Jump to content

Moto Zajednica

hrana za mačke ok cat urinari povoljno

Recommended Posts

  • Ne silazi, 2809 postova

Nažalost više nije potrebna suva hrana za mačke OK CAT URINARI .Džak od 12.5 kila nedavno otvoren ,skoro ceo.Rok za upotrebu 4.2018, pravilno skladičten.Cena za sve 200 din po kili a na malo 25o dinara.Hrana veoma kvalitetna i maltene neophodna povremeno ili stalno jer 80% mačaka ugine od bubrečno urinarnih problema,a 30 % ih se razboli do pete godine.Saša novi sad 0641352299

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R
11 hours ago, sasa ns 1 said:

Hrana veoma kvalitetna i maltene neophodna povremeno ili stalno jer 80% mačaka ugine od bubrečno urinarnih problema,a 30 % ih se razboli do pete godine

Te brojke nemaju veze sa istinom i mozgom, to pričaju korumpirani veterinari i pet-šopovi da bi vlasnicima uvalili šatro "veterinarsku hranu" koja je duplo skuplja od obične, a pri tom lošijeg sastava. Veterinarske hrane naoko lakše prolaze kroz mačku jer su neophodne masti i životinjski proteini zamenjeni balastom, uglavnom kukuruzom ili pirinčem bez hranljive vrednosti.

 

Tu priču raspiruju i neodgovorni vlasnici koji tobožnjom brigom o macinim mokraćnim kanalima pravdaju što ih nisu sterilisali. Istina je - sterilizacija nije uzrok uriniarnih problema. Naprotiv, nesterilisana mačka je podložna raznm boleštinama, posebno ženke kojima se obavezno razviju ciste i tumori na jajnicima.

 

Prema saznanjima iznetim na veterinarskom seminaru u Bukureštu u junu ove godine FIP kod mačaka je psiho-somatska bolest. Uzrok može biti nasledni poremećaj ili infekcija, ali i trajni strah, anksioznost, nezadovoljstvo mačke. Uzrok nezadovoljstva može biti i pothranjenost lošom hranom. A veterinarska hrana je loša hrana.

 

Na kraju, rasnolike mačke koje se gaje po štalama i podrumima i prodaju za 50-tak evra na Kupujem Prodajem su skoro sigurno parene u incestu, što priroda ne dozvoljava pa macama uvali PKD - tempirano policiklistično oboljenje bubrega. Na žalost skoro svi persijanci bez ozbiljnog rodovnika u Srbiji imaju PKD u genima i neće dobaciti preko 5 godina.

 

Naravoučenije - mace hranite normalnom kvalitetnom hranom, sterilišite ih, ako kupujete macu potražite registrovanog odgajivača i uzmite macu sa nesumnjivim međunarodnim rodovnikom (pedigreom) i genetskim testovima ;)

 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

A mi sto necemo da ih vodimo na takmicenja? 

 

Sta je normalna kvalitetna hrana zapravo? 

 

Prva je napomena saljiva a druga me zaista zanima?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Takođe. Ja sam našoj prvo uzeo neku purina(za macice) a nešto je se mrstila na to pa joj je žena uzela whiskas takođe za male macice. To kao da više gotivi a onda sam joj pomešao purinu i whiskas i to bas maklja sa zadovoljstvom :D


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Ne mora da znaci da joj se Purina nije svidela, mozda je samo na svoj cudan nacin kontala. Ove moje nece da jedu kada u posudi ostane manje od pola, hoce samo iz pune. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

Hrana za mace je velika i kontraverzna tema, često se o tome priča na Mrnjau grupi na Fejsbuku, koga zanimaju sitna crevca  može tamo da se prijavi i prati. Evo ukratko: 

 

Veoma dobra klopa je Farmina N&D Grain Free, bilo koji ukus. Nedavno su se pojavile i dve nove N&D new-age recepture koje su ludilo: bundeva i kinoa.

Dalje, veoma dobra je italijanska Schesir suva hrana, to je organska hrana od mesa koje je bolje od onog koje mi jedemo.

Od budžetnih hrana odličan je belgijski Bentokronen a od veoma jeftinih italijanski Matis.

 

U širokom luku zaobiđite sve američke brendove - Royal, Hills, Whiskas, Friskies - to je GMO namirisani kukuruz i mesno đubre, perje kopita i slično.

 

Na slici: moj korniš-reks, najbolji na svetu prema World Cat Federation za 2015 ;)

 

Albertina.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 991 postova
  • Lokacija: Beograd

Farmina su italijanski kapital i srpska muljaza. Pouzdano znam da su u srednju i hranu premium kategorije pakovali iste granule. Da, prodaju istu hranu u razlicitim pakovanjima po razlicitim cenama. Kvalitet je, predpostavljate, na donjoj lestvici. Da neko ne pomisli da pricam napamet, srpski deo firme se zove Dejan i Marko. 

 

Da li vas ljubimac hoce ili ne da jede odredjenu hranu, se zove palatabilnost i ona se steluje tokom proizvodnje, odnosno dodavanjem razlicitih komponenti u hranu pojacava se njen ukus i podize jestljivost.

 

Najkvalitetnija nemedicinska hrana koja se nalazi kod nas je Royal. Na Veterinarskom fakultetu su pre neku godinu odgajali dva legla pasa. Leglo koje je hranjeno Royalom je nakon 6 meseci bilo znacajno naprednije, sa boljom dlakom i vidno raspolozenije. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6805 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Kod mene macke same dolaze na rucak, dobiju za klopu ono sto i mi klopamo. Zive u dvoristu, love miseve, slepake, gustere, zabe... Nista im ne fali.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R
10 hours ago, Jupiter said:

Farmina su italijanski kapital i srpska muljaza. Pouzdano znam da su u srednju i hranu premium kategorije pakovali iste granule. Da, prodaju istu hranu u razlicitim pakovanjima po razlicitim cenama. Kvalitet je, predpostavljate, na donjoj lestvici. Da neko ne pomisli da pricam napamet, srpski deo firme se zove Dejan i Marko. 

 

Da li vas ljubimac hoce ili ne da jede odredjenu hranu, se zove palatabilnost i ona se steluje tokom proizvodnje, odnosno dodavanjem razlicitih komponenti u hranu pojacava se njen ukus i podize jestljivost.

 

Najkvalitetnija nemedicinska hrana koja se nalazi kod nas je Royal. Na Veterinarskom fakultetu su pre neku godinu odgajali dva legla pasa. Leglo koje je hranjeno Royalom je nakon 6 meseci bilo znacajno naprednije, sa boljom dlakom i vidno raspolozenije. 

Ahaha kako šljaka Royal marketing :) Ti si veterinar verovatno. Veterinari imaju 50% maržu na Royal hranu, pet šopovi možda 15. Pa se vlasnici pitaju zašto ih veterinari onako žestoko mobinguju da pređu na Royal. Sa sve horor pričama o zloj Farmini i opitima na faksu. A mačke na Royalu liče na boce za plin sa patrljcima od nogu, jedva hodaju, agresivne, sa mat krznom. Molim vas nemojte širiti Royal marketing i ovde ;)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Ja nikako da zaključim jesu mi bolje mačke u rerni one koje su hranjene viskasom ili friskijem ... ?!? 

 

Jako malo ljudi koji mi dođu u restoran osjeti razliku između mačke i zeca ispod peke ... samo oni sa istančanim ukusom .. :stabre:

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Ljudi, čovek je oglasio da prodaje hranu koja mu NAŽALOST nije više potrebna. Za one koji ne umeju da čitaju, vrlo je verovatno da je čovek ostao bez voljenog bića, a vi ovde serete za medalju.

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6805 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Prodajem splacine i pomije za macke, cena imbox!!! Garantujem da su kvalitetnije i zdravije od te hrane iz kese. 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 991 postova
  • Lokacija: Beograd
41 minutes ago, strasilo said:

Ja nikako da zaključim jesu mi bolje mačke u rerni one koje su hranjene viskasom ili friskijem ... ?!? 

 

Jako malo ljudi koji mi dođu u restoran osjeti razliku između mačke i zeca ispod peke ... samo oni sa istančanim ukusom .. :stabre:

Za macetinu sa rostilja koristimo macke iz odeljenja B, koje da bi bile lean hrane se iskljucivo po individualnom programu ishrane sa smanjenim unosom ugljenih hidrata. Macetina ispod saca, odeljenje A sa ishranom bogatom vlaknima i minimum 6 obroka dnevno. Za kuvana jela, gulase, koristimo macke iz kontejnera iza restorana.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Da čoveku koji je otvorio temu smeta ova duskusija, ili kako Čeh kaže "sranje", on bi se verovatno oglasio. Mislim da je jako korisno znati čime hranimo životinje koje volimo i do kojih nam je stalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp
On 09/01/2017 at 9:43 AM, Miloš A said:

Te brojke nemaju veze sa istinom i mozgom, to pričaju korumpirani veterinari i pet-šopovi da bi vlasnicima uvalili šatro "veterinarsku hranu" koja je duplo skuplja od obične, a pri tom lošijeg sastava. Veterinarske hrane naoko lakše prolaze kroz mačku jer su neophodne masti i životinjski proteini zamenjeni balastom, uglavnom kukuruzom ili pirinčem bez hranljive vrednosti.

 

Tu priču raspiruju i neodgovorni vlasnici koji tobožnjom brigom o macinim mokraćnim kanalima pravdaju što ih nisu sterilisali. Istina je - sterilizacija nije uzrok uriniarnih problema. Naprotiv, nesterilisana mačka je podložna raznm boleštinama, posebno ženke kojima se obavezno razviju ciste i tumori na jajnicima.

 

Prema saznanjima iznetim na veterinarskom seminaru u Bukureštu u junu ove godine FIP kod mačaka je psiho-somatska bolest. Uzrok može biti nasledni poremećaj ili infekcija, ali i trajni strah, anksioznost, nezadovoljstvo mačke. Uzrok nezadovoljstva može biti i pothranjenost lošom hranom. A veterinarska hrana je loša hrana.

 

Na kraju, rasnolike mačke koje se gaje po štalama i podrumima i prodaju za 50-tak evra na Kupujem Prodajem su skoro sigurno parene u incestu, što priroda ne dozvoljava pa macama uvali PKD - tempirano policiklistično oboljenje bubrega. Na žalost skoro svi persijanci bez ozbiljnog rodovnika u Srbiji imaju PKD u genima i neće dobaciti preko 5 godina.

 

Naravoučenije - mace hranite normalnom kvalitetnom hranom, sterilišite ih, ako kupujete macu potražite registrovanog odgajivača i uzmite macu sa nesumnjivim međunarodnim rodovnikom (pedigreom) i genetskim testovima ;)

 

Vidite koliko znanje treba da bi se cuvala macka, zato iste i ne cuvam nitu cu ikad ta stvorenja da imam po dvoristu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

A koliko x treba da jedu na dan. Negde sam procitao da trebaju 3x. A opet negde kažu da je za zdravlje mačke bolje da jedu ceo dan po malo. Tj da im posuda uvek buda puna ali da se pazi da mačka nije neka izjelica pa da ne jede previše.

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R
20 hours ago, Savan said:

A koliko x treba da jedu na dan. Negde sam procitao da trebaju 3x. A opet negde kažu da je za zdravlje mačke bolje da jedu ceo dan po malo. Tj da im posuda uvek buda puna ali da se pazi da mačka nije neka izbeglica pa da ne jede previše.

Moje iskustvo kaže da je bolji švedski sto 0-24. Mace u prirodi su predatori sitnih životinjica i jedu često po malo. Ali je važno činijicu skloniti na neko skrovito mesto, daleko od macinog pogleda, da ne bi grickala u prolazu ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Ja sam pokusao sa svojom primedbom saljivom da upravo pomognem kolegi da proda preostalu kolicinu. Nisam shvatio da li je kolega Milos veterinar ili proizvodjac za osnov tolike teorije ali cenim svacije misljenje. Sto se ostalih komentara tice video sam izuzetno neukusne o mackama u rerni i slicno, ocigledno su za neke hrana a A neke clanovi porodice. .moram da se slozim sa Čehom da ova tema ide u pogresnom smeru i zao mi je sto sam uzeo ucesca, a isto i vama zelim ... ko ne voli macke, uvek moze da ih gazi kolima i trenira pse na njima ali u drugoj temi i cini mi se na drugom forumu.. na primer zatvorskom ili neuropsihijatrijskom....zar ne? Siguran sam da su komentari plod sale nasih kolega ali.,,,

 

Da pustimo kolegu da ovo proda na miru?

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja