Jump to content

Moto Zajednica

Kosovska Mitrovica-Mirovna misija II deo

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 584 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: ZX 12 R

Kako sam "srećan"  ;D  kada znam da ima drugova koji misle umjesto mene,koji sve znaju ...

 

Oni znaju da sam izmanipulisan prošle godine i da ću biti i ove...

 

Mislio sam da poznajem Boru Čorbu,da sam ga ,kroz ovih nekoliko godina druženja "pročitao"...ali na sreću,tu su drugovi koji su mi otvorili oči i pokazali i "dokazali" da je on ... znate već. Vidi ti bestidnika,pa on je mene za sve ove godine lagao...pretvarao se.

I još mu se pridružili i onaj Vlado,Žiko,Pero,Dragi...Đorđe,Najda...sve neki manipulanti.Ali...dobro su se maskirali...oni iz YU grupe su išli u KM nekoliko puta... i to prije naše mirovne misije...izgleda da nas navuku...

 

Sada kada su mi "drugovi" otvorili oči,nisam siguran šta se  to stvarno dogodilo,ili sam sanjao da je cjelokupno stanovništvo Leposavića izašlo da nas,sa suzama u očima,pozdravi i da su mi tekle suze,od uzbuđenja i neopisive radosti, što sam među njima...ili...

Da li sam se,stvarno,fotorgrafisao sa stotinjak mališana,koji su se kačili na motore...koliko je samo bilo suza i zahvalnosti u očima njihovih roditelja,zbog toga šteo je neko,iz bilo kog razloga ...došao da ih vidi,bar vidi...

Koliko je samo ispruženih ručica tražilo da im se potpišem na podlakticu ( i ne samo ja,kaži BajaSW,ti si te večeri podijelio toliko autograma kao da si Ronaldinjo  :D )

Šta bi onim Hrvatima...kako su njih uspjeli da "navuku"...onoga ljudinu,sada pokojnog Želju iz Mostara i njegovu ekipu...

Meni će neko ( naravno pametniji od mene ) sada da kaže ko je Čorba...meni kome je on ( iz nama znanih razloga ) pri svakom susretu,iz onoga njegovog  pohabanog rokovnika,čitao isključivo ljubavne pjesme...mnoge od njih prije nego što su  objavljene i mnoge neobjavljnje...

Za mene je on genijalni pjesnik koji stvara divne ljubavne pjesme ,pjesme koje su me počesto "otkinule" i ja ga drugačije ne gledam...samo tako... 

Alo dušebrižnici,izbor je jednostavan,mada za neke nije lagan...možete da idete ili da ne idete...

Vjerujte da je plima uzbuđenja,oduševljenja,ushićenja,sreće... bila više nego dovoljna da odnese sve ružne misli,kalkulacije ,zagonetke,razmišljanj o tome zašto i ko iza toga odlaska stoji...

Ja znam,sigurno znam da je prošlogodišnji odlazak mnogo značio ljudima koji tamo žive,znam jer su mi to rekli i jer se to vidjelo na njimai...a vi možete samo da nagađate...sa 500 kilometara razdaljine...ali ko zna ,možda ste vi  bolje "obavješteni" i možda ste mogli bolje da osjetite...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

...

Nije svejedno sedeti daleko od zbivanja i pozivati na podrsku

...

 

Jel'?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

da, jeste cak i tako kako si izdvojio iako nema nikakve veze tako izdvojeno sa onim sto sam napisao.

Svako ko nije maliciozan normalno dozivljava bez vadjenja iz konteksta sta znaci podrska a sta "podrska" za one koji ostaju tamo i placaju mozda kasnije njenu cenu, zato sam i napisao opsirnije vidjenje sa sve ruznim primerom ostajanja bez oka. Samo maliciozno i zlonamerno pokusavanje prikazivanja napisanog, moze da izvuce detalj iz konteksta kad je ceo kontekst tako detaljno razlozen.

 

@Obelixe, ne vidim nikakvu svrhu povezivanja proslog odlaska sa ovim, ovde se samo pise o upravo ovom odlasku koji treba da za pogresan racun eksploatise izuzetan uspeh prethodnog odlaska. To je sustina manipulacije, ne zelja i ideja motorista. Ko je kome drag kao pesnik ili nije, manje je sad bitno jer i to moze sve potpadati pod deo o dobroj ideji, dobroj zelji i iskrenom nastojanju da se nekome pomogne.

Nadam se da je taj deo price jasan.

 

Naravno, izbor svakako postoji, otici ili ne, na svakome je da prosudi sta cini sa svojim odlaskom sada ili sta ne cini svojim apstiniranjem od odlaska u ovakvom momentu. Mozda i nema vise potrebe pisati o icem vise jer je vecina stvari i misljenja iznesena u osnovi, pa treba da preostane samo ta odluka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: bdp
  • Motocikl: BMW GS1200 ADV

E moram i ja da se javim.

 

 

Smatram da je ovo stvarno manipulacija sa ljudima dobre volje i velikog srca. To sto mi volimo da odemo negde i da se druzimo ne znaci da to treba iskoristiti u bilo koje svrhe.

 

Zasto ne bi otislu u Republiku Srpsku ili u Crnu Goru pa tamo da damo podrsku srpskom narodu?(ima ih i tamo zar ne?)

 

Zasto bas sada da se odlazi na Kosovo?

 

Zasto ne bi organizovali posetu Srbima u Juznoj Africi, a da nam na tom putu "neko" sipa gorivo?

 

Nema toga, jer "neko" nema koristi od toga.

 

Svako ima svoje razloge za za ili za protiv ali mislim da sada nije ni vreme ni mesto da se kompromitujem ( govorim u licno ime ).

 

Pozdrav svim ljudima dobre volje. ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS

Zivimo u vremenu kada je tesko izbeci manipulaciju. Kampanja je u toku i nista nije slucajno. Kao sto se Vlada Srbije sastaje satro u petak na dan pobede a u vreme izborne cutnje.

 

Isto tako nema potrebe da se klonimo politike bez obzira sto je ovo moto forum. Ova akcija jeste politika.

 

Sto se mene tice ne pada mi na pamet da budem radikalsko dssovski dekor koga ce Tijanic da pusti u vreme izborne cutnje. A besplatni benzin - neka hvala, ako nemam da sipam necu da se vozim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: TDM 4tx

Ne verujem ja sam mislio da se u ovom postu ljudi dogovaraju u kom broju ce da idu, gde da se nadju itd. Kad ono :o

Nisam ni pomislio da ovo chudo ima neke veze sa aktuelnim politicharima (ili sam mnogo naivan) nego sa podrshkom nashem narodu dole na Kosovu.

Zao mi je shto ne mogu da idem jer nemam pouzdanu mashinu za toliku kilometrazu ali mi je josh vishe zao kada vidim da neki mogu ali nece zbog "paranoje".

Toliko, bez uvrede, to je samo moje mishljenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Ljudi ko hoce neka vozi , ko nece ne mora !! Ovde se bas ummesala politika (prozivanje stranaka), mene licno politika ni najmanje ne interesuje, i boli me ... da li je iza svega neka stranka-partija!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 528 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ljudi ko hoce neka vozi , ko nece ne mora !! Ovde se bas ummesala politika (prozivanje stranaka), mene licno politika ni najmanje ne interesuje, i boli me ... da li je iza svega neka stranka-partija!

 

Ima (nas) ljudi na forumu koji se trudimo da svaki korak koji povucemo sagledamo njegove celokupne posledice u celini. U ovoj prici postoji primarni cilj koji je opravdan bez ikakve diskusije. Ali ovde se nadzire nesto o cemu je lancia88 vec pisao a to je  iskoriscavanje primarnog cilja (odlazak motorista u KM ) za sekundarni cilj a to je finish izborne trke. Politicki sam opredeljen (znam za koga cu glasati) ali nedozvoljavam sebi da me neko koristi u svojim igrama pa bila to opcija sa kojom delim politicka ubedjenja ili neka druga.

U celoj prici je zalosno sto je primarni cilj toliko jak da mnoge ljude (a i mene)  lomi dal da zazmurimo na sekundarni cilj.

 

Ako neko ne gleda na stvari toliko siroko nego mu je bitan samo provod i druzenje ne mora se upustati uposte u diskusiju posto mu ona moze samo pokvariti provod i zezanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Ako neko ne gleda na stvari toliko siroko nego mu je bitan samo provod i druzenje ne mora se upustati uposte u diskusiju posto mu ona moze samo pokvariti provod i zezanje.

 

Ovo mi se svidja!! Ostalo me Ne interesuje

Vise ne komentarisem na ovu temu, Zdravooo! ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

primarni, sekundarni cilj, slazem se sa svim tim. Pa bas zbog toga je i izabran veoma nezgodan datum. Ja licno smatram da ima vec navedene pozadine u svemu ovome i mislim da nas tu neko iskoristava, a opet bih veoma rado isao bas zbog tih ljudi tamo. DZ gorivo, hrana, pice, jos bolje sto se mene tice, ne moze neko za to da me kupi, ja to shvatam da iskoriscavam nekog drugog zarad svojih ciljeva i zelja. Opet da se vratim na datum, pored vec navedenog zasto bas 7.5. dodao bih i ovo: Kako posle ovih spojenih praznicnih dana i poprilicnog odmora da sefu trazim dva slobodna dana i spojim sa vikendom, mislim da ne bi nista rekao , samo bi mi pokazao da izadjem iz kancelarije. Da je bio za vreme praznika ili nesto kasnije, ali bas sada?  ???  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Multistrada 950S

jako je cudan termin odabran, usred nedelje, a tacno pred izbore, hm

 

 

kako organizator ima [vidljive ili manje vidljive] direktne veze sa odredjenim strankama mislim da je rec o manipulaciji

 

 

@motoholic: verujem da sve pricas iz najbolje namere ali ti sa te daljine ne mozes realno sagledati kakve se svinjarije desavaju u ovoj zemlji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Ljudi, zar ne vidite da ste maksimalno opsednuti politikom protiv koje se borite!? Srecan put svima koji budu dole, ja bih i ovaj put isao da sam u Srbiji, jer hocu da dam podrsku svom narodu gde god da se nalazi! İdite zbog sebe i naroda, .ebe mi se za politicare, a ko nece da ide zbog politicara ispada da vise mrzi iste nego sto voli sopstveni narod ??? Ja ne smatram da me drzava iskoriscava zato sto se srpska zastava vijori za mnom po Aziji, cast mi je da na svakom koraku reklamiram i predstavljam svoju zemlju iako sam svestan da neki ne gledaju blagonaklono na Srbiju, ali, ja nemam rezervnu drzavu i volim svoju zemlju. Pusti politiku, podrzi narod, volı svoju zemlju, budı pozıtıvan ı nıko te nıkada ne moze ıskorıstıtı.!!! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Molim sve da se prekine sa pricom o politici i o spekulacijama o ovom dogadjaju.

 

Stvar je prosta, ko moze i zeli da ide, neka ide. Ko ne moze zbog bilo kog razloga ili ne zeli, neka ne ide i neka ne truje druge da takodje ne idu. Svi smo mi ovde punoletni, svako ima glavu za razmisljanje.

 

Meni se cini da je ovo dobar povod da se bajkeri ujedine i zajedno provedu 2 dana. U kontekstu moto price je to odlicno.

 

Meni je nezgodno zbog posla da uzimam dan jer vec u Cetvrtak idem u Umag i ostajem do Utorka, a praznici su 'pojeli' vec 10 dana. Zato ja necu moci da idem, a inace bih verovatno isao.

 

Jos jednom molim sve da se diskusija vodi u smeru dogovora oko samog odlaska, a ne o politickoj pozadini dogadjaja. Hteli - ne hteli, obrni okreni svuda je politika, makar malo.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Das krv i eto ti dva dana nema sta da se molis i da se pravdas sefu .

 

bio na BJB akciji 1.Maja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

 

a praznici su 'pojeli' vec 10 dana. Zato ja necu moci da idem, a inace bih verovatno isao.

 

 

 

Pa to sam ja i hteo da kazem, datum je bas nezgodan, bar za mene.  Ja bih rado otisao. Svi koji idu, zelim im srecan put i da prenesu i deo mog veselog duha tom narodu. Videcu da vas bar ispratim na polasku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Moram da priznam da sam zapanjen ovolikim negativnim komentarima u vezi ove akcije. Ne shvatam. Ne znam šta više da kažem.

 

@motoholic: verujem da sve pricas iz najbolje namere ali ti sa te daljine ne mozes realno sagledati kakve se svinjarije desavaju u ovoj zemlji

 

Možda si u pravu. Probaću da se lično uverim. Rezervisao sam kartu za Beograd, i moj avion poleće iz Los Anđelesa za 4 ipo sata. Ako Bog da, biću na Surčinskom aerodromu sutra oko podne, i krenuću sam motorom za Kosovsku Mitrovicu direktno sa aerodroma. Ne verujem da ću stići kolonu pre administrativne linije sa Kosovom, tako ako neko ide, uz Božju pomoć vidimo se u Kosovskoj Mitrovici. Voziću sivi BMW F650ST (hvala Markone), i imaću na sebi sivo-crnu putnu opremu i crnu Shoei kacigu. Ako me neko prepozna, javite se, platiću piće svakom sa BJB-a.

 

Pozdrav svima, i živela Srbija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Moram da priznam da sam zapanjen ovolikim negativnim komentarima u vezi ove akcije. Ne shvatam. Ne znam šta više da kažem.

 

@motoholic: verujem da sve pricas iz najbolje namere ali ti sa te daljine ne mozes realno sagledati kakve se svinjarije desavaju u ovoj zemlji

 

Možda si u pravu. Probaću da se lično uverim. Rezervisao sam kartu za Beograd, i moj avion poleće iz Los Anđelesa za 4 ipo sata. Ako Bog da, biću na Surčinskom aerodromu sutra oko podne, i krenuću sam motorom za Kosovsku Mitrovicu direktno sa aerodroma. Ne verujem da ću stići kolonu pre administrativne linije sa Kosovom, tako ako neko ide, uz Božju pomoć vidimo se u Kosovskoj Mitrovici. Voziću sivi BMW F650ST (hvala Markone), i imaću na sebi sivo-crnu putnu opremu i crnu Shoei kacigu. Ako me neko prepozna, javite se, platiću piće svakom sa BJB-a.

 

Pozdrav svima, i živela Srbija.

 

 

 

 

 

 

Bravo Motoholic veoma lep gest.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Moram da priznam da sam zapanjen ovolikim negativnim komentarima u vezi ove akcije. Ne shvatam. Ne znam šta više da kažem.

 

@motoholic: verujem da sve pricas iz najbolje namere ali ti sa te daljine ne mozes realno sagledati kakve se svinjarije desavaju u ovoj zemlji

 

Možda si u pravu. Probaću da se lično uverim. Rezervisao sam kartu za Beograd, i moj avion poleće iz Los Anđelesa za 4 ipo sata. Ako Bog da, biću na Surčinskom aerodromu sutra oko podne, i krenuću sam motorom za Kosovsku Mitrovicu direktno sa aerodroma. Ne verujem da ću stići kolonu pre administrativne linije sa Kosovom, tako ako neko ide, uz Božju pomoć vidimo se u Kosovskoj Mitrovici. Voziću sivi BMW F650ST (hvala Markone), i imaću na sebi sivo-crnu putnu opremu i crnu Shoei kacigu. Ako me neko prepozna, javite se, platiću piće svakom sa BJB-a.

 

Pozdrav svima, i živela Srbija.

Srbıja brate, mı smo prvacı sveta za komplıkovanje jednostavnıh stvarı.Nadam se da ostajes malo duze u zemljı ı da cemo se vıdetı! Srecan tı put, a ja odoh ıstocno. Srbıja do Tokıja ;D :D;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport

Moram da priznam da sam zapanjen ovolikim negativnim komentarima u vezi ove akcije. Ne shvatam. Ne znam šta više da kažem.

 

niko tebe ne želi da uvredi, ali shvati da smo mi ovde svakodnevno suočeni sa slučajevima da su veće "patriote" i "srbi" oni koji žive u dijaspori od nas koji smo ovde..

a nisu!!

mi smo ti koji svaki dan nemaju da kupe ono što žele i ne mogu da otputuju tamo gde žele..

zato nije u redu da npr. ti ili neko ko ne živi ovde drži ljudima lekcije ili savete iz "patriotizma" i predlaže ili komentariše šta bi neko trebao ili ne bi trebao da "uradi za svoju zemlju i svoj narod"..

pretpostavljam da pratiš političku situaciju u zemji, i onda sigurno znaš da je srbija sad u jako teškom položaju jer je celokupna populacija podeljena otprilike 50:50 na "ove" i "one". ta podela se jako lepo može videti i u ovoj temi jer se odmah povela rasprava oko "ovih" i "onih"..

uz sve dužno poštovanje, pusti one koji ne žele da idu iz svojih razloga i ubeđenja da ne idu, kao i one koji žele da idu iz svojih razloga i ubeđenja da idu, jer nije na mestu da se iz 9 časovnih zona udaljenog LA mešaš u nešto što možeš samo da pročitaš na netu ili vidiš na tv-u a ne možeš da iskusiš na svojoj koži.

 

verujem da sve radiš iz najbolje i najiskrenije namere, ali jednostavno ni malo nisi upućen u stvarnu situaciju, i dovodiš sebe u situaciju da se konfrontiraš i raspravljaš sa nekim, jer smo mi svi ovde jako naelektrisani "ovim" ili "onim" elektricitetom i sve ovo što nam se u poslednje vreme događa jako utiče na svakog od nas na "ovaj" ili "onaj" način.

stvar je veoma pipava..

 

molim te nemoj pogrešno da protumačiš ovo što sam ti napisao i da se uvrediš, jer mi to nije bila namera!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Motoholicu posle Mitrovice se nadovezuje skup u Nisu koji je u petak i subotu.Ako si raspolozen odnosno imas vremena bilo bi zadovoljstvo da dodjes i da budes moj gost za ssve vreme boravka ovde.Iz Mitrovice odnosno sa ibarske magistrale skreces ka Josanickoj banji ,pa onda Brus,Blace.,Prokuplje i Nis.Jos jednom svaka cast na odluci da dodjes ovamo.POZDRAV.063 7710 269

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Moram da priznam da sam zapanjen ovolikim negativnim komentarima u vezi ove akcije. Ne shvatam. Ne znam šta više da kažem.

 

niko tebe ne želi da uvredi, ali shvati da smo mi ovde svakodnevno suočeni sa slučajevima da su veće "patriote" i "srbi" oni koji žive u dijaspori od nas koji smo ovde..

a nisu!!

mi smo ti koji svaki dan nemaju da kupe ono što žele i ne mogu da otputuju tamo gde žele..

zato nije u redu da npr. ti ili neko ko ne živi ovde drži ljudima lekcije ili savete iz "patriotizma" i predlaže ili komentariše šta bi neko trebao ili ne bi trebao da "uradi za svoju zemlju i svoj narod"..

pretpostavljam da pratiš političku situaciju u zemji, i onda sigurno znaš da je srbija sad u jako teškom položaju jer je celokupna populacija podeljena otprilike 50:50 na "ove" i "one". ta podela se jako lepo može videti i u ovoj temi jer se odmah povela rasprava oko "ovih" i "onih"..

uz sve dužno poštovanje, pusti one koji ne žele da idu iz svojih razloga i ubeđenja da ne idu, kao i one koji žele da idu iz svojih razloga i ubeđenja da idu, jer nije na mestu da se iz 9 časovnih zona udaljenog LA mešaš u nešto što možeš samo da pročitaš na netu ili vidiš na tv-u a ne možeš da iskusiš na svojoj koži.

 

verujem da sve radiš iz najbolje i najiskrenije namere, ali jednostavno ni malo nisi upućen u stvarnu situaciju, i dovodiš sebe u situaciju da se konfrontiraš i raspravljaš sa nekim, jer smo mi svi ovde jako naelektrisani "ovim" ili "onim" elektricitetom i sve ovo što nam se u poslednje vreme događa jako utiče na svakog od nas na "ovaj" ili "onaj" način.

stvar je veoma pipava..

 

molim te nemoj pogrešno da protumačiš ovo što sam ti napisao i da se uvrediš, jer mi to nije bila namera!

 

Primljeno k' znanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Motoholic, vidimo se ,hmm mene je vrlo lako uocit, na ledjima CHROME DIVISION-  DOOMSDAY ROCK'N'ROLL!!

dakle, vidi se na Avataru!! Pa ko me nadje , da se upoznamo,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja