Jump to content

Moto Zajednica

Crna Gora i okolo [emoji847]

Recommended Posts

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Vinkovci
  • Motocikl: Honda Hornet 600
Gde ste platili tih 3€? Ja u nedelju prodjoh tim putem i nigde nista nisam platio niti je bilo prilike (kao ni prethodnih par puta).

Gore na prijevoju Bobotov kuk stali slikat i dosao lik naplatit. Dobili smo i racun tak da nije muljaza. Da nismo stajali, ne bi ni mi platili, jer nas nigdje nitko nije vise zaustavio. Ulaz do crnog jezera se isto naplacuje, ali smo mi stim racunima usli, jer vrijedi karta za taj cijeli dan.

 

Poslano sa mog VTR-L29 koristeći Tapatalk

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 201 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys, BMW R1200GS

Plaća se samo ulaz na Crno jezero, godinama sam gore i na prstenu Durmitora nema naplate. Etno selo na koje ste naišli je etno selo Vojinovići, nalazi na mestu po imenu Okolište a kafe zanimljivog imena je i bio prvenstveno zamišljen kao štala za konje ali su ga pretvorili u kafe i trpezariju za radnike dok se ne završe radovi. 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 201 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys, BMW R1200GS
2 hours ago, MnoCro said:

Gore na prijevoju Bobotov kuk stali slikat i dosao lik naplatit. Dobili smo i racun tak da nije muljaza.Da nismo stajali, ne bi ni mi platili, jer nas nigdje nitko nije vise zaustavio. Ulaz do crnog jezera se isto naplacuje, ali smo mi stim racunima usli, jer vrijedi karta za taj cijeli dan.

Poslano sa mog VTR-L29 koristeći Tapatalk
 

Sad vidim, naplatio vam je na Sedlu, tu je polazna tačka za Bobotov kuk ali naplaćuje se planinarima a ne i prolaznicima, ili vas je uradio ili je nesporazum

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Vinkovci
  • Motocikl: Honda Hornet 600
Plaća se samo ulaz na Crno jezero, godinama sam gore i na prstenu Durmitora nema naplate. Etno selo na koje ste naišli je etno selo Vojinovići, nalazi na mestu po imenu Okolište a kafe zanimljivog imena je i bio prvenstveno zamišljen kao štala za konje ali su ga pretvorili u kafe i trpezariju za radnike dok se ne završe radovi. 
 
Ja sad stvarno ne znam, ne mogu reci, ali znam da ima znak na Bobotovom kuku na prevoju da se tu naplacuje ulaz u NP. Covjek koji je imao i fiskalnu kasu. Evo nasao sam racun.
659923c743195007b63a45526598fbd5.jpg

Poslano sa mog VTR-L29 koristeći Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Vinkovci
  • Motocikl: Honda Hornet 600
Sad vidim, naplatio vam je na Sedlu, tu je polazna tačka za Bobotov kuk ali naplaćuje se planinarima a ne i prolaznicima, ili vas je uradio ili je nesporazum
Onda nije nesporazum, vidio nas je u opremi i smotorima. Izradio nas je, ali nema veze vrijedilo je, a ionako smo usli do Crnog jezera stom kartom.

Poslano sa mog VTR-L29 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Vinkovci
  • Motocikl: Honda Hornet 600

Jutros opet brzinsko pakiranje, dorucak i pokret. Pozdravljamo se sa ljubaznim domacinima i opet sve pohvale za smjestaj. Cisto je i uredno. Cijena 20e za noc, za obojicu. Nalazi se u Zabljaku , na glavnoj cesti iza benzinske stanice. 41e1f095052bc76d51a946bde20e4107.jpg

Jucer na putu po Durmitoru, u selu Poscenski kraj, blizu Zabljaka, stali smo kod djecaka koji uz cestu prodaje maline. Pitam ga koliko mu treba da nabere gajbicu malina. Odgovara da se budi u 4 ujutro i oko sat mu treba da nabere. Dok prica ne skida osmjeh sa lica. Star je 12tak. godina. Obecali smo mu da cemo kupiti maline na povratku, medjutim dosli smo nazad drugim putem, pa se danas odlucujemo otici do njega po maline, nazalost nije ga bilo jos. Vracamo se nazad kraj Zabljaka, prema Djurjevica Tara mostu, pa kroz kanjon Tare prema Podgorici. Kanjon je drugi najduzi na svijetu, poslije Grand canyon u USA. Prije Kolasina stajemo na kavu i uzimamo domaci specijalitet Kolasinski lisnati sir. Odlican je.

e098c3de431729fe038e03366717ed43.jpg

Do Podgorice ne stajemo, iako smo mislili u manastir Mojkovac, ali je bilo toliko vruce da odustajemo. U Podgorici tocenje goriva i gas dalje. Kroz podgoricu duple trake i prolazimo ju brzo. Ubrzo prolazimo Skadarsko jezero i nista nas ne privlaci da stajemo, osim tvrdjave sa desne strane na putu preko jezera. Nazalost pruga prolazi izmedju utvrde i ceste, te nema ni parkinga, pa samo u prolazu gledamo. Nako Virapazara cestom e80 kroz tunel Sozina koji se naplacuje 1e za motocikle. Izlazimo na Jadransku magistralu, pa na sjever prema danasnjem odredistu Sv. Stefanu. Apartman nalazimo brzo. Vruce je u opremi, pa se raspakiravamo i brzo na plazu na hladjenje.

6be4225786bb5693f0339ff340695425.jpg

Smjestaj

6fe51ed52d6d0a0707a972ff9ec2cb88.jpg

Pogled iz apartmana na Sv. Stefan

3c171e76edbaccf653823c4039dd2dd0.jpg

Sv. Stefan, sa plaze

4449d1b81df92ea1d034ad9f4e55f987.jpg

Neki siromah usidren pokraj

Nakon kupanja idemo vidjeti to cudo od otocica. Tek sto smo zagazili na nasip prema otoku, zaustavljaju nas momak u odijelu. Sve na otoku je luksuzni hotel i za obicne ljude zabranjen je pristup. Kaze mozemo samo u restoran, ako rezerviramo veceru. Ispred je cijenik i pizza je 17eura. Hvala lijepo, ipak cemo ostat obicni, a neobicni neka uzivaju u luksuzu, jahtama. Oni nikada nece obici Durmitorski prsten, voziti se Sarganskom osmicom

 

Poslano sa mog VTR-L29 koristeći Tapatalk

 

 

 

 

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Vinkovci
  • Motocikl: Honda Hornet 600

Nece nikada stati kraj puta razgovarati sa djetetom koje prodaje maline. Dodje mi da se sutra vratim na Durmitor. Da pobjegnem iz ove guzve za kojom ljudi pate. Sada sjedim na balkonu dok ovo pisem. Slusam brujanje klima uredjaja sa svih strana, muziku sa plaze, buku auta sa magistrale, trubljenje i prisjecam se zvuka tisine i cvrcaka sa Durmitora. U apartmanu mogu ostat besplatno koliko hocu, ali sutra bjezim odavdje. Mjesto je prekrasno, more cisto i bistro, ali nije ovo za mene. Naravno dok god ima ovaca (onih neobicnih) i treba da ih sisamo.

Poslano sa mog VTR-L29 koristeći Tapatalk

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Brdovita Macva
  • Motocikl: GS 500 E, Piaggio free jarac
Pre 14 sati, MnoCro je napisao:

Nece nikada stati kraj puta razgovarati sa djetetom koje prodaje maline. Dodje mi da se sutra vratim na Durmitor. Da pobjegnem iz ove guzve za kojom ljudi pate. Sada sjedim na balkonu dok ovo pisem. Slusam brujanje klima uredjaja sa svih strana, muziku sa plaze, buku auta sa magistrale, trubljenje i prisjecam se zvuka tisine i cvrcaka sa Durmitora. U apartmanu mogu ostat besplatno koliko hocu, ali sutra bjezim odavdje. Mjesto je prekrasno, more cisto i bistro, ali nije ovo za mene. Naravno dok god ima ovaca (onih neobicnih) i treba da ih sisamo.

Poslano sa mog VTR-L29 koristeći Tapatalk
 

Al' si ga srocio buraz, za Oskara... 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Vinkovci
  • Motocikl: Honda Hornet 600

U jutro opet pakiranje i spremni smo za pokret. Kava u hotelu pored apartmana i gas.
c6ba50e39a2a73e93e4884c796ac69bd.jpg
Vruce je vec i neko maglovito jutro, nista se ne vidi u daljini i nadam se da ce se razvedriti, da se mogu popeti na lovcen. Tomo je vec bio gore prije par godina, pa on planira nastaviti dalje, a ja na Lovcen. Prije Kotora stajemo na dogovor i nazalost jos je maglovito, tako da odustajem od Lovcena, jer se ionako od gore nece nista vidjeti. Petak je i velike su guzve u prometu, vozimo u koloni, pa cu Lovcen ostaviti za neki drugi put. Kroz Kotor prolazimo puzevim korakom zbog guzve. Stari grad je lijep, ali ni tu ne stajemo jer se cijedimo u full opremi. Bas je sparan dan. Da smo znali da ce biti takve guzve, isli bi u kratkoj odjeci. Tomo ide do Zadra, a ja do Splita, tako da imamo veselih km. do odredista. Pred mjestom Perastom u zaljevu stajemo vidjeti dva prekrasna otocica.
b6c8e39fd78f75c37c34948a5f4535a3.jpg
Lijevo je otocic Sv. Djordje. Benediktinski samostan iz 12. stoljeca. Najveci dio otocica je groblje, pa je medju lokalnim stanovnistvom otok dobio naziv ostrvo mrtvih. Desno je Gospa od Skrpjela.
Otok i kapela podignuti su u znak zahvalnosti Gospi za ozdravljenje jednog od dvojice brace koji su na tom mjestu pronašli Gospinu sliku. Na hridi ispred Perasta braca Martesici su 1452god. pronašli Gospinu sliku. Perastani su tijekom stoljeca nasipavanjem kamena i potapanjem starih jedrenjaka povecali povrsinu otoka. Već u 15. st. na hridi je podignuta kapelica, u koju je stavljena Gospina slika. Do početka 17. st. potopljeno je stotinjak brodova, među kojima je bilo i zarobljenih turskih ladja. Veca crkva sagradjena je 1630 godine, ali je bila ostecena u potresu 1667. Osim potresima to je prosteniste bilo izlozeno i turskim te gusarskim napadima. Nasipavanje je trajalo 250 godina .
Vozimo dalje do granicnog prijelaza CG i Hr Debeli brijeg. Obilazimo kolonu auta od 2km. Nitko se ne buni sto obilazimo. Prije Dubrovnika ja stajem na pauzu kod prijatelja iz Vinkovaca, koji tu radi u sezoni. Tomo ide dalje, jer zuri za Posedarje kod Zadra, pa ce auto putem dalje. Pozdravljamo se bikerskim pozdravom i uz par rijeci za sretan put, odlazimo svaki na svoju stranu. Tu zavrsava nasih 6 dana zajednickog prekrasnog putovanja i druzenja, do nekih novih putovanja o kojima vec imamo natuknice. Nakon pauze krecem dalje uz more. Stajem sa vidikovca uslikati Dubrovnik. Pogled na stari grad je predivan.
c2fc4d4d0831e9570b1a2815e4e077a1.jpg
Cesta je savrsena, krivine odlicne, a ni guzvi vise nema, pa stiscem gas i uzivam u vozeci. Prolazim BiH dio uz more bez guzve na granicama, policija i carina samo mahne da prodjem, bez ikakve kontrole .
Vozim uz more, pogled je odlican, cesta savrsena. Policije nigdje, milina. Brzo prolaze kilometri i stizem do Omisa. Dalje do Splita polako, jer ima dosta prometa i tu su uvijek guzve u sezoni. Danasnji cilj mi je Stobrec, predgradje Splita. Brzo nalazim apartman koji je u ulicici do magistrale. Bivsa zena i sin su mi tu do nedjelje na ljetovanju, pa sam tu do ned. snjima, a dalje kud me put ponese. Stizem prije mraka jos na kupanje. Motor je na zasluzenom odmoru.
ea488212fb88ba6d77402805a9fede05.jpg







Poslano sa mog VTR-L29 koristeći Tapatalk

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Eto, juče sam baš prolazio deonicu kao i vi, Morinj, Perast, Kotor i nazad, pa na Žabljak.  Možda smo se i sreli. :)

I da, do posle 12h je bila magla u zalivu, baš nije bio dan za fotkanje...

 

Znači onaj čovek na prevoju Bobotov kuk naplaćuje?  A ja sam mislio da me pozdravlja kad mi je mahnuo, pa sam i ja odmahnuo njemu i otišao gore da fotkam, pa posle seo na bajk i odjezdio dok je on "pričao sa nekim ljudima tu".  :jee:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Vinkovci
  • Motocikl: Honda Hornet 600
Lep putopis i puno korisnih informacija. Živim u CG već 2 godine a da nešto od podataka koje si naveo nisam ni znao. Svaka čast!
Hvala ti. Puno vise sam istrazivao za ovaj put, a prenosio samo najbitnije info i one price koje su me bas odusevile. Samo toliko da nekom buducem putniku koji ovo cita dam zanimaciju, da se zaputi u istrazivanje i posjeti neko od ovih prekrasnih mjesta, kao sto sam ja citajuci moto putopise.

Poslano sa mog VTR-L29 koristeći Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650
On 9/2/2017 at 17:29, Urban Cruiser je napisao:

Lep putopis i puno korisnih informacija. Živim u CG već 2 godine a da nešto od podataka koje si naveo nisam ni znao. Svaka čast!

To i jeste cilj putopisa :)


Odlican putopis nema sta :) Svak cast :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Vinkovci
  • Motocikl: Honda Hornet 600
To i jeste cilj putopisa

Odlican putopis nema sta Svak cast
Hvala ti. Mogao sam ga pisati kod kuce i tako bi u miru bio jos bolji i puniji informacijama, ali cilj mi je bio pisati usput.

Poslano sa mog VTR-L29 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Vinkovci
  • Motocikl: Honda Hornet 600

U nedjelju cijelu noc grmljavinsko nevrijeme i muci me gdje krenuti. Da li preko BiH prema kuci, ili u mjesto Podgora uz more, do kojega imam oko 70km. Prijatelji iz moto kluba su u Podgori u hotelu. Gledam prognozu, u BiH kisa svuda, u HR isto. Pakiram se, pa ipak za Podgoru.
2cf6c04ff47dfbe8a865321ecb14854d.jpg
Spreman za kisu

Nisam znao gdje ce me put ranije odvesti, pa nisam rezervirao hotel kao moji iz kluba, nego sam planirao u kamp blizu hotela. Brzo stizem u Podgoru. Kisa je skoro stala, cak sam i suh. Na ulazu lokalci masu sa tablama sobe, apartmani. Znam da nece bit sobe ispod 30e, jer ipak je ovo Makarska rivijera, ali stajem probati. Do 20e dajem, vise ne, jer mi je u kampu oko 16e za sator, motor i mene. Jedan od njih par ima sobu za jednu osobu i 20e je cijena. Kazem hvala idem jos malo pogledat, a on za mnom, ajde za tebe je 15e. To majstore uzimam. Soba je ok. Imam kuhinju, frizider, svoje kupatilo. Sta ces vise, bolje nego u satoru.
27a5fe4a080a05e0a0f3763adba2797e.jpg
13e29c44220a64b7c9821f298babbfd4.jpg
Soba u Podgori 15eura.
Ovdje sam par dana sa prijateljima, pa i nemam bas sta pisati, uzivancija, a i izasao sam iz naslova i okvira putopisa. Zavrsit cu ga kada stignem kuci sa nekim rezimeom.
43ac2320a7e941ab7aeadfdfe23bb161.jpg
Ovako me hrane moji prijatelji bikeri koji su u hotelu. Hotelska hrana
43d3fad8839809458e000076de116124.jpg
6kn pivo u trgovini, 22kn u kaficima. Da ne ponavljam pricu sa ovcama , bolje nam je na plazi.
ea43a64cdc0744bd5c6ac6ca54dda7ed.jpg
Podgora 4. 9' 17 kao u sred sezone.

Poslano sa mog VTR-L29 koristeći Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Vinkovci
  • Motocikl: Honda Hornet 600

Stigao sam nazad kuci u Vinkovce. Vratio sam se preko BiH usao na Arzano, pa Tomislavgrad, Kupres, Bugojno, Zenica, Doboj, Samac, Vinkovci. Nisam se nigdje zaustavljao, osim u Travniku kod Bajre na cevape. To je na daleko poznata cevabdjinica i uvijek stajem kada sam u prolazu. Sta reci za kraj ovog putopisa. 10 dana i 1800km. Nije mi bilo bitno preci nekakvu bajnu kilometrazu da bi se hvalisao stim. Htio sam obici mjesta i vecinu planiranog jesam. Dojmovi se jos nisu slegli. U mislima sam i dalje tamo i sto je jedan putopisac rekao za CG, vratit cu se opet, sada i ja to kazem. Bilo je ovo predivno putovanje. Sator na kraju nisam vadio niti jedan dan i djabe sam ga nosio, ali treba ga uvijek imati za nedaj boze. Naucio sam da mi ne treba toliko donjeg vesa, carapa, majica. Za 4-5 dana je dovoljno, jer si uvijek mozete oprati sami, a i usluzno u dosta smjestaja vam nude. Zao mi je sto nisam radio tocne obracune koliko sam potrosio novaca, ali mi je drago da nisam potrosio niti trecinu planiranog budjeta. Putovali smo u paru i tako je puno povoljnije, jer kad ste sami sobe kostaju isto kao za dvojicu. Posebna zahvala prijatelju Tomi skojim sam vozio vecinu puta. Legenda si i jedva cekam iduce kilometre i nepoznate ceste koje cemo odvoziti. Sto se tice motora, mojeg strsljena, zacepio sam usta svima koji su mi govorili gdje ces stim, pa to je malo, pa to nije za putovanja, malo kubika, fali snage u brdo itd.Velik sam i jedini razlog zbog kojeg cu ga ikada mijenjati bit ce sto izgledam na njemu kao na biciklu. Sto se tice udobnosti, zadovoljan ,upravljivosti, zadovoljan. Potrosnja, prezadovoljan. Hornet trosi i to je cinjenica, ali mi smo uglavnom vozili turisticki i ispod 5000 obrtaja i iznenadila me je niska potrosnja, jer ga nikada ne vozim tako. Sto se tice ljudi usput nismo imali niti jednog problema, svadje oko politike, gdje si bio tad i tad i slicno. Svugdje ljubazni i divni ljudi. U prometu isto tako. Da li smo imali srece, jer smo se svasta naslusali o kulturi voznje u CG , ali nigdje niti jednog trubljenja, izljetanja, blicanja, guranja sceste i slicno. Naravno uvijek opreznost, jer nas balkanski nacin voznje je takav. Obojica smo profesionalni vozaci pa smo mozda u nekim situacijama i znali bolje reagirati da ne dodje do konflikta bilo kakve vrste.
Uglavnom da zavrsim i ne zamaram dalje. Bilo je savrseno do zadnje sitnice. Tomo i ja vec smo bacili ideju za iducu godinu, da li ce se ostvariti, ili ne vidjet cemo, ali kamen temeljac je tu. Kapadokija Tr. Sutra idem na Bike Panonika moto skup u Tuzlu, tako da cu konacno i sator rasiriti. Hvala svima koji su pratili i svojim komentarima pomogli da nam put bude zanimljiviji.
Pozdrav svima
e6267e5737390f2af6f0fa54a6a5c4cc.jpg
Povratak na pocetak

Poslano sa mog VTR-L29 koristeći Tapatalk

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 747 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Pratio sam ovo putovanje sa zadovoljstvom od početka. Lijep putopis a rezime putovanja uzadnjem postu odaje zrelog i racionalnog čovjeka. Svaka čast. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Jako me se dojmilo ovo tvoje putovanje.
Kako netko reče, pišeš jako zanimljivo i informativno.
U svakom slučaju za pohvalu.
O kako bih sad rado na motor i pravac CG.....




Vozim motor, nisam bajker.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Vinkovci
  • Motocikl: Honda Hornet 600

 

 

 

Bas sjajno, svaka cast! 

Jesi li probao drugu hondu, kakva je u odnosu na tvoju?

 

Hvala. Nisam probao, ali vjerujem da je to tu negdje po upravljivosti, jedino Tomina ima bolju zastitu od vjetra.

 

Poslano sa mog VTR-L29 koristeći Tapatalk

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja