Jump to content

Moto Zajednica

Hoda VF500F2 Iskustva i misljenje

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Keeway Superlight 150

Hocu da kupim Hondu vf500f2 1990. godiste. Treba mi pomoc jer nikad nisam imao prilike da vozim ovaj motor i nemam neko veliko iskustvo. Svaki savet i sugestija za ovaj motor je dobrodosla.   poz svim bajkerima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Loše konstruisan sistem razvoda ventila(problematičan španer) i termalno preopterećenje zadnjih cilindara, ako se dobro sjećam.

 

Toliko su ga ukakili da su sledeći model, gotovo legendarni VFR, opremili sistemom pogona bregastih preko zupčanika, maltene vječan mehanizam.

Pozabavili su se i sa pregrijavanjem zadnjeg djela mašine, mada se i dalje malo osjeti višak toplote na 00

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6789 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Zdravo,


VF500 je izuzet tih problema velike braće.

 

Zašto ne?

 

Dolaziš u posed vrlo arhaičnog motocikala što samo po sebi nije mana, čak su u to vreme bili kvalitetniji nego danas ali problem su godine stajanja i eksploatacije.
Pre svega zašto je primerak 1990. godište kada se proizvodio do 1986. godine?

 

Moraćeš da kupiš nove gume, dimenzije i izbor su da se uhvatiš za glavu.
Da bi se pouzdano vozio čistih ruku i bez nervoza taj motocikl treba da se pretrese od šrafa do šrafa.
Remontovanje kočnica, zamena ulja, pločica, čišćenje kočionih klješta i glavnog kočionog cilindra, zamena gumica, zamena kočionih creva.
Demontaža zadnje i prednje viljuške, promene ležajeva, čišćenje i podmazivanje, zamena semeringa i ulja prednje viljuške.
Na agregatu podešavanje ventila, verovatno zamena neke zaptivke koja curi, remont karburatora novim membranama, iglicama, ponovno podešavanje istih i sinhronizacija. 
Čišćenje rashladnog sitema i zamena creva.
Zamena svih creva za vakume i benzin, nove šelne, remont pumpe benzina, čišćenje rezervoara.
Nov lanac i lančinci...

 

Usput ćeš verovatno da naiđeš na još neki problem a imaj na umu da se radi o V4 agregatu koji je smešten u ram kao dupetu, treba ti kvalitetan majstor te i sam agregat je vrlo vrlo specifičan da deli jako malo delova sa ostalim "Hondama" pa ćeš delove naručivati iz Engleske, Holandije, Nemačke a to će koštati.

 

Sad stavi na papir cenu tog primerka, nove delove, rad, pa odluči. Naravno, neko će reći da preterujem ali to nije preterivanje već kako mora i treba da se uradi.

 

Ako hoćeš da se voziš bolje gledaj neki GS500, ER5, CB500, XJ600, Bandita, maksi skuter, šta god :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2342 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

I uvek racunaj da to sve treba da se radi,pa ako nesto ne treba -ok. Ja sam BMW samo oprao,promenio ulje i napunio aku. A kad sam uzeo E90- sve je bilo loše. Znači jos stoji ispod kotobanje i čeka da se skupe delovi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Kupi nesto na cemu neces izgubiti puno pri spedecoj prodaji i na cemu neces mnogo ulagati u startu, ako si za klasu do 500 kubika kolega iznad je najbolje i najrealnije moguce objasnio celu situaciju, bolji savet od njegovog neces dobiti sigurno. A vecina gore nabrojanih modela na sajtovima su u dobrom stanju, tako da su ulaganja svedena na minimum, i jos ako naletis na nesto ovde na forumu onda si napravio pravu stvar. Zelim ti srecnu i pametnu kupovinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4668 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Ako je motor od 500 do 700 e onda kupi i vozićeš se. Nije baš to tako da stari motori se moraju rastaviti i restaurirati. Normalno odrzavanje , ulja, antifriz, filteri... čak i da kupiš motor 2014 isto bi trebalo to sve zameniti... 

Ako je izdrzao do sada trajaće i dalje:)

Pogledaj da li je motor otvaran na pola  .... ako jeste :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Keeway Superlight 150

Hvala vam ljudi na ovakvim savetima. Da, planiram da kupim motor do 500 kubika zbog A2 kategorije, jer ne planiram da polazem za puno A u skorije vreme. Svidja mi se CB 500 ili Kawa ER5, GPZ 500 ali su malo skuplji oko 1000e pa i vise, i zato imam problem kako da nadjem dobar motor ali ne toliko skup, jer finansiski ne bi mogo to da ispratim. Hvala svima jos jednom i pozz iz Leskovca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Druže ako ti je motor od 1000€ "skup", kupi nešto od 125 kubika, jer troškovi održavanja će te tek ubiti u pojam

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4668 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

VF500 ti nije za A2 ima 52kw. Mozda jedino ako je skinuta snaga motora u saobračajnoj. Moze se naći za 1000e pristojno motorče...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Keeway Superlight 150
  • Koliko ja znam gleda se ili kubikaza ili kw. Koliko sam ja upoznat s tim, sa A2 kategorijom mogu da vozim i motor od 600 i vise kubika, ali da bude snaga motora do 35kw kao na neke copere.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin
Pre 11 sati, Milan Stankovic je napisao:

Jer zna neko kakva je Honda CB500 pc32a LIMITED EDITION 2001.godiste. I kakvi su to LIMITED EDITION verzije ili sta vec?

Ajde okači ovdje oglas molim te, može biti jedino neka rjetka kombinacija boja, a i u to sumnjam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Ja sam imao VF500 iz 84-te. Da se ne ponavljam,  ima cela tema o ovom motoru (podforum "Vozili smo") https://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/88662-honda-vf500f/

 

Taj motor je po svemu mehanički dragulj - na žalost problemi sa većom braćom pre svega sa VF750 u svim varijantama iz tih godina zapečatili su tržišnu sudbinu i ovom motorčetu iako je on uglavnom bio otporan na boljke veće braće, pre svega problematične bregaste. Međutim to nije motor koji može da se vozi sa A2 kategorijom jer ima 70ks (52kW). Ja lično bih i dan danas rado vozio dobar primerak (ako takav postoji) :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Drugarski savet.

Uvek gledaj da kupis sto mladji motor za novac koji imas. Jer kad si mlad motociklista nemas bas previse iskustva ni sa odrzavanjem i setovanjem motocikla a ni sa majstorima.. 

Primer, motor koji je star ima jako puno zaptivki, lezajeva, creva, raznih cuda..

Sve to je staro, samo se ceka kad ce prestati da obavlja svoju funkciju.

Kupi bolje neki mladji motor , popularniji, imas veci asortiman delova polovnih i novih.

Lepo ti rekose,  za pocetnike imas ER5,GS500,CB500 i Bandit 400 .. To su ti super motori koji te mogu sluziti godinama uz osnovno odrzavanje,relativno mladi i pouzdani.

Ako volis enduro fazon imas i Kle 500 , on ima isti agregat kao Er5 i Gpz500.

Mozes sve njih naci za 1200+\-200 €

ulozis jos 100-200€ i miran si 2-3 sezone Sto se tice ulaganja.. 

Sve su to kvalitetne masine za malo para.

Samo povedi nekog ko se razume u motore da bas ne kupite neki iskrivljeni ubijeni.. 

A to sto ima koju ogrebotinu i sto je negde pao i to.. nemoj da se brines,svi su pali.. To su motori za pocetnike.. Samo sto su na nekima prikrili pad,a na nekima su oziljci vidljivi. Samo da je prav i da su kocnice nove i ima slatko da se navozas,bilo sa kojim..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova

Malo je nepravedno ocrnjena ta honda,ne bi bilo lose da je pogleda neko ko se razume,mozda cak i da stavis neke detalje ovde..

Jesu imale probleme,ali su imale i revizije,tako da,ako je potrajala do sada,vozice se jos..

Ako je dobra cena za nju i ako neki deo odrzavanja vlasnik sam obavlja,moze da se podnese..ima par komada rastureniih u delove po oglasima,ostalo se naruci iz inostranstva,pa neko donese preko zime..

Godiste-mozda je namerno podmladjena prilikom uvoza,jer to se masovno radilo,a mozda je iz zemlje gde se upisuje prva registracija. Samo treba proveriti da nije treca stvar u pitanju,nelegalnost..

Snaga-treba proveriti sta pise u saobracajnoj,tacno je da ima vecu snagu,ali mozda je nekad bila blokirana..

Ono sto ja vidim kao najvecu prepreku cak i da je sve drugo u redu,je to sto taj motor nije za apsolutnog pocetnika,suvise je brz i lak,moze da te navuce da precenis svoje znanje...pozdrav

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja