Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
On 19.9.2017. at 22:33, RadicM je napisao:

Obidjoh Pamukale (neverovatno cudo prirode) i stigoh do Efesa danas sledeca stanica Troja

 

@Sveta 5.

Zadnji tocak je u pitanju nadam se da necu morati da menjam do kuce ima jos 2000km plafon 

Verovatno desni taj je 6203

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Posle Troje stikogh do Chanakkale-a (Galipolje).

 

Situacija se tako skockala da sam uz pomoc devojke iz hostela koja se iscimala preko prijatelja uspeo da nadjem radionicu koja radi motore i tu zamenih lezajeve, u pocetku sam bio skeptican kako ce da urade (jer vecinu ovakvih stvari sam popravljam) ali je na kraju sve ispalokako treba :)

 

Inace ovde retko ko prica engleski a jos manje njih zna tehnicke termine sto na engleskom sto na turskom :/

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r
Bravo!!! Sad kreni malo sa fotkama i hvataj neku "hurem" da ti SHeLLe ne zameri!


HaHa pa valjda ce sebi da nadje nesto za dusu :-)

Kad ode na takav put i ne upise gol u gostima nista se ne vazi....



Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Da se javim stigo sam kuci u sredu uvece posle 25 dana i 6000km. 

Uskoro stize i putopis.

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650
Upravo sada, RadicM je napisao:

Da se javim stigo sam kuci u sredu uvece posle 25 dana i 6000km. 

Uskoro stize i putopis.

:jee1::jee1::cirka1:

 

Dobro nam dosao :) jedva cekam taj putopis :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 628 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

Superiska, moram da te pohvalim, mnogo si nam pomogao svojim savetima,mi smo još u Tursku, a sad polako i kuckaj putopis,i ja ću moj kad se vratim,ali  meni to i ne ide baš najbolje od ruke 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

Taj nam Iran nešto ne ide, ja se već treću godinu premišljam nešto pa nikako da krenem.Ako budem išao iduće godine plan mi je trajektom od Burgasa do Batumija ili Potija u Gruziji 250 evra u jednom pravcu za motor i vozača makar u odlasku jer se za tih 1600 km kroz Tursku smorim pa mi se posle ne vozi tamo gde sam pošao da se vozim .Radićevu odluku pozdravljam, mudar momak.

Promenio član Sveta 5.
zaboravljen zarez

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

@Mikulanac

Ako ne obilazis Tursku vec si u tranzitu jako dosadna zemlja za voznju put od 6 traka i pun gas do iznemoglosti.

U tim uslovima jedino sto imas da vidis je bela linija, pumpa i lagana promena brda u ravnicu.

 

@Sveta 5.

Nesto mi skup taj trajekt od 250e u jednom pravcu, kolko se secam 280e je povratna karta Genova-Tanger.

I ja sam razmiljao o ovoj kombinaciji za neku od sledecih voznji u pravcu istoka, voznje preko Turske sam se vec zasitio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Tranzit ne mora znaciti da vozis autoputem. Ima toliko toga da se vidi i provoza po Turskoj.

 

Taj trajekt ide nesto 3-4 dana i to je cena sa spavanjem i klopom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

Apsolutno se slažem da je Turska zanimljiva zemlja ako ideš po njoj da se vozaš,ali ako si u tranzitu onda to sve što ona nudi ne  vidiš pa te smori.Što kaže Radić samo bela linija, koju posle sanjam kad zaspim uveče.E sad prvi put bilo mi je interesantno , već ponovo istim putem nepotrebno , govorim sa svoje pozicije.Tih 2200 -300 km i 4 dana do granice sa Iranom skoro da me zasiti sa vožnjom a ustvari tek bi trebalo da se vozim.Šta znam svako ima svoje rezone zato sam uglavnom išao sam na duža putovanja.

Promenio član Sveta 5.
korekcija teksta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
On 19.10.2017. at 19:48, RadicM je napisao:

@Mikulanac

Ako ne obilazis Tursku vec si u tranzitu jako dosadna zemlja za voznju put od 6 traka i pun gas do iznemoglosti.

U tim uslovima jedino sto imas da vidis je bela linija, pumpa i lagana promena brda u ravnicu.

 

@Sveta 5.

Nesto mi skup taj trajekt od 250e u jednom pravcu, kolko se secam 280e je povratna karta Genova-Tanger.

I ja sam razmiljao o ovoj kombinaciji za neku od sledecih voznji u pravcu istoka, voznje preko Turske sam se vec zasitio.

Da dosta je skupo                             

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300
On 10/6/2017 at 1:01 PM, RadicM said:

Da se javim stigo sam kuci u sredu uvece posle 25 dana i 6000km. 

Uskoro stize i putopis.

Bilo bi zgodno da pored putopisa napises detaljnije i kako si se spremio za put. Videh da si poneo 300 cuda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

@herman

Tehnicke pripreme su opisane na pocetku teme. Sto se tice stvari koje sam nosio to je standardna postavka koju nosim uvek kad negde krenem:

- malo alata

- par rezervnih delova koji su specificni za motor koji vozim i za koje se zna da su slaba tacka 

- rezervne gume i alata za krljenje i skidanje

- sator vreca podloga cirada

- gorionik za kuvanje i vojna cutura kao serpa

- jedna do dve presvlake

- hrane za dva dana

- 4l vode

- foto oprema

- mini racunar / tablet da mogu da se javim

- stari telefon za rezervu ako mi primarni crke (njega koristim kao navigaciju)

 

U sustini to je sva oprema koja je potrebna samo jos treba da poradim na tome da nadjem kompaktinje stvari, i u trenutnoj postavci kad sam krenuo bocne torbe su bile polupranze, u roll torbi je bio sator i podloga a u koferu hrana i elektronika. Da sam hteo da radim na knap prosao bi bez bocnih torbi ali uvek je zgodno imati malo slobodnog prostora u rezervi.

 

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja