Jump to content

Moto Zajednica

Cuvajte se braco kao Boga vas molim

Recommended Posts

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

Danas je moj novi rodjendan. Iskustvo, reflexi i Bog su me danas spasili. Situacija je sledeca.... stojim na semaforu na raskrsnici Studentske i bul. Z. Djindjica u smeru ka Tosinom bunaru. Pali mi se zeleno... krecem... ubrazavam... lik iz Studentske kome je uslovna zelena strelica me sece do te mere da sam od njega na bukvalno par santimetara.  Da bih izbegao sudar i obaranje idem levo a ispred mene je autobus. Ljudi gledam u autobus... kocim ali imitirajuci ABS jer u suprotnom pasem asfalt 100%... vozac autobusa kapira situaciju i koci (hvala mu do neba)... obilazim ga sa njegove desne strane... nailazim na auto koji me je hvala Bogu video i bezi na trotoar... ja se provlacim izmedju i uspevam da prezivim. Od soka stajem posle semafora... ruke mi se tresu... ne mogu da smirim disanje a magarac odlazi. Kad sam se iskulirao posle nekog vremena zazalio sam sto ga nisam jurio i stigao da mu jebem sve po spisku... izvukao bih ga kroz zatvoren prozor i polomio mu sve kosti govedo jedno bahato. Braco cuvajte se imbecila... i jebi te im milosnu majku za svaku glupost koju naprave i koja moze da vas ugrozi.

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT1200Z Super Tenere

Voziš crnog TA?

Stižu kolege s terena i komentarišu kako je jedan moj kolega po motoru danas "ipak" preživeo ... 

Dobro je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS "13 LC

Хвала богу па си одреаговао како треба и остали су видели ситуацију па су ти и они помогли да све буде у реду,пре неких недељу дана ме слично сече девојка у Смарту која је одврнула музику и која се укључује и не гледа десно,и притом иде на ауто испред мене он јој свира,ја свирам...Ауто пролази на пола метра једваа...ја кочим и она улеће испред мене....Стајемо на семафор ја је питам јел гледаш ти кад се укључујеш? Она ме гледа као теле и каже..па погледала сам....Скапирао сам да је идиот и само отишао.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

Da vozim crni TA.

Ma svi su oni idioti ali to ih ne opravdava da nas ubijaju. Ja sam danas mogao da stradam! Ko su oni da nam odlucuju koliko cemo ziveti? Sad sam mnogo besan na sebe sto ga nisam jurio i sto nisam ubio Boga u njemu... ma ko da je i koliko god veliko mudo bio. Ne bi mu palo napamet vise da skrece u sopstvenom dvoristu bez migavca i bacnja pogleda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

Dobro da si ostao pribran i snalažljiv u datoj situaciji, hvala bogu.
A gde ćeš posle takvog stresa još da ga juriš, pa ne daj bože od tolike nervoze još da padneš a upravo izbegao teško lomljenje!l

Video je on tebe ali kad te je već isekao, a govedo neće stati...

Najmanje je zaslužio polomljene retrovizore, i eventualno 2-3 prsta!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Sad prođoh ugao Višnjičke, Mije Kovačevića i 29. novembra, i na pešačkom ostrvu leži oštećen skuter, neki momak sedi pored njega na zemlji i džip na semaforu na pešačkom, sa vozačem pored, na telefonu...   Momak deluje nepovređeno, jedan kolega ispred mene je stao ali je ovaj odmahnuo kao da je sve u redu.  Nije imao sreće kao ti... ili je imao sreće, preživeo je?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Mislim da je naslov teme potpuno odgovarajući. Čuvajmo se ljudi, nema tu mi vs oni. Činjenica je da je motor malih gabarita i slabo vidljiv u saobraćaju, isto kao što je i činjenica da uvek ima debila vozača i na 4 i na 2 točka.

Ispričao mi skoro jedan doca iz Slovenije da su radili neku studiju u okviru koje su došli do podatka da 41 put imamo veće šanse da nastradamo u saobraćaju na 2 u odnosu na 4 točka. 41 put!

Pojmam nemam koja je to matematika, ali da je opasno - opasno je i zato čuvajmo se braćo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Gardinovci
  • Motocikl: CBR 600 F4i

Juče sam se vraćao sa TF po kiši. Na putu ka Sibiu izvršim preticanje i vratim se u svoju traku. Mogao sam preteći još 2 automobila, ali nisam hteo da rizikujem po klizavom putu. Imao sam malo mesta da se ubacim nakon preticanja, samo 10-15m zato što su držali malo odstojanje. Kako sam se vratio u svoju traku, žena ispred mene je legla na kočnicu. Još uvek ne znam zašto, bio je prav, širok put, bez rupa... Možda se uplašila kada me je videla u retrovizoru? 

 

Toliko je naglo kočila da mi je odmah bilo jasno da ja ne mogu zakočiti. Sve što sam uspeo pre nego što mi je proklizao prednji točak jeste da dobijem vreme da automobil iz suprotnog smera prođe i da se ja pomerim levo kako ne bih završio u njenom gepeku... -.- Da ona nije vozila uz samu razdelnu liniju popustio bih kočnicu pa bih se provukao. Sa desne strane je bilo bar 1,5m mesta ali je bilo premalo vremena da stignem do njega.

Epilog je povratak kući još 500-600km po kiši sa pocepanim kišnim odelom i jakim bolovima u ramenom pojasu, slabim bolovima u kolenu, polupan motor... Na svu sreću prošao sam bez preloma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2
44 minutes ago, Zejtin014 said:

A i da je pitas da li je imala razloga da koci naglo?

A to bi nešto promenilo?

 

Inače, i ja sam imao situaciju u subotu između Kraljeva i Kruševca. Pravac, ravnica, preglednost odlična. Vozio sam u okviru ograničenja. Zbog čistine sam mogao da vidim svaku potencijalno rizičnu situaciju. Tako je i bilo. Sa desne strane sam uočio na možda 500-600m neki karavan koji je želeo da se uključi na pravac. Naučio sam da u takvim situacijama uvek smanjim brzinu i to znatno, i kako sam se približavao sve je delovalo okej. Auto je stajao je u mestu, pa sam mislio da me je vozač uočio. Međutim... na nekih 100-150m auto kreće i uključuje se u moju traku. Da situacija bude još gora, baš u tom momentu nailazi auto iz suprotnog smera. Ja sedam na sirenu u nadi da će ovaj da se zaustavi ili barem uspori i ostavi mi dovoljno prostora da ga prođem. Sedam i na kočnicu, naravno, ali mislim da ne bi bilo dovoljno a da ne kliznem, šta znam. Lik iz suprotnog pravca je, hvala Bogu, sve to na vreme uočio, pa je naglo otišao na svoje desno i ostavio dovoljno prostora da prođem... Ma opleo sam po familiji ovom. Hteo sam i da se zaustavim, da ga zaustavim, pa da...ne znam šta. Ali ne bi to ništa promenilo. Ako je pametan, opametio se i od ovoga sam. Ako nije... Terao sam posle toga baš lagano jedno vreme, on je terao iza mene sve laganije i laganije. Opet sam pomišljao da ga zaustavim, ali sam mi se u glavi nekako vraćala slika i kao da sam samo krajičkom oka video da je u pitanju bio neki baš mlad dečko, koji se takođe dosta uplašio. Jedino što sam hteo da znam tada bilo je to da li je svestan da je skoro ubio nekoga. Na osnovu svega, činilo mi se da je shvatio...

 

Elem, tehnički, ovo i nije bilo toliko rizična situacija. Prošao sam maltene preko razdelne linije, a i nisam išao brzo. (A viđao sam motocikliste koji stalno teraju ovako...) Ali sitnica jedna je dovoljna, trenutak...

 

I da, definitivno mora da se gleda 5 'koraka' ispred i da se misli na moguće greške svakog od okolnih učesnika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Iz razloga odlicne preglednosti i velikog ugla pracenja saobracaja volim i vozim TDM-a,a cesto je presudno to "malo" sto zafali kada si sagnut napred.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

Mene najvise nervira sto skrecu ko muve bez glave, levom rukom drze mobilni i pricaju, samim tim ne daju zmigavce jel im prokleti telefon u levoj ruci, desna im treba za menjac, ozbilno se razmisljam da nabavim mobile jamer i u koferce. stanes na semafor i svima prekidas komunikaciju ;) valjda ce onda da batale telefone i posvete se voznji, sprava prekida i 4g, 3g i wifi internet pa plavuse ne mogu da vide sta je novo na facebooku i sl

 

jammer.jpg

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Da se ne lažemo, i mi na 2 točka pravimo greške i gomilu prekršaja kojima sami sebe dovodimo u rizične situacije...

Išao sam u subotu preko Užica ka Požegi, a ka Užicu su išle kolege na moto skup.  Posle jedne izuzetno rizične situacije, kolege na R-u koji je preticao autobus u desnoj krivini, preko pune linije, i umalo me nije pokupio, vozio sam desnom ivicom kolovoza, trudeći se da se što pre isključim sa glavne džade...

@vasa.93  Možda je momak pomislio da si usporio da bi ga propustio pa je doneo nepromišljenu, last moment odluku da se uključi...  Dešavalo mi se da ljudi vide da usporavam pa da reše da se uključe.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

Vozis normalno, uzivas u voznji, postujes saobracajne propise i onda BUUUUM! Budala krece po tvoj zivot. Zasto? Pojma nemas. Prije nekih mjesec dana imao sam situaciju gdje sam se vec pozdravio sa ovozemaljskim zivotom. Vozeci na putu Bosut-Kuzmin iz cista mira djevojka sa plavim automobilom (nisam bas 100% siguran ali mislim da je bila fiesta) krece da skrece bez ikakvog znaka da ce da mijenja pravac kretanja. U tom trenutku vjerovao sam samo u kocnice. Spustam brizine kocim i vec vidim kako udaram. U sekundi vidim da je gospodjica gospodja jedinim dijelom auta vec skrenula i da je u njenoj traci ostalo toliko prostora da se provucem. Sam Bog mi je pomogao da ispunim zamisao. Nakon par kilometara, kada sam stao na semaforu u Kuziminu, ruke su mi se toliko tresle da sam morao da stanem i kupim vodu da dodjem sebi. 

 

Koliko god da se cuvamo uvijek ima ta neka budala koja vjeruje da njegova prednost u svemu! 

I kao sto naslov kaze, cuvajte se braco ko Boga vas molim!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

@.milke. vozaci kamiona i autobusa se ukljucuju siledzijski jer su "jaci" od automobila, vozaci automobila seku nas na dva tocka jer misle da ako smo brzi mozemo da zakocimo u sekundi, a i "jaci" su od nas. Na sam nagovestaj da neko skrece ili hoce da se ukljuci uljudno mu rukom dam znak da prodje cesto i stanem da propustim iako imam prednost, da vozim ko baba, al mator sam pa mi se ne lome koste tesko ce da zaraste :) Pogotovo u zadnje vreme dok su ovi radovi po gradu i velike guzve svi su nervozni ko pavijani u vreme parenja.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Sta ocekujete u vecinom siledzijskoj drzavi. Vecina razmislja, pa on je manji od mene(u njihovom mozgu, to znaci slabiji) pokazacu mu ja.

I gledaju da te sjebu na sve moguce nacine.

Naravno postuju samo vece od sebe , citaj jace..

Ljubomora,zavist,zloba. A kada se desi da manji pobedi, onda se tuzakaju i zovu muriju...

Zato takvim valja dati po nosu, al pazljivo, bez svedoka..

 

Doduse ima nekih , koji pogrese u saobracaju, a nisu losi...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

Meni samo nije jasno kako ne shvataju da su potencijalne ubice? Kako ne shvataju da ce mozda ceo zivot ziveti sa cinjenicom da su nekog oterali u smrt? Kakve su to lobanje? Boje li se necega?

Jos sam provalio da ljudi opreznije voze kad vide da imamo kamerice. I juce sam bas vozio s kamericom ali na zalost nisam je upalio. Bio bi to dokazni snimak pa osim sto bih ga prijavio muriji lepo bi ga i nasao po tablicama pa bih dovrsio manufakturni posao.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

Dize se halabuka zbog izmijena Zakona. Ok, podrzavam vece sakncije za vozace pod dejstvom alkohola i bahate vozace ali ono sto mi je jako krivojeste sto  niko ali niko nece da se uhvati rijesavanja pitanja kaznjavanja vozaca koji izazovu smrt u saobracaju kao i to sto se ne vodi racuna o tehnickoj ispravnosti vozila. Kod nas u RS u saobracaju ako usmtris nekoga dobijes 5 godina maksimalno. Na putevima stalno gledam auta koja se bukvalno raspadaju. Tehnciki pregledi su samo formalnost. A kada se desi saobracajna nezgoda sa smrtnim ishodom onda jao majko sta sad. Generalno, saobracajna kultura nam je ispod nule. A o korupciji da ne govorim. Mnogi su se zahvaljujuci korupciji izvukli da nisu platili ni na mostu ni na cupriji... to jako boli!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650
pre 2 minuta, KILEbg je napisao:

Zato ja i kazem da od pravosudja nema leba nego pravdu u svoje ruke i kazniti stoku odmah.

Treba pustiti Boziju pravdu na dijelo! Jer sta ces da dobijes time sto ces nekoga premlatiti jer je on tebi ugrozio zivot? Mozes da dobijes samo kontra efekat. Tebe ce on da tuzi i na kraju ces ti biti kriv :) Zato kazem, sve dok je zakon ovakav kakav jeste vjerujem samo u Boga i Njegovu pravdu. I sto sto smo prezivjeli ove kriticne situacije je Bozija volja i pravda :) 


Cuvaj se i Bog ce te cuvati :) Da se nisi cuvao, da si vozio brzo i da nisi ucio kako se koci, ne bi ti, a ni ja, danas pisao na ovom forumu! O ovakvim situacijama treba da pisemo stalno, da se cuje na sav glas koje probleme imamo u saobracaju pa ko zna mozda jednom i dobijemo bitku :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Jedan od ozbiljnijih problema je što ljudi NE POZNAJU elementarne saobraćajne propise. Veliki broj vozača ne razlikuje zelenu strelicu (uslovno zeleno) od zelenog svetla. Neobeležene raskrsnice (pravilo desne strane) to je već apsolutna viša matematika. Posebno mlađi vozači, treće doba i žene. Oni u sredini - često bahati ili totalno autistični, da li zbog telefona ili inih problema.

 

Mnogo puta sam mogao da se nađem u situaciji koja se tebi dogodila. Ali nisam, zahvaljujući dvoglasnim drugarima koji su usnule vraćali na javu, zvukom koji asocira na šleper.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec




 
Mnogo puta sam mogao da se nađem u situaciji koja se tebi dogodila. Ali nisam, zahvaljujući dvoglasnim drugarima koji su usnule vraćali na javu, zvukom koji asocira na šleper.


Шта, пишталице за мигавац?
Како би помогле колеги који је на семафору ишао право?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja