Jump to content

Moto Zajednica

GPS Track log-ovi i way point-i sa naših vožnji.

Recommended Posts

  • www.markone-pegaz.rs, 2409 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

E pa dragi moji, pošto nas već ima više od nekoliko ( ;) ) sa GPS uređajima koji su sposobni da zabeleže kretanje ovde možemo da se pohvalimo sa kilometražom i interesantnim lokacijama na koje smo naišli...

 

Ja počinjem sa:

 

www.pegaz.rs/Tracklog/20080203 NS-ZR-BG-NS.gdb

www.pegaz.rs/Tracklog/20080224 NS-Batocina-NS.gdb

www.pegaz.rs/Tracklog/20080330 NS-Bijeljina-NS.gdb

www.pegaz.rs/Tracklog/20080413 NS-Temerin-Plandiste-Vrsac-B. Crkva-Pancevo-NS.gdb

 

Ajde da se pohvalimo gde smo bili i šta smo videli, pa da mogu i ostali, a i mi međusobno da odemo tamo i divimo se istom sa skoro istog mesta :)

 

EDIT:

Na zahtev gledalaca sa jeftinijim ulaznicama :)

 

http://www.pegaz.rs/Tracklog/20080203 NS-ZR-BG-NS.gpx

http://www.pegaz.rs/Tracklog/20080224 NS-Batocina-NS.gpx

http://www.pegaz.rs/Tracklog/20080330 NS-Bijeljina-NS.gpx

http://www.pegaz.rs/Tracklog/20080413 NS-Temerin-Plandiste-Vrsac-B. Crkva-Pancevo-NS.gpx

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2409 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

A jel' može to u nekom standardnijem formatu, za nas sa jeftinijim ulaznicama ;)

 

Pa rokajte brate kako imate, nije bitno. Lako ću ja da učitam u Map Source ili gde već hoću da gledam.

 

Mada si u pravu... ubuduće ću videti da napravim .gpx ove. I ovo ću prebaciti u .gpx koji je najstandardniji čim budem stigao...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8

Trebalo bi okačiti screenshot, opis relacije i fajl.. Tako da se može sve pregledati da ne mora da se skida i učitava fajl po fajl..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2409 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Ne samo track logove, vec bi mogli da formiramo nasu POI listu, dobre kafane recimo.

 

POI = Waypoint

 

Naravno!

Kafane, restorani, vidikovci, lokacije forumaša ako žele da ih neko nađe ;) , servisi za motore, vulkanizeri koji žele da rade gume za motore... sve što bi nam zatrebalo usput!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2409 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Trebalo bi okačiti screenshot, opis relacije i fajl.. Tako da se može sve pregledati da ne mora da se skida i učitava fajl po fajl..

 

Može i screenshot, ali nije tako pregledno... a poenta i jeste u GPS trek logovima da bi se učitao fajl po fajl. Naravno, skinućeš onaj koji ti treba. Ono što te trenutno ne interesuje ne moraš?

Želja mi je da napravimo jednu lepu bazu trek logova i POI (ili Way Point) tačaka koja bi nam svima bila od koristi.

 

U nazivu fajla mislim da je dovoljno jasno o kojoj se relaciji radi?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Ja ću da dodam jedan softver koji može da posluži u ovoj priči veooooma mnogo.

 

LM, radi se o Ovolab-ovom Geophoto programu koji putem timestamp-a fotografija može da im dodijeli GPS poziciju, pa se na taj način veoma lako može napraviti putopis... Takođe, u stanju je da čita trackpoint-e i waylog-ove GPS uređaja (Garmin, Magellan, Wintec).

 

Ekstra zgodna stvar (barem po meni) je što se sve ovo integriše sa Google Maps servisom čime se mogu izbjeći raznorazne kombinatorike i problematike u vidu karata i svega ostalog. (Dodatak u startu: Evo potencijalnog rješenja za mapu BJB članova - samo neko (ili nekoliko ljudi, prema dogovoru) ko ima volje, dobar aparat, podržani GPS uređaj i Apple mašinu može da odradi ovu mapu i da nam svima stalno bude dostupna. Osnovna ideja je da se npr. uslika ulica iz dva pravca i fasada kuće sa članom i njegovim motorima ispred kuće. I eto mape članova.)

 

Samo da napomenem da je softver za Apple mašine sa Mac OS X-om... Meni znači, a kome još - saznaćemo...

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2409 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Nakon svake vožnje od mene možete očikivati ovako nešto:

 

http://www.pegaz.rs/Tracklog/20080420 NS-ZR-KI-Kanjiza-Senta-Becej-Fantast-NS.gdb Za MapSource pa onda tamo ima opcija pokaži u Google Earth-u...

 

http://www.pegaz.rs/Tracklog/20080420 NS-ZR-KI-Kanjiza-Senta-Becej-Fantast-NS.gpx Za Google Earth direktno... (desni klik na link pa Save Taget As)

 

********************

Quassar i Joseph se provozali do Brašova i nazad ali su sačuvali log samo za nazad :)

 

http://www.pegaz.rs/Tracklog/20080420 Brasov RU Temerin.gdb Za MapSource pa onda tamo ima opcija pokaži u Google Earth-u...

 

http://www.pegaz.rs/Tracklog/20080420 Brasov RU Temerin.gpx Za Google Earth direktno... (desni klik na link pa Save Taget As)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2409 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

ej a jel moze za nas sa manjkom vremena i zivaca neki kratak kurs sta da radim sa ovim logovima i kako ja da napravim iste?

 

Pliz

 

Mogao bih da napišem knjigu o tome ali i ja imam manjak vremena i živaca za to  ;)

 

Ukratko...

Logovi koje sam postavio mogu da se upotrebe za sagledavanje kompletne ture koju smo napravili i izvlačenje statističkih podataka, kao i konkretnih podataka za svaku taču tog treka.

Uz Garmin MapSource softver http://www8.garmin.com/software/MapSource_6137.exe (47MB) trekovi u .gdb formatu se jednostavno učitaju u program i posle analiziraju. Može da se izvuče recimo podatak kojom brzinom si išao pre nego što te je zaustavio čika plavac, i koliko ti je trebalo da se zaustaviš :)

Naravno, ukupna dužina trek loga, trajanje puta, prosečna brzina pa čak i brzina u svakoj tački tog treka, kao i nadmorska visina po GPS-u.

 

Garmin zumo automatski beleži trek log tako da ne treba ništa posebno da se podešava, osim ako želiš da je taj trek log vidljiv na karti:

Na glavnom ekranu pritisnes ključič, pa Karta, Trip Log, Show (ili hide da se ne vidi) - OK

Klučić, Korisnički podaci, Uređivanje zapisa puta, pa vidiš koliko u procentima popunjena memorija trek logom i imaš opciju da obrišeš zapis puta (trek log na srpskom) ili da ga spremiš kao rutu...

 

Što se tiče prebacivanja na PC:

Skineš Map Source sa gore navedenog linka, instaliraš ga, instaliraš kartu (recimo SCG Route, ako je trek log u Srbiji ili CG) http://www.garmin.co.yu/files/SCGRv16.exe (58MB) i ukucaš svoj 25 karakterni kod ako ga imaš (a imaš ako si kupio legalnu kartu), ili umesto koda DEMO, ako samo hoćeš da pregledaš podatke i nemaš svoj kod (radiće na bilo kom računaru - ovo će koristiti oni koji hoće da vide podatke a nemaju GPS ili nemaju legalnu kartu  >:( ) i kada zatraži sledeći korak da se registruje preko neta samo klikneš na Close i to je to.

Zatim priključiš zumo ili bilo koji drugi Garmin uređaj koji sakuplja trek logove (svi ručni outdoor uređaji, a auto uređaji osim nuvi 760 to ne rade!), i u meniju Transfer odabereš - Receive from device, odabereš šta hoćeš da prebaciš sa uređaja (Maps, Waypoints, Routes i/ili Tracks)

Kada se podaci prebace, od tebe zavisi šta ćeš dalje sa njima... Najčešće ćeš da ih pogledaš na karti i da pogledaš statistiku, a možeš i da odeš na tab Tracks, odabereš neki trek pa onda View - View in Google Earth...

 

Tako možeš da učitaš i tuđe podatke pa da ih prebaciš na svoj uređaj (Transfer - Send to device) i da napraviš od njih svoju rutu. Praktično da prođeš istim putem kao neko ko je taj log ostavio...

 

Ima vrlo zanimljivih stvari. Recimo, možemo da se igramo da jedni drugima ostavljamo skrivene predmete na nekim tačkama (ili sveščicu u koju bi se zapljunuli svi koji su bili na toj tački) i sl. Za dokone kao što smo mi uvek se nađe neka primena  ;D ;D ;D

Ovo je ukratko...

:)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

GPX: Beograd-Umag-Beograd 2,2MB

KMZ: Fotke 23,9MB

 

GPX sadrži sabrane trek logove celog puta do Umaga, vožnjice tamo i povratka.

KMZ sadrži fotke raspoređene po mapi, na mestima gde su snimljene.

 

Ako nastavim ovako, trebaće mi neki golem server za skladištenje ovih izveštaja ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Steta sto ova tema nije zazivela.

Trenutno se igram sa GPS-om i htedoh da pokupim track log-ove nekih zanimljivih tura ali je to sve rastrkano negde po putopisima pa gubi smisao. Zar nema medju nama vise GPS entuziijasta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Kada nemamo najobičniji prostor da se možemo skupljati barem jednom mesečno zarad sastanaka i sl. pa bi lako moglo da se pokaže nama koji posedujemo GPS kako se koristi. Šta mi vredi kada ne mogu sam skopčati bez pomoći sa strane a ovako preko poruka to ide dosta teško!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mangulica, 627 postova
  • Lokacija: Temerin

ljudi ovo je fenomenalno, ove mape u gpz formatu moze lepo da se pogledaju u Google Earth, vidi  i brzina...

 

ja kad kupim GPS ostavljacu ovde moje logove

 

npr:

ACTIVE LOG: 13 APR 2008 08:57-215

 

Longitude: 19.843542

Latitude: 45.328387

Altitude: 90.500 meters

Speed: 27.6 km/hour

Heading: 32.7

Time: 2008-04-13T07:33:06Z

 

Упутства: Довде – Одавде

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

http://www.stazeibogaze.info/

 

Moja preporuka za trazenje track-ova za najlepsa mesta po srbiji!

 

http://rapidshare.com/files/442557316/trek.rar

 

A evo i dva moja treka koja sam iole sredio. Uglavnom snimam offroad

puteve, ali mnogo retko to na kraju sredim... moram malo da se disciplinujem!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 955 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Evo i ja da se upišem sa poslednjim trek-logom sa jednim konstruktivnim predlogom.

 

Naime, zgodno bi bilo da svaki trek-log koji okačimo poseduje i bar jednu fotografiju kako bi laše shvatili koliko nam je ruta interesantna i pre nego što je provozamo.

 

Primer je u prilogu. :)

 

Šta vi mislite?

post-14823-0-55478000-1339621114_thumb.jpg

Tupiznica_10_06_2012.gpx

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2409 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Evo i ja da se upišem sa poslednjim trek-logom sa jednim konstruktivnim predlogom.

 

Naime, zgodno bi bilo da svaki trek-log koji okačimo poseduje i bar jednu fotografiju kako bi laše shvatili koliko nam je ruta interesantna i pre nego što je provozamo.

 

Primer je u prilogu. :)

 

Šta vi mislite?

 

Auuu... pa tu ni koza nema! :zvizduk:

 

Podržavam, što da ne!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

ajde da probam kako ovo ide ...

 

kolega Markone je predlozio da podelim neke rute ispanirane u BaseCampu , bice toga vise kad zavrsim , duga je zima , evo samo jedan test ...

 

Dan 4

budenje potez Vermiglio

Passo del Tonale – 1883 m

Ponte di Legno

Passo di Gavia - 2621 m

Bormio

Passo del Foscagno - 2291 m

Livigno

Forcola Livigno - 2315 m

Passo del Bernina - 2328 m

Fluela Pass - 2383 m

Albula Pass - 2315

Sankt Moritz

Malojapass - 1815 m

Chiavenna , Italija , obidi centar grada ….

spavanje potez Chiavenna

 

Dan 04.gpx

 

 

 

Ovaj konkretni rute ima nesto vise od deset tacaka , planiram da dodam jos , kako bi se izbegao svaki nesporazum izmedu BaseCampa i samog GPS uredaja ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja