Jump to content

Moto Zajednica

BJB Moto Kamp Bezbedne Vožnje - Oktobar 2017

Recommended Posts

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Drugari nama je takodje zao, kao i mnogima od vas, sto smo morali da kamp otkazemo. Ali pogledajte i sami, vise postova je napisano nakon poslednjeg dana za prijavu nego tokom mesec dana prijavljivanja. Svi nesto cekaju, gledaju u vreme, gledaju ko ce se prijaviti, gledaju u pasulj... A posle kad otkazemo onda bi jos kao xy ljudi htelo i da se prijavi i da doplati i da sponzorise. Ovakav dogadjaj nije lako organizovati, treba rezervisati hotel, stazu, uklopiti slobodno vreme predavača, demonstratora, da nije neki drugi dogadjaj, slave itd... Organizaciji puno znači da se ljudi na vreme prijave, ali kao da je u našem mentalitetu da stalno čekamo poslednji trenutak.

 

Biće kamp na proleće pa poučeni iskustvom prijavite se ranije, animirajte drugare, ovi koji bi na drugi način da pomognu, doniraju, javite se ranije. 

 

Hvala svima koji su se prijavili! Hvala onima koji su želeli na bilo koji način da pomognu!

 

PS. Svi koji su uplatili biće kontaktirani tokom oktobra radi povraćaja novca.

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Žao mi je što nije došlo do realizacije kursa, a nadam se da će te pronaći uzroke tome. Koliko je u poslednje dve godine bilo organizovanih BJB vožnji, akcija i drugih druženja (zimske večeri o putovanjima, ili sl.) gde bi se pojavili novi članovi i proširili svoja poznanstva? Ove godine jedna i završi se sa raspravama o kvalitetu gulaša. Možda je kamp bezbedne vožnje skupo zadovoljstvo u vremenu kada je kriza , pogledajte oglase, ništa se ne prodaje-kupuje, narod nema para. Što kaže jedan fazon: snajka, nije moja roba skupa nego si se ti loše udala.:jee1: A ima  i obećanja od pre par godina pa i sad da će nam biti bolje;)

Vaš kurs je ODLIČNA i KORISNA stvar, nesumnjivo i rekao bi kao vrhunski vaš proizvod, a to zaključujem na osnovu informacija sa ovog foruma.

Probajte ponovo sa jednodnevnim kursevima bezbedne vožnje u različitim gradovima kako bi bili pristupačniji novim forumašima i početnicima kao i iskusnijim bajkerima. I BJB vožnje su bile posećene, a pogotovo ako ih ima češće. Shvatam da u svemu tome nema finansijskih efekata za vas i da je sve ovo na ljudskoj dobronamernoj bazi koja krasi mnoge od vas.

pozdrav

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vazlan(Zlatko), 369 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Aprilia SR50R,Honda Africa twin 1000L

Blago onome ko nikada  nista nije organizovao u zemlji Srbiji.Mi jos uvek zuvimo u dobu amaterizma i volonterizma gde se sve zavrsava,u najboljem slucaju,pohvalama(pohvalnicama,diplomama...)i tapsanjem po ramenu uz ono"...svaka vam cast,najbolji ste,samo tako nastavite.."E,sada koliko su grbava ledja i istanjeni zivci(tim najboljima kojima je svaka cast) to znaju samo oni.Nikada ne boli 25 po tudjoj zadnjici.

Kada se svi budemo ponasali profesionalno i odgovorno u svakom segmentu svog zivota bicemo Svajcarska.

Svaka cast organizatorima u zelji da realizuju ovaj kamp(za njih :takoje:)a za one koji su sve vreme od pocetka prijave do danas cinculirali i preracunavali da li da se prijave ili ne za njih prst dole.

Ima nesto i u postu koji je na pisao djolji mislim da bi i o tome trebalo razmisliti.

Pozdrav za sve.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: BMW F 650 GS

Veoma mi je žao što se obuka neće realizovati. Prijavio sam se (i uplatio) među prvima jer sam očekivao da će biti gužva. Razočaran sam odzivom. Neshvatljivo da u Srbiji nema 25 osoba koji bi došli na obuku, a obuka treba svima (da se ne zavaravamo) i uvek ima šta naučiti. Ovako velika većina nas se obučava na svojim greškama i na internetu. Meni recimo nikako ne ide skretanje udesno u ukosnici, pogotovo u usponu. Nadao sam se da će me to konačno neko podučiti. Sad mi samo preostaje da će na proleće ipak biti kursa. Zahvaljujem se svim organizatorima na dobroj volji i utrošenom vremenu .

Pozdrav svima

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 9 sati, thelord je napisao:

 

Biće kamp na proleće..., ovi koji bi na drugi način da pomognu, doniraju, javite se ranije. 

Hvala onima koji su želeli na bilo koji način da pomognu!

 

Ne znam da li sam prevideo još nekog pa pišem u svoje ime. Da nisam posetio pre x godina kurs, verovatno ne bih bio bez povreda danas. Voljan sam da pomognem nematerijalno a i materijalno, ali samo kad je stani pani. Ne pada mi na pamet da se ponovo osećam kao nudeća  prostitutka:

 

 

Pre 4 sati, djolji je napisao:

Žao mi je što nije došlo do realizacije kursa, a nadam se da će te pronaći uzroke tome....Možda je kamp bezbedne vožnje skupo zadovoljstvo u vremenu kada je kriza , pogledajte oglase, ništa se ne prodaje-kupuje, narod nema para.

 

Znači nije baš da je u putanju novačana strana već nešto drugo. Mi već decenijama istiskujemo znanje, ko ga poseduje primoran je da ga krije, smatra se da je učenje sramotno i za nesposobne i glupe.   

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Kad je besplatno, iz navedenih primera, ništa nije drugojačije, da ne ne diskutujemo dal ovaj il onaj kurs. Naravno da je novac uticajan, al ako se ima za motor, gorivo, klopu,...može da se nađe i za ovo, glava nema cenu il se možda varam. Mnogo ljudi je postradalo ove godine, svi bi oni platili bilo koju cenu al prekasno na žalost. Da su znali ono što se uči na kursevima, sigurno bi nekoliko ostalo živo ili bez udesa uopšte. Da bi se čovek nečim bavio, mora da stekne neko znanje, kvalifikaciju, umeće,... nije sve naivno slikarstvo pristeklo iz samoukusti posebno obdarenih. Doduše, kod nas jeste trend ubeđene genijalnosti po rođenju, svako može da se bavi bilo čim, a naj više onim o čemu blage veze nema. Kako reče Profesor Zec, "samo kod nas se ide u školu a da se ne uči", u tome je problem i ovde, na stranu novac. Ajd da ponudim svoj motor za recimo hiljadu evra, a vredi nekoliko puta više, da vidiš kako bi se "rodila" para. 

 

 

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Kurs bezbedne vožnje je toliko koristan i neophodan, da sam vlast, uveo bi ga kao deo obuke za polaganje vozačkog ispita za sve kategorije motorcikla.  Pa se nebi na ulici pojavili mladi vozači da u saobraćaju uče veštinu vožnje. O tome sam u nekoj drugoj temi već pisao. Problem ne realizacije ovog kursa vidim u tome što su novi članovi BJB nedovoljno ili nikako upoznati sa organizatorima i instruktorima, a i međusobom. Iz prethodnih nekoliko godina se vidi da su učesnici kurseva bili uglavnom stariji članovi BJB, oni koji su se pretodno  već upoznali na raznim BJB vožnjama i susretima. Kada bi postojao kalendar BJB vožnji, ljudi bi se pojavljivali na njima, međusobno upoznavali, razmenjivali iskustva i nakon toga se uveravali o potrebi i korisnosti kursa.  

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Kolege, nema neke drame i potrebe za lamentom nasiroko zbog otkazivanja kampa :)

 

Mi organizujemo ovaj kurs koliko mozemo, u skladu sa svojim obavezama i energijom. Kada i ako dovoljno ljudi prepozna korist za sebe, kamp uspe. Kada nema dovoljno ljudi, kampa ne bude.

 

Mi ne plediramo da promenimo svet i resimo sve probleme motociklista u Srbiji. Mi prosto ponudimo ono sta pomalo znamo, pa ko misli da mu potencijalno to koristi, taj se prijavi i dodje.

 

Sve ideje iznete ovde su uglavnom sjajne i bas sve su dobronamerne. Ali kamp nama nije posao, niti smo mi drzava pa da smo obavezni da stvar uspe. U tom smislu, razumite nas da razvijanje kompleksnih strategija za uspeh koje zahtevaju da se mi cele godine bavimo nekim opstim dobrom, bez da vozimo motore i za svoju dusu, a pomalo i radimo svoje poslove i vidjamo svoje porodice, prosto nije realno.

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: BMW F 650 GS
11 hours ago, djolji said:

Kurs bezbedne vožnje je toliko koristan i neophodan, da sam vlast, uveo bi ga kao deo obuke za polaganje vozačkog ispita za sve kategorije motorcikla.  Pa se nebi na ulici pojavili mladi vozači da u saobraćaju uče veštinu vožnje. O tome sam u nekoj drugoj temi već pisao. Problem ne realizacije ovog kursa vidim u tome što su novi članovi BJB nedovoljno ili nikako upoznati sa organizatorima i instruktorima, a i međusobom. Iz prethodnih nekoliko godina se vidi da su učesnici kurseva bili uglavnom stariji članovi BJB, oni koji su se pretodno  već upoznali na raznim BJB vožnjama i susretima. Kada bi postojao kalendar BJB vožnji, ljudi bi se pojavljivali na njima, međusobno upoznavali, razmenjivali iskustva i nakon toga se uveravali o potrebi i korisnosti kursa.  

Ovo što predlažeš u Austriji već postoji. Prijatelj iz Austrije je prošle godine polagao A kategoriju, a ove godine je morao na višednevni kurs sigurne vožnje. Tak nakon toga je dozvola definitivna. Kod nas je "obuka" na sramotno i tragično niskom nivou.

Pozdrav svima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 361 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR250

Bio maja: vredi više nego godinu dana vozikanja + odlično druženje.
Što neko pomenu da stariji dolaze, možda zato što su svesniji potrebe i nemaju problem da moraju sve znati najbolje (iskustvo), uz to verovatno im je lakše da finansiraju (godine staža).
Sve u svemu, kao što reče Severian, ovo im nije profesija već hobi (mada rade kao pravi prodesionalci). Biće prilike kada će dovoljno motociklista hteti da nauči možda nešto novo i proba da poboljša svoju bezbednost na motoru.
Kad budem kupio drugi motor, znam da ću ponoviti kurs.

Sent from my mobile device using Tapatalk

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: TA650
29 minutes ago, Archduke said:

Čisto da vidim da li sam jedini sa ovim problemom :)

 

info.thumb.PNG.30167aadd979cec9adef3344332347fd.PNG

Isti slucaj i kod mene, pisao sam Thelord-u da provere inbox...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Prava adresa je Pablo, ja nemam pristup tom mailu i ne znam sta je problem. Obavestio sam Pabla da postoji neki problem pa ce pogledati. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 433 postova
  • Lokacija: Blok 70 NBgd
  • Motocikl: KTM Super Adventure 1290, Honda Africa Twin CRF 1000, Transalp XL600V

Drugari, svima će biti refundiran novac. Nemojte da brinete. Samo malo strpljenja zbog administracije.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Beograd, Kumodraž
  • Motocikl: Mrka kapa, za sada...

Bez žurbe što se mene tiče, samo rekoh da skrenem pažnju pošto niko nije napisao ovde pre, a da ne bude da svi računamo da je nekio sigurno već javio... :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Izvinjavam se na kasnom odgovoru, problem je što su IP adrese tih mejl servera bleklistovane i bjb mejl server ih ne konstatuje kao kredibilne. :) 

 

Poslaću svima sms kasnije danas, pa mi porukom javite potrebne informacije za refundaciju. Refundaciju ćemo realizovati sutra u toku dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

Kolege ja vec krecem sa odvajanjem novca sa strane, iskreno se nadam da ce pocetkom proleca biti opet organizavan neki vikend kurs(zaista bih voleo da provedem 2-3 dana sa ljudima koji imaju znanje i iskustva, kurs od jednog popodneva siguran sam da je koristan isto, ali bih zeleo da to bude iz vise dana).

 

Sto neko spomenu kod nas kad zavrsite sa polaganjem, prakticno nista ne znate, ja sam sa youtjuba naucio da kad skrecem ne gledam dole u zemlju nego da mi pogled bude na izlazu iz krivine, ili npr da nikad ne kocim sa celom sakom nego samo sa 2 prsta(ovo cak i na tezi nacin). :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Sigurno da ce biti! Vec je sad vreme da zainteresovani polako animiraju ljude iz svog okruzenja. Steta je da ljudi i dalje uce na tezi nacin kad mogu da nauce od ljudi koji su to vec sve prosli i to na najbezbedniji moguci nacin.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z 1000 sx

Sto se ranije pokrene tema to je veca mogucnost animirati prijatelje i okupiti dovoljan broj ljudi. U svakom slucaju ja sam zainteresovan i pratim!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Ti slobodno animiraj ljude u svojoj okolini.

20-22april je 99%. Čekamo još samo definitivne potvrde oko cena smeštaja i staze pa izlazimo sa definitivnim podacima.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja