Jump to content

Moto Zajednica

Zvonko kod Laste

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Ducati Crveniiiiii

I ja sam imao lose iskusto sa doticnim ,na moju zalost, na preporuku sam otisao tamo da mi ugradi lonac auspuha na motor,trebalo je komad cevi da se zameni i novi slip on lonac stavi.Prvo je bilo zakazivanje vise puta na moru je varioc,stigao je, sad sam u guzvi,dodji bice gotovo u Ponedeljak,dovezem motor kaze danas ce biti gotov ,svratim malo kasnije,covek sedi u svom kaficu,ne radi motor a rekao danas ce biti,sutra dodji bice gotovo.

Zovem ga kaze lose su cevi na Ducatiju od prohroma su , nisu stare i zardjale pa nemoze da namesti,sve je spremio ceka varioca, bice veceras motor, zovem veceras kaze jos nije sad ce moze da mi vrati motor kakav je bio za pola sata ili da dodjem za 2 sata bice gotov , dolazim za 2 sata nista nije uradio vratio stari auspuh.Posle par dana vidim da nije zasrafio katalizator nema jedne sigurnosne matice koja ga nosi ili je otpao usput usled strucne montaze.Po meni je samo on odgovoran sto se to desava pod njegovim tremom glupo je to nazvati radionicom sa takvim odnosom prema musterijama... Vise puta me je ispalio , slagao za termin rad i uslugu ,sramota bi bilo nekog normalnog...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
On 8/10/2017 at 0:08, Satelis je napisao:

..........

Dusanu, starijem coveku koji vozi Beva, okrenuo je kontra smer zadnje gume......

Nije proslo mnogo vremena, majstor ponovo okrenu smer kontra nego sto treba

ovo je jedno treca ili cetvrta po redu za nekoliko meseci

IMG_20180202_170930.jpg

 

prednja guma, desna strana, lepo pise smer al ne vredi

IMG_20180202_170904.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Sta kaze kad ga nazoves i kazes da je naopako?Mozda kaze e moj sinko ti meni ja okreno naopako,pa znas ti da sam ja promenio guma vise nego ti carapa:)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Šta kaže Zvonko na to..... ne znam, to će obaviti vlasnika Beva, fin je momak tako da neće biti galame osim ako se počne praviti pametan majstor.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
On 10/8/2017 at 1:04 AM, đunta said:

Na gornjoj slici se vidi još jedan razlog zašto je srpski motor opasan a i kao produkt "snalažljivosti" i želje da se po svaku cenu eksponira nešto svoje i izmisli rupa na saksiji. Vide se sa leve strane  ostaci dihtujuće mase i njeni otpaci po dekli, a ima ih i u samo ulju. Ta masa može da upropasti agregat, jednostavno zapuši negde uljnu magistralu i motor prolupa i zariba, kad se to desi u zatvorenom kolu to je i dobro, pali se lampica koja indikuje gubitak pritiska, ali kad se desi na otvorenim završecima ala recimo razvod ventila, kvar se desi neprimetno, a takođe može da dođe do delimičnog zapušavanja i rada sa umanjenim pritiskom, lampica se ne pali a motor jedva da ima podmazivanje pa zvekne pre vremena. Diht masa se koristi samo gde je fabrički predviđeno i strogo po uputstvu, prevedeno, vrlo, vrlo,vrlo, malo i uz spoljnu ivicu sklopa i pretežno samo jedna dihtujuća površina. Vidim i čujem da se koristi šakom i kapom i to gde ne treba. Spoj dekla i glave na BMW jeste ispod vrelog ulja al neće da procuri nikad ako se sve montira sterilno čisto, no valja potrošiti sprej, vreme i umazati se za pripremu a to neće svako uprkos fabričkom navodu i opšteg pravila mehanike da dihtung treba da bude čist, suv i nemasan, osim kod posebnih zahteva, pustite šusteraj da valja da se masti da bi nabreko dihtung, uklzo, nalego itd. Ako dihtung nije dobar, mora nov, ako površina nije dobra, mora da se tušira i .

Hvala na tekstu i slici. Često je korisnije pokazati kako ne traba nego kako treba ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
On 2/5/2018 at 11:07 PM, Satelis said:

prednja guma, desna strana, lepo pise smer al ne vredi

IMG_20180202_170904.jpg

Hvala na slikama po 100-ti put!

Nisam nikada video ovakav znak na gumi. Znači ipak treba prednja da deluje da je naopako u odnosu na zadnju jer i jeste naopako. Neka fizika je očigledno u pitanju jer zadnja ide kao na kolima tj. da V šara "kopa" napred kada se točak okreće.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 6 sati, X8 Vračar je napisao:

Hvala na tekstu i slici. Često je korisnije pokazati kako ne traba nego kako treba ...

:dobrodosli2:, No, vrlo je teško sakupiti šta sve može da padne na pamet a da nije kako treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

Ja sa Zvonkom imam katastrofalno iskustvo. 

Na preporuku drugara sam oterao motor da se zameni ulje u viljuškama i kočione pločice. 

Motor sam nakon odrađenpg servisa, kod njega u servisu natovario na prikolicu i krenuo za Serres (na stazu). 

Negde na pola dana, samo što sam izašao na stazu, pred prvu krivinu na koju sam naišao, stisnem kočnicu a kočnice nema. 

Sreća pa sam tek izašao na stazu, sa hladnim gumama, pa nisam išao prebrzo. 

Uspem jedva nekako da skrenem a da se ne polupam, stanem sa strane a klješa se skroz otkačila, vise na sajli pored točka. 

Šrafovi poispadali...

 

Ali tu naravno nije kraj priče. 

Isteram motor sa staze i odem da pitam Grke redare da li u okruženju ima neki majstor kod koda mogu da kupim šrafove za klješta dane bude da sam džabe prešao 700km.

 

Jedan Grk sedne na skuter i donese mi i pozajmi za taj dan šrafove skinute sa svog motora kako bih mogao da vozim dalje.

Namestimo mi klješta i taman da krenem opet na stazu, kaže mi drugar, daj bre da pregledamo ceo motor da budemo sigurni da je sve ok? 

Od 6 šrafova koji drže štapove (3 po štapu), samo su dva držala. 

Jedan je bio odšrafljen do pola a tri šrafa nije bilo. 

Verovatno su kao i šrafovi na klještima otpali jer nisu ni bili stegnuti kako treba, ili nisu bili stegnuti uopšte. 

 

Tek tada sam postao svestan da sam zbog tih propusta mogao da izgubim glavu. 

 

Dva puta sam odlazio do servisa ali ga nisam našao. Verovatno i bolje jer sam bio pun besa. 

 

Posle sam se ohladio i nazvao ga telefonom.

Bio je ljubazan, izvinjavao se, govorio kako ne zna kako se to desilo jer su sigurno svi šrafovi bili stegnuti. 

 

Verujem da on zna posao odlično ali ga na žalost tako ne radi. 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 9 sati, Mario Marko je napisao:

Na preporuku

 

Dati i prihvatiti preporuku je danas krajnje nepouzdano, pretežno rukovođeno jeftinoćom i po sistemu da je sve isto.

 

Pre 9 sati, Mario Marko je napisao:

Verujem da

 

Verovanje je danas jednako praznoverju na žalost. Nedopustivo je to što si uradio, na prikolicu, sa nje i pun gas, ne zato što je u pitanju trkaći motor već to važi za svaki i bez obzira ko je radio, makar i da je svojeručno. Proba motora posle bilo kakve intervencije nije nikakav znak nepoverenja ili uvrede već jednostavno potreba, da ne kažem nužnost. Svaki motor koji uradim, ne puštam a da klijent ne obrne krugić u kraju i da mi odgovor na nekoliko pitanja, bez obzira da li sam ja uradio probnu vožnju predhodno. To jednostavno tako valja i iz čisto banalnih razloga, pomeren korman pa retrovozor nije u vidnom polju, a kamoli zbog vitalnih ko što se tebi desilo, naježio sam se kad sam pročitao.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

Meni je kvalitet usluge uvek bitniji od cene.

Kod Zvonka sam otišao jer majstor Joca kod koga sam do tada održavao motore, a sa čijim radom sam uvek bio zadovoljan, ne radi KTM. 

 

To o probnoj vožnji ima smisla i jeste profesionalno ali u mom slučaju verovatno ništa ne bi promenilo. 

 

Ja sam pola dana vozio normalno što je više nego što bi trajala probna vožnja. 

 

V2 agregat ima veće vibracije i ako su šrafovi bili pritegnuti samo rukom neizbežno je da će se odšrafiti jako brzo. 

 

Od nekoga ko je profesionalac u svom poslu se očekuje da taj posao odradi profesionalno, sa posebnom proverom sklopova čiji otkaz može dovesti do fatalnih posledica. 

 

Sumanuto je, ali izgleda neophodno da laici kontrolišu kako "profesionalci" rade svoj posao. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 21 sati, Mario Marko je napisao:

Sumanuto je, ali izgleda neophodno da laici kontrolišu kako "profesionalci" rade svoj posao

 

Kad mleko za bebe može da bude neispravno, sve ostalo je bespredmetno, tolko o našoj profesiji a i o moralu, na žalost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja sa njim imam bas pozitivna iskustva, nacrnište čoveka bez veze..

Održavao mi je godinama skuter, još od kada je radio u Hondi, a sad ću mu oterati Kawu na prvi servis...


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000
Pre 22 sati, Nebojša S je napisao:

Ja sa njim imam bas pozitivna iskustva, nacrnište čoveka bez veze..

Održavao mi je godinama skuter, još od kada je radio u Hondi, a sad ću mu oterati Kawu na prvi servis...

 

Bila i moja baba devojka... Ovo što se dešavalo ljudima u poslednje vreme, ne da je za izbegavanje nego možda i za neku prijavu, krivičnu, tržišnu inspekciju, šta god...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Beograd

pa verujem i da ima i lošeg iskustva , tako je uvek...ali isto tako verujem da ima više zadovoljnih nego nezadovoljnih....

ako nisi zadovoljan, ne ideš više tamo, napišeš ovde koju reč i to je to...ne sviđa mi se da se vodi hajka na nekog...

Uostalom, naziv teme je "Zvonko kod Laste"...a ne "Koga je sve zajebao Zvonko Laste..."

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000
pre 6 minuta, Nebojša S je napisao:

Uostalom, naziv teme je "Zvonko kod Laste"...a ne "Koga je sve zajebao Zvonko Laste..."

 

 

Hahaha :) To što bi taj naslov više odgovarao je samo i isključivo njegova zasluga.

 

Kako, recimo, GM moto nema problem o kome pričaš? Možda bi tamo trebalo da piše "koga je sve oduševio Miloš"? Evidentno je da se na ovom forumu u temama o iskustvima sa raznim pružaocima usluga ne javljaju samo oni koji su nezadovoljni, naprotiv.

 

Što se tvojih verovanja tiče, naravno da imaš slobodu da veruješ u šta hoćeš. Ovdašnja svedočenja ti ne idu u prilog - gde su svi ti zadovoljni korisnici? Pre nego što kažeš da ne posećuju forume, isto to važi i za nezadovoljne, i za korisnike drugih servisa. Dakle od uzorka koji je na raspolaganju na ovom forumu, i koji je isti za sve radnje za koje postoje teme, ovaj majstor je dobio lošu ocenu.

 

Što se tiče hajke, ako je čovek predao motor na kome je lik mogao da izgine na stazi, ne da treba hajka nego linč.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance
1 hour ago, Nebojša S said:

pa verujem i da ima i lošeg iskustva , tako je uvek...ali isto tako verujem da ima više zadovoljnih nego nezadovoljnih....

ako nisi zadovoljan, ne ideš više tamo, napišeš ovde koju reč i to je to...ne sviđa mi se da se vodi hajka na nekog...

Uostalom, naziv teme je "Zvonko kod Laste"...a ne "Koga je sve zajebao Zvonko Laste..."

 

 

 

 

 

Da ovde pisu samo zadovoljne musterije tema mu ne bi ni postojala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 8 sati, Čeh je napisao:

gde su svi ti zadovoljni korisnici?

 

Pre 6 sati, Mikulanac je napisao:

Da ovde pisu samo zadovoljne musterije tema mu ne bi ni postojala

 

Pa valjda se dobar rad podrzumeva i time zadovoljenje mušterije, nema potrebe da se ističe.

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Čuo sam da se preselio negde kod Aranđelovca... Znali neko gde tačno i dal je počeo da radi?

Sent from my Huawei P20 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja