Jump to content

Moto Zajednica

Izlet oko Arilja

Recommended Posts

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Beograd, Kumodraž
  • Motocikl: Mrka kapa, za sada...

Uskoro idem u Arilje na svadbu, pa koristim priliku da em malo obiđem lepote Srbije, em malo izhabam gume (ako sve bude kako treba, naravski). Krećem u petak ujutru, imam slobodno do nedelje uveče, a svadba mi je u subotu, od 4 pa nadalje, tako da imam dva, dva i po dana zabave.

 

Neki generalni plan mi je 'vakav:

 

Petak:

Beograd - Ralja - Mladenovac - Topola - Kragujevac - Vrnjačka Banja - Ribnjak Salus (Goč) kao prvi deo, a posle Vrnjačka Banja - Kragujevac (Žiča) - Arilje

 

Subota:

Zavisi kad ustanem, ali otprilike 

Arilje - Stopića pećina - Gostiljski vodopadi - Arilje

Ipak treba da budem nazad u Arilju oko 3 barem ;)

 

Nedelja:

Zavisi koliko se popilo, i kada se ustalo...

Arilje - Uvac - Sjenica - Nova Varoš - Zlatibor - Beograd (Ibarskom)

 

Gledajući mapu, očekujem da je ovo jedan od boljih vidikovaca za Uvac, ali zaista nisam siguran da li dobro odabrah.

 

Držao bih se mahom asfaltnih puteva (čuj, 'mahom'... početnik na sport tourer-u, definitivno asfaltni putevi!).

 

Ali, ne bih pisao ovde nego u putopisima da sam sve ovo odlučio... dosta sam često bio na Zlatiboru (ranije), ali okolinu zaista ne znam, pa je vrlo moguće da sam odabrao bezvezne stvari za videti, a preskočih mnogo bolji izbor. Bio bih vrlo zahvalan ljudima koji su ovim krajevima hodili, da podele svoja mišljenja i savete, da li bi ovo moglo lepše, bolje, udobnije... (UKUSNIJE?!)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
pre 47 minuta, Archduke je napisao:

Verovatno si mislio Kraljevo (Žiča).  :)

Ako nemaš baš neki razlog da ideš magistralom VB-KV, preporučio bih ti da sa banjske strane Goča pređeš na kraljevačku stranu i odatle se spustiš za KV i Žiču.  Osim nekoliko km uzanog puta na banjskoj strani, očekuje te nov širok asfaltni put kroz šumu sve do hotela Dobre vode, pa se onda spuštaš niz Gvozdačku reku i predivnu gustu šumu sve do Brezne (preporučujem pauzu na 33. km, kod Šumareve kuće i izvora ledene planinske vode), a zatim prelaskom preko prevoja ulaziš u nešto pitomiju prirodu i spuštaš se preko Kamenice i Ribnice do Kraljeva.

Duž celog tog puta imaš mnoštvo izvora pijaće vode.

Ukupno ti produžava put oko 9km, ali je definitivno lepše od prave magistrale (ako ipak odlučiš da ideš njom, obrati pažnju na policiju u Podunavcima i u Vrbi kod pekare).

P.S. kad se popneš do Kaone (između KV i Guče), ako ti se učini da si video savršeno mesto za fotku, stani i fotkaj, bukvalno je jedino takvo mesto na kom puca pogled, nekoliko puta sam prošao i pokajao se što nisam stao. :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: UE
  • Motocikl: ER- 5

Malo ambiciozan plan za pocetnika,bar se tako cini.Subota,racunaj Arilje -Gostilje oko 1h 15' sem ako ne juris.Racunaj toliko i u povratku.
Postoji drum Arilje,Radosevo i izlazi ka Sirogojnu.Tu bi delom pratio reku Rzav i popeo se na Zlatibor.Nisam isao tim putem ali cujem da je korektan.



Послато са Lenovo P70-A уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Beograd, Kumodraž
  • Motocikl: Mrka kapa, za sada...
Pre 9 sati, .milke. je napisao:

Ako nemaš baš neki razlog da ideš magistralom VB-KV, preporučio bih ti da sa banjske strane Goča pređeš na kraljevačku stranu i odatle se spustiš za KV i Žiču.

Ma kakvi - jedina polu-fiksna tačka je ribnjak, osim toga baš ovakve informacije me spašavaju! :D

I da, Kraljevo, ne Kragujevac... očekivao bi čovek da za dvajes' i kusur godina naučim razliku između KG i KV, ali možda kada se budem provezao još koji put ;)

 

Pre 2 sati, madeforexport je napisao:

Subota,racunaj Arilje -Gostilje oko 1h 15' sem ako ne juris.Racunaj toliko i u povratku.

To, računam ako ustanem pre podneva, imam vremena barem jedno da obiđem, ili pećinu ili vodopad. Ako ustanem oko 9, mašala! Sedam sati! :D 

Ovu varijantu za preko Sirogojna možda uzmem za nedelju, ako ne budem u stanju da krenem ranije ujutru, nego budem izbacio Uvac...

 

A inače, biće verovatno kolega u Laguni sa mnom, tako da sa ne-daj-bože strane sam pokriven, ali vrlo rado bih se provozao i sa vama ako ste slobodni i raspoloženi! ;)

 

Jedina velika promenljiva u ovom slučaju je "samo" da li će mi motor biti spreman za taj vikend, ali sve se nadam da se ništa neće zakomplikovati :D

 

Što se toga tiče, javljam update šestog ili sedmog, pa da se dogovorimo ako hoćete za tu subotu :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Šestog ili sedmog septembra?  Ja sam mislio da ćeš to ići ovaj vikend.  :)

Taj vikend ću možda biti u tom kraju pa bih se eventualno i ja priključio deo puta, uvek je zadovoljstvo vozati po tim krajevima i jesti lokalne specijalitete.  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Beograd, Kumodraž
  • Motocikl: Mrka kapa, za sada...

Aaah, nisam to napisao :@ Da, svadba je devetog septembra, tako da je plan 08-09-10.09 za ovu turu :)

Tako da - ako sve bude OK sa motorom, vrlo rado prihvatam svo društvo :D 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Beograd, Kumodraž
  • Motocikl: Mrka kapa, za sada...

Ako si tu u petak ujutru, oko 11 recimo, dogovoreno!

 

Ali pošto znam da je malo nezgodno zbog radnog dana, nije prob ni da odložimo... ali onaj pasulj obavezno ostaje ;) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Honda Varadero 1000
Upravo sada, Archduke je napisao:

Ako si tu u petak ujutru, oko 11 recimo, dogovoreno!

 

Ali pošto znam da je malo nezgodno zbog radnog dana, nije prob ni da odložimo... ali onaj pasulj obavezno ostaje ;) 

E neradim nigde tu sam kuci tu mi i radionica ali ove godine se slabo radi,a stvarno ti usput bar na kratko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Idi iz Arilja  ka Ivanjici,pa skreni desno na Prilike.Prelep put,prelepa priroda,pa preko Katica,Mocioca,Jasenova,spustis se na Belu reku,pa ides na vodopad.:takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Beograd, Kumodraž
  • Motocikl: Mrka kapa, za sada...

To mi je bila ideja za povratak u subotu, ali možda onda bolje da odem tim putem, da uživam u odlasku, ako budem žurio nazad. Hvala za savet!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

@Archduke po svim ovim prijedlozima tebi bi trebalo jedno 10 dana sve ovo da obidjes :D Ocekujem dobar putopis prije svega, a sto se svadbe tice pjevaljku da snimis i fotografises a malo kasnije i da primaknes k sebi :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja