Jump to content

Moto Zajednica

DR big savet

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: TA 99' Dominator 95' Keeway exceed 125ccm

Valjda sam potrefio mesto... Ima li ko neku informaciju za neka od ova dva primerka???

https://www.polovniautomobili.com/motori/10476701/suzuki-dr-big

https://www.polovniautomobili.com/motori/10565061/suzuki-dr-big

Kum merka big-a... Bas se zagrejao... Ja mu savetujem ovaj gornji skuplji, pun opreme... Mozda neki savet za njega??? Koje godiste, kubikaza ili uopsteno za big-a... Nesto su mi oskudne teme na forumu za big-a ili ja ne mogu da nadjem... 

Takodje mi neide u glavu da ima samo 19kw???

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: TA 99' Dominator 95' Keeway exceed 125ccm

Nasao temu o big-u... evo ako se neko pogubi kao ja

Ostaje eventualno poznavanje ova dva primerka ;) i objasnjenje kako moze biti 19kw...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Viđao sam oba u Nišu, mada samo uparkirane, u prolazu. Ovaj drugi je maltene iz moje ulice (na prelazu iz moje u Obilićev venac), i gotovo svakodnevno prolazim pored njega, a radnja ispred koje je slikan je na svega 10-15m vazdušnom linijom od moje kuće. Oba deluju pristojno, vidi se da vlasnici vode računa o njima. Mada je to sve što mogu da kažem.

 

Možda bih mogao da prikupim malo više informacija, ali tek od sledeće nedelje pošto ove imam brdo nekih obaveza...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Plavi mi je lep. Ovako na slike i na neki opšti utisak za 2 crte vodi naspram onog drugog 'ktm-a'.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Којекуде, 484 postova
  • Lokacija: Borča-Bgd

Ova plava 750tka je u fantastičnom stanju, dečko je sa suprugom putovao sa njom po Balkanu itd, prodavac se zove Ivan, inače moj poznanik a evo ti i njegovog Fb profila pa mu piši i pitaj šta te zanima, skroz je OK momak. Ovo oko snage, uvoz je iz Švice dok je još moglo sa tim štrojenim agregatima. Kao što reče Savan, bolji primerak od ovog drugog a pozadi ima i diks kočniceza razliku od ovog sa dobošem. 

 

 https://www.facebook.com/jelena.mladenovic.1401?fref=gs&hc_ref=ARShYmU8shztGeYHD18s0l5RdXtDuQkFPxK3tjqUach8JhRaEC6mp_uqXgIdzz6OR2A&hc_location=group_member_profile

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: nis
  • Motocikl: suzuki dr big
Pre 11 sati, vasa.93 je napisao:

Viđao sam oba u Nišu, mada samo uparkirane, u prolazu. Ovaj drugi je maltene iz moje ulice (na prelazu iz moje u Obilićev venac), i gotovo svakodnevno prolazim pored njega, a radnja ispred koje je slikan je na svega 10-15m vazdušnom linijom od moje kuće. Oba deluju pristojno, vidi se da vlasnici vode računa o njima. Mada je to sve što mogu da kažem.

 

Možda bih mogao da prikupim malo više informacija, ali tek od sledeće nedelje pošto ove imam brdo nekih obaveza...

Najbolje je ako si iz Nisa da se vidimo i da pogledas uzivo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Licno gajim simpatije prema Dr big al nisam uspeo da skapiram poentu enduro motora od 200kg. Vozio bih ga samo zbog izgleda, izgleda jako,jako zajebano!! Kao neko vojno vozilo :jee:al realno, ako se okliznes na off-u ,moz' da ga gledas samo.. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: TA 99' Dominator 95' Keeway exceed 125ccm

 

27 minutes ago, Astral said:

Licno gajim simpatije prema Dr big al nisam uspeo da skapiram poentu enduro motora od 200kg. Vozio bih ga samo zbog izgleda, izgleda jako,jako zajebano!! Kao neko vojno vozilo :jee:al realno, ako se okliznes na off-u ,moz' da ga gledas samo.. 

Ja mislim da mora biti tezi jer je moj dominator oko 200kg a izgleda za "glavu"kraci ;) A zvuk mu pamtim, zvuk big-a je po meni naj naj posle harleya naravno...

49 minutes ago, mrle said:

koštaju skoro k'o Afrika :)

Da kostaju ko Afrika tesko... Afrika je bar dva "levela"iznad :)

57 minutes ago, ivan simunovic said:

Zdravo drugari ja sam vlasnik plavog Suzukia pitajte sta vas interesuje 

Zvace kum verovatno da vidi sta i kako, ja ga ubedjujem za tvoj, a njemu cenovno odgovara onaj drugi... Ali objasnicu mu ja par stvari :tras2:... Jedini je problem tu sto smo iz Sapca, da smo blize verovatno bi on to vec kaparisao... Ali sta ces moramo se provozati kad resi, pa makar se i mucili :na_glavi:

 

P.S. Bojssa, posebno hvala za info za delove, majstora i sitne savete...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Oba su nalickana, a onaj drugi jeftiniji izgleda kao iz reklama, platis 1 dobijes 3 motora. :)

Dobro koferi i nisu toliko bitni (fabricki od Suzukija GSX 1100 F).

Mozda jeftinije, ali ne volem dobos pozadi i plus po zatezacu lanca vidi se da je lanac skroz pri kraju, znaci zamena odmah. Posto su oba u istom mestu nek pogleda oba, pa nek vidi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: nis
  • Motocikl: suzuki dr big

Ovako stoje stvari sto se tice Suzuki Dr Biga. Motor se ponasa fenomenalno lepo povlaci po krivinama lezi kao pegla . Motor jeste glomazan ali je upravljiv. Potrosnja je na otvorenom 4,5l na 100 km. U gradu oko 6,5 do 7l.zavisi od voznje. A sto se tice off road voznje moze da se vozi zato sto je sa takvim motorom vozen dakar rely. Ja sam vlasnik dugo godina. Obiso sam sa njim vise puta grcku rumuniju celu srbiju. Tako da je motor napravljen do savrsenstva. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

Prvi model na oglasu je 800, drugi je 750... ima razlike... ako ljudi koji komentarisu nisu primetili nesto tako osnovno, nisam siguran da li bih gornje komentare smatrao kredibilnim. Nikad nisam ima biga, ali eto toliko bar znam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Којекуде, 484 postova
  • Lokacija: Borča-Bgd

Prodavac je sam napisao 750, valjda covek zna sta prodaje? A i da je pogresio on pa i mi kakve veze ima, 750 i 779 su vizuelno isti, svakako je u pitanji model Sr42. SR43 800 Izgleda potpuno drugacije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

Bojsa, u clanku koji si naveo pise da je od 90te 800ccm. Oglas koji spominjem pise 90 godiste takodje, pa sam zato pomislio zbog diska nazad i zbog godista... 

Mozda nisam u pravu, ali svakako komentari tipa motor lezi ko pegla u krivini mi ne ulivaju poverenje... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Којекуде, 484 postova
  • Lokacija: Borča-Bgd

Od 90 je krenuo da se u model SR41 ugrađuje agregat od 779ccm i to je onda postao model SR42. Moguće da ova proizvodnja nije krenula od 1 januara pa onda imamo i neku seriju od 727ccm, istog godišta. Doboš je išao na prvu seriju SR41 tamo 88me, možda i nešto 89te. Ovo drugo kako leži u krivini je subjektivan osećaj i do samog je vozača, njegovih gabarita i guma, ne bih polemisao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: nis
  • Motocikl: suzuki dr big

Ovako stoje stvari sto se tice Suzuki Dr Biga. Motor se ponasa fenomenalno lepo povlaci po krivinama lezi kao pegla . Motor jeste glomazan ali je upravljiv. Potrosnja je na otvorenom 4,5l na 100 km. U gradu oko 6,5 do 7l.zavisi od voznje. A sto se tice off road voznje moze da se vozi zato sto je sa takvim motorom vozen dakar rely. Ja sam vlasnik dugo godina. Obiso sam sa njim vise puta grcku rumuniju celu srbiju. Tako da je motor napravljen do savrsenstva. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: TA 99' Dominator 95' Keeway exceed 125ccm
12 hours ago, Segamegadrive said:

Tata ponovo prodaje svog biga. 0648963612 za detalje. 

Cek jel ovo nije oglas iz 2016-te??? Ima li novih slika ako je aktuelan ili bar link do oglasa...

 

Zagrejao sam i kuma za Ivanov, samo da vidimo hoce li se poklopiti kockice :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4
pre 33 minuta, Jelenko Vilotic je napisao:

Zato sto motor stvarno lezi kao pegla ;)

pa ne leži svaka pegla, evo ova stoji

 

pegla.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: TA 99' Dominator 95' Keeway exceed 125ccm
12 minutes ago, mrle said:

pa ne leži svaka pegla, evo ova stoji

 

pegla.jpg

Zamisli tek kako ova sto stoji leze u krivinama :)...

 

p.s. Ovde bre sve ludaci na ovom forumu... Volim vas sve... Ulepsaste mi dan...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja