Jump to content

Moto Zajednica

Despotovac i Just out festival.

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 254 postova
  • Lokacija: Vidikovac
  • Motocikl: KTM 790 Adv

Pozdrav svima, neplanirano mi je ispao vikend slobodan pa resih da se provozam malo sa devojkom. 

Setih se da se u Despotovcu odrzava JUST OUT festival koji bih rado posetio, tako da smo odlucili da se provozamo do tamo.

 

Plan je sledeci:

Subota - krecemo iz Negotina ka Majdanpeku pa do Vrela Mlave gde pravimo pauzu, zatim nastavljamo do Manastira Manasija gde se odrzava festival. Plan nam je da tamo i prespavamo, festival ima kamp, ali mi nismo neki vicni kamperi (od opreme imam.. sator.. negde.. :jee:). Tako da ako neko zna neki hotel/motel gde bi u Despotovcu mogli da prenocimo, a da ima slobodnih mesta bili bi smo mu veoma zahvalni da nas obavesti.

Nedelja - prvobitni plan mi je bio da idemo do Cuprije, odakle cemo cepati preko Paracina i Zajecara za Negotin. Mada posle malo gledanje mape, palo mi je na pamet da idemo od Despotovca pored Kucaja do Zlota, da prodjemo pored Lazarevog kanjona i da se ukljucimo na put za Zajecar odakle picmo pravo za Negotin.

 

Zanima me kakvi su putevi, pogotovu put od Despotovca do Zlota? Naravno, najvaznije mi je da nadjem smestaj u Despotovcu da ne bih morao po zavrstetku programa festivala ga idem do Jagodine ili Cuprije, sator mi je poslednja opcija. :kamp:

 

 

Capture.PNG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Nisam siguran da je dobra ideja put Kymcom od Despotovca do Zlota. Od Despotovca bi trebao da ides do Strmostena (naravno, posetis Lisine i vodopad Veliki Buk) i zatim pravo u klisuru Resave. Na kraju klisure stizes u Vinatovacu gde je raskrsnica - pravo se ide dublje u sumu, dok se put levo (postoji putokaz, na srecu) odvaja ka kanjonu Krnje jele i Zlotu. Posle nekih 15km stizes na vrh uspona gde je opet raskrsnica - desno put vodi ka manastiru, levo ka Dubasnici. Skrenes ka Dubasnici i posle 2-3km na jednoj blagoj krivini u levo skreces desno, ka kanjonu Krnje jele (ukoliko ovde ne skrenes i produzis ka Dubasnici, izaci ces na Borsko jezero). Taj kanjon je jedino problematicno mesto jer i u sred leta ima manjih blatnjavih bara, koje su u kolotecinama, kojih ima mnogo. Radi se o duzini od mozda 50-100m gde treba biti posebno pazljiv u izboru putanje. Sve ostalo je dobar makadam, ali moras pazljivo da planiras put jer ce te svako pogresno skretanje voditi dublje u sumu. Odatle se ne skrece nigde do Zlota, a vozi se uporedo sa Lazarevim kanjonom, sve nizbrdo. Postoji jedna karakteristicna krivina, serpentina, ukosnica, kako god, na levo iz tvog smera, gde treba stati i uzivati u spektakularnom pogledu na Lazarev kanjon. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova
  • Lokacija: Vidikovac
  • Motocikl: KTM 790 Adv

Lalajko hvala ti na detaljnom objašnjenju rute. Ne ide se kymcom, on je odslužio svoje i sad u garaži čeka mlađu generaciju, konj zadužen za ovo putovanje je kawa er5
Ako sam te dobro razumeo, kad se kod Dubasnice skrene desno put vodi kroz Lazarev kanjon (plava ruta)

7da91b4e3ee5e6813ad2d01f27683e00.jpg

Meni navigacija juče nije pokazao taj put, već me je vodila pravo (siva ruta).


Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 410 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

Evo još nekih informacija koje će vam možda koristiti. Put od Žagubice do Krepoljina je (oko 25km) je nedavno ceo presvučen. Od Krepoljina kada se isključite sa regionalnog puta (jedno 200m levo pre NIS-ove pumpe u centru sela) nastavljate lošijim putem. Odatle do Manasije imate još oko 35km od kojih prvih 25 znam da je lošiji put, nema udarnih rupa ali je više puta užasno loše krpljen. Ukoliko idete ovom rutom obavezno svratite na Krupajsko vrelo, jedno od lepših mesta u Srbiji, to vam je baš usput između Milanovca i Krupaje.

 

Srećan put :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Evo, da pokusam ovako. Dolazis sa leve strane, putem oznacenim kao Krnja jela (mada to nije Krnja jela, samo vodi ka tom kanjonu). Na prvoj raskrsnici skreces levo, i na sledecoj desno. Naci ces to na Google Earthu lako. Posle druge raskrsnice i jos par kilometara ulazis u kanjon Krnje jele. Kad iz njega izadjes, vozis se pored (ne kroz!) Lazarevog kanjona do Zlota. Tacnije, izlazis pored Zlota, tacno kod ulaska u Lazarevu pecinu.

Screenshot_20170825_102902.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova
  • Lokacija: Vidikovac
  • Motocikl: KTM 790 Adv

@AndjeoPakla hvala na informaciji i predlogu, svraticemo obavezno na Krupanjsko vrelo.
@lalajko hvala na detaljnom obrazlozenju, to je to što sam ja mislio. Razumeli ako se.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova
  • Lokacija: Vidikovac
  • Motocikl: KTM 790 Adv

Sad stigli kući pa rekoh da napišem neki rezime
Krenuli u subotu oko 12, na pumpi prvi maler, prilikom vađenja pištolja pumpadzija mi ispolije rezervoar. Krenuli ka Majdanpeku, put od Negotina do Majdanpeka je u ok stanju, na ulazu u Majdanpek prilikom spuštanja u grad niz Brdo proklizavamo u krivini (asfalt mastan, krivina oštra, na sred krivine ostrvo), maler br. 2, ustajemo gledamo se, nikog ništa ne boli, dižem motor i spuštao ga kroz krivinu na ler do ravnog dela gde sam se parkirao. Gledam motor, odran samo suvozacev fuzaster i poluga prednje kočnice malo, ostalo ni ogrebotine, ništa nigde ne curi. Ostavio motor malo na ravnom dok se spustilo gorivo, za to vreme detaljno pregledao devojku i sebe. Njoj malo odrana ruka, i ugrizla se za usnu prilikom pada. Polomio joj se vizir, dobro je pa kaciga ima sunčani za nastavak puta. Na meni malo odrane pantalone i jakna, ispod opreme ni ogrebotina. Znači oprema je super odradila svoj deo posla. Devojčica se uplašila (i meni i njoj je ovo prvi pad sa motora), ali posle kraćeg razgovora odlučujemo da nastavimo dalje.
Maler br. 3, posle majdanpeka promašim skretanje za Debeli Lug, i nastavljam pravo prema Kučevu, posle Blagojevog kamena shvatam da to nije to, vraćaj se nazad. Od Debelog luga do Jasikove put je i podnošljiv, posle od Jasikove do Žagubice put je katastrofa (generalno od Majdanpeka i do Majdanpeka su svi putevi loši, ali prema D. Milanovcu i prema Žagubici su katastrofa). U Laznici stajemo da se osvežimo, i nastavljamo ka Vrelu Mlave. Pomoću meštana pronalazimo vrelo, jer su ovde znakovi zaboravljeni.
Stižemo u vrelo oko pola 5 i odlučujemo da tu uzmemo sobu i prespavamo, ni ona, a ni ja, nismo raspoloženi za nastavak puta.
U Vrelo je bila neka proslava, čini mi se prvi rođendan, pa je muzika bila kao na svadbi. Konobar nas ljubazno uslužuje i mene vodi da mi pokaže apartman (noćenja sa doručkom je 1860 dinara po osobi). Apartmani su prelepi, renovirani, ja sam se oduševio. Zvučna izolacija je dobra tako da se i muzika, do koje nam nije bilo, manje čula. Internet konekcija je slaba, i nema tv-a i frižider u svim aparmanima. Posle ispijenog pića odlazimo u apartman da se raspakujemo, i pravac u krevet da se odmorimo i malo povratimo.
Predveče smo izašli da se prošetao, ali nema gde, staza koja stoji na mapi i koja kamenim stepenicama vodi iznad vrela do nekog vidikovac je obrasla trenjem i žbunje, prava je šteta što to niko ne održava. Seli da večeramo, porcija pastrmki je 750 (čini mi se), a porcija punjenog belog mesa 300-350g je oko 650 dinara. Čini mi se da je hrana malo skuplja u odnosu na veličinu porcije.
Jutros ustali oko 9, za doručak nude kajganu sa šunkom, kajganu sa sirom i jaja sa slaninom. Od pića mleko i čaj.
Posle doručka pakujemo stvari i odjavljujemo se. Menjamo plan puta, i umesto za Despotovac, idemo preko Crnog vrha ka Boru. Put je fenomenalan, osim manjih deonica gde je krpa na krpi, ostalo je nov ili dosta očuvan asfalt. Stvarno milina za vožnju, hladovina celim putem. Kod Borskog jezera pravimo pauzu za kafu i manji predah, uzivamo u pogledu na jezero sa terase jednog od kafića.
Nakon Borskog jezera stajemo u Brestovacku banju, tačnije da obiđemo konak kneza Miloša Obrenovića i ubrzo nastavljamo dalje ka Boru pa iz Bora ka Negotinu.
Kući na stolu pečeno pile, krompir i domaća supa.
Toliko od nas za sada, a Krupanjsko vrelo, Despotovac i Just put festival, Lisine i Veliki Buk, Lazarev kanjon.. možda drugi put.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
pre 19 minuta, Milanče019 je napisao:

na ulazu u Majdanpek prilikom spuštanja u grad niz Brdo proklizavamo u krivini (asfalt mastan, krivina oštra, na sred krivine ostrvo), maler br. 2

I ja sam pre par meseci isto tako proklizao spuštajući se (lagano) kroz Majdanpek, ali sam nekako ostao na točkovima.  Asfalt je tamo gladak kao staklo, baš sam uhvatio na kameri trenutak kad je prolazio neki beli punto tuda i na asfaltu se video njegov odraz...

 

Dobro ste prošli, sad samo da se devojka naknadno ne uplaši pa da više ne sedne na motor...  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Dobro je da ste zivi i zdravi, a jos bolje da ste nastavili. Samo se tako moze preci preko straha.

Naucio si vaznu lekciju, a motor ko motor, popravi se :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 410 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

Bitno je da je na kraju sve ok, jedno iskustvo više.

 

Taj masan i nikakav asfalt zna da bude baš zajeban. Kod mene u gradu je u većini ulica koje su u proteklih par godina presvučene baš takav i baš se oseća da na malko oštriji gas počne da beži točak, a primetio sam i da je izraženije kad su visoke temperature. Ove i prošle godine je na dan moto skupa u centru grada bio zatvoren deo glavne ulice i organizovan stunt šou, lik koji je vozio nikako nije moga da podigne motor na zadnji jer mu je konstantno proklizavala guma iako je bilo 35 stepeni i zagrevao je gumu, na kraju je odlazio svaki krug na trotoar da podigne motor pa ga spuštao na ulicu i vozio na točku. Takođe mi je lik koji radi na pumpi rekao da motociklisti koji su u prolazu često svraćaju na pumpu na izlasku iz grada i grupno proveravaju pritisak u gumama misleći da je do njih.. Treba biti dosta oprezan, a komentari za naše puteve su suvišni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Meni juce u centru Kg-a zesce proklizao zadnji na kocenju pred semaforom. Kocenje bilo umereno, bas sam se iznenadio. Spustim noge na asfalt kad sam stao, a on klizav kao led. Da li je do ovih vrucina pa se topi bitumen (asfalt) i ljigavi put, ili je do manjka kise koja spira ona masna govna sto ostaju za krsevima, ne znam, ali me je bas ljudski preseklo.

 

Lisine i krupajsko vrelo treba obici, taman u drugoj voznjici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova
  • Lokacija: Vidikovac
  • Motocikl: KTM 790 Adv

Devojka jeste uplašena, što sam primetio i po tome kako se ponaša na motoru kad treba da uđemo u krivinu. Ali proći će je to, već prilikom sledeće vožnje. :jee:

Lekciju sam bogami naučio i srećan sam što me nije skupo koštala. Da sredimo iscepanu opremu i nosač vizira pa da ponovo jašemo, ovaj put provereno dobrim putevima. :moto3: 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja