Jump to content

Moto Zajednica

PAKISTAN (prihvatiti ili ne)

Recommended Posts

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: torino
  • Motocikl: jin lin 250v

Evo ovako.Imam ponudu od prijatelja bajkera Pakistanca da idemo zajedno za Pakistan.Njegov sam gost.Znam, moram kupiti za tu avanturu jaci motor.Sta vi mislite?Prihvatiti ili ne?Sa jedne strane sam svestan lepota koje bi video i doziveo a sa druge,potencijalnih opasnosti s  obzirom  na duzinu puta i zemlje kroz koje se prolazi.Vase misljenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: TA 99' Dominator 95' Keeway exceed 125ccm

Ja to nebih odbio ni u ludilu... Nema sta da se plasis, realno, ides sa ljudima koji em znaju puteve em jezik em obicaje... Sam, bih se zapitao, ovako, salji slike i pisi utiske inace nece dobiti savet vise ikada... ;)

P.s. srecan put ;)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: torino
  • Motocikl: jin lin 250v
pre 10 minuta, DestroYer015 je napisao:

Ja to nebih odbio ni u ludilu... Nema sta da se plasis, realno, ides sa ljudima koji em znaju puteve em jezik em obicaje... Sam, bih se zapitao, ovako, salji slike i pisi utiske inace nece dobiti savet vise ikada... ;)

P.s. srecan put ;)

Hahaaa slatko me nasmeja.Tvoj predlog ozbiljno prihvacen.Ako krenem brdo informacija za BJB forum.Hvala na iznesenom misljenju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Stvarno bih voleo da vidim putopis sa te strane sveta...

 

Ja to poredim sa našim podnebljem... Neko se plaši Albanije ili Kosova na primer, pa čak i Hrvatske! Ali ako znaš šta i kako, nije nikakav problem. Uvek ostaje da visi ono "šta ako...", ali to visi i na putu oko kuće.

 

Ja bih procenio čoveka koji me vodi i ako u njega imam poverenja zagrizao bih u to. :takoje: Uz sve ostale porodične, vremenske, finansijske, tehničke i ostale uslove... ;)

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: torino
  • Motocikl: jin lin 250v
pre 19 minuta, strasilo je napisao:

Ako si to možeš financijski priuštiti, ne vidim razloga zašto ti koferi već nisu spakirani ... :D

Malo me svrbi Irak i Iran.Bojim se da nebi posle bilo cesanja s obzirom sa kojih prostora dolazim.Ostalo je ok.Turska nije problem.U Pakistanu ne verjem posto je on iz pakistana.U svakom slucaju sto vise odgovora veca pomoc oko odluke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014
pre 6 minuta, markone je napisao:

Stvarno bih voleo da vidim putopis sa te strane sveta...

 

 

Ima ko je isao ;)  

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: torino
  • Motocikl: jin lin 250v
pre 7 minuta, markone je napisao:

Stvarno bih voleo da vidim putopis sa te strane sveta...

 

Ja to poredim sa našim podnebljem... Neko se plaši Albanije ili Kosova na primer, pa čak i Hrvatske! Ali ako znaš šta i kako, nije nikakav problem. Uvek ostaje da visi ono "šta ako...", ali to visi i na putu oko kuće.

 

Ja bih procenio čoveka koji me vodi i ako u njega imam poverenja zagrizao bih u to. :takoje: Uz sve ostale porodične, vremenske, finansijske, tehničke i ostale uslove... ;)

Covek je ok.Zivi u Danskoj i profesionalni je fotograf.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: torino
  • Motocikl: jin lin 250v
pre 3 minuta, K_A_W_A je napisao:

 

Ima ko je isao ;)  

 

 

Ekstra video i vrlo koristan.Sve mi se cini da cu polako poceti pripreme.Hvala za video.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Imas 6 epizoda, pa pogledaj sve. Ako bilo sta treba, Rakela je moj jako dobar prijatelj, pa ti mogu obezbediti sve potrebne informacije. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: torino
  • Motocikl: jin lin 250v
pre 9 minuta, K_A_W_A je napisao:

Imas 6 epizoda, pa pogledaj sve. Ako bilo sta treba, Rakela je moj jako dobar prijatelj, pa ti mogu obezbediti sve potrebne informacije. 

Hvala KAWA do neba.Znao sam da nije lako pripremiti ovakav put ali dobre informacije su naj bitnije.Problem je sto i ovaj kolega ide motorom prvi put tako da i on bas nije informisan.Hvala jos jednom,lafcina si.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250
pre 31 minuta, vlajo965 je napisao:

Malo me svrbi Irak i Iran.

 

Iran nema potrebe da te svrbi... Kroz Irak ne vidim zašto bi uopšte vozili i zašto bi se u bilo kom smislu izlagali riziku vožnje kroz zemlju koja je faktički još uvek u ratu?!? Iz Turske direktno idite u Iran i iz Irana u Pakistan. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

Kako se pravilno kaze Irak ili Iran :D

 

Ma ja ovo ne bih odbio ni za zivu glavu :) Samo jaci motor i put pod noge :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: torino
  • Motocikl: jin lin 250v
pre 7 minuta, draki je napisao:

Kako se pravilno kaze Irak ili Iran :D

 

Ma ja ovo ne bih odbio ni za zivu glavu :) Samo jaci motor i put pod noge :)

Enduraca obavezno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1648 postova
  • Motocikl: /
Pre 1 sat, strasilo je napisao:

Ako si to možeš financijski priuštiti, ne vidim razloga zašto ti koferi već nisu spakirani ... :D

I zasto vec niste krenuli... :)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: torino
  • Motocikl: jin lin 250v
Pre sat vremena, ser je napisao:

I zasto vec niste krenuli... :)

Najpre da se dobro presaberem pa ako odlucim pripreme krecu od donosenja odluke.U stvari ja sve imam osim jednog dobrog endura i brda informacija koje mi hvale.Kad bolje razmislim i ne hvali meni tako mnogo....samo krajevi i sredina.Salu na stranu ali volju imam,iskustvo imam,motor nije problem ali informacije jesu.Na svu srecu javio Se KAWA pa sad imam kome da se obratim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Sigiran sam da bi mnogu delilli moje misjenje, a to je da bi to bila avantura zivota. Bice sve i svasta, od smejanja do plakanja (zbog nekih kvarova, ko na primer probusena guma), neobicni predeli koje nema na nijednom drugom mestu.

Informisi se najvie zbog viza i nacin ulaska u zemljama kroz koje prolazis.

Imati "prevodioca" je stvarno najveci plus, jer nece biti zajebancija ovo/ono.

Nek ti je sa srecom i da nam se vratis ziv, zdrav i pun prica za pricanje (uz slike naravno)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: torino
  • Motocikl: jin lin 250v
pre 48 minuta, vortex4borg je napisao:

Sigiran sam da bi mnogu delilli moje misjenje, a to je da bi to bila avantura zivota. Bice sve i svasta, od smejanja do plakanja (zbog nekih kvarova, ko na primer probusena guma), neobicni predeli koje nema na nijednom drugom mestu.

Informisi se najvie zbog viza i nacin ulaska u zemljama kroz koje prolazis.

Imati "prevodioca" je stvarno najveci plus, jer nece biti zajebancija ovo/ono.

Nek ti je sa srecom i da nam se vratis ziv, zdrav i pun prica za pricanje (uz slike naravno)

Naravno.Sve to sto si nabrojao(papirologija,vize,koliki para poneti,kes,kartice,delovi za nedaj boze) ima covek iz prve ruke.Vec je bio.Muci me malo i motor.Moji do sad motoru su bili:Gsxr,kruzer,kruzer,kruzercic.Za ovo a i poslw bi trebao enduro.E sad problem.Mojih 170 cm visine i 75kg tezine da li ce biti dovoljno za skalameriju od preko 200 kila koja je visoka i jos natovarenu?Morat cu da probam tu kombinaciju pre kupovine motora.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f
pre 1 minut, vlajo965 je napisao:

Naravno.Sve to sto si nabrojao(papirologija,vize,koliki para poneti,kes,kartice,delovi za nedaj boze) ima covek iz prve ruke.Vec je bio.Muci me malo i motor.Moji do sad motoru su bili:Gsxr,kruzer,kruzer,kruzercic.Za ovo a i poslw bi trebao enduro.E sad problem.Mojih 170 cm visine i 75kg tezine da li ce biti dovoljno za skalameriju od preko 200 kila koja je visoka i jos natovarenu?Morat cu da probam tu kombinaciju pre kupovine motora.

Nisam nesto po endurama (do sada) tako da ne bi mogao da ti preporucim nista konkretno. Jedino sto sam gledao za curu je bio cb500x ali to je preslabo za tebe za ovaj put. Treba ti nesto jace, mozda neka starija afrika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: torino
  • Motocikl: jin lin 250v
pre 9 minuta, vortex4borg je napisao:

Nisam nesto po endurama (do sada) tako da ne bi mogao da ti preporucim nista konkretno. Jedino sto sam gledao za curu je bio cb500x ali to je preslabo za tebe za ovaj put. Treba ti nesto jace, mozda neka starija afrika.

Nisam ni ja ali pitat cu.Ko pita ne skita.Razmisljam i o V-stromu ili BMW-u.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: torino
  • Motocikl: jin lin 250v
Pre 6 sati, Gastrorider je napisao:

Kad je okvirno planiran polazak?

 

Prijatelju pre dva dana me je pozvao da budem njegov gost.Ako necu motorom moze i avionom.On je bajker i dobri smo ali ni on nije nikad isao motorom za Pakistan.To i jeste njegova ideja.E sad.Ja bas nisam spreman,posto nisam ocekivao takvu avanturu.Nije kruzer za te puteve.Moram da kupim endura.Sve ostalo imam.E sad na meni je da odlucim i zato pitam vas kolege za misljenje.Ja jesam pravii dugacke ture i obisao svasta ali po Evropi.Ovo je za mene nesto novo i postoji odredjena doza straha posto ne poznajem niti Iran niti Pakistan niti puteve tamo.U Turskoj sam bio.Citajuci vase lomentare sve vise razmisljam da prihvatim ponudu.Obavestit cu vas o svemu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ja to ne bi išao ni u ludilu. Već vidim kako visim na nekoj grani obešen zajedno sa tim prijateljem koji me
je pokušao spasiti pa su i njega obesili za primer kao izdajnika. :)

Razumem sve i znatiželju i izazov i želju za novim vidicima. Ali ima toliko lepih drugih destinacija gde je dosta sigurnije tako dok sve te destinacije ne bih potrošio ne bih tražio leba preko pogače.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja