Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GSF 400 1994 Mane?

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Pozdrav svima,

 

Nov sam u svetu motora, i gledam da uzmem nesto pristojno za pocetnika, znaci do 600, dok ne savladam sve sto valja savladati i predjem na ozbiljnije masine. Imam budzet od oko 1000e, jer mi se iskreno ne daje puno vise za motor koji znam da ce biti zamenjen vrlo brzo. Nasao sam dva komada koji deluju pristojno pa me zanimaju misljenja, jedan bi bio 1994. Bandit dok je drugi 1996. Bandit.

Ono sto me konkretno zanima je sledece:

1) Koliko servisa je potrebno njima, odnosno, ako uzmemo da su sredjeni, da li se cesto kvare?
2) Koliko oprastaju pocetnicima? 

3) Da li mozda ima boljih izbora slicne kubikaze i cene?

 

Hvala najlepse!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
48 minutes ago, Loldawg said:

Pozdrav svima,

 

Nov sam u svetu motora, i gledam da uzmem nesto pristojno za pocetnika, znaci do 600, dok ne savladam sve sto valja savladati i predjem na ozbiljnije masine. Imam budzet od oko 1000e, jer mi se iskreno ne daje puno vise za motor koji znam da ce biti zamenjen vrlo brzo. Nasao sam dva komada koji deluju pristojno pa me zanimaju misljenja, jedan bi bio 1994. Bandit dok je drugi 1996. Bandit.

Ono sto me konkretno zanima je sledece:

1) Koliko servisa je potrebno njima, odnosno, ako uzmemo da su sredjeni, da li se cesto kvare?
2) Koliko oprastaju pocetnicima? 

3) Da li mozda ima boljih izbora slicne kubikaze i cene?

 

Hvala najlepse!

1. Kawasaki gpz500s
2. Kawasaki ER-5
3. Suzuki GS500
4. Honda CB500
 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Novi Sad
18 hours ago, hard_rock said:

1. Kawasaki gpz500s
2. Kawasaki ER-5
3. Suzuki GS500
4. Honda CB500
 

Pozdrav,

 

Hvala najlepse, pokusacu da nadjem nesto od toga, a da se uklapa u budzet :)

Sve najbolje!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

mani se malog bandita, to je nasviran motorin, crveno mu od 14000 obrtaja :D

na stranu to, veoma je mali gabaritno...ako nisi pedroza,em ces smesno izgledati na njemu, em sto ti polozaj nece odgovarati...

po meni je sve sto je Hard_Rock nabrojao daleeeeeko bolja opcija za pocetnicki pitomi motor...stim shto bih dodao i XJ 600 na njega

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7065 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Jedna jedina mana kod Bandit 400 je to sto nije bas sklepan za visoke osobe, tacnije rezervoar mu je ergonomski uzasno uradjen, udubljenja za kolena su prenisko, i onda nemozes lepo da uklopis kolena sa rezervoarom nego udaras o ivice... tako da ako si visok 188cm kao ja, nece ti bas odgovarati (bar meni nije) a inace je odlican motor, bas me smorilo to kod njega jer sam hteo jednom prilikom da ga kupim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Novi Sad

@zlig0r uh bio je jedan XJ600 na oglasima, zuti, kragujevac... delovao je skroz okej. GS 500e stvarno pristojno izgleda.

 

@Biker-Boy 180 sam, ne znam kako bi to proslo, svakako bih morao da sednem i odsedim 10-15 minuta da vidim. 

Sto se tice snage i to sve, sta znam.. Cela ta ideja malog motora je kako bih naucio sta valja nauciti pre nego sto pridjem ovoj lepoti tako da ne planiram da obaram hiljade kilometara ili nesto slicno :) cisto da steknem neki osecaj kako ne bih zavrsio kao crno-narandzasta fleka :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: UE
  • Motocikl: ER- 5

GS500 je takodje gabaritno mali,mozda nesto veci od GSF400,ali takodje malen.Ja sam odustao od kupovine oba jer mi je klinac (185-95kg) izgledao na njima kao da je ukrao nekom detetu biciklicu.Pazarismo Kawasaki ER5.Vrlo korektan,koji je gabaritno veci od pomenutih Suzukija.

Послато са Lenovo P70-A уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

On 25.08.2017 at 8:28 PM, Loldawg said:

Sto se tice snage i to sve, sta znam.. Cela ta ideja malog motora je kako bih naucio sta valja nauciti pre nego sto pridjem ovoj lepoti tako da ne planiram da obaram hiljade kilometara ili nesto slicno :) cisto da steknem neki osecaj kako ne bih zavrsio kao crno-narandzasta fleka :D

 

Ako ti je to sledeca meta, onda ti je najbolji izbor Honda CB 500. Mozes lepo da napredujes kao vozac, a bogami bi trebalo da ostanes bar 2-3 godine na njoj da pocnes da korisitis maksimalno mogucnosti tog motorcica. Kada to savladas, onda slobodno na cudoviste. Mislim, znam i one koji su imali tog KTM-a i vozili ko babe, ali greota za taj motor. Po tvom pisanju mi se cini da hoces da ga vozis kako treba da se vozi, muski i odlucno, a onda ti treba solidna vozacka podloga, koju mozes lagano da gradis sa CB-om. Kad dodjes na nivo da kidas sa CB-om, onda predji na KTM-a. ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Novi Sad
5 hours ago, СајберГастарбајтер said:

Ako ti je to sledeca meta, onda ti je najbolji izbor Honda CB 500. Mozes lepo da napredujes kao vozac, a bogami bi trebalo da ostanes bar 2-3 godine na njoj da pocnes da korisitis maksimalno mogucnosti tog motorcica. Kada to savladas, onda slobodno na cudoviste. Mislim, znam i one koji su imali tog KTM-a i vozili ko babe, ali greota za taj motor. Po tvom pisanju mi se cini da hoces da ga vozis kako treba da se vozi, muski i odlucno, a onda ti treba solidna vozacka podloga, koju mozes lagano da gradis sa CB-om. Kad dodjes na nivo da kidas sa CB-om, onda predji na KTM-a. ;)

Upravo :) Ne dopada mi se ideja da sedim na zveri ako ne umem da je koristim :) Pokusavam bas da nadjem neki pristojan CB 500 :)

@madeforexport ja sam 180/85kg ali da, sve mi se cini da je 400 premali :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja