Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GSX550E

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Pojavila se mogucnost da kupim jedan stariji primerak Suzuki GSX550E, iz 1985 godine. Navodno ima samo 35 000km.

Pitanje je, jel vredi da se uzme za male pare i koje su sve zajebancije koje mogu da ocekujem, kao standardni kvarovi?

Prve stvari koje sam primetio je da nema onu masku na faru i da ne znam jel treba jedan ili dva auspuha da ima. Ovaj ima samo jedan.

Evo i link do oglasa pa cenio bih vasa misljenja. https://reklama5.mk/AdDetails?ad=2592700

P.S. inace ovo treba da bude curin motor :) koja i nije bas vicna

Znam da su @ratboy i @Sr3ck0 vec dobro upuceni sa nelikm slicnim modelima iz tog vremena, ali ukljucicu i @bokilic kao neko ko zna svoj posao

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6811 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Čovek,

 

papir u ruke i kalkulator:

-Nove sajle
-Nove gume
-Remont kočnica
-Remont karburatora
-Lanac i lancanici
-Akumulator

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f
pre 4 minuta, Alekre je napisao:

Čovek,

 

papir u ruke i kalkulator:

-Nove sajle
-Nove gume
-Remont kočnica
-Remont karburatora
-Lanac i lancanici
-Akumulator

 

 

Ma to je jasno ko dan, nego trazim manual po netu i pitanje: Jel ovaj manual i za GSX550E?

http://gsarchive.bwringer.com/mtsac/~cliff/storage/gs/GS550E-ES-L_1983.PDF

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f
Upravo sada, mradomir je napisao:

216kg suv - ovo ti nije bas za curu.

cuti, ne pricaj, .... cuce te pa posle cu da imam muke .... sta zna ona kolko tezi LOL

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f
pre 3 minuta, Mind Resetting je napisao:

Nemoj to sebi da radis.

Sta da NE radim? ..... Ako aludiras na curu, ona zna da je 215kg samo se malo zezam sa mradomir :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm
pre 7 minuta, vortex4borg je napisao:

Sta da NE radim? ..... Ako aludiras na curu, ona zna da je 215kg samo se malo zezam sa mradomir :)

Nemoj curi da uzimas motor star 40 godina, kolko god da je jeftin. Pravis problem njoj, sebi, vama... Ili gledaj na to ovako, ako je Srecko odustao od tog modela, a covek ne moze biti metodicniji i sistematicniji sve da je bog otac, jel stvarno tebi treba da provodis sate na ebay-u trazeci delove? 

 

Ajde da ne bude da se pravim pametan, radio sam i sredjivao par motora tog godista i prodao ih na forumu, ali su to modeli za koje mozes da nadjes manual, mozes da nadjes delove (ne kod nas naravno).

 

Cisto dobronameran savet, ja trazim projekat za ovu zimu pa sam nabaso ovde, inace se ne bi raspisivao...

 

Sto se kilaze tice, ne kontam bas taj momenat zensko/musko kilaza motora, sta kao neko od vas momcina bi zadrzo 250kg u padu, mozes samo ledja da sjebes. Ako pada pusti ga, jebo motor, nece njega boleti, al tebe oce. Mozes uhvatiti cross eventualno neku enduricu, bilo ta drugo pusti ga jebeno nek padne...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f
pre 1 minut, Mind Resetting je napisao:

Nemoj curi da uzimas motor star 40 godina, kolko god da je jeftin. Pravis problem njoj, sebi, vama... Ili gledaj na to ovako, ako je Srecko odustao od tog modela, a covek ne moze biti metodicniji i sistematicniji sve da je bog otac, jel stvarno tebi treba da provodis sate na ebay-u trazeci delove? 

 

Ajde da ne bude da se pravim pametan, radio sam i sredjivao par motora tog godista i prodao ih na forumu, ali su to modeli za koje mozes da nadjes manual, mozes da nadjes delove (ne kod nas naravno).

 

Cisto dobronameran savet, ja trazim projekat za ovu zimu pa sam nabaso ovde, inace se ne bi raspisivao...

 

Sto se kilaze tice, ne kontam bas taj momenat zensko/musko kilaza motora, sta kao neko od vas momcina bi zadrzo 250kg u padu, mozes samo ledja da sjebes. Ako pada pusti ga, jebo motor, nece njega boleti, al tebe oce. Mozes uhvatiti cross eventualno neku enduricu, bilo ta drugo pusti ga jebeno nek padne...

Aha, kontam sada. Pa najvise me vuce da ovde ima jedan koji se ne vozi i da od njega izvadim sve sto treba. I nece ga ona vozite vise od 3 god, posle toga ce sigurno da kupi nesto novo.

A za tezinu, 100% si u pravu, isto razmisljamo, ostaj nek pada i nek si jebe mater, da mi ostanemo citavi

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Лепо ти рече Mind...

 

Добри су то мотори ако су нормално одражавани и ако су имали газду. Могу много да пређу и да издрже невероватне ствари. Ја нисам имао ту срећу да наиђем на добар примерак. Најзад сам набавио главу за мој GS 500 па ће радови бити настављени.

Мораш узети у обзир да је то мотор стар 30-ак година и да у сваком тренутку нешто може да откаже. И шта ће девојка да ради кад-ако се то деси?

Овај мотор купује неко ко га воли и ко је спреман да стално нешто чачка и поправља, наравно предуслов је да се разуме у поправке. Јер, ако све плаћаш онда одустани.

 

Овај мотор конкретно из огласа је тако сликан да се ништа не види, рекао бих можда и намерно. Оно што ја могу видети на основу ових слика је да је мотор падао на обадве стране. Маску нема што си и сам видео а и ауспух није оригиналан. Треба да буде 4 у 2. Ауспух у употребљивом стању је јако тешко наћи а кад се нађе онда је доста скуп.

 

Све оно што је @Alekre написао под условом да је машина у реду и да не треба ништа да се ради.

 

Код оваквих мотора може се ненадано налетети на прави бисер али исто тако лако на неопевани крш за отпад (као што је у мом случају) па ако ти је стварно стало онда има да те кошта као Светог Петра кајгана...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f
pre 5 minuta, Sr3ck0 je napisao:

Лепо ти рече Mind...

 

Добри су то мотори ако су нормално одражавани и ако су имали газду. Могу много да пређу и да издрже невероватне ствари. Ја нисам имао ту срећу да наиђем на добар примерак. Најзад сам набавио главу за мој GS 500 па ће радови бити настављени.

Мораш узети у обзир да је то мотор стар 30-ак година и да у сваком тренутку нешто може да откаже. И шта ће девојка да ради кад-ако се то деси?

Овај мотор купује неко ко га воли и ко је спреман да стално нешто чачка и поправља, наравно предуслов је да се разуме у поправке. Јер, ако све плаћаш онда одустани.

 

Овај мотор конкретно из огласа је тако сликан да се ништа не види, рекао бих можда и намерно. Оно што ја могу видети на основу ових слика је да је мотор падао на обадве стране. Маску нема што си и сам видео а и ауспух није оригиналан. Треба да буде 4 у 2. Ауспух у употребљивом стању је јако тешко наћи а кад се нађе онда је доста скуп.

 

Све оно што је @Alekre написао под условом да је машина у реду и да не треба ништа да се ради.

 

Код оваквих мотора може се ненадано налетети на прави бисер али исто тако лако на неопевани крш за отпад (као што је у мом случају) па ако ти је стварно стало онда има да те кошта као Светог Петра кајгана...

Nisam mogao da ga vidim licno, jos uvek, ali na tel covek rece "samo uzmi akumulator i teraj za Skoplje" ........tako da, odlucicu kada ga vidim, a idem i sa majstorom.

Ipak, hvala na tvom odzivu i pisacu dalje sto i kako

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Ако могу да помогнем, драге воље. Иначе ово је мало другачији модел од мог. Има алуминијумски рам, четири вентила по цилиндру и два дупла карбуратора. Такође је у ваздушно - уљано хлађен док је мој чиста ваздушара. Мада размишљам да му убацим и уљано хлађење ал то је већ мало игранка...

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Ево да видиш колико може бити леп мотор стар 33 године ако му посветиш довољно пажње и времена:

 

WP_20161021_13_07_26_Pro.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja