Zvonko kod Laste

Ja sam isto imao nesrecu da saradjujem sa majstor Zvonkom.

Mesec dana mi je drzao rasklopljen motor dok je jos radio u Bolecu, pri tome kvar nije bio uopste komplikovan.

Covek je za svako izbegavanje.

1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

Verujem da je pristojan majstor, ali je potpuno neorganizovan - kada nekome kažeš da ćeš ga zvati popodne, to i uradiš.

Sent from my mobile device using Tapatalk

0

On 8/11/2017 at 15:30, ivica744 je napisao:

Drug @djunta se nece sloziti sa mnom ali ima ljudi koji nece da rade kompletan servis vila koji kosta xxx,vec hoce samo recimo da zamene ulje iz samo njima znanih razloga,treba i takvim musterijama izaci u susret ali objasniti sta time dobijaju a sta ne i kolika je majstorova odgovornost u tom slucaju.

Demanti:

https://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/64269-ulje-u-vilama-zamena-i-određivanje-nivoa/

Postoji određena razumnost ili svrsishodnost, ni ja ne radim uvek iako najavim i objasnim unapred, jednostavno zavisi od zatečenog stanja. Mušterija po pravilu bi da prođe što jeftinije i verujući da je njegov motor savršen bazirano na ličnom opažanju ili stavu, ne retko i iz sujete. Odgovornost majstora je uvek prisutna ma šta vlasnik mislio i zahtevao, kad otkaže sklop posle, da vidim ko će da kaže da je nagovorio ili prisilo majstora i tako prihvati i krivicu i štetu, uvek majstor bude kriv, ako ništa drugo onda što nije bio dosledno tvrdoglav i ubedio da to nešto mora da se uradi. Ja sam tu prilično neumoljiv, ili odbijem motor ili jednostavno ne pipam taj sklop, pregledam, predložim, predočim i na neki način se izuzmem formalno, ne lično, iz bilo kakve odgovornosti. 

I dolazimo do:

On 8/11/2017 at 12:11, Skyrunner je napisao:

Sad što se kvaliteta naspram cene tiče, apsolutno je neophodno da određeni standard bude ispunjen, to cena ne može da bude nikakvo opravdanje.

Kriterijumi u ovoj zemlji na žalst su vrlo problematični, ako mleko za bebe ne samo da ne ispunjava minimim kvaliteta već sadrži ne dozvoljene materije, očigledno je prisutna neka lična i proizvoljna standardizacija. Svesno se radi sa uračunatim procentom da će se nešto vratiti na  ponovan rad ili vraćanje novca. Slažem se da određeni standard treba da se ispoštuje ali to ima svoju težinu izraženu kroz cenu, za mnogo malo para, vremena i umeća se ne može ni očekivati ni zahtevati preveliki rezultat koji je često ostvren čistom srećom i do nekog sledećeg puta kad se kola slome. Tehnika je vrlo egzaktna i merljiva, nema tu mnogo mudrolije. Ovo su štapovi neki, spadaju u vrhunsko vešanje, uprošćeno takmičarsko, imaju podešavanje i sabijanja i povrata. U dobroj radionici rađeni su jedared sa prostim servisom pa procureli ubrzo, pa drugi put sa zamenom semeringa, trajali nešto duže i na kraju su došli na "moje", odnosno kako Bog zapoveda, na poštovanje i primenu tehničkih kriterijuma.

Polovina ansabla, plavo je jedan podešavač,

001.jpg.afb91e70ce1a82ced8e398937d854171.jpg

drugi je "fork damper"

002.thumb.jpg.197b17f9b54f640851f25816d6652980.jpg

U hidraulici nema zezanja, i naj manja trunka dovodi do habanja i propuštanja, na svim delovima je bila prisutna korozija čije otpale čestice prave ršum:

004.jpg.38608dfbf8aed884f7c846992b01d7a7.jpg

Predhodno zamenjeni semerinzi su propustili jer su same cevke imale oštećenja i neizbežne tragove od samog rada i bez tretiranja površine nema pouzdanosti, ne glatkoća u bilo kom smeru čini da se zaptivači prebrzo troše, pojedini proizvođači i naglašavaju obavezno poliranje pri zameni, a sama performansa vešanja delom zavisi od koeficijenta trenja, što je on manji, za to je potrebno ala ogledalo, rad i odziv je bolji i nije sve u odabiru ulja.

003.jpg.e839c4175c3414276bdc55b421bee64c.jpg

On 8/11/2017 at 11:30, Dzejev sin je napisao:

@djunta,sad da ne ispadne neka uvlaka ....

Ja bi viljuske stare 30 god ...

A sad opet sto se tice majstora i njegovog znanja,evo pitaj ga ...

Vrlo dobro razumem druge, veći je problem obrnuto i toga sam svestan.

Uvek je problem sa starim, ne vredi mnogo a svaki deo košta kao za nov, rad jednako ili čak više i to jeste problem. Zato je naj razumnije raditi sam pa kolko se uspe, na žalost, diy ne daje često ni minimum uprkos ličnom uverenju i zadovoljstvu i to nekad može biti veoma opasno i skupo ne samo po sklop nego po glavu.

Napomenuo sam da Zvonka ne znam lično, imao je prilike da dobro nauči majstorluk, ima i kome da se uvek obrati za konsultaciju, sasvim je u redu čovek po "abrovima", par puta sam ga zvao oko delova za drugare, vrlo predusretljiv, ljubazan,..., ja ne dajem preporuke ali nekoliko puta nisam ni odvraćao ljude od njega, sa jedne strane mi je ovo iznenađujuće, sa druge i nije jer se zna da on spada u jeftinije pa samim tim možda nije za zameriti, ne ulazeći šta, kako zašto. 

0

To sto je majstor, mozda jeftiniji , nikako ne znaci ,da mu ne treba zameriti, za fuseraciju.

2

A i ta cena od 3000 din, je diskutabilna , koliko je to bas jeftino. S obzirom ,da nema skidanja i montaze viljusaka , da su doneti semerinzi i ulje. Generalno mislim ,da su cene , moto servisa , kod nas, naduvane.

3

Cene u rangu ovlascenih servisa. Da ne iznosim egzaktne podatke, neki su "rame uz rame" sa "Yamahom" i "Dukatijem" :) 
Dooobro razmislite gde dajete novac, bilo za gume, potrosni materijal, servis, opremu...

0

Pre 5 sati, đunta je napisao:

.................

sa druge i nije jer se zna da on spada u jeftinije pa samim tim možda nije za zameriti, ne ulazeći šta, kako zašto. 

Slazem se sa celim postom sem ovog detalja, ljudi, kolege bajkeri, majstori.....

Ne razumem pojam jeftiniji pa mozda nije za zameriti (ako posao nije odradjen kako treba, greska majstora....i te kako treba zameriti ali na kulturan nacin) ili koliko para toliko muzike tj, to se moze reci za neki deo na motoru jer zamenski nekad jeste a u vecini slucaja nije dugotrajan kao originalan deo.

Ne razumem pojam skuplji, "idi kod njega (nekog), jest da dere po usima ali je dobar majstor, on kad ti uradi uradjeno je".

Majstor....... je covek koji ima znanje, majstor je covek koji je pedantan, tacan i temeljan u svojim radovima, majtor je covek koji pre radova treba sesti i probati/oslusnuti vozilo koje radi, videti kako se ponasa da bi nakon radova mogao uporediti razliku pre-posle.

Majstor je covek koji treba biti odgovoran i ponajvise jako oprezan u svom poslu jer najmanja greska moze dovesti do loma nekog sklopa, zapaljenja instalacije/motora ili prouzrokovati fatalan ishod po musteriju (ima ljudi na forumu koji su zbog greske majstora mogli platiti svojom glavom)......znaci nema price, nema okupljanja kod majstora, kafenisanja ili ispijanja piva, moze ali kad se posao zavrsi.

Koncetracija Majstora nad poslom je najbitnija, nema skuplji il jeftiniji jer posao je posao.

Posao....... posao kao i svaki drugi, neki tezi neki laksi, laksi deo vecina odradi sama kod kuce, ispred zgrade, drugara u dvoristu i to je sve Ok.

Donekle Ok, jer se i tu javljaju mnogi propusti sa manjim il vecim posledicama......vreme pokaze, videli na YT, Guglali misle da je lako.

Svaki posao koji se radi, bilo da je lak ili zahtevan, treba da ima smisla, treba da ima svoj red operacija od pocetka do kraja, treba da ima dovoljno vremena sto nazalost kod nas toga nema, posao se odradjuje rutinski i brzinski.....posvecenost i pedantnost skoro da ne postoji, tj postoji ali majstora to mrzi, nema vremena nit zivaca jer ima posla preko glave, ljudi cekaju gube strpljenje.

Cena....... cena je diskutabilna stvar, ne sme biti previsoka nit preniska tj raditi za dzabe, treba naci neku sredinu....nama (vecini) je sve skupo, gde god moze da se ustine neki dinar ihhhajjj super, sve se nesto stiskamo, cinculiramo celi zivot.....razumem ko tako moze i voli, ja iskreno ne. Koliko kosta platim i zdravo djaci.....sto bi rekli plati pa se klati.

4

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.