad bi za sat ili dva isli ponovo .... ja bih bio u koloni

 

 

@motoholic..... cast mi je i privilegija bila da "jasem" sa tobom i u noci 9-10 maja u oko 3:30 ujutro te vodim kroz bespuce kosova od mitrovice do zubinog potoka

 

nadam se da cu u tvom drustvu jos "jahati" konje vrane po nekim putevima sirom belog sveta

 

Takodje veliko hvala za Livaju i Micu (cizma) za drustvo

 

a vama nebeski narode na kosovu..... pa sta da vam kazem.... omogucili ste matorom konju da zaplace i tako srecan obara svog konjica po vasim krivinama

 

HVALA VAM

 

Lepo receno Shvabo !!! a za Motoholic-a nemam reci, BRAVO Bane ! zadovoljdstvo mi je da sam te upoznao !!! i nadam se da cemo uskoro voziti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

Dajte slike!  SLIKE HOCU!

 

dobijas ih cim moto sleti u LA za jedno 18-20 sati

 

 

evo mog vidjenja stvari.........

.....

 

ako je nekome trebao moto skup da bi se odlucio za koga ce glasati onda mu treba i jedna jaca operacija mozga ili bar transplantacija jer isti ne poseduje.....

 

 

ja P od politike nisam cuo niti me interesovalo

 

 

 

od adm.linije do mitrovice je na put izasao svako ko je imao manje od 130 godina.... i urlikali od srece, jedan cica je izgleda pola sata ranije sisao sa stale i sa vilama u ruci dotrcao da nas pozdravi

 

deca.........pa ja nemogu da vam objasnim njihovo odusevljenje i radost.......

 

koncert je bio fenomenalan a pasulj jos bolji..........organizatori su na neki nacin saznali za dileju MOTOHOLICA i docepali ga i izveli na binu......kad je narod saznao da je on dosao da ih podrzi cak iz LA-a i ISKLJUCIVO JE DOSAOSAMO ZBOG TOGA

VRISTALI su kao da je pred njima sam Tito i da su sedamdesete!!!

 

odusevljenje ljudi i to iskustvo za mene je bilo neverovatno i kad bi za sat ili dva isli ponovo .... ja bih bio u koloni

 

 

@motoholic..... cast mi je i privilegija bila da "jasem" sa tobom i u noci 9-10 maja u oko 3:30 ujutro te vodim kroz bespuce kosova od mitrovice do zubinog potoka

 

nadam se da cu u tvom drustvu jos "jahati" konje vrane po nekim putevima sirom belog sveta

 

Takodje veliko hvala za Livaju i Micu (cizma) za drustvo

 

a vama nebeski narode na kosovu..... pa sta da vam kazem.... omogucili ste matorom konju da zaplace i tako srecan obara svog konjica po vasim krivinama

 

HVALA VAM

 

BRAVO! To je pravi duh!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Dajte slike!  SLIKE HOCU!

a Vama nebeski narode na kosovu..... pa sta da vam kazem.... omogucili ste matorom konju da zaplace i ...

HVALA VAM

 

Puno nam nedostaje taj uzviseni treptaj duse i saznanje ko smo. Ponosim se svima Vama koji ste bili deo ove misije. Ipak, ne mogu da ne izdvojim Motoholica. Bane Ljudino !!! 

 

Samo jedan detalj: Cetvrtak popodne... radim...  pored sajma, Bulevarom Vojvode Misica - ka gradu, prolazi Bajker, a nasa zastava se viori zakacena za nosac kofera. Skapiram da se vraca iz Kosovske Mitrovice i morao sam da stavim naocare da mi putnici ne vide oci u tom trenutku.

A srce udara...

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Utisci?? Strasnooo, prolazak kroz sva ona mesta, ljudi na ulicam  ma sav sam se sjbo, najezio , emocije....  Svijure .. stadoh, jedna rukavica levo druga desno,  jedno malo detence evo zastavice!! (bar sam poneo rukavice  i za zimu i za vrucinu)

Na  mestu dogadjaja ista prica klinci daj neki suvenir!! Evo imam maramu, nosi, drugi evo lancic , JOS?? evo i drugi par rukavica NASA DECAAA,,

 

moze slika imas suvenir bikerske rukavice

404.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

Dajte slike!  SLIKE HOCU!

a Vama nebeski narode na kosovu..... pa sta da vam kazem.... omogucili ste matorom konju da zaplace i ...

HVALA VAM

 

 

Ma ljudi da ne pokupiste ovde neki zaostali suzavac :);) ;) :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Moje misljenje je da je sve bilo odlicno. Reakcije ovog naroda ovde su veoma pozitivne.

A ona deca sto su se "tukla" nisu se ustvari tukla nego to im je neka igra uz muziku DA SE STO VISE POVREDE. Svasta!

 

 

Pozz Dekiiii, Kile, Mihac Dejan- domacin!!!

404.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Ako je ostao još koji od onih počasnih pasoša da se podeli, Bane ga je zaslužio! Koliko emocija taj čovek ima dok priča o ljudima sa Kosova i Metohije. A ni Shvaba u emocijama ne zaostaje. Ja mislim da je ta vožnja bila pun pogodak i da svi mi koji nismo bili tamo (uh bem ti šljaku!), možemo samo da žalimo. Šta god je pozadina, i šta god da je korišćeno u pogrešne svrhe.

Kao što reče Shvaba: Bane čast mi je što sam te upoznao! Zbog ovog gesta sa Kosovskom Mitrovicom manje više, to je samo šlag na tortu.

 

U istom paketu, upoznao sam i veselu 1200 GS ekipu (Shvaba i djura) iz Beograda. Bilo je tu i ostalih (da se ne uvredi Shejtan Africa i Mikka ;) dok ne dobije opet GS-a). Čast mi je momci da sam i vas upoznao! Shvabu nije mrzelo da mi posle celodnevne vožnje od Kosovske Mitrovice do BG dotera F 650 ST u NS jer je Bane imao obaveza u BG. I ne samo to! Tek jutros sam ukapirao da je nasuo pun rezervoar goriva! (rekao si ti to meni, ali u onoj euforiji mi je prošlo kroz mozak).

 

Velika čast mi je bila i da upoznam naše junake koji su obišli ceo svet na dva točka: Zorana, Edija i Miću. Vožnja do Kosovske Mitrovice za njih je kao za mene odlazak po burek. A opet jedan od junaka (Zoran) je bio dovoljno hrabar da sedne iza mene i da ga ja, Lala iz provincije, provozam po Beogradu na svojoj ljutoj guji ;)

 

Šta reći još, osim da sam teška srca u 11:30 morao da krenem iz doline "nojeva". ispravka :)

Žao mi je što nismo uspeli da te nafatamo Lalajko da se i sa tobom upoznam.

 

Dr. Baneta, Dextera i Pabla sam već ranije bio upoznao... Ma što bi rekli po novogovoru: EKIPA VRH BRATE!  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 61
  • Motocikl: MV Agusta 800 Brutale

 

Šta reći još, osim da sam teška srca u 11:30 morao da krenem iz ulice "nojeva".

Žao mi je što nismo uspeli da te nafatamo Lalajko da se i sa tobom upoznam.

 

Dr. Baneta, Dextera i Pabla sam već ranije bio upoznao... Ma što bi rekli po novogovoru: EKIPA VRH BRATE!  ;D

 

Nije ulica,već ''dolina nojeva'' ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja