Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Bandit 1200 S 1998

Recommended Posts

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 1976 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 aka Black Widow
pre 4 minuta, Branko je napisao:

 

Grijesis druze, grijesis. Thunderace 1000 - 108.3Nm/ 8500o/min. sto je dosta losije od Bantita. :popovanje:

https://www.motorcyclespecs.co.za/model/yamaha/yamaha_yzf100r_96.htm

samo na papiru kolega, u stvarnom svetu Ace pojede Bandita i u startu i ovako...provereno vise puta u praksi...;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
pre 3 minuta, BokyBoy je napisao:

samo na papiru kolega, u stvarnom svetu Ace pojede Bandita i u startu i ovako...provereno vise puta u praksi...;)

Ti druze vozis sport motore i pricas o njima i njihovim performansama koje tebe opcinjavaju i zadovoljavaju tvoj ego. Ja nasuprot toga pricam o pravim  motorima, a ne plastikanerima i trkalicama i dajem komentar na ono sto je napisao  @Alekre

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 1976 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 aka Black Widow
pre 15 minuta, Branko je napisao:

Ti druze vozis sport motore i pricas o njima i njihovim performansama koje tebe opcinjavaju i zadovoljavaju tvoj ego. Ja nasuprot toga pricam o pravim  motorima, a ne plastikanerima i trkalicama i dajem komentar na ono sto je napisao  @Alekre

ahahaha, da, lecim ego i kompleks male pishe...nisam znao da postoje pravi i ne-pravi motori, hvala ti sto si me prosvetlio...Ziv ti meni bio, pozdrav...:zdravo:

 

p.s. Izvinjavam se i kolegi za ofovanju oglasa, nije mi bila namera da ga bilo kako uvredim, znamo se licno a znam i motor, srecna prodaja i moja preporuka za motor...:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

@Branko i Bokyboy

to su dve razlicite kategorije motora i nisu za poredjenje.

Ajde da i ja iznesem utiske posto je kod mene vec 2 sezone, a i ja sam na njega preso sa kawasakija ER5 tj honde XL600LM. Posle mesec dana laganice i uponavanja sa motorom opustio sam ruku i stvari stoje ovako. Moze da se vozi ko auto sa instruktorom unutra tj 50 km/h 4tom, na 2500 obrtaja bez stucanja i kvacila, moze 80 kmh 5tom na 2700-3000 obrtaja u zavisnosti dal je ravno il malo uzbrdo. Znaci moze da se vozi polako i pitomo do 3000 obrtaja kako god hocete. Ako se naglo zavrne gas u bilo kojoj brzini, a pri tom se ne drzite dobro za korman moz se desi ko u crtanom filmu da motor ode bez vas :) Nije potrebno nikakvo saltanje u nizu da bi se ubrzalo, voli duge krivine, lepo lezi i u voznji se ne oseca nikakva tezina motora. Ako kojim slucajem izadjete na autoput 5tom ga vozite dok ne sidjete sa istog. 98 konja na 8500 obrtaja al vec od 4500 pocinje da bude "besan" :) ja ga vozim u rasponu 2000-4000 obrtaja jer je mahom gradska voznja. Potrosnja u gradu mi je oko 7 l. Znam ja da je ovo vrhunska masina, jednostavna i buletprof, al ko sto rekoh i pundravci su cudo. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

@stilgar

Druze problem ovoga Foruma generalno je sto ljudi upadaju sa postovima koji se ne odnose na Temu, dal iz neznanja, potrebe da nesto napisu ili ne znam ni ja vise cega. Sto se tice Teme i Bandita vozio sam obadva modela 1200 i 1250 i samo mi je bila namjera da na Alekre-ov komentar o Banditu 1200 kazem da treba da proba Bnadita 1250, pa da se jos vise odusevi. Ja necu prenositi moje utiske o  Banditu 1250 posto sam dovoljno rekao da ga treba probati. Neka o njemu pise i iznosi svoje utiske onaj ko ga posjeduje, ja sam ga samo provozao 100-tinjak kilometara i motocikl me je odusevio, pored svih ostalih motocikala koje sam imao i vozio za vrijeme od 45 godina provedenih na motociklima, a fala Bogu jos posjedujem i aktivano vozim motocikle. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

Branko druze, ne nerviraj se ja sam 1959to jos malo pa 6 banki pa se ne nerviram :) malo ljudi zezaju "moj je duzi, veci, lepsi", malo peckanja ne smeta kao ni sale. Nema razloga za nervozu. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

Zamenjeno ulje i filter. Cena ista. Ako se ne proda do marta 2019 tj. do sledeca registracije necu ga ni prodavati posle. Svi koji me znaju ukljucujuci i majstora kazu da sam lud sto prodajem, pa sam se zabrinuo malo. Mozda su ljudi u pravu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 183 postova
  • Lokacija: Ada
  • Motocikl: Z1000SX

Ako nisi u nekoj nevolji,motor koji imas prodavaj samo ako ti je dosadio,ili kupujes bolji od postojeceg,ako ni jedan od ova dva razloga nije,onda je mozda majstor u pravu:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Kad smo vec kod peckanja;)ovi motori kao i  stara diverzija i sl.su stari dobri radni motocikli s segmenta.To ti je kao sa zenama...dobra,radna,postena,pouzdana...al ruzna jbg.

  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

Sad na kraju sezone nadjem kappa nosac kofera sa plocom za bandita. I sta cu - kupim. Sutra montiram i kacim slike. IMG_20181030_162838829.jpegIMG_20181030_162844988.jpeg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
1 hour ago, doktor said:

Podesi nagib ploce da prati liniju motora, da ne bi kofer delovao kao da se odlomio nazad.

hocu, videh sad i ja, zurio danas da zavrsim pa da odem do Lacky Valdana da vidim sta ima (al ne stigoh) nisam ni primetio, sad kad vidim sliku vidim da ce da "spadne pozadi".  Hvala na upozorenju.

p.s. izgleda da je N.F.S. zaraza sa sedistima opasna, sad se mislim da uzmen kod Stiva ovako nesto :)

 

crveno sediste.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Ako dolazis, zovi oko 16 pa da se vidimo oko 18h. Zbog zdravlja, to mi radno vreme do daljnjeg.
Pozz svima

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8239 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

"izgleda da je N.F.S. zaraza sa sedistima opasna, sad se mislim da uzmen kod Stiva ovako nesto "

 

Hhhh, obicno pozitivno uticem na odnos ljudi prema motorima, cim vide moju masinu pocnu da bolje odrzavaju svoju ! Ne preterujem u recenom, xexexee.

Inace ovo na kawi je Bobanov rad...

 

Sent from my SM-A500H using Tapatalk

 

 

 

515a109a9f1731a357a8e1c391717104.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15
Pre 10 sati, stilgar je napisao:

p.s. izgleda da je N.F.S. zaraza sa sedistima opasna, sad se mislim da uzmen kod Stiva ovako nesto :)

 

crveno sediste.jpg

Sto mi je nesto poznato ovo sediste.. :stabre: Kao da sam ga negde vidjao :moto3:

IMG_20181101_073846.thumb.jpg.97c8ff640282c811dd4d0c47877e05d7.jpg

Ono sto je Race ADA u svetu izduva, to je Stiv Niš u svetu sedista. Pravi majstori svog zanata! Sediste na slici koje je on radio je staro kazi ga 3godine. Da ne ureknem, mrdnulo nije, kao novo je. Svakih mesec-dva ga obrisem ovlas vlaznom krpicom i naspricam sprejom za impregnaciju obuce po njegovoj preporuci.

Sa fabrickim dodirnih tacaka nema. Udobnost odlicna, kvalitet izrade takodje, o ukusima se ne raspravlja ali po meni i izgled odlican 5.

Sve preporuke za sediste i Stiva. Ako se odlucis, neces se pokajati sigurno.:takoje:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
Ako dolazis, zovi oko 16 pa da se vidimo oko 18h. Zbog zdravlja, to mi radno vreme do daljnjeg.
Pozz svima

Sent from my LG-H815 using Tapatalk


Najavicu se prvo, moram danas da posaljem jedan paket za Berlin, a to nisam radio do sad. Zavrsicu valjda to danas nekako pa zovem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
2 hours ago, N.F.S. said:

"izgleda da je N.F.S. zaraza sa sedistima opasna, sad se mislim da uzmen kod Stiva ovako nesto emoji4.png"

 

Hhhh, obicno pozitivno uticem na odnos ljudi prema motorima, cim vide moju masinu pocnu da bolje odrzavaju svoju emoji38.png! Ne preterujem u recenom, xexexee.

Inace ovo na kawi je Bobanov rad...

 

Sent from my SM-A500H using Tapatalk

 

 

 

515a109a9f1731a357a8e1c391717104.jpg

Salim se malo druze :) inace pojavila se jedna "pukotina" na sedistu (20 godina je 20 godina) od 1 cm kod  rezervoara, a ja ko i ti ne volem da mi motor nije tip top. Obzirom da se slabo interesuju domaci kupci za velike kubikaze, sredjujem ga "ko za sebe" :) volim i ja da mi je motor lep.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8239 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Treba sebi udovoljiti uvek kada si u mogucnosti! Ja htedoh sediste tdm-a da preradim ali je Stiv na odmoru bio... Da bude neka jeftinija varijanta, bez logo-a i onih savova a opet nov sloj sundjera i mebla..:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja