Jump to content

Moto Zajednica

PAKISTAN (prihvatiti ili ne)

Recommended Posts

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Ja to ne bi išao ni u ludilu. Već vidim kako visim na nekoj grani obešen zajedno sa tim prijateljem koji me
je pokušao spasiti pa su i njega obesili za primer kao izdajnika.

Razumem sve i znatiželju i izazov i želju za novim vidicima. Ali ima toliko lepih drugih destinacija gde je dosta sigurnije tako dok sve te destinacije ne bih potrošio ne bih tražio leba preko pogače.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro


A tek sto sad ne bi otišao..:) razumem ja da je to avantura ali nema ništa toliko da me privlači tamo da bih toliko rizikovao. A možda je i taj iz irc malo preuveličao, ali opet gde god ne postoji garancija za život tu ne idem. A tamo se postavlja pitanje hoćeš li dobiti garanciju da te neko neće zajebavati.

Neka hvala..


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: torino
  • Motocikl: jin lin 250v
Pre 4 sati, Savan je napisao:

 


A tek sto sad ne bi otišao..:) razumem ja da je to avantura ali nema ništa toliko da me privlači tamo da bih toliko rizikovao. A možda je i taj iz irc malo preuveličao, ali opet gde god ne postoji garancija za život tu ne idem. A tamo se postavlja pitanje hoćeš li dobiti garanciju da te neko neće zajebavati.

Neka hvala..


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

 

Prijatelju znam coveka i ne mislim da je bas uvelicao posto sam odgledao svaki Rakelin video.Jedva prosli i nisu se vratili nazad kroz Pakistan.Ocenjeno kao previse rizicno.Cuo sam se i sa covekom koji je blizak sa njim posto sam ozbiljno razmisljao o tom putovanju.Svi manje vise pricaju istu pricu samo neko malo opsirnije a neko manje.Iran recimo svi hvale.Mislim da nema potrebe rizikovati a toliko lepih i interesantnih destinacija na istoku.Znas li ti onu staru...."dok zec dokaze da nije vepar odose jajca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Pa to i ja isto mislim. Posle tog sto ti prijatelj ispričao, tek sad ne bih otišao. Iako ne bih ni bez te njegove potvrde.

Ali dobro..ja ne bih stavio ni glavu krokodilu u usta, niti držao zmije u rukama ali opet ima njih koji to vole i neka rade šta im je volja.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

I ja sam pre neki dan odgledao onaj Rakelin video o putu do Nepala. E jesu ga vala uboli da voze rutu koja je tik uz granicu Avganistana. Ne bih dao Labašu da mi bude navigator ni za brdo karamela sa tonom šlaga.

To jeste bilo kilometarski najkraće ali je definitivno bilo cupkanje ispred mečkine jazbine. Doživljaj mi je posle odgledanog da oni nisu imali pojma o tome kuda su se zaputili. Od onda (to je bilo 2007 ?) je vojska dosta utegla stvari ali i danas u tom graničnom području malo, malo pa neki pičvajz.

Da ne ispadne kako sam ja neki promoter ili Pakistanski tur-operater, samo navodim ono što je meni upalo u oči. Sve što je tvoj prijatelj naveo uglavnom stoji. I sve se to uklapa u ono što sam ranije napisao; slično kao ovde, sve može i ništa ne može samo su amplitude mnogo veće; i sve to u kombinaciji sa drugačijom kulturom i svetonazorima.

Ako se ne osećaš spremnim za takvo putešestvije ne treba tamo ni da ideš. Ja tamo motorom, kolima, čime god, kao turista ne bih išao bez adekvatne lokalne podrške/pratnje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Ima svašta sigurno, ali ovo jeste tipično razmišljanje većine expat-a koje sam ikada sreo (žive u zatvorenim, malim enklavama bez mnogo miksanja sa domicilnim stanovništvom, priče se šire i... tako).

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 747 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Vlajo965@ a šta na sve ovo kaže taj tvoj prijatelj Pakistanac koji ti je dao ponudu za ovo putovanje.

Kakvo je njegovo viđenje situacije u Pakistanu?

Da li ti je to dovoljno dobar i pouzdan prijatelj za ovakvu avanturu?

Kako je on zamišljao da prođete kroz sve to i da li ti je i dalje prijatelj u onoj mjeri u kojoj je bio ranije ili sada imaš 

neke rezerve prema njemu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: torino
  • Motocikl: jin lin 250v
Pre sat vremena, Guliver je napisao:

Vlajo965@ a šta na sve ovo kaže taj tvoj prijatelj Pakistanac koji ti je dao ponudu za ovo putovanje.

Kakvo je njegovo viđenje situacije u Pakistanu?

Da li ti je to dovoljno dobar i pouzdan prijatelj za ovakvu avanturu?

Kako je on zamišljao da prođete kroz sve to i da li ti je i dalje prijatelj u onoj mjeri u kojoj je bio ranije ili sada imaš 

neke rezerve prema njemu?

Nemam ja nikakvu rezervu prema ljudima.Za mene postoje dobri i losi.Ko si sta si i odakle si meni nije bitno.Kad sam rekao da idem i pozvao ga u Italiju cini mi se da je spustio loptu.Nije covek kriv ako je to tako.Ja ne mogu da sudim posto nikada nisam bio ali ako je ovako kako mi je receno iz vise izvora nema potrebe proveravati.Ima jos lepih zemalja i interesantnih na bliskom i dalekom istoku.Zasto rizikovati da bih sebi ili nekome dokazao nesto?Nisam seka Persa u opste,naprotiv ali glavom kroz zid....zasto?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

   Mislim da sve ove gore navedene savete treba da ignorises ;)Ti jedino znas da li  da ides li ne ides ...jer ako mislis da treba neko da te UBEDI da ides..... ne IDI.

Ako ugledas nesto  preko reke sto hoces illi ces preplivati jer znas da mozes ili  neces moci jer ZNAS da neznas plivati .

Treba da znas kolko visko mozes da letis i kolko nisko da padnes a isto tako nemoj dozvoliti da ti jednog dana bude zao ...sto nisi.

 

Sretan ti put..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja