Jump to content

Moto Zajednica

Misljenja Suzuki GSX750F 1983??

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 302 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Prince 125

Imam priliku da kupim cuvenu uljaru, u dobrom je stanju, ima ulaganja oko 30ak €, gram ulja ne trosi. Masina je dobra.

Jeste da je starudija, cenim svaku pomoc, sto se tice iskustva i misljenja?

 

Sent from my CUBOT CHEETAH 2 using Tapatalk

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Zavisi sta ocekujes i sta planiras, u smislu ako je motor dobar, svidja ti se model i lezi ti i ne planiras da ga menjas isplati se jer ces se navozati s njim, ako planiras malo da vozis pa da menjas onda treba da bude jeftin da bi ti se isplatilo, mislim svaka roba ima svog kupca i mozda neko ne pita za cenu tog motora kasnije ali takvi su retki.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

To godište moze biti Suzukijev vazdušar sa hladnjakom za ulje. SACS je Suzukijev sistem hladjenja uveden sredinom osamdesetih,ali to je nesto sasvim drugo. Odlicni agregati,izdrzljivi i ako je u dobrom stanju mozes se lepo navozati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl
Pre 11 sati, hard_rock je napisao:

1983. da ne trosi ni gram ulja, e do kurca sad

 

moguce da motor nema ulja;; to su stare masine, samo je pitanje u kakvom je stanju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 430 postova
  • Lokacija: MLADENOVAC

Ko bre da stane  pa taj moze da predje vise nego novi sada.Ono sto neznate o tom motoru je sledece.To nije F nego je GSX750E od 1981-1983 se radio.To je jedini japanski motorcikal kome je predvidjena obrada radilice i ima tri specijale radilice.Motor ima 16 ventila i 86konja.Uljno hladjen motor i ja vozim jos uvek taj motor i tacno je da i posle 150000km  taj motor netrosi ni grama ulja.Motor nikada nije otvaran jednom su cisceni karburatori pre 15god.Ja prelazim godisnje oko 6000-8000 .Imao je samo gresku u istalaciji pa mi je crkavao namotaj ali je to otklonjeno i vise nema nikakvih problema.Motor je kod mene 31god i menjane su samo gume lanci,plocice  za kocnice,sajla za kvacilo.Sajla za gas promenjena pre neki dan.Da nebude samo ga hvalim.Nedostaci tog motora su slabija prednja kocnica posto su klesta jednoklipna,uske gume tanka prednja viljuska.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin
pre 22 minuta, RAJA je napisao:

Ko bre da stane  pa taj moze da predje vise nego novi sada.Ono sto neznate o tom motoru je sledece.To nije F nego je GSX750E od 1981-1983 se radio.To je jedini japanski motorcikal kome je predvidjena obrada radilice i ima tri specijale radilice.Motor ima 16 ventila i 86konja.Uljno hladjen motor i ja vozim jos uvek taj motor i tacno je da i posle 150000km  taj motor netrosi ni grama ulja.Motor nikada nije otvaran jednom su cisceni karburatori pre 15god.Ja prelazim godisnje oko 6000-8000 .Imao je samo gresku u istalaciji pa mi je crkavao namotaj ali je to otklonjeno i vise nema nikakvih problema.Motor je kod mene 31god i menjane su samo gume lanci,plocice  za kocnice,sajla za kvacilo.Sajla za gas promenjena pre neki dan.Da nebude samo ga hvalim.Nedostaci tog motora su slabija prednja kocnica posto su klesta jednoklipna,uske gume tanka prednja viljuska.

 

Ima li platine i ventili se steluju sa onim velikim plocicama? Samo li prodam moju uljaru odmah uzimam jedan slican...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 430 postova
  • Lokacija: MLADENOVAC

Nema platine i ventili se steluju na klackalice.Moji su prvi put proveravani na 40000 i nisu pipnuti jer su svi bili u toleranciji.Tek su prvi put nastelovani na 60000.Obicno ga vozim do 120-130 i potrosnja mu ide od 5,5-6lit.Gume su 18 i 19 tesko se nalaze polovne nove ima miselin activ,meceler lasertek

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L
Pre 14 sati, štampar je napisao:

 

То је стари ГСХ и није ''уљара'' .....провозају једном у месецу да их мине жеља за младошћу:D''...

 

Ово није за неког жељног возања ко неће силазити ко дете са трешње,брзо би он стао.А онда делове наручујеш из УСА јер их како чујем једино још тамо има.

Ја мој ГС 450Л возим сваки дан ево већ две сезоне и ништа. Тачно је да није за тркање али за свакодневну нормалну вожњу екстра!!! 70% људи се замном окрене на улици...

 

У Аустрији делове шта ти душа пожели осим амблема Сузуки на деклама и црева за гориво.. (ван памети...) А остало све (осим главе мотора и ауспуха, да будем прецизан)!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L
On 3.9.2017 at 15:46, Juan je napisao:

 

Imam priliku da kupim cuvenu uljaru, u dobrom je stanju,

1) ima ulaganja oko 30ak €,

2) gram ulja ne trosi. Masina je dobra.

3) Jeste da je starudija,

4) cenim svaku pomoc, sto se tice iskustva i misljenja?

 

Sent from my CUBOT CHEETAH 2 using Tapatalk

 

 

 

1) То апсолутно није тачно!!!! Веруј ми, причам из искуства... Нов си члан па можда још ниси налетео на неке моје теме...

2) Врло је могуће али би се то требало испитати...

3) Не куди коња ког ниси јахао!!!

Овакав мотор не може возити свако, да ти то на почетку буде јасно!!! Овај и овакав мотор се МОРА ВОЛЕТИ ПРЕ СВЕГА да би се купио, одржавао и ТЕК НА КРАЈУ возио. А ако си иоле разуман онда ти је јасно да се са новијим машинама не можеш тркати. Далеко од тога да ћеш се стидети на семафору или ако се понекад потерате. Али што се лепоте тиче ти нови трансформерси ти не могу ни близу прићи...!!!

4) Од помоћи:

- прегледај детаљно цео мотор

- промени све течности и филтере

- провери - подеси све

Да би знао у шта се упушташ погледај ову тему а и ова тема може да ти помогне...

У сваком случају, ово је мотор који тражи стално мажење и пажење и ту и тамо поправку. Ако се мало разумеш у поправке то ти је велики плус јер ако све будеш плаћао онда добро размисли...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L
Pre 8 sati, štampar je napisao:

 

Њега си купио кад за оне ГС-ове 500 ниси могао набавити делове ако се добро сећам...

Као што и написах, нисам могао наћи НОВУ ГЛАВУ а и даље је немогуће исту наћи. Чак их за мој мотор ни половних нема или су ВЕОМА ретке у употребљивом стању. Шта ће ми још једна раздрндана?! Такву већ имам...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 302 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Prince 125

Hvala ljudi na savetima. Sada znam u sta bih se upustio. Malo nezahvalna situacija.

Sent from my CUBOT CHEETAH 2 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2830 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Sjajan motor. Ja ne mogu da se nakajem što sam ga prodao, a ostala mi ova bedevija. 

Ako je u stanju kao što je bio moj (ili Rajin), onaj ko ga ga kupi će se  slatko voziti. Može da prati bilo koji noviji motor po krivinama, na pravcima se oseti da je samo 86ks, ali se vozi kao bicikl. Agreegat je izuzetno zahvalan (kao što je Raja objasnio), jedino što je teže naći su gume. Ima ih, malo su skuplje, ali je sve ostalo od potrošnog materijala u rangu cena "običnih" motora.

 

Ako je povoljna cena, kupuj, imaćeš izuzetan motor. I šta god da se u njega uloži, ispalti se. Ne za prodaju, pošto su motori iz tog vremena kod nas strašno podcenjeni, već zbog čistog uživanja u vožnji. Ja sam se slatko vozio, išao na more, na skupove, na vožnje... bez ikakvog posebnog održavanja i apsolutno bez ikakve sumnje u njegovu pouzdanost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja