Jump to content

Moto Zajednica

Zvonko kod Laste

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 361 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR250

Verujem da je pristojan majstor, ali je potpuno neorganizovan - kada nekome kažeš da ćeš ga zvati popodne, to i uradiš.

Sent from my mobile device using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
On 8/11/2017 at 15:30, ivica744 je napisao:

Drug @djunta se nece sloziti sa mnom ali ima ljudi koji nece da rade kompletan servis vila koji kosta xxx,vec hoce samo recimo da zamene ulje iz samo njima znanih razloga,treba i takvim musterijama izaci u susret ali objasniti sta time dobijaju a sta ne i kolika je majstorova odgovornost u tom slucaju.

Demanti:

https://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/64269-ulje-u-vilama-zamena-i-određivanje-nivoa/

 

Postoji određena razumnost ili svrsishodnost, ni ja ne radim uvek iako najavim i objasnim unapred, jednostavno zavisi od zatečenog stanja. Mušterija po pravilu bi da prođe što jeftinije i verujući da je njegov motor savršen bazirano na ličnom opažanju ili stavu, ne retko i iz sujete. Odgovornost majstora je uvek prisutna ma šta vlasnik mislio i zahtevao, kad otkaže sklop posle, da vidim ko će da kaže da je nagovorio ili prisilo majstora i tako prihvati i krivicu i štetu, uvek majstor bude kriv, ako ništa drugo onda što nije bio dosledno tvrdoglav i ubedio da to nešto mora da se uradi. Ja sam tu prilično neumoljiv, ili odbijem motor ili jednostavno ne pipam taj sklop, pregledam, predložim, predočim i na neki način se izuzmem formalno, ne lično, iz bilo kakve odgovornosti. 

 

I dolazimo do:

 

On 8/11/2017 at 12:11, Skyrunner je napisao:

Sad što se kvaliteta naspram cene tiče, apsolutno je neophodno da određeni standard bude ispunjen, to cena ne može da bude nikakvo opravdanje.

Kriterijumi u ovoj zemlji na žalst su vrlo problematični, ako mleko za bebe ne samo da ne ispunjava minimim kvaliteta već sadrži ne dozvoljene materije, očigledno je prisutna neka lična i proizvoljna standardizacija. Svesno se radi sa uračunatim procentom da će se nešto vratiti na  ponovan rad ili vraćanje novca. Slažem se da određeni standard treba da se ispoštuje ali to ima svoju težinu izraženu kroz cenu, za mnogo malo para, vremena i umeća se ne može ni očekivati ni zahtevati preveliki rezultat koji je često ostvren čistom srećom i do nekog sledećeg puta kad se kola slome. Tehnika je vrlo egzaktna i merljiva, nema tu mnogo mudrolije. Ovo su štapovi neki, spadaju u vrhunsko vešanje, uprošćeno takmičarsko, imaju podešavanje i sabijanja i povrata. U dobroj radionici rađeni su jedared sa prostim servisom pa procureli ubrzo, pa drugi put sa zamenom semeringa, trajali nešto duže i na kraju su došli na "moje", odnosno kako Bog zapoveda, na poštovanje i primenu tehničkih kriterijuma.

 

Polovina ansabla, plavo je jedan podešavač,

001.jpg.afb91e70ce1a82ced8e398937d854171.jpg

 

drugi je "fork damper"

 

002.thumb.jpg.197b17f9b54f640851f25816d6652980.jpg

 

U hidraulici nema zezanja, i naj manja trunka dovodi do habanja i propuštanja, na svim delovima je bila prisutna korozija čije otpale čestice prave ršum:

 

004.jpg.38608dfbf8aed884f7c846992b01d7a7.jpg

 

Predhodno zamenjeni semerinzi su propustili jer su same cevke imale oštećenja i neizbežne tragove od samog rada i bez tretiranja površine nema pouzdanosti, ne glatkoća u bilo kom smeru čini da se zaptivači prebrzo troše, pojedini proizvođači i naglašavaju obavezno poliranje pri zameni, a sama performansa vešanja delom zavisi od koeficijenta trenja, što je on manji, za to je potrebno ala ogledalo, rad i odziv je bolji i nije sve u odabiru ulja.

 

003.jpg.e839c4175c3414276bdc55b421bee64c.jpg

On 8/11/2017 at 11:30, Dzejev sin je napisao:

@djunta,sad da ne ispadne neka uvlaka ....

Ja bi viljuske stare 30 god ...

A sad opet sto se tice majstora i njegovog znanja,evo pitaj ga ...

Vrlo dobro razumem druge, veći je problem obrnuto i toga sam svestan.

 

Uvek je problem sa starim, ne vredi mnogo a svaki deo košta kao za nov, rad jednako ili čak više i to jeste problem. Zato je naj razumnije raditi sam pa kolko se uspe, na žalost, diy ne daje često ni minimum uprkos ličnom uverenju i zadovoljstvu i to nekad može biti veoma opasno i skupo ne samo po sklop nego po glavu.

 

Napomenuo sam da Zvonka ne znam lično, imao je prilike da dobro nauči majstorluk, ima i kome da se uvek obrati za konsultaciju, sasvim je u redu čovek po "abrovima", par puta sam ga zvao oko delova za drugare, vrlo predusretljiv, ljubazan,..., ja ne dajem preporuke ali nekoliko puta nisam ni odvraćao ljude od njega, sa jedne strane mi je ovo iznenađujuće, sa druge i nije jer se zna da on spada u jeftinije pa samim tim možda nije za zameriti, ne ulazeći šta, kako zašto. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K100

A i ta cena od 3000 din, je diskutabilna , koliko je to bas jeftino. S obzirom ,da nema skidanja i montaze viljusaka , da su doneti semerinzi i ulje. Generalno mislim ,da su cene , moto servisa , kod nas, naduvane.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Cene u rangu ovlascenih servisa. Da ne iznosim egzaktne podatke, neki su "rame uz rame" sa "Yamahom" i "Dukatijem" :) 
Dooobro razmislite gde dajete novac, bilo za gume, potrosni materijal, servis, opremu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 5 sati, đunta je napisao:

.................

sa druge i nije jer se zna da on spada u jeftinije pa samim tim možda nije za zameriti, ne ulazeći šta, kako zašto. 

Slazem se sa celim postom sem ovog detalja, ljudi, kolege bajkeri, majstori.....

 

Ne razumem pojam jeftiniji pa mozda nije za zameriti (ako posao nije odradjen kako treba, greska majstora....i te kako treba zameriti ali na kulturan nacin) ili koliko para toliko muzike tj, to se moze reci za neki deo na motoru jer zamenski nekad jeste a u vecini slucaja nije dugotrajan kao originalan deo.

Ne razumem pojam skuplji, "idi kod njega (nekog), jest da dere po usima ali je dobar majstor, on kad ti uradi uradjeno je".

 

Majstor....... je covek koji ima znanje, majstor je covek koji je pedantan, tacan i temeljan u svojim radovima, majtor je covek koji pre radova treba sesti i probati/oslusnuti vozilo koje radi, videti kako se ponasa da bi nakon radova mogao uporediti razliku pre-posle.

Majstor je covek koji treba biti odgovoran i ponajvise jako oprezan u svom poslu jer najmanja greska moze dovesti do loma nekog sklopa, zapaljenja instalacije/motora ili prouzrokovati fatalan ishod po musteriju (ima ljudi na forumu koji su zbog greske majstora mogli platiti svojom glavom)......znaci nema price, nema okupljanja kod majstora, kafenisanja ili ispijanja piva, moze ali kad se posao zavrsi.

Koncetracija Majstora nad poslom je najbitnija, nema skuplji il jeftiniji jer posao je posao.

 

Posao....... posao kao i svaki drugi, neki tezi neki laksi, laksi deo vecina odradi sama kod kuce, ispred zgrade, drugara u dvoristu i to je sve Ok.

Donekle Ok, jer se i tu javljaju mnogi propusti sa manjim il vecim posledicama......vreme pokaze, videli na YT, Guglali misle da je lako.

Svaki posao koji se radi, bilo da je lak ili zahtevan, treba da ima smisla, treba da ima svoj red operacija od pocetka do kraja, treba da ima dovoljno vremena sto nazalost kod nas toga nema, posao se odradjuje rutinski i brzinski.....posvecenost i pedantnost skoro da ne postoji, tj postoji ali majstora to mrzi, nema vremena nit zivaca jer ima posla preko glave, ljudi cekaju gube strpljenje.

 

Cena....... cena je diskutabilna stvar, ne sme biti previsoka nit preniska tj raditi za dzabe, treba naci neku sredinu....nama (vecini) je sve skupo, gde god moze da se ustine neki dinar ihhhajjj super, sve se nesto stiskamo, cinculiramo celi zivot.....razumem ko tako moze i voli, ja iskreno ne. Koliko kosta platim i zdravo djaci.....sto bi rekli plati pa se klati.

 

 

 

 

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

Ako je isti zvonko koji je radio u "centru s", a po prici i ponasanju mislim da jeste.............bio sam jednom kod njega, redovan servis, menjao ulje u viljuskama, "sredio" lanac bregaste.............

 

Da ne zalazim u detalje, samo cu reci da je motor 15 minuta posle servisa doteran slepom nazad do "centra s"...............

 

zvonko je "blago" poremećena osoba za izbegavanje.............

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Non stop u gradu, 188 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp XLV 600

Meni je crkao bio CDI na Transalpu. Sticajem okolnosti, srecem se sa doticnim u jednom Zvezdarskom ugostiteljskom objektu, gde ima jos dosta sjajnih ljudi i motorista. Zalim se ja kako mi crce CDI, no, kaze jedan od prisutnih da ce pitati Zvonka, koji je za drugim stolom, da li nesto ima i moze. Ja reko, ok. Do tada, sa covekom se nisam bukvalno ni pozdravljao, jer vise puta dodje i ne javi se, sto je meni vec u startu zuta lampica, posto se svi bajkeri medjusobno javljaju, sedimo zajedno, zezamo se, ali on ni da klimne glavom. 

No, pre nego sto sam ja taj dan sedeo na tom mestu, saznam da za Transalpa odgovara neki CDI sa nekog skutera, nemam pojma koji model, novi je tipa 2000 dinara. Privremeno resenje bar. No, ja hocu Hondin original, polovan, jurim to. Nadjem ovaj kineski za 2450din, tako nesto oko 2500. 
 

LM, nista ja to ne pominjem. Vraca se kolega bajker od stola gde ga je pitao da li nesto moze. Kaze mi kako moze da mi stavi sa skutera CDI (ovaj o kome pricamo) za 80e. 

 

Glupo mi bilo da odem da kupim to, bacim mu u facu i napusim ga pred svima, samo sam ga prosto izbrisao, nema ga, za mene je vazduh. Na oci i jos po drugarskoj liniji nekoga praviti budalom je bas bahato za batine.  

 

Nabavih na kraju za 120e polovan. Znam iz prica da mu motori stoje jako dugo na banalnim servisima. Klasican primer javasluka i neozbiljnosti u "biznisu" kod nas. Srecom, u Bg, ima mesto gde se osecam bukvalno kao da sam odvezao motor u servis u Svici ili Japanu, ne razmisljam puno, postovanje, ozbiljnost, pedantnost, strucno, tacno na vreme, brzo, godinu dana nisam verovao da postoje takve ljudine, a i majstori. Jer, pre svega, treba biti covek, pa tek onda majstor, pekar, advokat, hirurg...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Којекуде, 484 postova
  • Lokacija: Borča-Bgd
Pre 3 sati, VukiTA je napisao:

 Srecom, u Bg, ima mesto gde se osecam bukvalno kao da sam odvezao motor u servis u Svici ili Japanu, ne razmisljam puno, postovanje, ozbiljnost, pedantnost, strucno, tacno na vreme, brzo, godinu dana nisam verovao da postoje takve ljudine, a i majstori. Jer, pre svega, treba biti covek, pa tek onda majstor, pekar, advokat, hirurg...

Pa gde je to mesto, daj reci da i mi teramo i ne beremo brigu?

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Non stop u gradu, 188 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp XLV 600

Dobro znan Joca u Visnjickoj ulici. Godinama odrzavam kod njega motor, a za kilometrazu koju sam presao on ima velike zasluge. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Mogu da potvrdim da je Joca vrstan majstor. Ali za one koji imaju baš baš duboke džepove!

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Којекуде, 484 postova
  • Lokacija: Borča-Bgd
Pre 2 sati, VukiTA je napisao:

 

Pre 2 sati, VukiTA je napisao:

Dobro znan Joca u Visnjickoj ulici. Godinama odrzavam kod njega motor, a za kilometrazu koju sam presao on ima velike zasluge. 

Kakav hvalospev, pomislih opisujes nekog Japanca. Iako preskup, to je stvar koju odmah prihvatis ako zelis da valjano odrzavas motor ali tada ne ocekujes neke stvari koje bi ocekivao kod jeftinog ili priucenog majstora. Kod njega sam odrzavao moj motocikl i pre dve godine prilikom moje zadnje posete otisao malo je reci nezadovoljan. Stane mi motor u po bela dana na terenu, ja kud cu sta cu probam sta znam i umem, mrtva kobila. Pozovem coveka ajd mozda mi da pametan savet, nejavlja mi se. Doslepam kuci, uvece mi se javi i kaze doteraj, dzaba i da smo se culi ne bih ti mogao pomoci. Doteram mu motor i posle 8-10 dana mi nista ne javlja, pozovem ja i kaze ma crkli ti namotaji paljenja a ne mogu ih naci. Reko ok i za nekih nedelju dana mu dopremim preko prijatelja iz Nemacke. Cekam jos nedelju i vise dana i napokon gotovo. Sav srecan posle mesec dana agonije preuzimam motor, dovozim kuci i perem plastike od tovat masti i ulja, rasklapam zadnje repne izgrebane plastike i vracam u svoja lezista, reko ajd nema veze na brzinu pa ostalo tako kako je iako je imao vremena na pretek . Posle nedelju dana skidam plastike da nesto pregledam i vidim da su sve zice na CDI zasecane radi ispitivanja i ostavljene gole, ja u totalnoj neverici ne ocekujuci tako nesto odnjega.. Tada sam odlucio da tamo vise nikada ne udjem. Cena mi nije bila toliki problem iako je jako skup, sa druge strane smo imali poverenje te sam mu nekada placao i u ratama ali ovakve stvari pored onih sitnih propusta ne volim tako da jeovo moje iskustvo koje je daleko od Japana i Švajcarske.

Cdi jocine majstorije.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd

Najbolji motor je nov motor!

 

Ja sam npr. čuo ventile na Suzukiju posle Jocinog štelovanja (jer to ne radi svako).

 

Svaki majstor bez izuzetka kiksne ponekad, i svakako da postoje oni loši, ali gorepomenutog Zvonka bih ja svrstao u koš sa dobrim majstorima.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Jeste najbolji ali to sto je nesto staro ne znaci da treba biti zapusteno i da se prema masini ne treba odnositi kako je propisano.

 

Zbog toga su oglasi puni lomova od automobila i motora. Nepismen, priucen i bandoglav narod. Sto Gdin. Djunta rece na forumu, kupiti onaj motor koji srpska ruka najmanje cackala.

Promenio član Alekre
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
pre 38 minuta, Alekre je napisao:

Jeste najbolji ali to sto je nesto staro ne znaci da treba biti zapusteno i da se prema masini ne treba odnositi kako je propisano.

 

Zbog toga su oglasi puni lomova od automobila i motora. Nepismen, priucen i bandoglav narod. Sto neko rece na forumu, kupiti onaj motor koji srpska ruka najmanje cackala.

Moja malenkost. I stojim iza toga čak više nego ranije, pa nek i moje ruke budu u istom košu. Sve tačno Alekre.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K100
On 10/1/2017 at 22:18, đunta je napisao:

Moja malenkost. I stojim iza toga čak više nego ranije, pa nek i moje ruke budu u istom košu. Sve tačno Alekre.

Ne znam za tvoje ruke , nisam te upoznao ali saveti su ti za postovanje. Onaj tocak od bmw r 1150 , su u Solunu , totalno upropastili.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
On 10/1/2017 at 22:18, đunta je napisao:

kupiti onaj motor koji srpska ruka najmanje cackala

I do sada sam Djuntine savete uvazavao bas, sadrzajno i ko hoce da razume moze sto/sta nauciti ali na moje zaljenje i ovde je "ubo" pravo u centar!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
10 hours ago, N.F.S. said:

I do sada sam Djuntine savete uvazavao bas, sadrzajno i ko hoce da razume moze sto/sta nauciti ali na moje zaljenje i ovde je "ubo" pravo u centar!

I ja cenim Đuntine savete, ali ovo aludira na Srpski mentalitet, da smo kao nacija traljavi, sa čime se ne slažem.

Ja bih pre rekao da smo prinuđeni da krpimo i budžimo zbog ekonomske situacije.

Svi bi mi voleli da menjamo preventivno delove, jer im je vreme, a ne da čekamo da nešto crkne, ali... fali nam "motivacije".

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Nismo traljavi vec snalazljivi vrlo! Manjak "motivacije" je velika motivacija....

 "Karabudzevinu" koju nas covek skrpi ume jedinio sam da odrzava i remontuje... Licno sam nekih stvari npr na instalaciji motocikla radio, dovodio "plus" bobinama direktno sa akumulatora preko releja kako bih izbegao pad napona kroz fabricku instalaciju (pobuda sa kill swica, funkcija istog zadrzana! Mozda ovo nekome zatreba)... Meni je koristilo ali narednom vlasniku je zivot zagorcan ukoliko se nesto pokarabasi... :D 

Jedan od mnogih banalnih primera...

 

 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
On 10/4/2017 at 9:41, oldtajmer je napisao:

Ne znam za tvoje ruke , nisam te upoznao ali saveti su ti za postovanje. Onaj tocak od bmw r 1150 , su u Solunu , totalno upropastili.

Da, na nesreću. "Odakle on zna šta se radi u Solunu", sa tvojom, takovom nedumicom se redovno susrećem. Hvala, svi moji saveti proizilaze iz ličnog iskustva, znanja, veštine,... kad se radi o prenetom ili predpostavci, to uvek naglasim, ne prikazujem tuđe kao svoje.  Nedavno sam "presudio" dvoma točkovima, drugi je upropašćen u Novom Sadu i čeka se obruč iz Japana, a vlasnik već ima prednji moj točak, a prvi, uprkos preporuci dat je u okoliš Kragujevca, pa opet protivno savetu odnet u Solun, čekan 6 meseci, zato i znam, na kraju, opet ne slušajući,  dao ga je  Naiskom koji ga je dokrajčio, između ostalog je umesto X pletenja, krivio žice da bi ih upleo u V geometriju, naručen nov obruč i sve žice, sveukupno je koštalo papreno i skoro godinu stajanja motora.

 

On 10/4/2017 at 9:58, N.F.S. je napisao:
On 10/1/2017 at 22:18, đunta je napisao:

kupiti onaj motor koji srpska ruka najmanje cackala

On 10/4/2017 at 9:58, N.F.S. je napisao:

I do sada sam Djuntine savete uvazavao bas, sadrzajno i ko hoce da razume moze sto/sta nauciti ali na moje zaljenje i ovde je "ubo" pravo u centar!

Nisam zaista zlurad, ali nisam mogao da se oduprem smehu kad sam iščitao Oldajmerov post na telofonu. Drago mi je da neko čita moje pisanje. Pre neki dan drugar pred suprugom izreče na moj račun, " ko tebi uđe u glavu, pobedio je", pa me sad žena zeza non stop, doduše, ne ostajem dužan. Znam da sam nerazumljiv poprilično, taki sam, bem me. Međutim, prisutna je nedorečenost iz razumljivih razloga, tako da sve moje treba tumačiti više kao indikativno upiranje prstom u nešto a ne kao konačno. Podkrepiću primerom, a i kao jedan od niza argumenata za gore iznetu tvrdnju.

 

Dekla ventila  pre 3 dana. Motor je održavan u dobrom servisu po rečima vlasnika. Proglašeno je da obično auto ulje može u motorcikl zbog suvog kvačila i korišćena Selenia neka, nepobitno se vide posledice pregorevanja ulja koje nije predviđeno za visoko temperaturni agregat i prosečno više obrtaje motora, crnilo i podignut  mehurav sloj plastifikacije. 

 

DEKLA.jpg.455e24f552d150595f897e81b22b1884.jpg

 

 

On 10/4/2017 at 20:28, mradomir je napisao:

I ja cenim Đuntine savete, ali ovo aludira na Srpski mentalitet, da smo kao nacija traljavi, sa čime se ne slažem.

Ja bih pre rekao da smo prinuđeni da krpimo i budžimo zbog ekonomske situacije.

Svi bi mi voleli da menjamo preventivno delove, jer im je vreme, a ne da čekamo da nešto crkne, ali... fali nam "motivacije".

 

On 10/4/2017 at 20:38, N.F.S. je napisao:

Nismo traljavi vec snalazljivi vrlo! Manjak "motivacije" je velika motivacija....

 "Karabudzevinu" koju nas covek skrpi ume jedinio sam da odrzava i remontuje...

 

 

Hvala i tebi Mradomire, ne mogu da se složim sa Vama, pa da se ne ljutite. Na gornjoj slici se vidi još jedan razlog zašto je srpski motor opasan a i kao produkt "snalažljivosti" i želje da se po svaku cenu eksponira nešto svoje i izmisli rupa na saksiji. Vide se sa leve strane  ostaci dihtujuće mase i njeni otpaci po dekli, a ima ih i u samo ulju. Ta masa može da upropasti agregat, jednostavno zapuši negde uljnu magistralu i motor prolupa i zariba, kad se to desi u zatvorenom kolu to je i dobro, pali se lampica koja indikuje gubitak pritiska, ali kad se desi na otvorenim završecima ala recimo razvod ventila, kvar se desi neprimetno, a takođe može da dođe do delimičnog zapušavanja i rada sa umanjenim pritiskom, lampica se ne pali a motor jedva da ima podmazivanje pa zvekne pre vremena. Diht masa se koristi samo gde je fabrički predviđeno i strogo po uputstvu, prevedeno, vrlo, vrlo,vrlo, malo i uz spoljnu ivicu sklopa i pretežno samo jedna dihtujuća površina. Vidim i čujem da se koristi šakom i kapom i to gde ne treba. Spoj dekla i glave na BMW jeste ispod vrelog ulja al neće da procuri nikad ako se sve montira sterilno čisto, no valja potrošiti sprej, vreme i umazati se za pripremu a to neće svako uprkos fabričkom navodu i opšteg pravila mehanike da dihtung treba da bude čist, suv i nemasan, osim kod posebnih zahteva, pustite šusteraj da valja da se masti da bi nabreko dihtung, uklzo, nalego itd. Ako dihtung nije dobar, mora nov, ako površina nije dobra, mora da se tušira i .

 

Jeste problem u novcu uvek, al nije baš tako. Isti motor, sva 3 nova Brembo diska i crvene Brembo pločice, to košta baš lepu svotu para što je u redu kad je bezbednost u pitanju. Ne znam ko je vršio remont ali svakako da niti je znao šta niti kako se ugrađuje, ima više sistema i jednostavno nije moguće izvršiti ošrafi zašrafi i staviti nove komponente. Slike zadnje pločice, sredina i ivica, znak pregrevanja, nije što bi znatno kraće sve to trajalo nego što je motor kočio ispod crte.

 

59d953fa28416_PLOICA.jpg.e7f9c4debcdb25e3f5fff67d0515f401.jpg

 

59d9541f476aa_IVICAPLOICE.jpg.9d5bf41d12dcdaf8279e4b2a7fa10a2a.jpg


 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K100

Ne verujem da bi iko od majstora kod nas tusirao losu povrsinu , kad mu je jednostavnije , da narolja diht masu . A verujem da i puno musterija , ne bi shvatila razliku , a samim tim ni vecu cenu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja