Jump to content

Moto Zajednica

Kupovina prvog motora

Recommended Posts

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Banjica

Pozz, citao sam dosta tema i u zadnje vreme se bas raspitujem oko motora, kruzera ili nesto na tu foru  .. U principu trazim kruzer koji moze da se vozi sa A2 dozvolom , polovan u rasponu do max 2000 evra, to je bas max , bilo bi lepo do 1500 hehe , studenti su siromasni sta da se radi :D .  

 

Fokusiran sam pre svega na japanske polovnjake. 

 

Visok sam 184 cm, tezak oko 87 kg , cisto navodim ovo  jel me interesuje koji motor  pod ovim mojim uslovima bi odgovarao najbolje mojoj konstituciji .

 

Ne bih da uzimam od 125cc, gledao bih makar 250cc .

 

Trenutno mi se svidja Yamaha Virago 250 ili KAwasaki el 250, en 500, imaju neke okej ponude po oglasima..

 

MOtor bih vozio svakodevno , ne planiram da se izvivljavam ili trkam s njim , vise sam u nekom chill fazonu,  ali mi je bitno da mogu s njim normalno da se  vozim u gradskoj voznji ali isto tako da mogu da vozim po Srbiji, npr. BG -SD bez nekih poteskoca u voznji .

 

Uzecu motor mozda sad, a mozda tamo u martu , aprilu , ali svakako sad  kalkulisem sve. 

 

Finansijiski deo je izuzetno bitan, jel kapiram da moram da uracunam sve, motor+ registracija + papiri,+ ulaganja itd.. 

 

Unapred zahvalan na svakom savetu . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT

Verujem da znas koji su uslovi za A2 kategoriju, zato bih ti toplo preporucio Hondu Shadow VT 600 C.

Bio sam ponosni vlasnik Shadow-ke 600 '92. godiste, sa 4 brzine, kad sam je uzeo na satu je imala oko 89.000km, prodao sam je sa 126.000km i posle 4 godine vidim je na skupu u Sapcu sa Somborskim tablama a na satu 137.000km.

Za te tri godine samo reci hvale, trunke ulja nije trosila, potrosnja je varirala od 3.8L do 4.3L, maksimalna brzina 140kmh, neka njena optimalna brzina je 80/90kmh do duse kod mene je bila sa Ape guvernalom pa je vetar cinio svoje, verujem da sa vizirom je druga prica :)

Pored toga sto je pouzdan agregat, jako  je laka za prerade, nadogradnje itd, kod mene su bile i produzene komande koje su meni jako znacile jer sam 190cm visok.

Po mom misljenju to je idealan cruiser za A2 kategoriju, nije jaka a nije ni slaba, nije tezak motor oko 200kg, jeftina za odrzavanje, ako se dobro secam staje 2.7L ulja, licno sam menjao lamele kostalo me 60 evra....

 

Evo i jedne stare fotke nakon zimskih carolija (farbanje kompletnog motora kao i poliranje, ape hanger, produzene komande itd itd)

254827_222169841144104_1702630_n.jpg.e5bf38476ff8ef594621ad980458d8c5.jpg

 

Juce sam gledao oglase i naletim na dve Shadowke iz Sapca, jedna je od mog kucnog prijatelja ali ne ulazi u tvoj budzet 2.700evra, a za drugu mogu da ti se raspitam jer poznajem momka koji je vozi i on je u MK Coper Srbija ako se ne varam.

 

https://www.polovniautomobili.com/motori/9620754/honda-shadow-vt-600

 

Edit: Zaboravih za jos jedan model a koji ispunjava tvoje uslove, Yamaha Virago 535 (gabaritno manji motor ali ostriji od Shadow 600 i ima KARDAN :care: ), a ako si bas zainteresovan za 250ccm onda Virago u toj kubikazi, ali mislim da ces brzo izgustirati 250ccm, moje misljenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Banjica

Hvala buraz, ta Hondica je iskreno prelepa, sad naravno, videcu kako cu tacno stojati sa kesom narednih dana kad zavrsim jedan poslic i kad stignu uplate.. Sad da li bih 250cc ili vise.. PA uzeo bih pre vise, ali s druge strane sam pocetnik i naravno finansije ce dikatirati kupovinu, inace bih sad na prvu pazario tu Hondu za  1750 E...

 

Sto se tice 250cc.. nakon duzeg gledanja rekao bih da se tu dvoumim izmedju Viraga i Kawa el 250 . Sad ja bih taj motor vozio 2,3 godine verovatno , tako da se plasim tog dela oko brzog izgustiranja.. Razmisljam se npr. o Kawa500cc .

 

Gledam oglase svaki dan i pratim za sada. Evo sad sam mi zainterosovao iskreno za ovu Hondu, da se cak i razmilsljam da li da sacekam da skupim jos malo kesa pa da odmah uzemm nesto tako..

 

A krenuo sam od toga da uzimam samo 250cc posto sam pocetnik, ali heh.. Dosta ljudi deli tvoje misljenje da cu brzo prevazici 250cc , sta znam :D .

 

U principu motor bih vozio po gradu i povremeno bih isao s njim na neke malo duze relacije. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT

Sto se tice klase od 250ccm savetujem Viraga, sto se tice Kawasakija 500ccm pretpostavljam da mislis na EN 500, jako pouzdan agregat, drugar iz SM je presao sa njim preko 80.000km, ali on ima 37kw a ti sa A2 mozes do 35kw i on ti je jaci od Shadow 600.

Shadow 600 je veca i lepsa od svih tih modela (barem meni) ali je znatno slabija i tromija ali je HONDA (rece covek koji sad vozi klavir), 29kw/39hp i zato mislim da je skroz korektan motor za pocetnika.

Sto se tice gradske voznje, ja sam je redovno vozio 3 godine kuca-posao 20ak km potrosnja je bila oko 4.1L, sa dobrim antifrizom i ispravnim ventilatorom nemas brige sto se tice dizanja temperature u kolonama, a nije presiroka ni za provlacenje, a isto tako sam s anjom isao u voznje od 200-250km u jednom smeru.

E sad, treba uporediti modele koji te interesuje, tehnicke karakteristike, cena, troskovi odrzavanja motora, registracije itd...

Najmanji potrosac je Virago 250 dok Virago 535 i EN500 trose vise od Shadow 600.

 

P.S. Sta god te interesuje slobodno me kontaktiraj na PP.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Kladovo
  • Motocikl: Suzuki INTRUDER C800 VOLUSIA

Ja imam na oglasima yamahu virago 535 u skroz korektnom stanju, dao bih ga za pristojne novce!!!
1996 godiste
73000 na satu
Bisage
Naslon suvozača
Paktreger pozadibza repnu torbu
Produžetak zadnjeg blatobrana...
Kupio sam sebi drugi motor pa mi ovaj stoji!!!

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja