Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Bandit 600

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 405 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ex GSX-750R

Pozdrav drustvo. Naime, kao sto naslov glasi radi se o Banditu 600 n 1997 god. Motor sam video u oglasu sa relativno niskom cenom. O cemu se radi. Pise da je pao na desnu stranu i da mu je varena dekla. I da na tom mestu pusti ulje u voznji. Ne curi dok stoji. Znam da je to resivo, ali me zanima koliko je to pametno i isplativo uzimati i raditi za sebe? Hvala unapred na savetima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

moje misljenje je da je taj bandit imao neki sudar ili neko ozbiljnije klizanje. far nije original, obrtomer nije njegov nego pretpostavljam od bandita 400 (600ka se vrti do 14000), i leva i desna dekla je zamenjena. ako je prav, i iz ulaganje - moze biti dobar motor. e sad da li je isplativo....fali guma na desnom footpegu, fali plasticna zastita na lancu, poneki sraf...a to su samo stvari koje se vide na slikama...

obavezno karbove kod Bokilica, meni je radio na mom - sad je potpuno drugi motor.

Inace, nisu mi jasne cene bandita. ja sam moj pre 2 godine platio 1150e u odlicnom stanju, doduse u S varijanti...jedini izdatak mi je bio zamena semeringa...ok, ja sam utukao josh 1500e u moj motor da bi bio ono sta sam zeleo...no to je ljubav, tu logika i zdrav razum ne pije vodu... ;)

 

i da, taj motor je na oglasima vec duze vreme...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ovaj Bandit je dosta dugo u oglasima... Može biti dobra kupovina, ali isto tako može biti i da je havarisan pa da je sklepan u fazonu - ˝drži vodu dok majstori odu˝... Meni samo nije jasno, ako već vlasnik zna za taj problem da ulje pušta u vožnji, što to sam nije sredio pa prodavao ispravan motor (ukoliko je ostalo ispravno). Već me sama ta činjenica da vlasniku ne smeta što mu ulje curi, odvraća od kupovine. Ako mu to ne smeta, šta čovek da pomisli kako je ostalo održavao... 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

Sve se slazem! shodno tome, pre bi otisao da vidim ovog npr:
https://www.polovniautomobili.com/motori/10654344/suzuki-bandit-gsf-600s

 

ima dodatne opreme (auspuh, mali blatobran,diskovi), po slikama ne nadjoh ni jednu zamerku...spustish na 1400e, registrovan je na do pocetka sledece sezone, isti gazda dugo vremena, vidi se da je pazen...samo da sredis na onom agregat i registrujesh, precices cifru ovog. a napatices se i voziti motor koji je vec imao havariju. ako ti smeta S varijanta, sama konverzija na N je prosta, treba ti nosac fara i far. imas cak i temu ovde, Nile je to odradio na svom. 

po meni je ovaj motor mnoooogooo isplativiji nego taj za koji pitas...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4685 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Ovaj S je super. Zastita od vetra puno znači. Usput je i registrovan do sledece godine . Auspuh vredi bar 100e. Sa srecom kupovina !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 405 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ex GSX-750R

Danas sam se cuo sa vlasnikom. Navodno nije on padao, vec predhodni.(klasika) Pitao sam koliko to ulje curi? Kaze orosi cizmu. Pa koliko je to u dcl. Kaze na 1000km 1dcl. Pa opet sumnjivo. Karbovi ok treba da se srede, treba i na svakom trecem motoru tog godista. 1000e je neka njegova fiksna cena. Ja se u potpunosti slazem sa vama i isto mislim po pitanju svega ostalog kako je odrzavano kad curi ulje jbt. Isto sam video da mu svasta fali i nije original. Ne znam mozda je stvarno bolje dati odmah 500e vise za motor da se ne zajebavam sa ovim. Al nekako mi na prvu se dopao....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

Druze, taj motor se ne bi nasao ni na kraju liste potencijalnih bandita da sad krenem u trazenje ovog. obisao bih ga u sirokom luku sigurno. i naravno da je bolje dati 400e vishe za onaj s, i za manje od 100e uzeti originalni nosac i far, odraditi konverziju i gas. i kad ga budes prodavao, imaces i S i N verziju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

ma jook! zene su racionalne (bar moja), pa uvek pali taktika "bolje da dodam josh malo, pa da imam(o) pravu stvar, nego da kupim krhs koji ce nas kasnije kostati vise..." ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 405 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ex GSX-750R

Jesu i moja je, nekad se i ja iznenadim. Al zna kakav sam da bi i u ovaj od 1500 utukao jos 800-1000 da bude kako treba. Nista veceras "ispitivanje terena" Cico, mico vidi sto je dobar itd.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

u stvari, kad stavis na papir, ovaj za 1000 ce kostati vise od ovog S, dok sredis agregat, registrujes, odradis servis....uz to i izgubljeno vreme..i na kraju imas budzen motor...vijaj nesto bez tolikog ulaganja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 405 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ex GSX-750R

To mu je realna cena da samo treba reg.i da se srede karburatori. Onda bi izasao na taman. A i kad bi otvorio to da budzim nasao bi svasta za zamenu sigurno. I mislim da bi non stop imao trip i kad bi ga uradio komplet da ce ponovo da pusti ulje. U pravu si druze. Ne platis na mostu, platis na cupriji, uvek bilo i bice...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 405 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ex GSX-750R

Gledam sad po peti put ovog S. Lep je, nisam mu nasao zamerku. Sem sto bi ga odmah "ogolio" u N. Deluje onako bas "domacinski" Videcu jos. Ide godisnji, more, sto obaveza...znaci mi svaki evro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 19 sati, Dejan Bgd je napisao:

Gledam sad po peti put ovog S. Lep je, nisam mu nasao zamerku. Sem sto bi ga odmah "ogolio" u N. Deluje onako bas "domacinski" Videcu jos. Ide godisnji, more, sto obaveza...znaci mi svaki evro.

Preskočiš more ove godine i odma 400-500 evra (a možda i više) u džepu dodatno za motor...a onda sledeće godine sa tim motorom gde god, pa i u Grčku na more... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 405 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ex GSX-750R

Sto se mene tice, ja ne bi ni isao, ali klinac, zena... Jos pravim matematiku. Najverovatnije cu ici da pogledam oba, pa doneti sud.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja