Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem varijator

Recommended Posts

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd, Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Freewind XF 650///Honda NSC50R 2016

Ljudi. Posle visemesecne potrage za pronalaskom nacina za povecanje brzine mog voljenog dvotockasa, na netu sam naisao na resenje koje izgleda jedino odgovara, a to je promena varijatora. Da li neko ima iskustva sa ovom firmom? Da li da ocekujem povecanje brzine? U pitanju je skuter Honda NSC50R 2016.

Unapred hvala na svim savetima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: APRILIA SR50 DITECH

Samo sa varijatorom neces puno dobiti...ima tu jos oprugice, centralna opruga, kais...to se zove bazni tjuning...

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd, Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Freewind XF 650///Honda NSC50R 2016
pre 24 minuta, Lenko je napisao:

Samo sa varijatorom neces puno dobiti...ima tu jos oprugice, centralna opruga, kais...to se zove bazni tjuning...

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока
 

Fica TOCAK me je takodje savetovao da uzmem varijator. Ne ocekujem niti trazim drasticno povecanje svega do 65 je super, preko toga odlicno..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Ne znam koji je to skuter, jel 2t ili 4t, puno stavki ima tu. Recimo, jos pre 5/6 godina kupio sam skoro nov Sprint Eagle 50cc. Spor je bio do zla boga, isao kao munja do 60km i ni makac. Najjaci kinez od 50cc u to vreme, ako se dobro secam 4.8ks. Stavio sam mu Naraku sport varijator i Bullet auspuh, preporodio se, nije izgubio nista ubrzanje a mogao je da potera i do 80km. Proguglaj jos malo na netu, jako bitno jel je 2t ili 4t, ako je ova druga varijanta onda tesko da moze bilo sta da se uradi a da ne kosta kao polovina tog skutera.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd, Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Freewind XF 650///Honda NSC50R 2016
Pre 2 sati, Darko SB je napisao:

Ne znam koji je to skuter, jel 2t ili 4t, puno stavki ima tu. Recimo, jos pre 5/6 godina kupio sam skoro nov Sprint Eagle 50cc. Spor je bio do zla boga, isao kao munja do 60km i ni makac. Najjaci kinez od 50cc u to vreme, ako se dobro secam 4.8ks. Stavio sam mu Naraku sport varijator i Bullet auspuh, preporodio se, nije izgubio nista ubrzanje a mogao je da potera i do 80km. Proguglaj jos malo na netu, jako bitno jel je 2t ili 4t, ako je ova druga varijanta onda tesko da moze bilo sta da se uradi a da ne kosta kao polovina tog skutera.

 

 

U pitanju je 4t masina. Puno vremena sam posvetio tome.. Momak koji mi radi servis, gde sam uzeo skuter, je rekao da je u pitanju blokada centrale, a kako je svima poznato da su te centrale jeftine to nije slucaj sa ovim modelom i nema da se uzme u Srbiji. Mnogi po netu kazu da se moze ostvariti brzina do 65  km/h sa tim malosijevim setom (Malossi multivar2000). Kako sam vec rekao, majstor Fica, koga na sva usta hvale mi je preporucio varijator. Naisao sam na forumu na temu iz 2013. gde su momci pricali o nekim jacim masinama na kojima isto ima blokada na kompjuteru kao i na mom i kazu da varijator ne utice na brzinu. Za mene nisu to male pare pa da kazem nema veze i da ne radi, plus sto moram iz inostranstva da narucujem. Jedina dobra stvar sto je ovlascena radnja i nije neko muljanje..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Oslusni masinu kako radi, izadji na pravac i slusaj kako radi, ako nemas obrtomer moras na uvce heheheh
Slusaj kako radi, ako krene preko 50 na sat da dize obrtaje i da se pojacava zvuk onda je varijator da kazem kratak, ako se zvuk ne menja onda je slaba masina.
U tom slucaju je bacanje para za novi varijator, a mozes da pokusas jedino laksim rolnicama koje nisu skupe a dobices na snazi nesto, samo slabo je to..
Na zalost 4t su dosta nezgodni za tuning, odnosno skupi..
Mene je moj secam se izludjivao, nesto tako slabasno u zivotu nisam video..

Koliko ima kw tvoj motor?

Ona moja beda je imala 1.7kw sto je uzas, na skuter od preko 100kg sa 13-ticama tockovima nije imala sanse..




Sent from my SM-J510FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Primera radi, imam 4t skuter sada, 50cc sprint sport, mala igrackica ali zavrsava posao.
Ubrzanje izgleda ovako, pun gas iz mesta i zvuk se povecava dok krene onda za nijansu se smanjuje i drzi taj zvuk do 55-60km, po mojoj proceni oko 5-6000 obrtaja, na 60km je kais izbacen do kraja u varijatoru i vise nema gde, na dalje brzinu povecava povecanjem broja obrtaja, dakle od 60km.pa na dalje zvuk masine se postepeno pojacava do 75-80km na sat gde se dere i gde je vec u svojim maksimalnim obrtajima.

To moras sam.da.procenis i da osetis tacno na kojoj brzini je kais dosao do kraja da bi znao sta ti je dalje ciniti.



Sent from my SM-J510FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: APRILIA SR50 DITECH

Blokada centralne opruge ??? Iako imam dosta iskustva (doduše, sa 2T) , prvi put čujem za takvu blokadu...daj sliku da vidimo o čemu se radi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Mislam.da nije mislio na blokadu centralne opruge, vec ne blokadu CDI-a, tu se slabo razumem ali kapiram da je to blokada na magnetu, ogranicen broj obrtaja radilice, mozda i gresim ali meni tako deluje.

Sprint Eagle je imao e.blokadu na zvonu kvacila, cim.predjes 45km odmah gusi motor, odlicno uradjeno ali i jako kednostavno za skidanje, samo.preseces zicu, ja sam bio stavio prekidac pa po potrebi moze preko 45 a po potrebi ne, jako korisno ako das nekom klincu da vozi, blokiras ga :)

Tvrdja ili.meksa opruga u kvacilu centralna moze da simulira lakse ili.teze rolnice u varijatoru.

Tvrdja opruga jednako lakse rolnice i obrtno.

Ali ovde mi ne znamo o cemu se radi, da li motor nema snage za vecu brzinu ili ima kratak varijator.

Potrebna su detaljna ispitivanje da bi se videlo pravo stanje.

Ja pisem ovako.laicki sta moze da se uradi najjeftinijom varijantom, ali u startu cim je u pitanju 4t mislim da ne moze puno.

Ja sam 2t odradio vrh, 4t nisam mogao nikako.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd, Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Freewind XF 650///Honda NSC50R 2016

Varijator radi svoj posao. Postignuta je zeljena brzina, ne kajem se ni malo. Za divno cudo carina nije placena :jee:. Sve preporuke za Ficu i momke iz 62. bloka!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
On 25.9.2017. at 16:45, lav45 je napisao:

Varijator radi svoj posao. Postignuta je zeljena brzina, ne kajem se ni malo. Za divno cudo carina nije placena :jee:. Sve preporuke za Ficu i momke iz 62. bloka!

pozZ koliko te kostao i da li bi meni to pomoglo na 125cc?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja