Jump to content

Moto Zajednica

PAKISTAN (prihvatiti ili ne)

Recommended Posts

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: torino
  • Motocikl: jin lin 250v
pre 11 minuta, SHeLLe je napisao:


Ako te voli ona ce da zazmuri na jedno oko, nek ti to bude rodjendanski poklon :-)))))))))))


Sent from my iPhone using Tapatalk

Hahaaaa....pre cu ja da zazmurim na jedno oko...a mozda i na obadva.Barata oklagijom bolje nego Cak Noris nun-cakama.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: torino
  • Motocikl: jin lin 250v
Pre 8 sati, Singularitet je napisao:

^ To je bio Bruce Lee, ne diraj u svetinju!

Bas zbog toga ga namerno nisam pomenuo.Bavio sam se nekada aktivno tim sportom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: TA 99' Dominator 95' Keeway exceed 125ccm
14 hours ago, SHeLLe said:

Idi tamo i da opalis iranku, onda ti se vazi ceo put. Bez toga se ne vracaj

 

12 hours ago, SHeLLe said:


Kao prvo drva se u sumu ne nose, to ce da ti potvrde mnogi.
A drugo moras da budes fin i da glumis da je volis , a kad opalis - pun gas. I uvek to radis oko granice da mozes brzo da uteknes na tudju teritoriju 
 

Ne pratim svasta na forumu ali sam primetio da gde shelle ostavi komentar tu kurshlus nastaje i sve ode na zajebanciju... Vise od teme ne ostade nista... Covek je :care: pobedio...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: torino
  • Motocikl: jin lin 250v
pre 7 minuta, DestroYer015 je napisao:

 

Ne pratim svasta na forumu ali sam primetio da gde shelle ostavi komentar tu kurshlus nastaje i sve ode na zajebanciju... Vise od teme ne ostade nista... Covek je :care: pobedio...

Meni licno ne smeta.Bitni da je covek pozitivac.Bolje da mu zene(da se ne izrazim u orginalu) dodju glave nego motor.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: TA 99' Dominator 95' Keeway exceed 125ccm
31 minutes ago, vlajo965 said:

Meni licno ne smeta.Bitni da je covek pozitivac.Bolje da mu zene(da se ne izrazim u orginalu) dodju glave nego motor.

Ne ne ja samo to u pozitivnom smislu... Svako ima svoje vidjenje zivota i uzivanja ali mislim da ko ga hejtuje verovatno mu samo potajno zavidi... 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r

Hvala Vi drugari. Meni samo krivo sto ranije nisam seo na motor.

Neke 2008 mi prva zena govorila " joj sto ne kupis motor, to je bas cool blah blah" a ja joj ebo mater uz reci " pi... ti materina ti hoces da me se otarasis pa me nagovaras da kupujem motor.

A onda mi je drug Sloba celu zimu 2015 na skijanju ebo mozak sa motorom i sta cemo na leto da radimo jel ne moze da se skija, i ja vracajuci se sa jednog putovanja po francuskim

I austrijskim alpima uinat svojoj drugoj zeni odlucim da kupim motor

( krivo mi sto je ne ostavih kod st antona u sred noci u alpe tada, njena sreca sto je izasla u sred sume da vrsi nuzdu kad smo isli za fr a ne kad smo se vracali)

Aj necu vise da off- ujem temu.

Nego Vlajo sta ti mislis o tome, krenes zajedno sa mladom , a onda stanes negde na pumpu , satro kafa, odmor, utrnulo doope, i dok ona u "tualet" ti na Ponču i pun gas brm brmmm. Ali u sve to u srbiji da moze lakse da se vrne kuci po povratku pokupujes poklone, cvece i mirna Backa ( znas da zene uvek padaju na to) hahahahaha

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: torino
  • Motocikl: jin lin 250v
pre 58 minuta, McCarthy je napisao:

E sad će i tašta da ide.

Hahaaahaaa.....vi niste normalni.Tema ili off nije bitno.Svaka sugestija dobro dosla.Sa nekim ljudima koji su bili sam vec stupio u kontakt i ozbiljno razgovarao.Ovde mozete da pisete sta hocete(dok nas admini ne rasteraju hahaa)..meni ne smeta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650
pre 4 minuta, vlajo965 je napisao:

Hahaaahaaa.....vi niste normalni.Tema ili off nije bitno.Svaka sugestija dobro dosla.Sa nekim ljudima koji su bili sam vec stupio u kontakt i ozbiljno razgovarao.Ovde mozete da pisete sta hocete(dok nas admini ne rasteraju hahaa)..meni ne smeta.

Ma i oni uzivaju zato jos ne serviraju sikter kafence :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: torino
  • Motocikl: jin lin 250v
Pre sat vremena, SHeLLe je napisao:

Hvala Vi drugari. Meni samo krivo sto ranije nisam seo na motor.

Neke 2008 mi prva zena govorila " joj sto ne kupis motor, to je bas cool blah blah" a ja joj ebo mater uz reci " pi... ti materina ti hoces da me se otarasis pa me nagovaras da kupujem motor.

A onda mi je drug Sloba celu zimu 2015 na skijanju ebo mozak sa motorom i sta cemo na leto da radimo jel ne moze da se skija, i ja vracajuci se sa jednog putovanja po francuskim

I austrijskim alpima uinat svojoj drugoj zeni odlucim da kupim motor

( krivo mi sto je ne ostavih kod st antona u sred noci u alpe tada, njena sreca sto je izasla u sred sume da vrsi nuzdu kad smo isli za fr a ne kad smo se vracali)

Aj necu vise da off- ujem temu.

Nego Vlajo sta ti mislis o tome, krenes zajedno sa mladom , a onda stanes negde na pumpu , satro kafa, odmor, utrnulo doope, i dok ona u "tualet" ti na Ponču i pun gas brm brmmm. Ali u sve to u srbiji da moze lakse da se vrne kuci po povratku pokupujes poklone, cvece i mirna Backa ( znas da zene uvek padaju na to) hahahahaha

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Druze moj vrag ti je to od zene.Niti sa njom niti bez nje.Ne boji se motora(naprotiv,uziva),ne boji se Pakistana,ne boji se planinarenja,ne boji se vode(reke,mora posto pliva ko riba).Kad bi ti rekao da upravo sada polaze C i E kategoriju da bi vozila kamion zajedno samnom.Eto sa kim ja imam posla pa ti vidi a za oklagiju je strucnjak.Hahaaa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r

Ako ako pametno. Vidis da su sad vozaci kamiona postali deficitarna roba, tako da nije lose da obezbedi finansije za tvoje zanimacije. :-))))
Salim se , nemoj da shvatite nista lose.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: torino
  • Motocikl: jin lin 250v

Evo drugari ovako.Motor enduro(naj verovatnije V-strom 650) se kupuje...defininitivno.Od putovanja u Pakistan se odustaje...definitivno.Evo o cemu se radi,da bi svi koji planiraju tako nesta imali uvid.Juce sam se cuo sa dobrim drugarom i starim bajkerom.Generacija,isli zajedno u skolu i komsija ali se dugo nismo culi.Covek radi za IRC i radio je dve godine u Pakistanu.Posle onoga sto mi je napisao ostao sam otvorenih usta i pola sata nisam mogao da dodjem sebi.Jos sam pod utiskom.Definitivno zaobidjite tu zemlju ako neko planira na istok.Od njega sam dobio poziv za jednu drugu destinaciju isto na istok.Idu on i jedan kolega Svajcarac.Ako krenem biti ce te obavesteni.Veliki pozdrav svima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L
Pre 1 sat, vlajo965 je napisao:

.Posle onoga sto mi je napisao ostao sam otvorenih usta i pola sata nisam mogao da dodjem sebi.

Можда би могао да поделиш са нама о чему се ради? Већина је пунолетна и може да поднесе сурову истину...

Свестан сам да је Пакистан веома сурова и заостала земља за наше појмове али то је земља која има А-бомбу па бих радо волео да знам од каквих кретена ми (нам) зависи будућност?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Ne, ne kolega. Ne ide to tako! Suviše se pisalo i maštalo na ovoj temi da bi ste se odjavili u 2 rečenice.

Detaljan prepis komšijinih argumenata protiv Pakistana bio bi OK. Verujem da nas sve to zanima i da bi takve informacije značile nekom u budućnosti.

;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: torino
  • Motocikl: jin lin 250v
Pre 1 sat, Singularitet je napisao:

Ne, ne kolega. Ne ide to tako! Suviše se pisalo i maštalo na ovoj temi da bi ste se odjavili u 2 rečenice.

Detaljan prepis komšijinih argumenata protiv Pakistana bio bi OK. Verujem da nas sve to zanima i da bi takve informacije značile nekom u budućnosti.

;)

Ok..stavljam iako nije bas u redu stavljati privatne prepiske iako i ja smatram da ce vise pomoci nego odmoci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: torino
  • Motocikl: jin lin 250v

Pozdrav Dragane,

Posto si pitao za ovog SUZUKIA V-storm, ovako:

1.    Postoji model 2004-2010, SUZUKI DL 650 V-storm, koji ima 60 KS, I trosi u prosjeku 5,2 litra na 100km. Postoji varijanta sa I bez ABS-a, ja bih preporucio ABS ako si mozes priustiti tu opciju.
Motor je ujdeno I drumski I adventure tip motora, a cinjenica da mu je prednji tocak 19” govori u prilog tome, nije puni off road, ali moze sasvim solidno odgovoriti potrebama bespuca. Motor je 2 cilindra smjestena u V pod 90 stepeni, provjereni motor Suzukia koji je izuzetno pouzdan I dokazan. Pozicija vozaca gotovo idealna. Sjediste udobno. Motor ima fabricki ugradjene protektore masine. Vodeno I uljno hladjen ako sam dobro skontao. Moze se na njega zakaciti 3 cvrsta kofera, GIVI ima finu kombinaciju za njega, cak bolju od originala.
2.    Postoji Model od 2011 – 2016, SUZUKI DL 650 V – storm, koji ima 68 KS, trosi 4,8 litara goriva u prosjeku na 100 KM I rezervoar od nekih 22 litra. Mislim da je on sa ABS-om samo, (no nisam siguran). Sve karakteristike gore opisane stoje uz ovaj motor isto s tim da je ovaj malo moderniziran pa je to rezultiralo sa malo snaznijim I ekonomicnijim motorom, no concept je ostao isti.
3.    I postoji sada model 2017 SUZUKI XL 650 V-storm, no njega to necu opisivati jer sam skontao da ides na stariju varijanu.

Ovaj motor te moze odvesti na bilo koju destinaciju, nema sumnje oko toga I pored BMW GS, KTM, V-storm je u klasi adventure motor avec jako dugo I drzi svoje mjesto sa te dvije kategorije masina 650 I 1000 kubika. Naravno po tehnologiji se ne moze mjeriti sa ova dva, ali je zato cijenom jako pristupacan sirokoj paleti vozaca I odradjuje sasvim solidan posao. Mislim da u poredjenju sa onim sto trenutno vozis, ovo je veliki skok I da ces tek vidjeti sta je motor kad sjedenes na njega. Ovim motorom tura koju si ljetos zgazio je prava sitnice, dok te je kruzer razbio (jednostavno polozaj vozaca nije za duge ture). Motor ima pogon preko lanca, lanac zahtjeva konstantnu brigu (ciscenje I podmazivanje, 2x lancanicia 1x lanac je otprilike interval zamjene). Japanci vole cesce izmjene ulja svakih 5-7000 km ja u svoj Suzuki sipam Motul svakih 5000 km I nema problema. 

PAKISTAN:

Ja sam u Pakistanu zivio 2 godine. Ne zelim I nisam u prilici reci da sve znam o Pakistanu, no ponesto znam. Pakistanci u inozemstvu su jako ponosni na svoju drzavu I promoviraju je je na sve moguce nacine I zele da je predstave kao raj na zemlji. Geografski, klimatski, u smislu prirodnih ljepota, on to svakako jeste, no po pitanju sigurnosti za strance je prava crna rupa. U Pakistanu postoje cijela podricja / oblast / provincije gdje drzava nema kontrolu I gdje razne paramilitarne, radikalne islamisticke skupine, Talibani I tko jos zna kakvi sve ne divljaju I imaju potpunu kontrolu. Na ulicama vri kao u kosnici, pravila prometa ne vrijede, vozi se kontra stranom jer su bivsa britanska kolonija. Znaci mog kolegu koji je radio u Quetti su 2011 ubili I isjekli ga na komade I vratili nama. Kada sam ja bio tamo 2 cehinje turistkinje su presle autobusom iz Irana I izvedene iz autobusa na jednom cek pointu I nikada im se vise nije uslo u trag. Grupa turista koja je posla da obilazi planiske krajolike na sjeveru je pobijena na spavanju u jednom kampu, samo se jedan kinez spasio koji je danima lutao po bespucima dok ga nisu nasli. Primjera je jako puno. Moras znati da je Pakistan radikalno muslimanska zemlja, znaci I taj kolega koji te pozvao, pitanje je gdje ces stvarno biti kada dodjes kod njega, jer ne smijes vidjeti njegove zenske clanove obitelji, alcohol je strogo zabranjen svuda, kazne su drakonske, crno trziste cvate, droge ima na svakom koraku, ali za posjedovanje je smrtna kazna I dozivotni zatvor (u Pakistanu ne zelis biti u zatvoru). Sistem je izuzetno korumpiran, policija neobrazovana, mogu da ti prikace bilo sta I da te Bog ne moze izvuci. Za Pakistan ti treba viza, carina se placa I pri ulasku I pri izlasku iz zemlje. Zemljom uglavnom  uprvalja vojska I penzionisani oficiri. U stalnom su sukobu sa Indijom oko Kasmira, ima jako puno miniranih podrucja, mnogo monsuna I samim tim poplava I pomjeranja mina. Pakistan je Nuklearna sila I vojna sila koja proizvodi mnogo oruzja I municije sama I to po NATO I RUS standardima. Neke procjene su da u Pakistanu ima preko 60 miliona komada oruzja, a u stavrnosti ta brojka je jos I veca. U prosjeku najmanje 1 dnevno eksplodira improvizirajuca eksplozivna naprava u urbanism dijelovima gradskih cetvrti ubijajuci civile I slucajne prolaznike. To je zemlja u kojoj je Obamina administracija izvela najvise napada dronovima I pobila civila, stranci tamo bas I nisu dobrodosli, narocito u nekim ruralnim dijelovima. To je zemlja visokog rizika I ja ti najiskrenije ne bih preporucio tu avanturu ako bas nije od zivotne vaznosti. Rizik je jednostavno prevelik I taj tvoj drug ti nije nikakva garancija jer u drustvu sa tobom, radikalima njegov zivot vrijedi jos manje. 

Cilj mi nije bio da te plasim. Ima jako dobrih ljudi Pakistanaca, ja takvih dosta znam, ali jedna budala je dovoljna I da tis vi ti dobri ne mogu pomoci.

Samo jos jedna informacija, u sjeverozapdnomdijelu koji se granici sa Afganistanom postoje podrucja u kojima svaka obitelj mora da izdvoji jedno dijete koje ide u poseban program obuke za bombase samoubojice. To nema alternative, mora se. U tom dijelu Pakistana vlasti ne kontroliraju granicu I Talibani prelaze s jedne na drugu stranu bez ikakve kontrole. Cak I sam Bin Laden je ubijen na teritoriji Pakistana. 

Nadam se da si dobio dovoljno informacija na osnovu kojih ces donijeti ispravnu odluku. Jos ako si mislio sa sobom voditi svoju partnerku, opasnost po vasu sigurnost se multiplicira. Koliko se sjecam, farba se u plavo, dovoljno velik razlog za problem.

Ja jos nisam siguran, ali trebao bih da zavrsim misiju ovdje nekada 30 Juna iduce godine ako sve bude OK. Planiram malo duzu pauzu I nesto smo ja I ovaj moj prijatelj iz Svicarske razmisljali da mozda odradimo Gruziju, Armeniju u Karabakh. Povratak kroz Tursku. To je tura od nekih 3’500 km u jednom smjeru. To je neki okviran plan. Mozda da se pridruzis.

Eto dovoljno za sada.

Lijep ti pozdrav!

Ciro

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

To je već nešto. Nemam pojma kako je u Pakistanu i da li je baš tako, ali ovo što ti je komšija napisao i mene bi zabrinulo.

Pozdrav i nek ti je sa srećom V-Strom!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: torino
  • Motocikl: jin lin 250v
Pre sat vremena, Singularitet je napisao:

To je već nešto. Nemam pojma kako je u Pakistanu i da li je baš tako, ali ovo što ti je komšija napisao i mene bi zabrinulo.

Pozdrav i nek ti je sa srećom V-Strom!

Informacija iz prve ruķe iako sam se cuo i sa ljudima sa foruma koji su isli.U prncipu svi kazu isto.Mislim da je glupo proveravati na svojoj kozi.Ajde da idem sam pa i pomozi boze ali  gospodjom???...mislim da nije pametno.Istok da ali ipak cemo zaobici Pakistan.Covek dugo radi u IRC-u(internacional red cros) i u svim tim zemljama je bio i radio.Nemam razloga da mu ne verujem.Kasno sam ga se samo setio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1358 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Nisi ga se kasno setio, kasno bi bilo da se (pu, pu) nadjes u tako nekoj vec predstavljenoj situaciji...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja