Jump to content

Moto Zajednica

Predlozi za kupovinu motora 125cc

Recommended Posts

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Negotin,Srbija
  • Motocikl: Gilera Runner 50 2003

Pozdrav svima,planiram da kupim motor od 125cc do nekih 1000e koj evro gore dole,pa ne mogu se odlucite,u obzir dolaze supermoto,enduro,sport,naked.Da ne bude neka prevelika potrosnja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Jedna od "onih" tema... :)

 

Najbolja naked varijanta je YBR125. Nešto jeftinija i manje kvalitetna zamena (koja se odlično pokazala) je Keeway Speed 125.

 

Enduro, SM, opet Kina, Quingqi SM 125 ili Sprint Pulser. Prijatelj je imao Keeway Exceed 125 i fenomenalno ga je poslužio tih par godina.

 

Vozio sam CBR125 i... Okej, od YBR i sličnih ne očekujem nikakvu snagu i zabavu ali CBR mi je toliko bio dosadan da je to neverovatno. R-oliki položaj vožnje a od snage ni nagoveštaja. Mnogo bolja varijanta je nešto dvotaktno.

 

SkutOr, samo Liberty 125.

 

Uslov je mala potrošnja tako da dvotaktne motore neću pominjati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1024 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1
Pre 2 sati, Veljko Jovic je napisao:

@SlobodanR1-Ramisljao sam se i ja za ta tri modela motora ali ne znam da li im potrosnja prelazi preko 6L da li su skupi za odrzavanje da li su skupi delovi itd ...

Dijelovi nisu skupi toliko, ali kao svaka dvotaktna traži malo malo da se nešto čačne i zna da ode klip često...Što se tiče NSRke ista je situacija kao i sa ovim ostalim, samo što je meni NSR mnogo ružan i ružan mi je položaj vozača na njemu zbog visokog upravljača...Ja sam imao TZRku..sipaj ulje i vozi.. i da..mjenjao sam klip, bušio cilindar :) ..Ipak, razlika između 4 takta i 2 jee..paa.. nemjerljiva :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 405 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ex GSX-750R

Ja glasam za dvotakne 125-ice, jer mislim da te 4-takta bilo koje su nista, tj ne idu nikako,opet moj licni osecaj. Opet sa druge strane, sa njima ces se navozati. Ali cvaja je cvaja, bez obzira sto non stop nesto moras da cackas i klipove menjas na dva meseca, bar moj slucaj na RG125 i da trose, trose momacki. 9-10l muske voznje, znaci stalno u obrtajima iznad 8000,ali ide kao raketa. Plus na tu potrosnju dodaj ulje za mesavinu koje mora biti kvalitetno, znaci motul, castrol, itd.sintetika cista. 1200+din. Ako ti treba motor za svaki dan i da se ne zajebavas sa njim onda nesto sto su ti kolege spomenule 4-takta. Ako volis da budes mastan, mirises na dvotaktol i ispaljujes je sa semafora onda cvaja. TZR,Gama, NSR,Mito,RS 125 nesto od toga. Za nakede me znam kakvi su...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 405 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ex GSX-750R

Za potrosnju normalne voznje ne znam, jer cvaja jednostavno ne moze da se vozi na malim obrtajima. Ako kupis videces i sam. Ima glup zvuk i ne ide nikako, samim tim moras ga zavrtati. Ja bar nisam mogao. Krenem kao da se vozam lagano, i prvi pravac pun gas do crvenog... Moja Gama je isla 165-170 sa leo vince komplet izduvom i ja sam tada sa 16god.imao 55-60 kg. I vec sam ti rekao trosila 9-10l mesavine. Bankrotirao sam totalno. U skoli nisam uzinao, ni kupovao cigare da bi imao za benzin. Kad se samo setim, ima vec 13god.od kad sam je prodao. I dan danas bi voleo da provozam dobar primerak RG.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: yamaha fzs 1000 fazer

Varadero 125 kad sam ga prvi put vidio mislio sam da ima bar 500 cm3 veliki je i agregat v-2 i vodeno hladjenje. Od 2015 vozi ga moj sin a i ja ponekad. Motor je pouzdan, mjenjač odličan, udobnost i upravljivost daju uživanje u vožnji. Potrošnja baš mala (1 litar manja od skutera 50 cm3) 2.5-4 l/km. Može se dugo voziti pod punim opterećenjem, ne gubi snagu zbog 2 klipa i vodenog hladjenja. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Jeste dobar varadero....ali mu je dobra i cena.Šta uzeti za somića?...znači na ime 1100-1150e. i ako može da bude u stanju,da kad ga dovozim kući,stanem samo da sipam benzin i liznem ventile na točkovima.Izvodljivo a izbor veliki.Cenim da bi u nekoj organizaciji bilo moguće i uzeti nešto od ''preko'' ili ti ''gore''(uvek mi izmami kez na lice kad neko to naglasi u razgovoru) neko je skoro postavio u temi polovnjake iz Švajcarske-jesu skupi,ali imaš i ostatak evrope...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja