Jump to content

Moto Zajednica

CBR 600F4

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

F4 u odlicnom stanju,  Ivan uradio poviseni vizir, Brka blatobran po tocku... Sve tecnosti zamenjene, tek registrovan, ja sam vlasnik. Guma zadnja nova sa pisanom garancijom 25 meseci, prednja na pola (imam i novu koju sam izbusio pa montirah staru)... Lanac i lancanici dobri, diskovi nisu ukopani, ebc sinter kocione plocice, zdravo prima gas bez zadrske i stucanja, pali trenutno hladan/vruc.

Imam i fabricki vizir i auspuh...

Odvozao ga evo 1000km i nije mi legao sto se kaze, hvataju me grcevi u butine i bole ledja... Ne prija mi voznja a ogibljenje nastelovao na naj mekse, napred zub manji lancanik imam i originalni koji je kao nov...

Zvuk pravi sportski, ne galami do 5000/6000...:takoje:, trosi oko 6L, manje vise... Detaljno je ociscen i podmazan gde treba, izduv je uneo nekih vibracija u heblove mada sam iste odmah sanirao tegicima od po pola kila, hhhhh...

 U zamenu bih kljuc za kljuc neki maksi skuter, u stanju kao sto je moj motor... Moze i neki Fazer ili hornet, nesto gde se uspravnije sedi.

Nije hitno, necu zuriti, ako se nekome svidja ovo sto vidi dobrodosao je licno da pogleda.

Farban jeste, (rezervoar i maska su u originalnoj boji) padao i levo i desno, bezazleno, plastike nisu nigde varene niti krpljene.

Znaci,

vlasnik sam, 2000god, 599ccm, 110 konja,

registrovan do 08. 2018god, vrednost ok 2500e, dogovor...

Pozdrav Nenad.

 

 

WP_20170827_11_02_28_Pro.jpg

WP_20170827_11_02_35_Pro.jpg

WP_20170827_11_02_43_Pro.jpg

WP_20170827_11_02_59_Pro.jpg

WP_20170827_11_03_17_Pro.jpg

WP_20170827_11_03_33_Pro.jpg

WP_20170827_11_03_47_Pro.jpg

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Zahvaljujem kolega! U neko dogledno vreme cu i sediste kod Stiva u Nisu preraditi, kopija bagstera... Stupili smo u kontakt...

Dajem mu sansu (motoru), vozim se svakodnevno ali na duze (sve preko sat vremena u sedistu) mi je mucno... Proslom 1000F nije mi bio problem da se provozam 500/600km u taku...

 

Pozdrav Nenad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 781 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Malo cu da gnjavim, prelep motor, dvoumio sam se izmedju F4 i VFR i ipak je prvi naleteo VFR - medjutim ipak sa mojih 190 visine cini mi se da bi i F4 bio premali, no nebitno - tiha zelja.

 

Imam pitanje u vezi ovog lancanika sto si slikao, svrha te gume sto je na njemu ( ili plastike) ???

 

prijateljski pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

To je originalni Honda lancanik narucen iz njihove prodavnice u Grckoj, svi originalni prednji lancanici imaju tu plastiku na koju "leze" lanac prilikom okretanja, ne silazi dole nisko do korena zuba, o nameni nisam razmisljao.. Oznaka ovog sa slike je MT4F...

 

WP_20170828_06_49_12_Pro.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

1000ka je 1000ka. nadao sam se da ces se navici na 600ku, jer ja probao da vozim to nekada davno ali ostao sam veran 1000ke

srecna prodaja, primerak je stvarno top

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Evo da iznesem sta sam poradio na motoru i koliko je kostalo...

Platih ga 1850e,

Odmah zamena svih tecnosti, (kociona, ulje i filter, rashladna, ulje u stapovima...) oko 60e,

gume 150e,

Lanac i lancanici 104e,

Ivan vizir 45e,

Brka blatobran 45e,

Darko auspuh 120e,

svecice iridiumi 60e,

akumulator 35e,

ebc plocice za prednje diskove 70e,

 

Planirani troskovi u narednom periodu/ sediste Stiv 70e, levi retrovizor je izgreban i ofarban, staklo celo ali cu ga zameniti 25e, hladnjak ima spljeskano sace u duzini 7x2cm, ne pusta nista i ne dize temperaturu niti se primecuje ali ako budem imao viska novca od nekuda stavicu drugi sa ebay-a 40e...

Ukupno me je do sada, bez registracije koja je 200e i bez ovoga sto planiram da uradim izasao 2539eura...znaci nesto preko 2700 sa registracijom.

Upitan sam sms-om kako sam dosao do cifre od 2500e, pa evo da napisem... Racune od vecine kupljenog posedujem, nemam od vizira, blatobrana i izduva...

 

Pozdrav Nenad.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

I ja tako kad kupim motor volim lepo da izmenjam sve sto je red i vozim miran bez problema. Tako sam sa svim predjasnjim motorima i kolima. Posle kad prodajes, dodju ljudi i pitaju jer moze 500e nize.. Ne moze! Idi kupi taj jeftiniji ! Kaze ima tamo za 2000, pa ima al bez guma,nosaca,kofera vizira,lanca .... Pa ne pada to sa neba,to kosta. 

Ja da trazim motor,ovakav bi kupio gde vlasnik zna sta je radio i sta treba. Lepo sve cisto, cena je ta,hoces neces,tvoja stvar. Ako hoces idi kupi neki les za manje para.. Tvoja stvar. 

Dobar motor,dobar oglas! Vlasnika ne poznajem ali po svemu sudeci postena normalna osoba.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Hvala!

Svestan sam da ulaganjima ne podizem cenu motora, to trziste diktira... Radim ga i dalje za sebe, odricem se punocega zbog motora i tako od kada za sebe znam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Evo brljam po papirima, predhodni vlasnik, moj sugradjanin koji radi i zivi u inostranstvu, ovaj motor je uvezao 2010godine sa 27900km na satu, za ovih nepunih 8 godina koliko je u Srb motor je presao 2000km! 

Bivsem vlasniku je sluzio za voznju kada dodje na odmor...

 

WP_20170828_11_29_52_Pro.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Da ne pametujem, lepo receno, moj savet bi bio da hladnjak ostavis fabricki (ako taj sto planiras nije fabricki vec neki kineski) i da probas koliko mozes cackalicom da ispravis to ulegnuce, a sve zato sto znam primere da zamenski hladnjaci znaju da budu manjeg kapaciteta i da se vozilo slabije hladi, ne mora da znaci ali ja ne bi menjao fabricki sem fabrickim.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 781 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина
11 hours ago, N.F.S. said:

To je originalni Honda lancanik narucen iz njihove prodavnice u Grckoj, svi originalni prednji lancanici imaju tu plastiku na koju "leze" lanac prilikom okretanja, ne silazi dole nisko do korena zuba, o nameni nisam razmisljao.. Oznaka ovog sa slike je MT4F...

 

WP_20170828_06_49_12_Pro.jpg

Ni sam nisam siguran zasto ali mi se dopada ovo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

U svakom slucaju bih kupio Hondin... Ovo nije ni primetno, uletelo je nesto medju stapove, vec sam na par oglasa poslao pitanje imaju li... Estetsko je ostecenje, funkcija je potpuna...

 

P.S. I 3t racingu iz Balosave sam poslao mail gde trazim heblove od vfr800i, povisene... Trazim resenje za bolji ugodjaj ali se presabiram je li ulaganje isplativo i dalje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
pre 2 minuta, N.F.S. je napisao:

U svakom slucaju bih kupio Hondin (hladnjak)... Ovo nije ni primetno, uletelo je nesto medju stapove, vec sam na par oglasa poslao pitanje imaju li... Estetsko se ostecenje, funkcija je potpuna...

Citirah greskom sebe, izvinjavam se!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Podrzavam, ja sam na moj CBR stavio heblove sa VFR, i mogu reci da je pun pogodak, sad je osetno opusteniji polozaj sedenja, jer su VFR-ovi heblovi vislji i blizi vozacu, a rezultat je malo uspravniji polozaj sedenja, i rasterecenije ruke, zlatna sredina :)   

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Nisam jedini koji podjednako uziva u voznji i odrzavanju! Sin, dok je gledao redove oko ogibljenja je insistirao da se i njegova masina prekontrolise! Napunio je tri godine, spreman je za malog kvada od 49ccm, oprema se podrazumeva, blokada dve trecine gasa i edukacija u kolicini njemu prihvatljivog!

 

Pozdrav Nenad.

IMG_20170731_100303.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
Pre 18 sati, Biker-Boy je napisao:

Podrzavam, ja sam na moj CBR stavio heblove sa VFR, i mogu reci da je pun pogodak, sad je osetno opusteniji polozaj sedenja, jer su VFR-ovi heblovi vislji i blizi vozacu, a rezultat je malo uspravniji polozaj sedenja, i rasterecenije ruke, zlatna sredina :)   

Ako nije problem pusti koju sliku, jesi li morao produzavati sta od komandi ili je ostalo sve standard?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Nista nije moralo da se produzava,

samo ima neki kurcic dole kroz koji prolazi kociono crevo koji ga pridrzava , e njega sam morao malo da savijem-preoblikujem, kombinirke resile za 2 minuta :D

Cu stavim sliku kad dodjem kuci.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Evo videa, osuncana honda! Hladna...

Da dodam... Ovo na trokutu sa oznakom "600" je nosac navigacije...

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ovo sam zaboravio a bitno je!

Fabricki izduv sam preradio da se takodje kaci na opruge, grana se ne dira... Jedan sraf se odvije i potpuna tisina! Razgovor sa suvozacicom kao u dnevnoj sobi... :D

Evo namestih ga cas... Robertova plocica je tu da monotoniju razbije...

 

WP_20170830_12_29_25_Pro.jpg

WP_20170830_12_29_39_Pro.jpg

WP_20170830_12_29_51_Pro.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Jeste lep ali za grad i pretih! Ni pesaci se ne sklanjaju... Za put dusu dao a galamdzija za na kratko i nabijanje adrenalina... :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja