Jump to content

Moto Zajednica

Prelazak preko granice

Recommended Posts

  • Drug član, 1696 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 1 sat, bmw je napisao:

Ljudi mešate neke stvari. Međunarodna vozačka dozvola je standardiziran obrazac vozačke dozvole na više jezika koje priznaju sve države. Naravno da nije obavezna, ali na konto manjih zajebancija je preporučljiva, jer ako te policajac u inostranstvu zaustavi i ti mu poturiš pod nos vozačku na kojoj je sve u ćirilici, može te mrtvo hladno pridržati 48 sati dok se ne utvrdi da ti stvarno poseduješ vozačku dozvolu. Na konto toga se uzima međunarodna vozačka dozvola.

 

Meni su Makedonci pre godinu-dve trazili medjunarodnu,ja ne znam da li znas kako izgleda nasa medjunarodna(na njoj je zaheftana slika vozaca),ali je ne mozes dobiti bez vazece vozaske dozvole.Hteo sam reci da medjunarodnu mozes ladno falsifikovati dok plasticnu malo teze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r

Ima drzava gde je obavezna medjunarodna ali policija i kad zaustavi, ne trazi je. Ja sam vec 10 godina na raznim putevima , evrope, amerike i rusije. I dobro znam da i tamo gde je bila potrebna nisu insistirali na njoj, u pocetku onako neiskusan davao a oni mi samo odmahnu rukom. Na novoj dozvoli i da je nepismen pandur moze a rastumaci koje kategorije posedujes
Sto se tice ovlascenja nisam vozio tudje automobile ali sam davao za moj auto kada smo ulazili u rusiju. Za drzave bivseg sssr-a mora da postoji ovlascenje koje je prevedeno na ruski jezik i overeno ne od ovlascenog tumaca vec od ambasade rusije da je prevod verodostojan. Menj je prevodioc napisao tipa Sup a trebalo Mup i morao sam da prepravljam pa su mi tek onda lupili pecat. Dva pecata u ambasadi bese skoro 100e.



Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Honda Varadero 1000

Posto vidim da ti je poljska licna karta onda je i pasos verovatno poljski sto ce reci strani si drzavljanin i sa tim ovlascenjem koje imas od oca putuj slobodno ,a nezaboravi saobracajnu ccccc i pazi na ogranicenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Södertälje, Sweden / Beška (Indjija) Srbija
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 ABS

Nije poljski pasos, pre godinu dana sam dobio radnu i boravisnu na 3 godine, tako da imam samo vizu, al svakako se nadam da nece biti problema, al opet ako bude javljam se.. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Södertälje, Sweden / Beška (Indjija) Srbija
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 ABS

Cisto da vas informisem, mogao sam komotno preneti 10 kila droge i dovesti kraden motor, jer nit su trazili saobracajnu nit su trazili ovlascenje ni nista.. samo pasos.. :) Al izgleda da zavisi od slucaja do slucaja..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Odzaci
  • Motocikl: Yamaha 535
1 hour ago, Milan007 said:

Cisto da vas informisem, mogao sam komotno preneti 10 kila droge i dovesti kraden motor, jer nit su trazili saobracajnu nit su trazili ovlascenje ni nista.. samo pasos.. :) Al izgleda da zavisi od slucaja do slucaja..

To su mislila i dvojica iz Sombora, pa zaglavili u ćorku. Vizu imaš, motor je stranih tablica i nije raspisana poternica za motorom, pa šta više treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Da ne otvaram novu temu pošto imam pitanje koje se vezuje upravo za ovu već postojeću. Isčitao sam celu temu ali osim kolege par postova iznad koji je došao iz Švedske nigde nisam našao direktan odgovor na svoje pitanje a to je.. Da li je neko skoro prelazio granicu vozilom čiji je vlasnik uži član porodice?

U petak uveče Bože zdravlje krećem na motoru sa devojkom za Grčku. Vlasnik motora je otac koji nosi isto prezime i živi na istoj adresi kao i ja. I ako su nam prijatelji koji drže agenciju rekli da u suštini niko neće da nam traži ovlašćenje jer je očigledno da smo otac i sin, otac je otišao kod notara i napravio mi od notara overeno ovlašćenje gde jasno piše da mogu da pređem granicu vozilom. Nakon overe ovlašćenja sam sada saznao da postoji i to neko AMSS međunarodno ovlašćenje koje košta 1500dinara. Mislim *ebe mi se za 1500 dinara ali dok odem do Niša da to izvadim baciću još 1000 za gorivo. Radije ću 20e da popijem i pojedem sa devojkom u Grčkoj nego da dam lopovskoj zemlji. Dao sam 2000dinara na zeleni karton, 500 na ovlašćenje kod notara, ako me i ovo AMSS govno izađe 2500, ukupno ću 5000dinara da dam samo na pljačkanje u vidu papirića koji mi "omogućavaju" da pređem granicu. 

Bilo kako bilo, jel imao neku sličnu situaciju kao ja? Da li će Makedonci ili Grci da mi traže uopšte to AMSS međunarodno ovlašćenje ili je to samo pljačka? Kapiram da Makedonce zanima zeleni karton, a Grke se nadam da boli uvo i za jedno i za drugo. Ako je neko prelazio granicu u situaciji sličnoj mojoj, neka podeli svoja iskustva. Hvala. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 476 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Nema pravila, ali je velika verovatnoca da hoce.
Godinama nisu trazilini vozacku dozvolu, a evo ove godine mi trazili svaki put. I kolima i motorom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 661 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100
pre 8 minuta, SkoMy je napisao:

Da ne otvaram novu temu pošto imam pitanje koje se vezuje upravo za ovu već postojeću. Isčitao sam celu temu ali osim kolege par postova iznad koji je došao iz Švedske nigde nisam našao direktan odgovor na svoje pitanje a to je.. Da li je neko skoro prelazio granicu vozilom čiji je vlasnik uži član porodice?

U petak uveče Bože zdravlje krećem na motoru sa devojkom za Grčku. Vlasnik motora je otac koji nosi isto prezime i živi na istoj adresi kao i ja. I ako su nam prijatelji koji drže agenciju rekli da u suštini niko neće da nam traži ovlašćenje jer je očigledno da smo otac i sin, otac je otišao kod notara i napravio mi od notara overeno ovlašćenje gde jasno piše da mogu da pređem granicu vozilom. Nakon overe ovlašćenja sam sada saznao da postoji i to neko AMSS međunarodno ovlašćenje koje košta 1500dinara. Mislim *ebe mi se za 1500 dinara ali dok odem do Niša da to izvadim baciću još 1000 za gorivo. Radije ću 20e da popijem i pojedem sa devojkom u Grčkoj nego da dam lopovskoj zemlji. Dao sam 2000dinara na zeleni karton, 500 na ovlašćenje kod notara, ako me i ovo AMSS govno izađe 2500, ukupno ću 5000dinara da dam samo na pljačkanje u vidu papirića koji mi "omogućavaju" da pređem granicu. 

Bilo kako bilo, jel imao neku sličnu situaciju kao ja? Da li će Makedonci ili Grci da mi traže uopšte to AMSS međunarodno ovlašćenje ili je to samo pljačka? Kapiram da Makedonce zanima zeleni karton, a Grke se nadam da boli uvo i za jedno i za drugo. Ako je neko prelazio granicu u situaciji sličnoj mojoj, neka podeli svoja iskustva. Hvala. 

Ovlašćenje od notara u ovom slučaju nema poente. Jedini relevantan dokument je ovlašćenje za upravljanje tuđim vozilom u inostranstvu koje izdaje AMSS.

 

Niko ne može da ti kaže unapred da li će ti tražiti, ali si dužan da imaš, tako da bi bolje bilo da izvadiš.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 661 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Aha. Izvinjavam se onda, verovatno sam loše pročitao.

Ja sam shvatio da je čoveku cilj da pređe granicu sa vozilom koje se ne vodi na njega a ne da overi potpis.

Promenio član Mr_Wolf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1326 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

@SkoMy

 

Izvini sto te pominjem, ali, to sto si uzeo zeleni karton, nije osmislila Srbija. Vec medjuradna zajednica jos pre, cirka 30-tak god. Sad... Neke zemlje imaju sporazum, neke ne... Druga i duga tema...

 

To sto si overio kod notara, opet nije lopovluk, vec ovlascenje da mozes upravljati tudjim vozilom u zemlji i inostranstvu. To imaju sve zemlje.

Recimo, nisi u dobrim odnosima sa ocem, otac u bolnici (recimo), ili ajd', kod svalerke na Kopaoniku, nema mogucnost da proveri garazu, a ukrao si motor od oca. Ili ti po zakonu, ne ovlasceno upravljao tudjim vozilom. Slupas ga, i sta sad?

 

Da ne davim, ali morao sam da predocim i ostalima koji čitaju. To nije bacanje para!

 

Sto se tice amss-a to je udruzenje koje brani i zastupa svoje interese. Kao sto rece kolega gore, nemaju zakonsko ovlascenje (moze samo notar, odnosno, javni beleznik, da overava tako nesto, ali, sa druge strane je medjunarodno priznato udruzenje.

Rupa u nasem zakonu. Odnosno, omoguceno im je da imaju i taj vid zarade.

 

U inostranstvu, odnosno, jos bolje reci, iz inostranstva kad neko dodje, a kada ga nas policajac zaustavi, ne trazi "strani amss" papir, vec inostrano ovlascenje. Takodje i kada nas u inostranstvu zaustave, odnosno prelazimo granicu. Sto bi Lane rek'o, ne zna sto sam ovo ispricao, ali ne moze da skodi.

 

Odnosno tao amss ovlascenje ne moze da skodi, a ne moras da ga imas.

 

Kao i medjunarodna dozvola izvucena kod njih. Par puta me policajci u inostranstvu zaustavljali, kad im dam to, oni se smeju i traze našu vozacku. Ima vec 15-tak godina kako je ne vadim. Ne bih ni onda, ali sam tih godina radio uvoz neke robe, i hteo da budem 100% ispravan.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 661 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Drugari, vi kao da ne shvatate da AMSS u ovom slučaju služi da vam olakša život. Da, to naravno naplaćuje, ali i dalje olakšava život.

Naime, istina je da su javni beležnici ovlašćeni da overavaju potpise, ali isto tako javni beležnici po zakonu o javnim beležnicima (čl. 18) sastavljaju dokumente na Srpskom jeziku, ćirilicom (ili na jezicima nacionalnih manjina u lokalnim jedinicama gde su u upotrebi jezici nacionalnih manjina).

I šta znači dokument sastavljen na Srpskom jeziku, ćirilicom, policajcu (bilo graničnom, bilo saobraćajnom) van naše države kada vrši kontrolu legalnosti vašeg vozila? Verovatno može da prođe u CG i Bosni, eventualno u Makedoniji i to je to.

Dakle, sa dokumentom overenim kod notara morate da tražite ovlašćenog prevodioca (i to čak po pravilu na Engleski i Francuski jezik), ili da nađete notara koji je ujedno i ovlašćeni prevodilac, pa onda sve to dodatno da platite i sa tim dokumentima verovatno ne bi imali problema.

Pre par godina sam gledao nekog Ruskog blogera koji je išao kolima na more u Tursku. Prošao Gruziju bez problema a onda ostao šokiran što mu Turci ne priznaju dokument napisan samo na Ruskom jeziku. Pa je jurio ovlašćene prevodioce po Gruziji da mu naprave prevod.

 

Inače, vožnja vozila koje se vodi na drugo fizičko lice je malo specifično za naše krajeve. Valjda u inostranstvu ne moraju toliko da se kriju, a i proces prenosa vlasništva je jednostavniji, ali je čest slučaj vozila na lizing, koja takođe zahtevaju ovlašćenje. Kod nas se i za to koristi AMSS ovlašćenje, dok u inostranstvu postoje specifični formulari (npr. VE103 u Engleskoj, koji izdaju lokalni auto savezi, takođe uz naknadu).

 

E sad, pošto već godinama vozim službene automobile koji se vode na lizing kuću, a putujem toliko da pasoš menjam svake dve-tri godine po osnovu popunjenosti, na osnovu iskustva mogu da kažem da su mi ovlašćenja tražili:

Jednom na izlasku iz Slovenije (dok je još postojala granica sa Hrvatskom)

Dva puta na ulasku u Rumuniju

Svaki put pri ulasku na Kosovo (zanimljivo ovde traže naše ovlašćenje a ne međunarodno)

Svaki put pri ulasku u Tursku

 

Isto tako sam ovde već pisao događaj kada me je Makedonski policajac drkao za međunarodnu vozačku dozvolu na izlasku iz Makedonije ka Grčkoj, dok je još bila obavezna.

 

Suština napisanog je u tome da, kao i uvek, možete da isterujete pravdu, pa možda i uspete, a možete i da uradite šta je u vašoj moći da vam nadrkani pandur negde ne zagorča letovanje. Evo, baš je pre neki dan Grk uhapšen na Makedonskoj granici zato što je probao da da 20€ umesto zelenog kartona. Zvuči kao glupost, ali bi mu svakako bilo jeftinije da je platio na granici privremeno osiguranje 50€ od sranja iz kog sada mora da se vadi.

 

A da, u lizing kući su mi dali nekoliko primera kada korisnicima lokalni parking servis nije hteo da da auto bez međunarodnog ovlašćenja nakon što ih je digao pauk. Pa tek zamisli tu peripetiju - moraš nazad u Srbiju da vadiš ovlašćenje (mora da se izvadi lično sa pasošem), pa nazad u inostranstvo da dižeš kola, pa onda još plaćaš ležarinu...

 

 

Promenio član Mr_Wolf
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
3 hours ago, JevtaNS said:

Amss nema pravo da izdaje taj dokument.

@SkoMy Amk izdaje to ovlascenje i to je jedino validno za preko, jer je kako mu sam naziv kaze MEDJUNARODNO OVLASCENJE. To sto je overeno nesto kod notara se nigde preko ne priznaje. Mene su zaustavili na austrijsko nemackoj granici, i trazili ovlascenje, auto mi se vodi na tetka, i dao sam im to i nikakav problem. 

 

Drugarovom ocu su u Becu kad su ga zaustavili trazili isto to ovlascenje, auto na drugarovom imenu, isto prezime ista adresa, i zapeli, al se izvukao na kraju bez kazne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1237 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2
22 minutes ago, drmilan_ said:

To sto je overeno nesto kod notara se nigde preko ne priznaje.

Naravno da se priznaje, ali uz odgovarajući prevod ovlašćenog sudskog prevodioca. Šta jednom nemcu znači dokument pisan na srpskom jeziku, pa još i na ćirilici?

To je i fora zašto je AMSS ovlašćenje priznato - napisano je na više različitih jezika. Uz to je AMSS udruženje sa nekom istorjiom i tako, prolazi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
1 hour ago, vasa.93 said:

Naravno da se priznaje, ali uz odgovarajući prevod ovlašćenog sudskog prevodioca. Šta jednom nemcu znači dokument pisan na srpskom jeziku, pa još i na ćirilici?

Upravo. Dok platis prevodioca, toliko kosta i dokument u amss

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1326 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650
Pre 5 sati, Mr_Wolf je napisao:

možete da isterujete pravdu, pa možda i uspete, a možete i da uradite šta je u vašoj moći da vam nadrkani pandur negde ne zagorča letovanje.

Ovo je sustina.

 

Pre 4 sati, drmilan_ je napisao:

Amk izdaje to ovlascenje i to je jedino validno za preko, jer je kako mu sam naziv kaze MEDJUNARODNO OVLASCENJE

Mislis da je validno jer je na stranom jeziku. I stranci mogu da ga procitaju. Ima "neki" pecat i prolazi. Inace ne mogu da ti overe nesto tek tako kao sto rade. Oni su udruzenje, ne vladina organizacija. Nisu sluzba i "odeljenje" u poreskoj ili drugoj  zakonodavnoj ustanovi.

 

Ali se sve svodi na prvi citat ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 636 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Drugar vozi već godinama motor na firmu čiji je vlasnik njegov kum. Dosta puta prelazio granicu, nikada mu niko nije tražio ovlašćenje i ako ga ima. Opet to nije garancija da tebi neće, uračunaj Marfija u kalkulaciju. Činjenica je da možeš da naletiš na neku budalu i da te vrati. Isto je činjenica da je šansa baš minimalna.

 

Takođe postoji problem osiguranja u slučaju neke štete. Ti vampiri se hvataju za najmanju sitnicu, da bi sačuvali pare u džepu. Opet nisam u struci, ali mislim da pravno nisi u obavezi da imaš ovlašćenje što se tiče rodbine prvog reda, što se tiče zakona kod nas. Za preko zavisi. Kolege koje su u materiji će to potvrditi ili demantovati?

 

Nema veze sa ovim, ali ja sam imao drugu situaciju i zarekao se da neću to uraditi po cenu da me vrate sa granice. I ako sam generalno po PSu čak i zdravstveno uplaćujem, ako idem motorom i jedan dan preko. Kupim motor 2016 godine, pošto je isto mesto, uradim prenos i novu saobraćajnu, na postojeće tablice. Nisam ni u snovima mogao da pomislim da mi je nova saobraćajna izdata na samo godinu dana, zbog isteka tablica, sve dok nisam otišao drugi put na registraciju. U međuvremenu su to ukinuli i sve saobraćajne su bile važeće bez obzira na datum isteka, ali sam mogao biti vraćen sa grane. Zbog gluposti nešto što sam uredno platio godinu dana pre da opet plaćam, gubim pola dana u policiji, nije bilo šanse, neka bude lični bunt. Vozio ga do prošle godine, saobraćajna važila do 2017. Prošao barem 20 granica, od toga mi na 15 tražili saobraćajnu, od toga polovina EU zemlje, niko mi reč nije rekao.

 

Bez problema bih izvukao ovlašćenje da mi nije član porodice. Ovako nisam siguran. Rizik postoji, isto tako jako, jako mali, suoči te dve strane i odluči.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Ninja 250r '08

Bas skoro sam sa drugom pricao na ovu temu, on nikada nije vadio ovlascenja i isto tako nikada nije imao problema. Takodje i on i njegov otac su cesto vozili auto od njihovog prijatelja preko granice, i to do Nemacke, i Holandije, i nikada nisu imali neprijatnih situacija. Pogotovo tamo gde se bas znaju propisi i postuju. Ove godine smo bas zajedno isli na more u Grcku. Trazili pasose, u Makedoniji i zeleni karton i to je to. Mislim da su prevelike guzve na granicama da bi se oni sad cimali za takve stvari, i da ih bas briga ciji auto vozis. Koliko znam kamere snimaju tablice na granicama, i u koliko se snimi vozilo za koje je prijavljena kradja, tada reaguju. Ja imam to ovlascenje jer mi je otac u inostranstvu zbog posla po 8 meseci, pa cisto da bi se izbegao potencijalan problem gde bi on morao zbog gluposti da se vraca nazad. Ali ako mene pitas, to ti je skroz nepotrebno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1
Pre 20 sati, SkoMy je napisao:

Da ne otvaram novu temu pošto imam pitanje koje se vezuje upravo za ovu već postojeću. Isčitao sam celu temu ali osim kolege par postova iznad koji je došao iz Švedske nigde nisam našao direktan odgovor na svoje pitanje a to je.. Da li je neko skoro prelazio granicu vozilom čiji je vlasnik uži član porodice?

U petak uveče Bože zdravlje krećem na motoru sa devojkom za Grčku. Vlasnik motora je otac koji nosi isto prezime i živi na istoj adresi kao i ja. I ako su nam prijatelji koji drže agenciju rekli da u suštini niko neće da nam traži ovlašćenje jer je očigledno da smo otac i sin, otac je otišao kod notara i napravio mi od notara overeno ovlašćenje gde jasno piše da mogu da pređem granicu vozilom. Nakon overe ovlašćenja sam sada saznao da postoji i to neko AMSS međunarodno ovlašćenje koje košta 1500dinara. Mislim *ebe mi se za 1500 dinara ali dok odem do Niša da to izvadim baciću još 1000 za gorivo. Radije ću 20e da popijem i pojedem sa devojkom u Grčkoj nego da dam lopovskoj zemlji. Dao sam 2000dinara na zeleni karton, 500 na ovlašćenje kod notara, ako me i ovo AMSS govno izađe 2500, ukupno ću 5000dinara da dam samo na pljačkanje u vidu papirića koji mi "omogućavaju" da pređem granicu. 

Bilo kako bilo, jel imao neku sličnu situaciju kao ja? Da li će Makedonci ili Grci da mi traže uopšte to AMSS međunarodno ovlašćenje ili je to samo pljačka? Kapiram da Makedonce zanima zeleni karton, a Grke se nadam da boli uvo i za jedno i za drugo. Ako je neko prelazio granicu u situaciji sličnoj mojoj, neka podeli svoja iskustva. Hvala. 

Zuti karton ovlascenja za upravljanje tudjim vozilo. Treba ga izvaditi, ne daj boze da se nesto zakomplikuje sva osiguranja ce to da traze. Policija u inostranstvu isto itd itd. Mozda deluje da je uzimanje para, ali glava manje sa tim. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja