Jump to content

Moto Zajednica

TDM900 u dve sezone

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Model iz Iwate je na tržištu od 1991. do 2011. Čitavih 20 godina kroz tri generacije. Zašto je TDM900 vešto skriven a njegovo spoznavanje postaje ogroman benefit za vozača, objasniću kroz kratak tekst.
Yamaha%20TDM%20850.jpg

Glavna karakteristika svih TDM-a jeste sam koncept modela kao pionira današnje "Adventure Sport" klase. Danas izuzetno popularne u kojoj obitava "Strom", "Varadero", "Multistrada" i ostala ekipa. Daleko pre pomenutih modela, pre postojanja klase, "Yamaha" je tržištu ponudila "TDM", kao komforan višenamenski motocikl na kojem se sedi uspravno, prevashodno za asfalt ali sa nešto robustnijim oslanjanjem koje može da se nosi sa lošim podlogama. Za to vreme vrlo radikalno i teško shvatljivo iz razloga što, klase motocikala su tada još uvek bile tradicionalne, bez hibrida. Stoga, "TDM" se smatra i jeste pionir i temelj današnje izuzetno popularne "Adventure Sport" klase koja dozivljava ekspanziju od 2000. do danas.
TDM-900-2010-700px.jpg
Zašto je TDM900 vrlo senzibilan izbor uprkos godištu?

Model 900 (RN08, RN11, RN18) je direktna evolucija prethodna dva modela. Koncept je maksimalno iskorišćen i unapređen pod rukovodstvom japanca Etsua Matsukia koji je bio zadužen za razvoj modela 900. U samom početku se vidi da je novom modelu posvećena pažnja pri razvoju i da je proizveden u Japanu. Zamisao "Yamahe" je bila da model tehnički i po voznim karakteristikama ostane aktuelan u narednih 10 godina što još jednom govori u prilog da  "TDM 900" nije reciklaža starih komponentni odnosno, tipičan današnji model, žrtva hiperprodukcije.

 

Ram kod modela "900" je aluminijumski, 6kg lakši i čak 40% cvršći na uvijanje u odnosu na stari model. Odličan raspored težine 47%-49.8%. Zadnja viljuška takođe aluminijumska koju kontroliše amortizer od "YZF R1", lagane felne potiču od "YZF R6", kočnice takođe sa poznatim "plavim" klještima. U vožnji se zaista oseti preciznost i stabilnost, kriviniranje ne predstavlja nikakav problem, kočnice iz lične perspektive fenomalne, dolaze do izražaja sa saputnikom i punim koferima.

 

Agregat je potpuno drugačiji, kubikaža povećana na 897cc, na mesto karburatora je moderan EFI sistem, cilindri presvučeni nikasilom. Rezultat je 86 konja i 89.6nM obrtnog momenta koji omogućavaju vrlo respektabilno ispucavanje iz krivina. Sam agregat nije agresivan ali ume pošteno da opraši. Menjač je šestostepeni, te je vožnja autoputem ugodna i nema osećaja manjka snage. Generalno, agregat je tih izuzev menjača. Iako je "Yamaha" konstruisala nov menjač, moj lični utisak da je i dalje grub i bučan pri promeni prenosa.
Zanimljiv sistem je i varijabilni usis, odnosno klapna u kućištu filtera vazduha, koja je ispod 4000 obrtaja otvorena trećinu, iznad pomenutih obrtaja otvara se u potpunosti što omogućava instant odgovor agregata na potez šake. Omogućava besprekoran rad agregat čak i na visinama do 3000 metara nadmorske visine. Lični utisak da, agregat zaista brzo reaguje, što je odlično na otvorenom putu ali po gradskim gužvama traži pažljivu kontrolu gasa i kvačila jer se u suprotnom ponaša po principu prekidača, ON-OFF.

U rezervoar staje 20 litara, što je dobro za nekih 350 kilometara. Moram napomenuti da je izuzetno mali potrošač, u nekoj laganoj vožnji ne više od 4.5 litara na 100 kilometara.

 

Sa 194cm i saputnicom ne postoji nikakav problem sa komforom. Ništa od zglobova ne boli, noge i kolena su u prirodnom položaju, tri kofera takođe lepo stoje i ne remete previše stabilnost.

Generalno, kada se motocikl zagleda detaljno, primetna je odlična završna obrada i kvalitetne komponente. Lak je debeo, finiš na ramu, viljuškama je odličan, kablovi lepo spakovani, plastike kvalitetne... Kada sam kupovao svoj primerak uporedno u istoj garaži sam razmatrao i "Stroma 650" koji po završnoj obrati nije ni primeti "TDM"-u. Ponegde se provuče negativna kritika o lošim farovima, mada sam zadovoljan kako svetle, pogotovo dugo svetlo.

 

Ceo "TDM" je poprilično zdrav bez dečjih bolesti izuzev faličnog TPS senzora koji je "Yamaha" menjala besplatno i ponekada lošeg španera lanca bregaste na modelima 2002 - 2005. Rezultuje nešto bučnijim radom ali teške havarije nisu zabeležene.

 

Da li vredi investirati u polovnjak? Definitivno da, odlične vozne karakteristike, relativno jeftino održavanje, mala potrošnja i komponente koje nisu zastarele. Uvek me oduševi kada se parkiram pored novijih motocikala, vidim da "TDM" ni po čemu ne zaostaje, pa čak u nekim slučajevima ih i prevazilazi, na primer u odnosu na "NC750X".

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: xtx660,xjr 1200

TDM u odnosu na Hondu nc750x jedino ima više konja.Honda je neuporedivo moderniji motocikl.Ima digitalni displej sa mnoštvo funkcija,na mestu rezervoara je prazan prostor tako da ti ne treba kofer,ima ABS,moderna halogena svetla...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Предност Хонде по мени је у АБС-у и у много бољем распореду тежишта. Некако ми је код ТДМ-а тежиште високо и постоји тај "осећај тежине"...што мени јако смета. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: xtx660,xjr 1200

Vozio sam TDM-a više puta jer ga je imao moj burazer pa sam ga uzimao.Slažem se sa Bojanom da ostavlja utisak teškog motora zbog težišta i obrtnog momenta jer povlači prilično tromo ali kad dohvati negde 4500 obrtaja vuče odlično.Sve u svemu kvalitetan motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Tdm 900 si takodje mogao nov uzeti sa Abs-om kao dodatnom opremom. Bilo ih je po oglasima. 

Istina je da mu je teziste malo vise zbog metalnog rezervoara punog goriva,ali to nije toliko strasno kada covek prodje par kilometara i upozna se sa motorom. 

Tdm je inace pravi atleta.

900tka je prava mera za univerzalni motocikl,kompromis svega. Ukoliko ne mozes imati vise motocikala razlicitih namena Tdm je pravi izbor.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ja Tdm-u zameram samo jedno. 

Krajnja brzina mu je relativno mala, agregat ima dovoljno snage da izgura i jaci prenos,ne znam sto su predvideli da ide samo 200 kmh realno sa pravim prenosom moze liznuti 250 glat.. Ali inzenjeri su sigurno imali razlog za ovakvo ogranicenje tako da tu stavljamo tacku. 

Za 850 4tx putna brzina do koje su obrtaju u prihvatljivom opsegu bez urlanja je 140-150kmh a to je poprilicno niska brzina za motor od 850ccm. Jer dolazi do situacije kad ti na 140kmh okrenes gas ,a on odreaguje kod da je u III stepenu prenosa,skoci onako veselo.. Znaci ima snage,mogli su malo jos produziti prenos..

900tka ima VI stepeni ali verujem samo da su brzine krace i da krajnja  putna brzina nije preterano visa da na oko 150 kmh opet ide u previsoke obrtaje..

Vlasnici ce izneti vec misljenje..

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: KTM EXC, TA 650
Pre 2 sati, Astral je napisao:

Ja Tdm-u zameram samo jedno. 

Krajnja brzina mu je relativno mala, agregat ima dovoljno snage da izgura i jaci prenos,ne znam sto su predvideli da ide samo 200 kmh realno sa pravim prenosom moze liznuti 250 glat.. Ali inzenjeri su sigurno imali razlog za ovakvo ogranicenje tako da tu stavljamo tacku. 

Za 850 4tx putna brzina do koje su obrtaju u prihvatljivom opsegu bez urlanja je 140-150kmh a to je poprilicno niska brzina za motor od 850ccm. Jer dolazi do situacije kad ti na 140kmh okrenes gas ,a on odreaguje kod da je u III stepenu prenosa,skoci onako veselo.. Znaci ima snage,mogli su malo jos produziti prenos..

900tka ima VI stepeni ali verujem samo da su brzine krace i da krajnja  putna brzina nije preterano visa da na oko 150 kmh opet ide u previsoke obrtaje..

Vlasnici ce izneti vec misljenje..

 

Tacno je da preko 150km/h ide u visoke obrtaje ali smatram da i nije motor namenjen za vece brzine. TDM ima odlicnu putnu brzinu 100-130km/h i povlavenje na toj brzini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Pre par nedelja sam isao do Tuzle na vikend sa ZX9R, bukvalno ceo put nisam presao 120-130 km/h. To je neka "normalna" cruise brzina za motor po meni, tako da je TDM savrsen sto se toga tice

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Као неко ко је возио прву генерацију могу рећи да је ТДМ све само не тром, али такође није за неку вожњу и одржавање брзине на 150km/h и више.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
17 hours ago, djo said:

TDM u odnosu na Hondu nc750x jedino ima više konja.Honda je neuporedivo moderniji motocikl.Ima digitalni displej sa mnoštvo funkcija,na mestu rezervoara je prazan prostor tako da ti ne treba kofer,ima ABS,moderna halogena svetla...

Displej u prednosti zbog indikatora stepena prenosa i prosecne potrosnje, sve ostalo ima i na TDM-u u kombinaciji analogno - digitalno.
Alu ram i zadnja viljuska, kod Honde celicno, prednja viljuska na TDM 43mm, 150mm hod, kod NC 41mm 130mm hod, kod TDM podesiva, kod NC nepodesiva.
Rezervoar 20l, kod NC 14L doduse ima i za litar manju potrosnju.
TDM je tezi samo 3kg, kocnice daleko boljih specifikacija, postoji i opcija ABS-a.

Za farove se slazem, LED varijanta, rupa umesto rezervoara je takodje prednost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: MaxSym 400i

Ne znam zasto se poredi TDM sa NC750x,TDM bih pre poredio sa Varaderom i Stromom 1000 gde bi ih Yamaha pobedila barem izgledom i potrosnjom.

To su dva motora koji su moja,za sada, neispunjena zelja ali mislim da ne spadaju u istu klasu.TDM kada se pojavio bio je najlepsi motor(subjektivno misljenje) a ni sada po tom pitanju ne zaostaje.NC,sa druge strane,donosi spoj izmedju maxi skutera i motora,mislim na DCT varijantu, jer taj motor sa manuelnim menjacem nema bas mnogo prednosti u odnosu na konkurenciju.Za slicnu cenu moze da se uzme daleko lepsa(ne znam da li i kvalitetineja)  Yamaha MT07 sa manuelnim menjacem(drugaciji i nemaju :P ).Ta dva motora donekle i mogu da se porede.

Poredjenje me iznenadilo jer iz mog ugla, a to je gradska voznja + autoput sa nekom normalnom brzinom izmedju 120-150

(citam i ne verujem kako je nekima malo 200 !) je bolji izbor Honda zbog automatskog menjaca,potrosnje,skladisnog prostora....dok je sa druge strane TDM  po meni motor za klasu iznad te Honde sto znaci autoput(touring) sa suvozacem,vislje teziste,vise konja,nije bas za po gradu....ali opet prelep i odlican.Mislim i da cena novih i polovnih kao i cena registracije nije za poredjenje.

U svakom slucaju oba motora su sigurno extra dobri (Hondu sam probao TDM nikada :(  ) ali zbog pijace i cegera TDM otpada ;) 

 

Neko rece da TDM ima odlicnu putnu brzinu od 100-130 pa sam ja sad malo u cudu jer sa skuterom od 250 ccm i nekih 23-4 konja jedva da je malo slabija ta putna brzina.Jeste da mu je 130 maximum ali poteze i drzi 110-120 bez problema.Meni i ne treba vise od nekih 130-150(u preticanju) ali da li je moguce da tolika razlika u kubikazi i snazi ne daje adekvatnu razliku u odnosu na ovo moje biciklo(iz slicnog razloga-putne brzine- sam odustao od Transalpa) ?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Vredi,sto da ne? To je super motor i za van asfalta. Al ovo ti nije bas tema za njega. Imas otvorenu temu bas za Tdr gde su vlasnici pisali svoja iskustva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
On 9/5/2017 at 10:56 AM, Momentum said:

Pre par nedelja sam isao do Tuzle na vikend sa ZX9R, bukvalno ceo put nisam presao 120-130 km/h. To je neka "normalna" cruise brzina za motor po meni, tako da je TDM savrsen sto se toga tice

Istina. Ne znam kome treba 150km/h i koliko cesto tokom godine? Nije jednostavno motor za to. I da ide 250 kakva korist od toga, kad nema kocnice i ogibljenje za 250.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Putovao sam ove godine nekoliko puta BG -Budimpesta. Vozim auto 130-140 ,  nijedan me motocikl nije pretekao, uglavnom sam ja njih , jer svi voze oko 120, R-ovi, GSovi itd.. 

 

Poredite motor TDM900 (2002)sa Nc750 (2014) nije realno...nadjite neku mladju Yamahu :kafa:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
14 hours ago, DeepDrunk said:

Neko rece da TDM ima odlicnu putnu brzinu od 100-130 pa sam ja sad malo u cudu jer sa skuterom od 250 ccm i nekih 23-4 konja jedva da je malo slabija ta putna brzina.Jeste da mu je 130 maximum ali poteze i drzi 110-120 bez problema.Meni i ne treba vise od nekih 130-150(u preticanju) ali da li je moguce da tolika razlika u kubikazi i snazi ne daje adekvatnu razliku u odnosu na ovo moje biciklo(iz slicnog razloga-putne brzine- sam odustao od Transalpa) ?

 

Ti si na skuteru sa 120 skoro na maksimumu, a TDM-u je to laganica, odnosno nemaš osećaj da juriš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: MaxSym 400i
42 minutes ago, mradomir said:

Ti si na skuteru sa 120 skoro na maksimumu, a TDM-u je to laganica, odnosno nemaš osećaj da juriš.

A sto onda da vozim motor ako nemam osecaj da jurim :sampion:

Zezam se naravno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: aprilia scarabeo 125
Model iz Iwate je na tržištu od 1991. do 2011. Čitavih 20 godina kroz tri generacije. Zašto je TDM900 vešto skriven a njegovo spoznavanje postaje ogroman benefit za vozača, objasniću kroz kratak tekst.
Yamaha%2520TDM%2520850.jpg
Glavna karakteristika svih TDM-a jeste sam koncept modela kao pionira današnje "Adventure Sport" klase. Danas izuzetno popularne u kojoj obitava "Strom", "Varadero", "Multistrada" i ostala ekipa. Daleko pre pomenutih modela, pre postojanja klase, "Yamaha" je tržištu ponudila "TDM", kao komforan višenamenski motocikl na kojem se sedi uspravno, prevashodno za asfalt ali sa nešto robustnijim oslanjanjem koje može da se nosi sa lošim podlogama. Za to vreme vrlo radikalno i teško shvatljivo iz razloga što, klase motocikala su tada još uvek bile tradicionalne, bez hibrida. Stoga, "TDM" se smatra i jeste pionir i temelj današnje izuzetno popularne "Adventure Sport" klase koja dozivljava ekspanziju od 2000. do danas.
TDM-900-2010-700px.jpg
Zašto je TDM900 vrlo senzibilan izbor uprkos godištu?
Model 900 (RN08, RN11, RN18) je direktna evolucija prethodna dva modela. Koncept je maksimalno iskorišćen i unapređen pod rukovodstvom japanca Etsua Matsukia koji je bio zadužen za razvoj modela 900. U samom početku se vidi da je novom modelu posvećena pažnja pri razvoju i da je proizveden u Japanu. Zamisao "Yamahe" je bila da model tehnički i po voznim karakteristikama ostane aktuelan u narednih 10 godina što još jednom govori u prilog da  "TDM 900" nije reciklaža starih komponentni odnosno, tipičan današnji model, žrtva hiperprodukcije.
 
Ram kod modela "900" je aluminijumski, 6kg lakši i čak 40% cvršći na uvijanje u odnosu na stari model. Odličan raspored težine 47%-49.8%. Zadnja viljuška takođe aluminijumska koju kontroliše amortizer od "YZF R1", lagane felne potiču od "YZF R6", kočnice takođe sa poznatim "plavim" klještima. U vožnji se zaista oseti preciznost i stabilnost, kriviniranje ne predstavlja nikakav problem, kočnice iz lične perspektive fenomalne, dolaze do izražaja sa saputnikom i punim koferima.
 
Agregat je potpuno drugačiji, kubikaža povećana na 897cc, na mesto karburatora je moderan EFI sistem, cilindri presvučeni nikasilom. Rezultat je 86 konja i 89.6nM obrtnog momenta koji omogućavaju vrlo respektabilno ispucavanje iz krivina. Sam agregat nije agresivan ali ume pošteno da opraši. Menjač je šestostepeni, te je vožnja autoputem ugodna i nema osećaja manjka snage. Generalno, agregat je tih izuzev menjača. Iako je "Yamaha" konstruisala nov menjač, moj lični utisak da je i dalje grub i bučan pri promeni prenosa.
Zanimljiv sistem je i varijabilni usis, odnosno klapna u kućištu filtera vazduha, koja je ispod 4000 obrtaja otvorena trećinu, iznad pomenutih obrtaja otvara se u potpunosti što omogućava instant odgovor agregata na potez šake. Omogućava besprekoran rad agregat čak i na visinama do 3000 metara nadmorske visine. Lični utisak da, agregat zaista brzo reaguje, što je odlično na otvorenom putu ali po gradskim gužvama traži pažljivu kontrolu gasa i kvačila jer se u suprotnom ponaša po principu prekidača, ON-OFF.
U rezervoar staje 20 litara, što je dobro za nekih 350 kilometara. Moram napomenuti da je izuzetno mali potrošač, u nekoj laganoj vožnji ne više od 4.5 litara na 100 kilometara.
 
Sa 194cm i saputnicom ne postoji nikakav problem sa komforom. Ništa od zglobova ne boli, noge i kolena su u prirodnom položaju, tri kofera takođe lepo stoje i ne remete previše stabilnost.

Generalno, kada se motocikl zagleda detaljno, primetna je odlična završna obrada i kvalitetne komponente. Lak je debeo, finiš na ramu, viljuškama je odličan, kablovi lepo spakovani, plastike kvalitetne... Kada sam kupovao svoj primerak uporedno u istoj garaži sam razmatrao i "Stroma 650" koji po završnoj obrati nije ni primeti "TDM"-u. Ponegde se provuče negativna kritika o lošim farovima, mada sam zadovoljan kako svetle, pogotovo dugo svetlo.
 
Ceo "TDM" je poprilično zdrav bez dečjih bolesti izuzev faličnog TPS senzora koji je "Yamaha" menjala besplatno i ponekada lošeg španera lanca bregaste na modelima 2002 - 2005. Rezultuje nešto bučnijim radom ali teške havarije nisu zabeležene.
 
Da li vredi investirati u polovnjak? Definitivno da, odlične vozne karakteristike, relativno jeftino održavanje, mala potrošnja i komponente koje nisu zastarele. Uvek me oduševi kada se parkiram pored novijih motocikala, vidim da "TDM" ni po čemu ne zaostaje, pa čak u nekim slučajevima ih i prevazilazi, na primer u odnosu na "NC750X".
 
Свака част за опис. Мене је тдм одацно купио. Пошто хоћу да купим озбиљан мотор после скутера хтео сам да купим 850 међутим сад бих ипак да добацим до 900. Има 1на огласима па ме занима мишљење
http://www.polovniautomobili.com/motori/10802876/yamaha-tdm-900
Хвала унапред

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

@Tremolo Ono što ja vidim je sledeće:

Uloženo u motor:

- 200 eur (lanac i lančanici) - miran si 3+ sezone

- 120 eur (pločice) - miran si sezonu-dve

- 200-300 eur (auspusi) - miran si ihahaj

- 80-100 eur (crash barovi)

- 60 eur (nosač kofera) + 30 eur (monokey ploča)

- 30-40 eur (kofer) - doduše, ja bih ga istog trena zamenio

- 10-20 eur (utičnica 12v)

- 80-100 eur (centralni štender)

 

Sa druge strane, ono što te čeka:

- 210 eur (gume, Pilot road 3, skroluj temu)

- 60 eur (dodatni vetrobran)

- 100+ eur (novi kofer)

- 50 eur (mali servis)

Slike deluju malo mrljavo, ali, nisam mu našao neku manu.

A kada pogledaš šta je u njega uloženo, shvatiš da bi svakako većinu trebalo da vremenom dokupiš.

Tako da, s moje tačke gledišta, nije loša kupovina. 

P.S. Ne poznajem motor ni prodavca i ovo nije reklama bilo kome.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: aprilia scarabeo 125
[mention=37885]Tremolo[/mention] Ono što ja vidim je sledeće:
Uloženo u motor:
- 200 eur (lanac i lančanici) - miran si 3+ sezone
- 120 eur (pločice) - miran si sezonu-dve
- 200-300 eur (auspusi) - miran si ihahaj
- 80-100 eur (crash barovi)
- 60 eur (nosač kofera) + 30 eur (monokey ploča)
- 30-40 eur (kofer) - doduše, ja bih ga istog trena zamenio
- 10-20 eur (utičnica 12v)
- 80-100 eur (centralni štender)
 
Sa druge strane, ono što te čeka:
- 210 eur (gume, Pilot road 3, skroluj temu)
- 60 eur (dodatni vetrobran)
- 100+ eur (novi kofer)
- 50 eur (mali servis)
Slike deluju malo mrljavo, ali, nisam mu našao neku manu.
A kada pogledaš šta je u njega uloženo, shvatiš da bi svakako većinu trebalo da vremenom dokupiš.
Tako da, s moje tačke gledišta, nije loša kupovina. 
P.S. Ne poznajem motor ni prodavca i ovo nije reklama bilo kome.
 
Осим гума и визира, друго ништа не вудох па ти хвала пуно на времену. Јефтинији је од конкуренције и још регистрован па ми је било чудно. Мораћу да га видим уживо. Хвала јоп једанпут

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja