Jump to content

Moto Zajednica

keeway speed problem meni ne resive prirode

Recommended Posts

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: Sremski Mihaljevci
  • Motocikl: Honda CBR 600

speed 150ccm. Kad je hladan, malo duze vergla i trokira kada upali dok se malo ne zagreje, kad je vruc pali kao mina. Drugi simptom je sto, opet kad je hladan je to vise izrazajno, ako je na leru i potopis gas do kraja ili blizu kraja on se ugusi i ugasi se... Taj me problem dosta vremena muci i ne znam da ga resim jer vec 8 godina radim kamione i oko benzina sam duduk bas. imao sam neke akcije, kompletno sam pregledao i ocistio karburator, gledao usis kompletan. Smesu sam nastelovao tako sto sam sraf zavio skroz i odvrnuo krug ipo... Jbg tako su mi rekli a i tako najbolje radi... Muci me bas ali sam poludeo sinoc kada sam na raskranici potopio gas da skrenem pre nekog auta koji je hvala bogu bio malo dalje, ovaj se ugasi i ja osto da se guram nogicama. :):) drugi problem jesto mi kvacilo proklizava... Idem petom i vratim gas na ler i potopim i imam ubrzanje ali cujem da motor vristi... I posle par sekundi samo obrtaji padnu, mali udarac i sve ok... Da li se reparira to ili kako to ide.? Hidronspojnica je unutra jel kao na man kamionima prednja vuca? Hvala vam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Bajina Basta
  • Motocikl: jawa 350 tween sport

Gasi ti se jer nema dobru smešu i nema snage kad mu najviše treba tj kad daš ceo gas. Popustas još sraf i probas ga pod opterećenjem da ima snagu a da se ne davi ... Lamela ti proklizava, ako ti nije automatik pogledaj sajlu dal ne glavi, probaj popustiti pa onda probaj dal ima problem sa proslajfavanjem...

Послато са GT-I9505 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: Sremski Mihaljevci
  • Motocikl: Honda CBR 600

popustao sam sraf za smesu ali nista nisam dobio... vozio sam danas... Kvacilo cak i u 3 i 4 proklizava... U petoj najvise. Popustao sam sajlu i gledao sjlu pre jos.. Nesto u masini je problem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

A da probas da podignes iglicu u karburatoru za jedan podeok i vidi dal ce da se gusi na velikom gasu.Pre toga mozes recimo da uradis test.U voznji,kad krene da se gusi otvori mu chok.Ako to pomogne digni iglicu za jedan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Bajina Basta
  • Motocikl: jawa 350 tween sport

Ako si popustio sajlu a i dalje ti proklizava verovatno ti je lamela gotova ili nešto od komponenti u sistemu kvacila ne odradjuje svoj posao kako treba pa imaš problem ali to moraš rastaviti da vidiš šta je problem... Takodje pogledaj da li ti je ugao paljenja odgovarajuci jer i to može biti problem... i zbog hladnog starta i zbog gašenja na punom gasu...

Послато са GT-I9505 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: Sremski Mihaljevci
  • Motocikl: Honda CBR 600

znam da je nesto u masini u problemu kada proklizava. Jel ima negde set za reparaciju lamele da se kupi? Sto se gusenja tice, nema gusrnja kada ga vozim... Mozda on nema snage koliko bi trebalo kada zavijem gas do kraja, ali ide..  Problem je hladan start i kada stojim u mestu i dam pun gas... Ako je dat gas samo za malo vise od lera, i kada zavijem gas do kraja, primi i ode u blokadu... Samo to sa lera sto se gusi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: Sremski Mihaljevci
  • Motocikl: Honda CBR 600

u vevini slucajeva je gas do kraja u voznji... Ide on... Nije slucaj da se gusi u voznji kao kad nema dovoljno goriva pa ne smes da das vise od pola gasa jer vozis na rezervi... Iden on super i na punom gasu... samo to kada dtojim i zabodem gas... Jos jedna stvar.. Provalio sam sada da kada motor uplim hladan bez sauga, radi na leru... I kada povucen saug on se ugasi...? Dobar filter vazduha. Zamenicu ja lamrlu al nemam gde delove uzeti. Ni felnu ni migavac ne mogu naci... A oko karburatora ne znam nista jer dizele radim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Ako ti pali hladan bez sauha sto bi kad vec upali otvarao sauh?On ionako sluzi samo kao pomoc pri startovanju hladnog motora.Meni onda to logicki deluje da je prebogata smesa.I ti kad zavrnes gas nalijes ga sa jos vise goriva i on se ugasi.Kako izgleda svecica,dal je crna,masna?Ako je smesa prebogata porasce ti potrosnja.Aj uradi sve opet isto al bez vazdusnog filtera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: Sremski Mihaljevci
  • Motocikl: Honda CBR 600

pa povucem saug kad upalim da probam. Da vidimkako se ponasa. Nije lonce. Rasturo sam karb. Svecica skroz ok izgleda. Kad je motor upaljen i kad se saug da, onmora da digne obrtaje? Kad odpustam saf, tako obogacujem smesu, ili kontra?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
Pre sat vremena, Peki_92 je napisao:

pa povucem saug kad upalim da probam. Da vidimkako se ponasa. Nije lonce. Rasturo sam karb. Svecica skroz ok izgleda. Kad je motor upaljen i kad se saug da, onmora da digne obrtaje? Kad odpustam saf, tako obogacujem smesu, ili kontra?

Saug ti služi samo za startovanje motora. Ako je motor upaljen i malo zagrejan, dodavanje sauga može da ga guši. Doduše ni to nije pravilo, vozio sam i popravljao puno motora u životu, bilo je tu i kojekakvih budževina i krševa. Kod nekih se dešavalo da neće da krenu ako im ne dodam malo sauga, pa kad postigne neke obrtaje onda vratim saug. Sve u svemu obično je bio problem u karburatoru ili tu oko njega. Možda ti je naprsla usisna grana il neki dihtung loš pa da povlači falš vazduh. Treba da odeš kod nekog majstora da ti to pogleda, pa da znaš na čemu si. Može biti i da ti se slavina začepila pa da u karburator ne stiže dovoljno goriva . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: Sremski Mihaljevci
  • Motocikl: Honda CBR 600

nije. Rasturao sam ceo motor. Vadio masinu napolje, usis, rezervoar... Ne iz tog razloga. Tako da sam siguran da nije ni crevo, rezervoar je ociacen, nov filter vazduha i goriva, ociscen karb, creva od vazduha ne vuku fals vazduh... Samo to oko smese sigurno... Kada bi neko mogao da mi objasni kako se steluje... Ja sam je nastelovo tako sto sam pre svega zagrejo masinu i nastelovo ler. Inda sam zavio smesu do kraja i odavio krug ipo. Upalio i onda levo-desno da najbolje radi... I ispostavi se da radi tu najbolje... Tako sam stelovo na peglici dok sam vozio pa sam mislio tako da probam... sigurno je smesa jer ne radi kada dam saug... Ugasi se... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: Sremski Mihaljevci
  • Motocikl: Honda CBR 600

drumskalisica izvini nisam video odgovor odma. Nije ni slavina jer sam kupio filter goriva sa sve slavinom i sitom. 22e u mariboru. kad sam vraco karb na usis, sve sam dihtovo. Jel moze biti palenje problem? Kako se na ovom kinezu to steluje? Ako vozim nekom brzinom i odjednom vratim 2-3 nazad i pustim kvacilo. Desi se u vecini slucajeva da pukne na auspuh kao kad je lose palenje... Ma ja sam ko klinac teo MZ da kupim, pisao sam o tome 2009-2010 o tome ovde... I devojka me nagovori da kupim ovo sokocalo kao ima njen brat... nije los motor, generalno, samo nema delova sve u mariboru ili bosni uzimam jer u srbiji nista ne mogu da nadjem... A ovde u sloveniji sto nadjem, sve skupo... Za felnu mi trazi 170e a za staklo migavca 62e jer u stvari nema posebno staklo nego komplet migavac... Za lamelu ne smem ni da pitam... Hvala drugari sto imate zivaca za mene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Na ovom mom krsu kad je vukao fals vazduh,sto daje siromasnu smesu,to se odrazavalo tako sto je ler gas ludovao,i sporo spusta obrtaje.E sad jbm ga,gremlini su cudo.

Ja bi sad uzeo skino filter vazduha,upalio ga,video kako radi sa saugom.Ako se ne ugasi pri naglom dodavanju gasa,onda bi vratio filter,i pokusao da sraf za vazduh po malo odvrcem do 2,5-3kruga max,ne vise.znaci postepeno samo,na zagrejan motor i sa novom svecicom.

Ako to ne daje nikakve rezultate iglicu karburatora spustiti za jedan,pa probati.Mozda opet za jos jedan pa opet videti.Ako ne pomaze onda je probati dizati,zvuci sad glupo i kontra al gremlin je to.

Probas,ne kosta nista a ako ne pomaze jbg kod majstora.Ja sam amater,pokusavam da ti pomognem.

Sve ovo vazi ako si siguran da je karb savrseno cist i ne pusta negde vazduh.Ja bi tako,ne mozes nista pokvariti.Jedino ako lose nastelujes i vozis previse posno neko vreme pa sjebes motor,al nisi blesav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Setio sam se nesto,probaj prvo to jer je najlakse:)Ne znam na kolkom leru radi,uzmi  pa ga pojacaj,probaj onda da naglo zavrnes gas sa podesenim vecim lerom.Ako imas vakum slavinu proveri crevo vakuma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: Sremski Mihaljevci
  • Motocikl: Honda CBR 600

ne daje nikakve promene ako stelujem palenje sve sam probo. Idem unutra. kako god da okrenem, ugasi se kada zavijem gas do kraja. Opet sam gledo usis i creva... Isti djavo skino filter ili ne. Kako palenje da resim na ovom kinezu. Poco je da me nervira. Mislio sam sa njim za srbiju ici sledeci vikend ali nista od toga izgleda... Bez auta se ne moze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: Sremski Mihaljevci
  • Motocikl: Honda CBR 600

danas u siplexu kazu da se javim za dve nedelje jer nema majstora... Okrenem keeway bosnu i pozalim se na problem koji imam sa motorom i kazu mi sve sto ste mi vi rekli. Vratim se na poso i skinem deklu motora i nastelujem ventile na 0.05mm. Stelovo sam ladne pa se cuju, verovatno fabrika kaze da se steluje kad je vruca masina jebem li ga. Naime, skinem usis sa karburatora i upalim... Katastrofa kako prima gas, nikako. Vratim usis ali pre toga skinem karb po 17363 put i ocistim... Ali i podignem iglicu za jedan podeok... Isti qr@c... Ladan ne pali nikako i gasi se na leru dok se malo ne zagreje... Nema tu snagu i kad ga vratim dve brzine i pustim kvacilo da bude motorno kocenje, pukne na auspuh... Pa sam hteo da vas pitam jel se njemu steluje palenje..? I da li sam podigao potrosnju motora i da li moze da steti ista masini sto sam digao iglicu? Da je ne vracam sutra ako nece? nece preko sto na sat, komsija u srbiji ima 125icu, ide 110 top speed, stotku skoro opusteno. Ja se sa 150 kubika i jednim zubom manje pozadi na lancaniku patim da dobijem 100-105 km na sat... Kupio sam ga pre dva meseca al sam poceo da ga vozim prosle nedelje pa sad vidim sta mu fali sve... Hvala vam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Podigao si iglicu i obogatio smesu.Hladan nece da upali jer sad ta veca kolicina benzina ne moze da isparava i zapali se.Verovatno bi vruc lakse upalio,a svecica bi bila masna.Tako bi moglo da se desi i da ti ponekad izbaci oblacak crnog dima na auspuh,i da zamirise benzin.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja