Jump to content

Moto Zajednica

KTM 990 ADVENTURE R problem elektronika

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: NIš
  • Motocikl: BMW R1200GS

Postovane kolege, stigo mi je na pocetku sezone dugo ocekivani KTM 990 Adventure R 2012. Od dovozenja iz Svice, preko garaziranja kod prijatelja (gde su mu zamenjeni auspusi), spedicije itd, pojavio se problem sa elektronikom. Naime ne radi brzinomer (pokazuje 0), ne pomeraju se km na digitalnom brojacu, trip 1 i 2 takodje ne rade... i nesto sto me zacudilo i ukazuje na neku drugaciju gresku je ne radi pokazivac stepeni okoline.

Vlasnik od kog sam kupio motor kaze da mu se desilo da mu pokazivac nije radio kad mu oslabeo akumulator, pri zameni istog proradio je, ali ovde je akumulator ok, pali ko mina.

Ovde u Nisu niko nece ni da proba da popravi...

Da li neko zna o cemu se radi ili moze da mi preporuci nekog ko moze da resi problem (po mogucstvu da je blizu Nisa).

Unapred zahvalan!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Zlatibor
  • Motocikl: KTM 1290 SUPER ADVENTURE S

Kolega, na ovom forumu izgleda da odgovora nema. Imao sam 990. Najbolje ti je da se učlaniš na forum advrider. Tamo imaš odgovor na to i na sva buduća pitanja u vezi sa motorom. Ima podforum za 950&990
Pozdrav

Sent from my E6653 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Kowach,

Može da bude svašta od nečeg bezazlenog do ozbiljnijeg problema pa treba uraditi neke provere na instalaciji za početak.

Vidim da Tuneecu SW podržava i tvoj motor tako da ti je to zgodan alat za Dijagnostiku iako u osnovi sa njim mapiraš ECU.

Ukratko ako nisi koristio to je besplatni SW koji instaliraš na laptop i nabaviš kabal sa interfejsom i konektorom za tvoj KTM i tada možeš preko laptopa da "pričaš" sa ECU.

Na sajtu imaš sve instrukcije kao i mape za tvoj motor ako ikada zatreba. 

Svakako ako se zakačiš treba prvo da uradiš upload i čuvanje mape koja je sada u ECU.

 

http://www.tuneecu.com/TuneECU_En/diags2.html

http://www.tuneecu.com/TuneECU_En/index.html

 

Kabal

http://lonelec.co.uk/index.php?route=product/product&path=57_25&product_id=53

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: NIš
  • Motocikl: BMW R1200GS

Kad je problem samo u km satu, resava se privremeno zamenom senzora za ABS posto su identicni prednji i zadnj (dok ne kupite drugi oko 50-60e) u tom slucaju vam ne radi abs na zadnjem tocku sto nije veliki problem.

ali posto meni nisu radili ni stepeni - problem je bio u satu, usla je vlaga i oksidirala ploca (moze da se pozna po sitnim tackicama koje se pojave sa unutrasnje strane sata, kao prasina). 

Cisto ako neko ima slican problem da ne bije glavu.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja