Jump to content

Moto Zajednica

Prelazak preko granice

Recommended Posts

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Södertälje, Sweden / Beška (Indjija) Srbija
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 ABS

Pozdrav, kao sto pise ovde u profilu, zivim i radim u Svedskoj, ALI imam poljske radne i boravisne papire. E sada bi trebao ici na odmor u Srbiju, motor je registrovan na tatu, on ima svedske papire. Koja je procedura da ja predjem granicu sa motorom? Imam zeleni karton, imam nasu vozacku, poljsku vizu i licnu kartu. Od svedjana imam samo radnu dozvolu bez ikakve slike samo moje ime na njoj i licni broj (sa njim policija legitimise, i u svedskoj  je validan, al van nje nisam siguran). Procitao sam da granicni prelaz ne pravi problem ako recimo ulazim u zemlju sa stranim tablama ako imam boravisnu i radnu dozvolu eu zemlje, al ne znam jel se ovde misli na recimo poljsku boravisnu i poljske tablice, ili moze i od druge eu zemlje..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Södertälje, Sweden / Beška (Indjija) Srbija
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 ABS

Nakon sat vremena AKTIVNOG istrazivanja, zvanja nase granice dole, zvanja AMSS, i oni su rekli da fali samo ovlascenje, vracam se upravo od notara. Samo je to ovlascenje falilo ali je i to sredjeno.. Eto ako nekom jos bude trebalo ovako nesto ima ovde. Ja sam par dana iscitavao i nisam nasao sve zasigurno sta treba, al javljam se kad dodjem u Srbiju jel sve u redu i jel to to..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

ne znam kako je tamo, ali kod nas ovlascenje koje radis kod notara ne pije vodu. iako na ovlascenju tj punomoci koju mozes da overis kod notara ili u opstini pise i stavka da te osoba ovlascuje da vozis prevozno sredstvo u zemlji i inostranstvo, sto se tice inostranstva ona ne vazi nego je potrebna punomoc koja se vadi bas u AMSS...tako su mi bar pre par nedelja objasnili...

Picture 006.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Södertälje, Sweden / Beška (Indjija) Srbija
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 ABS

Poenta je sto Svedska nema ovakva ovlascenja, jedino ovo od notara mogu da nabavim, drugo nemaju nista. A cale dolazi tek u decembru a ja treba da se vratim krajem oktobra gore, tako da to od Amss ne pije vodu.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Telep
  • Motocikl: Honda NTV 650
13 hours ago, bokibd said:

U cjeloj EU vazi ovlascenje od notara samo ovdje ne. Izmisljaju toplu vodu. 

Ako je to tačno, onda ne izmišljaju toplu vodu nego lažu, varaju i kradu narod. Što opet ne bi bilo ništa neobično i iznenađujuće.

Ako u celoj EU važi ovlašćenje od notara onda to znači da u principu i mi u Srbiji možemo da odemo kod notara, tj. opštinu, dobijemo ovlašćenje o upravljanju/raspolaganju sa tuđim vozilom i tako vozimo po Evropi. Jer ovde policija ne traži međunarodno ovlašćenje, a tamo ako je dovoljno od notara, nema potrebe plaćati godišnji harač AMS-u.

Pre tri godine mi je ćale dao to ovlašćenje za njegova kola, otišli smo u opštinu, overili, koštalo je manje od 500 dinara. Više su me izašle proviziju za te tri uplatnice pošto nije bilo sve na jednoj. E, u AMS-u su pametovali da to ne važi nego kod njih da moram da uzmem međunarodno koje je koštalo 2000 dinara. Mislim da je razlika drastična. Uz to ovlašćenje koje sam dobio u opštini nema rok važnosti nego važi do povlačenja, a ovo u AMS-u moraš svake godine da coluješ...

U inostranstvu mi niko, nikada i nigde nije tražio ovlašćenje, a išao sam i sa kolima koja su na druga lica i sa kolima koja su na ime firme. Pretpostavljam da bi situacija bila drugačija da sam bio zaustavljan zbog nekog prekršaja ili da sam, ne daj bože, učestvovao u saobraćajci.

Ono što me pre svega brine je to što ovlašćenje koje se ovde dobije u opštini je samo na srpskom. Možda čak i na ćirilici, ne sećam se morao bih ga iskopati. Šta će mi bilo koji inostrani pandur reći ako mu to izvučem, ne znam.

E da, jedini koji su mi tražili ovlašćenje je osiguravajuće društvo, kada sam pre tri godine otišao da izvadim zeleni karton za ćaletova kola.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

Ne samo da vazi, nego dosta zemalja ako ne i sve (osim bivsih komunistickih) nema drugi vid ovlascenja. Ja vozim auto na strane table sa ovlascenje od notara evo 3 godine. Kada sam trazio nista osim ovoga ovlascenja mi nisu znali dati. Jer jednostavno nista drugo ne postoji. Srecne zemlje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Södertälje, Sweden / Beška (Indjija) Srbija
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 ABS

Pa to i ja kazem, nista ne postoji drugo. Imaju oni svoj neki Ams ali je sve drugacije, oni ti i kola registruju i osiguravaju, sve vezano za saobracaj je kod te TRANSPORTSTERELSEN agencije il sta su vec.. Ja jedino to od notara mogu da izvadim i samo to cu i poneti sa sobom dole, ako bude problema, zovem caleta da dodje na granicu po motor, al onda ce imati problema sa njim, kao da gledam.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Telep
  • Motocikl: Honda NTV 650

Pa onda nema potrebe svake godine plaćati danak AMSSu za međunarodno ovlašćenje, nego samo otići u opštinu i rešiti to do daljnjeg po 5 puta manjoj ceni. Jer ako u ostalim zemljama EU postoji samo ovlašćenje od notara, onda će valjda priznati i ovo naše, neće tražiti od AMSSa, ako budu tražili ovlašćenje, jer ni ne znaju da tako nešto postoji.

Pretpostavljam da je to ovlašćenje koje se dobija od notara po Evropi samo na lokalnom jeziku, ne sa prevodom na engleski, nemački, francuski...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Ja sam imao nedoumicu i posle zvanja granične policije čuo od njih da je sve jedno.

Međutim AMSS nema zakonsko pravo overe potpisa tako da mogu da mašu sa tim papirima kolko god hoće.

To pravo nema ni sud ako u mestu postoji notar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1650 postova
  • Motocikl: /

Odkud policajac u grckoj, turskoj, nemackoj itd zna sta je ams i kakav mu to zuti papir dajes na kojem stoji clan zakona iz 60 i neke i nepostojece drzave??? Moze samo da te priupita dal ga zajebavas! I da trazi ovlascenje koje je overio notar....

Nego pretpostavljam da bi te ovde notari poslali u ams, kad bi im trazio overu!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

ima logike, ali isto tako ima logike da ce misliti da ga zajebavas kad mu das papir na kome je sve cirilici :D blanko punomoc koji su meni u opstini dali da popunim je bio kopija kopije kopijine kopije kopija. kontam da je neko pre 10 godina otkucao taj dokument, odstampao jedan primerak i nije snimio dokument...i od tad vrte tu kopiju...mozes da pretpostavis na sta lici dokument i koliko je citljiv :D

 

nego htedoh pitati, zar je uopste potrebna punomoc blizih clanova porodice pobogu? to mi je potpuna nebuloza

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Södertälje, Sweden / Beška (Indjija) Srbija
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 ABS

Znam da u Novom sadu i u Indjiji u SUPu kada sam se raspitivao dal mogu da vozim stranca po Srbiji bez prisustva tatinog, rekli su da po zakonu ne smem.. Samo i iskljucivo ako imam vizu eu u pasosu udarenu, tako da smo kola pre 4 godine i preveli na nase tablice.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Telep
  • Motocikl: Honda NTV 650
16 hours ago, zlig0r said:

ima logike, ali isto tako ima logike da ce misliti da ga zajebavas kad mu das papir na kome je sve cirilici :D blanko punomoc koji su meni u opstini dali da popunim je bio kopija kopije kopijine kopije kopija. kontam da je neko pre 10 godina otkucao taj dokument, odstampao jedan primerak i nije snimio dokument...i od tad vrte tu kopiju...mozes da pretpostavis na sta lici dokument i koliko je citljiv :D

Zaboravio si dodati i da je ukrivo iskopiran. Barem je tako u gradskoj kući u Novome Sadu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 422 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535
Pre 18 sati, JevtaNS je napisao:

AMSS nema zakonsko pravo overe potpisa tako da mogu da mašu sa tim papirima kolko god hoće.

To pravo nema ni sud ako u mestu postoji notar.

    :takoje:  :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Telep
  • Motocikl: Honda NTV 650

Bio sam na pauzi i rešio da nasvratim do notara i raspitam se za uverenje.

Overavaju punomoć za upravljanje tuđim vozilom. Imaju standardno uverenje koje se dobijalo i u opštini, kojim se daje pravo i na sve birokratske stvari oko vozila (registracija, osiguranje...) kao i prodaju. Ako se želi da se da samo punomoć za upravljanje, može ali se mora sastaviti i otkucati takvo ovlašćenje, što može da uradi i klijent. Punomoć nema rok važenja, ali se po želji i to može odrediti. Otprilike može se manje više sve što se poželi. Tekst je inače na latinici. Cena po ovlašćenju je 360 dinara.

U prevodu zašto se zaj€ß@v@ti sa AMS?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

pre polaska u Brno na MotoGP, drugar iz ekipe skonta da mozda treba da postedi svoju boldorku iz 80 i neke tolikog puta, i uzme od zeta iz Bga stoma 1000. Zet ode kod notara, i odradi mu punomoc. 2 dana pre polaska, zovemo AMSS, da se raspitamo oko granicnih prelaza i spomenemo i to! oni nam kazu da to ne vazi u inostranstvu iako pise da vazi, i da mora da zajedno sa zetom ode u AMSS i izvadi njihovu medjunarodnu. drugar sta ce, ujutru trk za BG da resava to, bojeci se da nam neko negde ne napravi problem zbog jednog papira...

i sad kad iscitas sve ovo sto smo diskutovali, do kog zakljucka covek moze da dodje? da smo ovce za šišanje i da nas neko vazda pravi budalama...kao sto placamo i odzacarinu u zgradi u kojoj ni jedan stan nema odžak  npr...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Pitajte AMSS za gde treba međunaraodna dozvola pa onda proverite na sjtu ministarstva i sve će vam biti jasno mene su ubeđivali da za rumuniju treba i međunarodna i vinjeta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

izgleda ako njih pitas, kanda ti za sve treba sve, i pazi slucajnosti, eto bash oni mogu da ti to rese, naravno  uz odredjenu novcanu nadoknadu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Ljudi mešate neke stvari. Međunarodna vozačka dozvola je standardiziran obrazac vozačke dozvole na više jezika koje priznaju sve države. Naravno da nije obavezna, ali na konto manjih zajebancija je preporučljiva, jer ako te policajac u inostranstvu zaustavi i ti mu poturiš pod nos vozačku na kojoj je sve u ćirilici, može te mrtvo hladno pridržati 48 sati dok se ne utvrdi da ti stvarno poseduješ vozačku dozvolu. Na konto toga se uzima međunarodna vozačka dozvola.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000
4 hours ago, JevtaNS said:

Pitajte AMSS za gde treba međunaraodna dozvola pa onda proverite na sjtu ministarstva i sve će vam biti jasno mene su ubeđivali da za rumuniju treba i međunarodna i vinjeta

Za rumuniji treba vinjeta za auto,za motor ne znam. Isao sam za temisvar par puta i trazili su mi na granici kad sam izlazio. Kosta 3,5e i vazi valjda 7dana. Imao sam je svaki put :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
pre 16 minuta, milos-v je napisao:

Za rumuniji treba vinjeta za auto,za motor ne znam. Isao sam za temisvar par puta i trazili su mi na granici kad sam izlazio. Kosta 3,5e i vazi valjda 7dana. Imao sam je svaki put :)

Za motor ne postoji vinjeta u Rumuniji....isto tako i u Bugarskoj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

pretpostavljam da je jevtin post u smislu da su mu u AMSS rekli da treba medjunarodna dozvola (koja se jelte vadi kod njih), a na sajtu mupa pise da recimo ta drzava priznaje nasu plasticnu saobracajnu. tako da mislim da nije pobrkao medjunarodnu saobracajnu i medjunarodnu punomoc nego pokusao da ukaze na jos jedan vid otimacine AMSS?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja