Jump to content

Moto Zajednica

Motocikl za damu

Recommended Posts

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Zdravo drugari.

Nakon punih šest sezona i preko 50k kilometara kao suvozač, ove godine za rođendan je moja draga Ana dobila polaganje za A kategoriju.

Položila testove i danas kreće sa vožnjom.

 

Ona sebe vidi na nakedu sa okruglim farom, pa sam došao ovde da vas pitam za savet šta je to što bi ona mogla da vozi.

Ima cca 165-167 cm visine, dugih ruku i nogu, sa oko 55-56 kg.

 

Obzirom da treba od jednog motora da napravim dva, kako bi svako imao svoj, neki budžet kojim raspolažemo je oko 1500 EUR, rastegljiv maksimalno na 2000 EUR. Jurim pitom motor sa pouzdanim agregatom i što je moguće manje elektronike (jer sam svestan da ćemo juriti motore 10+ godina stare). Takođe, voleo bih da ima dva diska napred.

 

Ono što je meni na prvu loptu palo na pamet je sledeće:

Suzuki Bandit / Suzuki SV 650

Kawasaki ZR 7

Yamaha XJ 600

 

I eventualno, Honda Hornet ili Ducati Monster (mada mislim da je to preagresivno)

 

Pišite o prednostima, manama, dajte sugestije pa ćemo da vidimo šta i kako.

Unapred hvala!

2000_SV650_black_side_640.jpg

suzuki_gsf600_95_03.jpg

Yamaha XJ600N 94  2.jpg

zr750f_06-01.jpg

Monster 600 99-01 1.jpg

7bd84c58ae7d763be7735892071b36f7--honda-hornet--japan.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer
pre 2 minuta, McCarthy je napisao:

Ovo su sve žestoke mašine.

Dva diska napred znače i dva puta skuplje održavanje kočnica.

Jedan disk ako je dobar uopšte nije loš.

Do 500 ccm registracija, gume, održavanje je dosta jeftinije.

A imaćete dva motora.

 

Glasam, iako je van traženog:

Pretpostaviću da je prvi Honda CB500, a drugi Suzuki GS500?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Sve si lepo nabrojao :) Teško da ti ko može dati bilo kakvu dalju sugestiju. Ni sa jednim od nabrojanih modela ne možete pogrešiti. Ni jedan od nabrojanih modela nema nikakve specijalne mane - čak šta više - svaki od ovih motocikala se smatra za "bomb proof" što bi rekli drugovi sa engleskog govornog područja. Znači ostaje vam samo da jurite što bolji primerak. XJ600n je najpitomiji od svih nabrojanih ali daleko od toga da je slab... Takođe, XJ600n ima najniže sedište od nabrojanih i to za damu treba uzeti u obzir (recimo visina sedišta kod Bandita je 805 mm a kod XJ600n 770 mm).

 

Inače, slažem se McCarthy-em: uzmite u obzir i Hondu CB500, Kawasaki ER5 i Suzuki GS500.

 

Za damu, od svih nabrojanih, ja bih prvo gledao ER5 pa onda XJ600n...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Hvala momci. Iako nisam o tome razmišljao, moram priznati, pošto ja jurim litru za sebe, dobro bi mi došlo da je registracija za drugi oko ili ispod 100 EUR.

 

Svakako ću ova dva uzeti u razmatranje. 

Što se tiče ER5, znam da je se npr. Alkere sit navozao svojim, ali, mene tu prevashodno odbija doboš pozadi (pogotovo što ja obilato koristim zadnju kočnicu, a pošto ću biti instruktor Ani, i ona će :D ).

 

A XJ600 mi je bio prvi ozbiljan motor, doduše sa poluoklopom, i jako bih voleo da ga imamo ponovo, međutim, jako retko nailazim na nakede. Znaju ljudi šta valja pa ne prodaju. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4
pre 17 minuta, vortex4borg je napisao:

posto je i kod mene slicna situacija, zivo me interesuje sto i kako ces da odlucis

da se i ja upišem u temu.

Žena me upravo zvala i saopštila mi da je bila u VIRu kod našeg Jasminka i da se prijavila se za A kategoriju.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Sr. Karlovci
  • Motocikl: Suzuki SV1000N

Moj glas za SV 650. Dva cilindra mocan zvuk. Jako lepo se vozi i veoma pouzdan. Motor od koga se jako tesko odvojiti. Po mogucnosti druga generacija sa elektronskim ubrizgavanjem. Ja vozim istu ali 1000cc, moj kum 650cc. Spada u kategoriju motora za pocetnike. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
7 hours ago, Dejan Nešković said:

 

Što se tiče ER5, znam da je se npr. Alkere sit navozao svojim, ali, mene tu prevashodno odbija doboš pozadi (pogotovo što ja obilato koristim zadnju kočnicu, a pošto ću biti instruktor Ani, i ona će :D ).

 

 

Vozio Er5, imam 110kg + zena+kofer,koci za sve pare! Ima manjak snage , al kocnica mu ne manjka.. Samo da su ispravne.

Inace i moj glas ide za kategoriju 500ccm ,koji god uzmes samo da je ispravan, registracija i odrzavanje su prihvatljivi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Sta god odaberes za nju do 500 kuba bice dobro. Za prvi motor osnovni kriterijum za zenske je sto laksi motor u kilogramima. Sto manje kila za manevrisanje na parkingu, oko parkinga itd. Steta sto je skupo i nema ih u Srbiji ali ninja 300 ili CBR 250 su fenomenalni motori za prvi "zenski" korak u A kategoriju.  Ima zenskih koje posle 2-3 godine voznje tih motorcica umeju dobro da osramote tzv. muske bajkere na jacim masinama u krivinama.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

Sto kawasaki er6 izbegavate? Zbog fara zanemarujete njegove dobre osobine za njenu visinu sve osim suzukija 500 i kawe er5 je diskutabilno zbog visine sedista. Bandita i sv650 za 1500 evra ce tesko da nadje pogotovo drugu generaciju. Po meni je suzuki 500 najbolja opcija, najeftiniji, okretan, pouzdan, uzeti sto mladji. Sto se dobosa tice nije problem ako je ispravna kocnica nekad smo vozili motore sa dobosima i napred i nazad pa smo zivi

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pažljivo prati, 562 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Futog
  • Motocikl: Husqvarna 701 enduro

Slažem se sa kolegama i mislim da je GS top izbor dovoljna kubikaža za početak a jednostavan i lak za održavanje mala registracija i kapiram da se lako i prodaje ako poželi u budućnosti nešto veće

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
On 8/10/2017 at 1:26 PM, Dejan Nešković said:

Hvala momci. Iako nisam o tome razmišljao, moram priznati, pošto ja jurim litru za sebe, dobro bi mi došlo da je registracija za drugi oko ili ispod 100 EUR.

 

Svakako ću ova dva uzeti u razmatranje. 

Što se tiče ER5, znam da je se npr. Alkere sit navozao svojim, ali, mene tu prevashodno odbija doboš pozadi (pogotovo što ja obilato koristim zadnju kočnicu, a pošto ću biti instruktor Ani, i ona će :D ).

 

A XJ600 mi je bio prvi ozbiljan motor, doduše sa poluoklopom, i jako bih voleo da ga imamo ponovo, međutim, jako retko nailazim na nakede. Znaju ljudi šta valja pa ne prodaju. :)

Taj disk sto se ima na motorima te klase pozadi je svakako shit tako da i nije nesto sto bi trebalo da prevagne.

Nego od nabrojanih, SV 650. Najzanimljiviji motor za voznju od svih nabrojanih. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

U auto školi smo imali opcije

Keeway Speed - A1

Suzuki GS500 - A2

Suzuki SV650n - A

Tako da smo za samo učenje vožnje uzeli SV i napravili prve korake.

Po gabaritima joj sasvim odgovara, međutim, kao što je neko pomenuo, žali se da joj je težak. I dalje mislim da je to zbog toga što treba da savlada samu tehniku vožnje, da bude manje stegnuta, da se kreće sa samim motorom itd... 

 

Pratim na oglasima manje/više sve što ste pomenuli. 

Er6 nikako ne dolazi u obzir (vanzemaljac), kao ni bilo šta sa plastikama, poput onog GS500F.

Moje je da podržim. :D Barem zna šta neće. 

Anini prvi koraci.mp4

WP_20170811_19_47_15_Pro.jpg

WP_20170811_19_47_31_Pro.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Runaway hill
  • Motocikl: suzuki dl-650 L7
U auto školi smo imali opcije
Keeway Speed - A1
Suzuki GS500 - A2
Suzuki SV650n - A
Tako da smo za samo učenje vožnje uzeli SV i napravili prve korake.
Po gabaritima joj sasvim odgovara, međutim, kao što je neko pomenuo, žali se da joj je težak. I dalje mislim da je to zbog toga što treba da savlada samu tehniku vožnje, da bude manje stegnuta, da se kreće sa samim motorom itd... 
 
Pratim na oglasima manje/više sve što ste pomenuli. 
Er6 nikako ne dolazi u obzir (vanzemaljac), kao ni bilo šta sa plastikama, poput onog GS500F.
Moje je da podržim.  Barem zna šta neće. 
Anini prvi koraci.mp4
WP_20170811_19_47_15_Pro.thumb.jpg.65a95d11c11160ecb2d9721f3fffb5d3.jpg
WP_20170811_19_47_31_Pro.thumb.jpg.ed53c5d395b1a092ba15c1113c132d1c.jpg
A kaciga?
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova
7 hours ago, marko4522 said:

A kaciga?emoji1.png



Ma ne treba to, vidio ja u Vrnjačkoj Banji, Nišu, Kraljevu, Budvi... Ko još nosi kacigu nemoj da si staromodan...

P.S. vidi osmjeha dok je na motoru, huhuuuu... Biće to sve dobro... 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja