Jump to content

Moto Zajednica

PAKISTAN (prihvatiti ili ne)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 361 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR250

A zašto enduro kada ćete voziti asfaltnim putevima?

Nijedna od zemalja uz put nije bez puteva. Samo sajlu od kvačila i nešto da krpiš i pumpaš gume, dovoljno alata i sve preko toa čist bonus.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT
pre 39 minuta, Savan je napisao:

Ja to ne bi išao ni u ludilu. Već vidim kako visim na nekoj grani obešen zajedno sa tim prijateljem koji me
je pokušao spasiti pa su i njega obesili za primer kao izdajnika
. :)

Razumem sve i znatiželju i izazov i želju za novim vidicima. Ali ima toliko lepih drugih destinacija gde je dosta sigurnije tako dok sve te destinacije ne bih potrošio ne bih tražio leba preko pogače.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

i to a i koji q..c imaš tam o za vidjeti, sirotinju, jad i cemer, pejzaže marsa?????  jedino to što je haš jeftin.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Savo,jesi ti Dutchman ili Srbin?

Oni sto skidaju glavu sa ramena nisu probirljivi :) sasvim im je svejedno.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 4 minuta, Savan je napisao:


Oni sto skidaju glavu sa ramena nisu probirljivi :) sasvim im je svejedno.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Skolski primer zapadne propagande,osim ako ne mislis mahati americkom zastavom a za nju bi te pola sveta "skratilo" za globus.

Nije avantura sesti na GS-a i voziti passove ovo je avantura i retka zivotna prilika.

Ali dobro svi imamo pravo na misljenje i izbor.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Nema to veze sa bilo kakvom propagandom. Činjenica je da njima moja/tvoja glava sasvim beznačajna isto tako i korice pasoša. Ako treba poslužiće da se otkorlja inda se napravi snimak propagande


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ja bi išao na ovakvu voznju,ali za jedno 40 godina. Tada cu probati i skok padobranom. Sta još nisam probao? A,da... Bliznakinje...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
4 hours ago, bdada said:

Savo,jesi ti Dutchman ili Srbin?

Pa Srbin, očigledno :) Holanđane i Skandinavce možeš pronaći u svakom kutku sveta. Oni putuju svugde i uvek.

 

 

3 hours ago, Savan said:


Oni sto skidaju glavu sa ramena nisu probirljivi :) sasvim im je svejedno.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Nisu probirljivi, to je tačno. London, Pariz, Nica, Brisel, Kopenhagen, Berlin, Štokholm, .... Zvornik  (https://en.wikipedia.org/wiki/Islamic_terrorism_in_Europe_(2014–present)

Rezon je da nećeš mečki na rupu - i to je u redu. Ali mečka je, odavno, došla u dvorište; samo što je u poslednje tri godine počela i češće da igra pred vratima. Zakoni verovatnoće i slični argumenti - su na mestu; ko život posmatra tako.

 

Ima Pakistan svašta nešto. I peščane plaže na jugu i Himalaje na severu. A ima i u sredini mnogo toga čega nema na Marsu ;)

Na kraju krajeva, poenta ovakvog putovanja i nije krajnja destinacija nego sam put.

 

@vlajo965

Ako ti je nick godište rođenja, putuj igumane, kada ćeš ako nećeš sad :) Posle su ti džabe i bliznakinje; možeš samo da gledaš i da bališ ili u boljem slučaju, strefi te srčka :D.

 

 

Lako je "avanturisati" po Evropi. Kreditna kartica i mobilni telefon su sve što ti je potrebno. Jedina stvar koja je još lakša je komentarisati na forumu :)

Bliski Istok i Jugozapadna Azija, u odnosu na Evropu - to je druga planeta. Dobro razmisli o svemu; i na kraju pitaj srce :takoje:

 

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Pa evo Radić se sprema da krene za Iran, nabavio i opremio Afriku, ako imaš vremena sačekaj i isprati njegov putopis, a njegovi prethodni putopisi su do OO ;).

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

@Savan - u kojoj tačno, od tri zemlje kroz koje treba da prođu (Turska, Iran, Pakistan), vešaju putnike na motociklima? Da li si čuo u medijima ili na forumima (na primer ja puno pratim advrider, horizon unlimited, razne ciklo forume da sad ne nabrajam...) da je neko od putnika imao neprijatnosti u ove tri zemlje u poslednje vreme ili bilo kad? Upravo naprotiv - ljudi su imali tehničke, zdravstvene i logističke probleme i lokalci su listom pomagali na svaki mogući način. Ruta kojom pretpostavljam da bi vozili ionako ne prolazi ni blizu granica sa zemljama u kojima je trenutno kriza ili rat. Ja lično, ne bih imao ni trunku bojazni za sopstvenu bezbednost na ovoj ruti.

 

@vlajo965 - u vezi motora - ja ne vidim razlog da ne ideš svojim kineskim kruzerom ukoliko je ispravan. Prvo, za taj tip motora u Turskoj, Iranu i Pakistanu delove (ako ti zatrebaju) možeš da nađeš na svakom kiosku (ono - "dajte mi molim vas jedne ćevape i jedan CDI za Jin Lun JL250-11")... Drugo, maksimalna zahtevnost puta na koju ćeš naići je bolji ili lošiji makadamski put, ali u svakom slučaju PUT. A po tim putevima lokalni bajkeri teraju sve moguće vrste kineskih sokoćela bez ikakvih problema (mislim na lokalne bajkere koji putuju po svojim zemljama). Sve ostalo je stvar pripreme i koncepcije puta. Neko ne može da zamisli da je bez "'iljadu kubika"  moguće otići do lokalnog kafića, a neko na motoru od 250ccm obilazi zemaljsku kuglu... Ja znam da bih na takav put krenuo sa motorom koji dobro poznajem a ne sa onim koga sam juče kupio... Umesto kupovine drugog motora, pre bih tog Jindžu častio sa nekim odličnim, brendiranim lancem i lančanicima i novim setom lamela kvačila. Naravno, stvar se menja iz korena ako ti nisi siguran u taj motor i njegovu tehničku ispravnost.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: torino
  • Motocikl: jin lin 250v
Pre 1 sat, icatenej je napisao:

@Savan - u kojoj tačno, od tri zemlje kroz koje treba da prođu (Turska, Iran, Pakistan), vešaju putnike na motociklima? Da li si čuo u medijima ili na forumima (na primer ja puno pratim advrider, horizon unlimited, razne ciklo forume da sad ne nabrajam...) da je neko od putnika imao neprijatnosti u ove tri zemlje u poslednje vreme ili bilo kad? Upravo naprotiv - ljudi su imali tehničke, zdravstvene i logističke probleme i lokalci su listom pomagali na svaki mogući način. Ruta kojom pretpostavljam da bi vozili ionako ne prolazi ni blizu granica sa zemljama u kojima je trenutno kriza ili rat. Ja lično, ne bih imao ni trunku bojazni za sopstvenu bezbednost na ovoj ruti.

 

@vlajo965 - u vezi motora - ja ne vidim razlog da ne ideš svojim kineskim kruzerom ukoliko je ispravan. Prvo, za taj tip motora u Turskoj, Iranu i Pakistanu delove (ako ti zatrebaju) možeš da nađeš na svakom kiosku (ono - "dajte mi molim vas jedne ćevape i jedan CDI za Jin Lun JL250-11")... Drugo, maksimalna zahtevnost puta na koju ćeš naići je bolji ili lošiji makadamski put, ali u svakom slučaju PUT. A po tim putevima lokalni bajkeri teraju sve moguće vrste kineskih sokoćela bez ikakvih problema (mislim na lokalne bajkere koji putuju po svojim zemljama). Sve ostalo je stvar pripreme i koncepcije puta. Neko ne može da zamisli da je bez "'iljadu kubika"  moguće otići do lokalnog kafića, a neko na motoru od 250ccm obilazi zemaljsku kuglu... Ja znam da bih na takav put krenuo sa motorom koji dobro poznajem a ne sa onim koga sam juče kupio... Umesto kupovine drugog motora, pre bih tog Jindžu častio sa nekim odličnim, brendiranim lancem i lančanicima i novim setom lamela kvačila. Naravno, stvar se menja iz korena ako ti nisi siguran u taj motor i njegovu tehničku ispravnost.

Prijatelju moj stavi ti mene u bedak.Hahaa.Tvoj komentar ima logike i to mnogo.Jindza je kupljen kao nuzno zlo(od Brnjice gde imam vikendicu do Golupca da se ode na pivo i po mamce za pecanje)Predje brate pola Evrope sa njim bez problema.Nije brz ali vuce dvoje+oprema bez problema i ide,ne staje.Sad je iz Torina dosao za Srbiju i nazad.Lanac stavljen kvalitetan.Mislim da bi bio presedan na ovim prostorima i prvi koji je krenuo sa takvim motorom na takav put.Ovaj kolega iz Danske ima dva motora.Jedan veliki a jedan je kao moj.Ne znam sta da kazem na ovu tvoju ideju osim da je to u startu par hiljada menje uloga.Ostaju troskovi puta.Ostalo imam.Veliki pozdrav svima i hvala na misljenjima.Niste svesni koliko mi pomazete sa svakim komentarom.Toliko razmisljam o tome da sam nocas sanjao kako putujem za Pakistan.Luda glava il' to dodje sa godinama...jbg.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Само ћу да кажем "туђим *урцем је лако глогиње млатити". У том духу ћу и ја да се придружим колегама које те охрабрују а никада нису/смо отишли даље од Грчке, Румуније или Бугарске на исток.

Ја лично уживам у путописима људи који имају искуства вожње по блиском и далеком истоку и поштујем то што раде али ја не бих ишао...превелика је то авантура за моје поимање вожње мотора. Шта год да одлучиш-сретно било.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

@vlajo965

Obrati pažnju na začkoljice oko vize (tačnije oko prijavljivanja policiji kada si tamo). Ja kada sam bio u Januaru još uvek smo bili na listi proskribovanih zemalja.

R- Registration of Foreigners with Police.

 

All foreigners are exempted from registration with the Police except the nationals of following countries of List-B; as well as such other foreign nationals who are directed by the immigration authorities to report to FRO for registration and a stamp is affixed to this effect, on their passports.

Bangladesh

Bhutan

India

Israel

Nigeria

P.L.O.

Serbia

Somalia

Uganda

 

 

 

However, nationals in the managerial category, who are issued Work Permit/Visa from these countries will be exempted from Police registration except Indians and foreigners of Indian origin.
Please contact for registration, Foreigner Registration Branch established in the office of every District Police Officer.

 

Sada vidim da više nismo (http://www.dgip.gov.pk/Files/Visa Categories.aspx#R), ali nas nema ni u grupi kojoj je život nešto lakši. Birokratija je i Kafku prevazišla tako da bez pomoći lokalca nešto uraditi je nemoguća misija. A i ne mora da znači da je carinik/pandur obavešten o tome da više nismo "neprijateljska" nacija.

Tamo je kao i kod nas, samo su ekstremi mnogo veći; znači sve može i ništa ne može.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250
Pre sat vremena, vlajo965 je napisao:

Mislim da bi bio presedan na ovim prostorima i prvi koji je krenuo sa takvim motorom na takav put.

 

Na ovim prostorima možda, ali svet nije ni Srbija ni Evropa... Po celoj Južnoj Americi masovno se voze kineski motori u svim mogućim i nemogućim varijantama i ljudi prave velike kilometraže, voze po vrlo teškim terenima, pišu i snimaju divne putopise. Potpuno isto važi i za Aziju. Pogledaj recimo snimke iz Turske - ima ih puno na Youtube (pošto je ona jedna od zemalja kroz koju bi prošli). Upravo kruzeri od 250ccm su vrlo zastupljeni i ti ljudi ih s ljubavlju održavaju, lickaju, prerađuju, dorađuju i voze se uzduž i popreko kao što bi neko iz Evrope sa višestruko skupljim "brendiranim" motorom... Iz ličnog iskustva posedovanja kineskog kruzera (isto Jin Lun samo jednocilindraš od 150ccm), sa kojim sam pre nekoliko godina prešao prelepih 30-tak hiljada kilometara za otprilike sezonu i po, ja znam da bih se bez ikakvog ustručavanja "usudio". Ne idete na trke - opuštena putna brzina od 70-90 km/h je sasvim dovoljna za odlazak do kraja sveta i nazad...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
38 minutes ago, drs said:

@vlajo965

Obrati pažnju na začkoljice oko vize (tačnije oko prijavljivanja policiji kada si tamo). Ja kada sam bio u Januaru još uvek smo bili na listi proskribovanih zemalja.

 

 

Bio si u pakistanu a nisi prijavio, ili je negde nesporazum? :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Pa nisam imao šta da prijavim. Kao običan civil, putovao avionom; tamo me smestili u dobar hotel i vozali SUV-om. Sramota me da priznam sve to :D

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r

Da se ja pitam - bez razmisljanja!! Prekrsti se i teraj.
Joj sto se meni mlati vec neko vreme da klepim neku iranku ili pakistanku i stavim na moj listu. Eto vec mi se pred ocima stvara film.
🤣🤣🤣🤣🤣


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1
pre 58 minuta, SHeLLe je napisao:

Da se ja pitam - bez razmisljanja!! Prekrsti se i teraj.
Joj sto se meni mlati vec neko vreme da klepim neku iranku ili pakistanku i stavim na moj listu. Eto vec mi se pred ocima stvara film.



Sent from my iPhone using Tapatalk

Al obavezno se prekrsti PRIJE Pakistana :lol3: Ma samo pun gas...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp XL 650

Pici buraz i ne misli o potencijalnim losim situacijama. Eventualne problemcice resavaces uz put. Samo pozitivno. Takve prilike se ne propustaju. A kad se vrnes punog srca i nazuljane gyza...dnjice ima da budes glavna meta...  :Sloper:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Iran nemoj da te plasi, iznenadices se gostoprimstvom tih ljudi. Bice ti potreban ata karnet za prelazak granice. Kad sam ja bio prelazak  i voznja u Pakistanu  je bila dozvoljena samo u koloni poput karavana. Ljudi se skupljaju u Zahedanu, zadnji grad u Iranu i odatle organizovano  krecu. Ja nazalost nisam dobio vizu pa u Pakistan nisam ni usao ali sam zato obisao veci deo Irana. Za njega obavezno ostavi par dana jer vredi videti. Za Srbiju slabo ko zna ali zato reci  Jugoslavija i Tito gvozdena vrata otvaraju. 

 

Nemoj se uopste premisljati nego se pakuj i kreci a sto se motora tice smorice te kinez do Turske, vec vidi nekog japanca. Ako treba jos neki savet... tu sam.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: torino
  • Motocikl: jin lin 250v
pre 24 minuta, Mikulanac je napisao:

Iran nemoj da te plasi, iznenadices se gostoprimstvom tih ljudi. Bice ti potreban ata karnet za prelazak granice. Kad sam ja bio prelazak  i voznja u Pakistanu  je bila dozvoljena samo u koloni poput karavana. Ljudi se skupljaju u Zahedanu, zadnji grad u Iranu i odatle organizovano  krecu. Ja nazalost nisam dobio vizu pa u Pakistan nisam ni usao ali sam zato obisao veci deo Irana. Za njega obavezno ostavi par dana jer vredi videti. Za Srbiju slabo ko zna ali zato reci  Jugoslavija i Tito gvozdena vrata otvaraju. 

 

Nemoj se uopste premisljati nego se pakuj i kreci a sto se motora tice smorice te kinez do Turske, vec vidi nekog japanca. Ako treba jos neki savet... tu sam.

Hvala Mikulanac.Pisem u inbox.Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Po prirodi stvari ljude najviše plaši nepoznato. Što bi marketinški tim Lav pivare rekao "ili jesi ili nisi" - ili ćeš zagristi ovu avanturu ili ćeš se ostatak života pitati šbbkbb. Dobro se informiši i teraj prijatelju! Imaš Pakistanca saputnika - njemu je to k'o nama Hrvatska, Bugarska, Makedonija...

Znam da bih sutra krenuo da imam kombinaciju / s kim i to mnogo rađe nego po sterilnoj Evropi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja