Jump to content

Moto Zajednica

Kosovska Mitrovica-Mirovna misija II deo

Recommended Posts

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Evo par komentara i slika na brzinu...

 

Prvo, malo mi je neprijatno što se digla prašina oko mog dolaska. Ovaj moj "poduhvat" nije nikakav poduhvat; poduhvat je ono što svakodnevno onaj narod na Kosovu izdržava i što opstaje u uslovima u kojima živi. Zadivljen sam njihovom hrabrošću, izdržljivošću i njihovom skromnošću. Zaista mi je čast mi je što sam upoznao neke od njih, i proveo malo vremena sa njima.

 

Takođe sam imao priliku da se ponovo vidim sa Zoranom Livajom, Mićom i Eddijem iz Serbian World Team-a, i Shvabom, i da se upoznam sa BJB-ovcima koje znam samo preko foruma; Djuru, Dexxtera, Najzlija, Mikku, Markonea, Sejtana, Pabla, IgoraXT, B@aneta, Endurca, i… verovatno sam izostavio nekoga.  Kakva ekipa jbt! Nemam reči... Ustvari imam, ali mi treba malo više vremena da sve sročim. Sad sam malo u gužvi jer moram da uhvatim korak na poslu, pa ću videti da u toku nedelje napišem putopis i probam da ceo događaj potanko opišem.  Za sada, evo nekoliko slika našeg puta:

 

292820985_HRRwF-M.jpg

Ekipa koja me dočekala na aerodromu: Shvaba, Zoran Livaja, Dexterr (koji mi je dovezao Markoneov motor iz Novog Sada do aerodroma), dečko čije sam ime zaboravio :( , Najzli i moja malenkost. Tu je bio i Mića (Cizma ovde na forumu) al' se negde na trenutak izgubio.

 

292820987_ZKfoK-M.jpg

Odmah sa aerodroma krećemo za K. Mitrovicu; ovo je Shvaba

 

292820439_DgJp3-M.jpg

Mića (Cizma)

 

292820434_MhhHN-M.jpg

Zoran Livaja

 

292820479_CWHsC-M.jpg

Prolazak kroz Novi Beograd

 

292820458_69QRW-M.jpg

Six Fifty – najbolji motor na svetu. ;D  Ko kaže da jednocilindrični motor nije za auto-put?

 

292820477_A9mZZ-M.jpg

Na autoputu; s' desna na levo: Zoran, Mića i Shvaba na GS-u

 

292820483_r6a8T-M.jpg

Srbija!

 

292820528_CXr2L-M.jpg

Sipanje goriva. Markone, motor ti je do džadža!

 

292820561_UZzcE-M.jpg

Mića i Shvaba

 

292820533_Qsy72-M.jpg

Stižemo kolonu pre Raške. Krenuli smo iz Beograda tri sata (!) posle njih i ladno ih stigli.

 

292820567_gttwJ-M.jpg

Kolona bajkera ide ka Kosovu.

 

292820566_gCkau-M.jpg

Kolona iza nas

 

292820599_vwGmt-M.jpg

Put ka Kosovu. Kad je kiša počela da pada mnogi su stali da obuku kišnu opremu pa se kolona malo razredila.

 

292820612_b9HZB-M.jpg

Dolazak na administrativnu liniju prema Kosovu. Policija ćera kola, autobuse i kamione u stranu da nas propuste.

 

292820664_KsZVw-M.jpg

Kontrolni punkt KFOR-a. Ovi vojnici su iz Pakistana.

 

292820629_G9nNg-M.jpg

:)

 

292820663_FWA98-M.jpg

:)

 

292820659_sqkE9-M.jpg

Doček u jednom od mesta pre Kosovske Mitrovice

 

292820700_KpE8d-M.jpg

Neverovatan prizor; i staro i mlado je izašlo na ulice da nas pozdravi. Neko posle reče da je izgledalo kao doček Tita. Jes', samo što su Tita *morali* da dočekuju a nas nisu. Ovo je bila iskrena dobrodošlica i oduševljenje.

 

292820688_o5YMQ-M.jpg

Nadomak Kosovske Mitrovice.

 

292820702_56Bk2-M.jpg

I KFOR nas pozdravlja. Ovo su nemački vojnici.

 

292820729_9BtbB-M.jpg

Prolazak kroz Kosovsku Mitorvicu i dolazak na mesto okupljanja. Iako smo krenuli sa tri sata zakašnjenja, ne samo da smo sustigli kolonu, nego je mahom i prestigli i stigli u K. Mitrovicu među prvih 20 bajkera. ;D

 

292820731_B7DjH-M.jpg

Bajkeri pristižu...

 

292820733_BLMbq-M.jpg

...i pristižu...

 

292820798_6Qjqq-M.jpg

Mića

 

292820799_dG3YL-M.jpg

Moja malenkost

 

292820801_WBbF4-M.jpg

:)

 

292820896_TJbri-M.jpg

:)

 

292820902_KnhH8-M.jpg

Večera. S' sleva na desno: Bogdan (dečko koji nam se pridružio usput), Mića, Zoran, Shvaba, ja

 

292820835_iLmdn-M.jpg

Suljpa ;D

 

292820945_VzJVm-M.jpg

Koncert Riblje Čorbe (kako čovek peva u tim godinama, svaka mu čast)

 

292820866_icwkk-M.jpg

Naši policajci na Kosovu :)

 

292820909_ELBsL-M.jpg

Druženje sa lokalnim stanovništvom ;D

 

292820972_p6pYu-M.jpg

I sutradan pravac Beograd.

 

Fenomenalno. Nezaboravno. Predivno.

 

Shvabo, kralju.

Markone, kralju.

Zorane, kralju.

Mićo, kralju.

Dexterre, kralju.

Pablo, kralju.

Djuro kralju.

 

Znate zašto.

 

Više detalja tokom nedelje.

 

Pozdrav.

 

292820948_qGoco-M.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

Bane crni sine, nisi valjda odmah prodao automobil da bi kupio Markoneovog GS 'six fifty'? :D

 

 

Kupio nego šta! Samo je posle imao reklamaciju (kaže bolje ide nego njegov noviji a to ne može da podnese ;) ) pa ga je vratio! I toliko je bio ljut da nije hteo sam da ga vraća nego je jadnog Shvabu poslao da ga vrati... a Shvaba je "malko zalutao" pa je umesto od željezničke stanice na dogovorenu lokaciju stigao iz pravca centra... zašto? E to je već deo urbane legende...  ;D ;D ;D

 

dobro dobro.....zbog maloletnice......ajde eto vam....

 

Moto....sta uradi bre....i auto covek prodao za manje od jednog dana....trebalo bi da pochnes da radis u nekoj maloprodaji automobila....tu su pare za tebe....

 

sta ste se svi uhvatili banetove prodaje motora, pa "tvoja" izjava je ludja 5 puta!!  ;D ;D

 

KAKO SE PRICA A NE KAKO SASA PRICA!!!!

 

Obrati paznju !!! ;D ;D ;D

 

Obrati paznju na znake navoda kod reci 'tvoja' u mom postu.

Ti znas da se ja izrazavam vrlo precizno, cudi me da si napravio ovaj previd....ali kapiram...otisla sva krv iz mozga.... ;D ;D ;D

 

 

 

Evo par komentara i slika na brzinu...

 

Prvo, malo mi je neprijatno što se digla prašina oko mog dolaska. Ovaj moj "poduhvat" nije nikakav poduhvat; poduhvat je ono što svakodnevno onaj narod na Kosovu izdržava i što opstaje u uslovima u kojima živi. Zadivljen sam njihovom hrabrošću, izdržljivošću i njihovom skromnošću. Zaista mi je čast mi je što sam upoznao neke od njih, i proveo malo vremena sa njima.

 

Takođe sam imao priliku da se ponovo vidim sa Zoranom Livajom, Mićom i Eddijem iz Serbian World Team-a, i Shvabom, i da se upoznam sa BJB-ovcima koje znam samo preko foruma; Djuru, Dexxtera, Najzlija, Mikku, Markonea, Sejtana, Pabla, IgoraXT, B@aneta, Endurca, i… verovatno sam izostavio nekoga.  Kakva ekipa jbt! Nemam reči... Ustvari imam, ali mi treba malo više vremena da sve sročim. Sad sam malo u gužvi jer moram da uhvatim korak na poslu, pa ću videti da u toku nedelje napišem putopis i probam da ceo događaj potanko opišem.  Za sada, evo nekoliko slika našeg puta:

 

292820985_HRRwF-M.jpg

Ekipa koja me dočekala na aerodromu: Djura, Zoran Livaja, Dexterr (koji mi je dovezao Markoneov motor iz Novog Sada do aerodroma), dečko čije sam ime zaboravio :( , Najzli i moja malenkost. Tu je bio i Mića (Cizma ovde na forumu) al' se negde na trenutak izgubio.

 

 

Motoholiću, bila nam je cast sto smo te upoznali....i jos nesto, da nisi dosao, ja bih zaboravio kako Najzli izgleda jbte. Sva sreca pa imamo tvoje slike :)

Inace, izasli ste i u Frankfurtskim Vestima. Jucerasnji broj. Tutnili mi ga u ruke ovde, a ono - opla....moji drugari u novinama. Ja da sam na vasem mestu, razmislio bih o press clipping agenciji.... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

 

292820909_ELBsL-M.jpg

Druženje sa lokalnim stanovništvom ;D

 

 

Auuuu! Pa sada si se otkrio! Pa to je sve bilo zbog cica! Bane, Bane! A patriotizam?! A dečje suze?! A Pasulj?! A Pakistanski i Nemački vojnici?! Gde će ti duša  ;D ;D ;D

A mi ovde Shvabu prozivamo... cccc... (smajli koji vrti glavom)  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Beograd

 

292820909_ELBsL-M.jpg

Druženje sa lokalnim stanovništvom ;D

 

 

Auuuu! Pa sada si se otkrio! Pa to je sve bilo zbog cica! Bane, Bane! A patriotizam?! A dečje suze?! A Pasulj?! A Pakistanski i Nemački vojnici?! Gde će ti duša  ;D ;D ;D

A mi ovde Shvabu prozivamo... cccc... (smajli koji vrti glavom)  ;D ;D ;D

 

a ne ne Markone, cica sa desne strane do Motoholica ima preko 20, provereno  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Auuu, nadam se da Kristin ne prati forum bas detaljno...

 

Kristin mi je dala "otkaz" pre par nedelja, tako da što se toga tiče nema problema. :D

 

I baj d vej, ove devojke su bile jako fine i samo smo se družili za vreme koncerta. Nije tu bilo ništa više.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

...a ne ne Markone, cica sa desne strane do Motoholica ima preko 20, provereno  ;D ;D ;D

 

Da preko 20... al' u mesecima... ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

a ne ne Markone, cica sa desne strane do Motoholica ima preko 20, provereno  ;D ;D ;D

 

Tebi se kao ekspertu u toj oblasti mora verovati... Pogotovo kad kazes da je provereno!  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Beograd

Auuu, nadam se da Kristin ne prati forum bas detaljno...

 

;) chick magnet  >:(  :D

 

AAAAAAAAAA HAHAHAHAHAHAHA

 

NE PRATI, AL ZAMALO

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Motoholic, ja nisam otisao na skup iz Mladenovca a ti si dosao iz Amerike :o. Sta da ti kazem, svaka ti cast, takvih ljudi nema mnogo... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Beograd

 

sta ste se svi uhvatili banetove prodaje motora, pa "tvoja" izjava je ludja 5 puta!!  ;D ;D

 

KAKO SE PRICA A NE KAKO SASA PRICA!!!!

 

Obrati paznju !!! ;D ;D ;D

 

Obrati paznju na znake navoda kod reci 'tvoja' u mom postu.

Ti znas da se ja izrazavam vrlo precizno, cudi me da si napravio ovaj previd....ali kapiram...otisla sva krv iz mozga.... ;D ;D ;D

 

 

OFF ALI MORAM

Ja nisam nista izjavio nego su oni(novinari) rekli prica se a ne sasa prica

dakle, da su novinari napisali kako nam Sasa prica, a pri tom ja nista nisam izjavio , e onda bi ova tvoja recenica "svabina izjava" imalo smisla kako niti je moja izjava nego je to izjava neke nepoznate osobe"prica se" tvoja (djurina) recenica nije ispravna

zakomplikovah ga ali ako nisi shvatio mozemo o tome lichno

 

bane nemoj sad tako skromno, ti si dileja i cak se ni ja nebih spremio na 2 dana za bg, da si ostao bar 5 pa da promenim misljenje o tebi ali ovako na 2 si definitvno LOOD

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

kako ovo dobro izgleda!

292820835_iLmdn-M.jpg

 

Kristin mi je dala "otkaz" pre par nedelja, tako da što se toga tiče nema problema.  :D

 

 

  ;) chick magnet  >:(:D   

 

Najveca provala foruma otkada postoji

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Beograd

kako ovo dobro izgleda!

292820835_iLmdn-M.jpg

 

 

 

 

 

 

koji deo????

 

kobaja, slanina ili sto ima toliko pasulja da se prosipa  ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

kako ovo dobro izgleda!

292820835_iLmdn-M.jpg

 

koji deo????

 

kobaja, slanina ili sto ima toliko pasulja da se prosipa  ;D ;D ;D ;D

 

Prvo hleb, pa onda slanina pa kobaja pa pasulj pa kupus pa na kraju ono sto se prosulo, vec mi krenula voda na usta, moracu na pasulj veceras u Beograd Meat Market.  ;D  A sto imaju dobru konobaricuuuu......sve joj kipi oko prsa ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Auuuuuu, pa gde ovo nađe da šalješ, a ja u sred dijete  :'(

 

Pasulj sa kobasicom obožavam, pasulj sa slaninicom obožavam, a ovo je kombinovano, uhhhhh  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Auuuuuu, pa gde ovo nađe da šalješ, a ja u sred dijete  :'(

Pasulj sa kobasicom obožavam, pasulj sa slaninicom obožavam, a ovo je kombinovano, uhhhhh  ;D

 

eeeee.... ne znam da li si bio na akciji Davanja krvi... ali ako nisi bio, ne znas sta je pasulj. Ne pamtim (a mator sam) bolji!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Nisam, bio sam bez motora, tj. još uvek sam. Pokušaću da dođem za sledeću akciju  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

 

@ Motoholic,

 

Nadam se da si se odmorio? ::)  Mislim, steta da onolike fotke trule na hardu !  ;)

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Melburn, Australija
  • Motocikl: Honda Hornet CB900F 2006

Veliki pozdrav svim učesnicima Misije!

Ostao sam bez teksta čitajući i gledajući slike. Žao mi je što nisam bio u mogućnosti da vam se pridružim.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Budva - Rezevici

     Sedmog maja jutro posle Slave krecem u Kosovsku Mitrovicu.Sunce jos nije izaslo a ja cekam trajektP5070765.jpg                                         Zatim cekam Zeljka i ostale TNT-jevce da nastavimo dalje ka KM  preko Srbinja,Gorazda,Visegrada,Uzica... P5070766.jpgP5070767.jpg                                                                           Slika pred polazak iz Trebinja.P5070768.jpg                                                          Ispred Kreljeva pridruzujemo se grupi koja je tog jutra krenula iz Beograda. P5070771.jpgP5070775.jpgP5070776.jpg                                                                                 Neki ljudiP5070773.jpg

Kao i sve bajkere u koloni kisa nas je dobro oprala.P5070785.jpg             U povratku iz KM sam isao sam preko Zubinog Potoka,Ribarica,Rozaja,Berana,Mojkovca , kanjonom Morace do PG,preko Pastrovacke Gore i Petrovca od kuce.Par slika sa deonice puta KM-Ribarice.P5080792.jpgP5080793.jpgP5080796.jpgP5080795.jpgP5080800.jpgP5080803.jpgP5080797.jpgP5080802.jpg    Meni je ova voznja mnogo vise nego 1000km  u dva dana i nije politickog vec patriotskog karaktera cime se ponosim!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja