Jump to content

Moto Zajednica

Zvonko kod Laste

Recommended Posts

  • Drug član, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Hteo ovaj moj drugar da ide da ga pegla. Ali je,  u maleru koji ga je zadesio, upoznao neke bajkere iz Vranja sa kojima se sprijateljio. Čak su  ušli i u neke poslove, pa je oprostio Zvonku. Inače . . . .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2035 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Pošto me je @satelis pomenuo ajde i ja da se javim,mala greška,nije mi dotični servisirao štapove na X9,trebao je on ali sam odustao.

A što se tiče iskustva mog drugara koji nije na forumu čiji je Ducati Monster bio na servisu neću iznositi jer nije moj motor,ali šteta je pozamašna i kaže da je isključivo njegovom krivicom,pritom je to nov motor sa pređenih 8000km.

Toliko od mene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6480 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ovo je vrlo dobar članak na temu:

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-vesti/saveti/koliko-je-zapravo-skupa-jeftina-popravka-kod-lokalnog-priucenog-majstora.php

 

Zvonka znam samo iz viđenja, koliko je meni poznato sasvim je u redu,  takođe znam da zamenu ulja u štapovima naplaćuje tih 3.000 Dinara i to mislim sa uključenim uljem čija je vrednost +/- 800 kinti. To isto ostali naplaćuju i 80€, neko uključi par zamenskih samo zaptivnih semeringa reda veličine 10-20€, retko kad se radi detaljno rasklapanje i čišćenje do tančina a o poliranju da ne govorim. Sa asapekta neuke mušterije gotovo da nema dileme, "pih, zamena ulja, šta tu ima da košta ...." i logički je da odabere naj jeftinijeg misleći da svi rade isto i da je u pitanju uvek jednako urađeno a naravno da nije, zavisi od konstrukcije štapova, neki moraju da se rasklope a neki ne i pri običnom istakanju ulja, a majstori obične traže istu cenu pa se tako uproseče jer većina mušterija želi da zna cenu unapred iako se ne može predvideti uvek sa sigurnošću ishod, "kaži pa ako si se zajebo, zajebo si se". Moglo bi se i isto primeniti i na mušterije, za 25€ sigurno se ne može očekivati ko za 80€. Ne branim ćoveka, ali jeftino nikako ne može da bude dobro, skupo pa opet ne garantuje kvalitet ali bar čini preduslov i daje ipak neko pravo na eventalnu reklamaciju, za naj nižu cenu se dobilo baš to, prosta zamena ulja a ne servis u većem ili manjem obimu, da ne elaboriram sad detalje šta sve valja da se uradi. Nužda tera ka jeftinom tako da se i majstori prilagođavaju po sistemu, "za te pare je to to".  

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Po ovome ispade sta sam platio to sam dobio.

Ja cenu saznah tek kad je zavrsen posao.Nisam zvao od majstora do majstora trazeci najjeftinijeg.Jedino sam ovog i zvao.Kad je na kraju rekao cenu kaze 3000 jer nije bilo skidanja-vracanja na motor.Platio sam koliko je trazio,a kako je uradio isto kao da sam uzeo pare i pocepao.Ponavljam ulje sam svoje doneo kao i dihtunge za ulje,ne prasinjare.

Znaci druze @djunta,posto sam platio ''jeftino'' nemam prava na reklamaciju,jedna viljuska duplo meksa od druge jer sam malo platio,ogrebana stegom il vec cim,ulje ko da je 20 god staro zbog ostataka starog.Ako tako treba idem da se izvinim majstoru.I to kod poznatog majstora,jer vidim da ga dosta ljudi zna.

Evo,posto sam ja laik,jel opasno da se vozi motor sa tako rasporedjenom silom u prednjim viljuskama,moze li se pasti u krivini zbog toga ili pri kocenju,povrediti se,ili moze li to uciniti da se viljuske tako vozene ostete?Samo pitam.Jer ako ne moze,kad budem dogodine menjao ulje necu se maltretirati sa onim spricom,nalicu odoka iz flase i cao djaci.

I vidite,ja za 3000 moram da radim sljakerski posao otprilike to zaradim za 20 sati rada.I dao sam pare za nesto sto volim,i nije mi opet zao.Zao mi je sto sam ih potrosio u losem servisu,sto sam morao da ispravljam to,ja,laik i neznalica.A najvise mi krivo sto me covek isponizavao najgore.Razlikujemo se jos po necemu.Ja te pare mogu da bacim,poklonim,oprostim,bas me briga,mozda zato i nemam puno,a neko ce za to malo da prevari,pravi se lud,ostavi obraz ispred otiraca.Meni su ti ljudi smesni:)Promaseni...

  • Podržavam 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ne znam jel Platner radi sve motore ili samo Yamahu. U svakom slucaju, blizu NS-a, oficijalni servis...bajo moj pitam koliko, dobijem odgovor...radi. Imas garanciju, imas obuceno osoblje i kraj price. A ovih Pera i Zika mi pun k....Ajde jos koga znas da te nece zajebati pa da ti slucajno nesto losije odradi zbog neznanja. 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 991 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja sam kod Zvonka otisao na preporuku prijatelja koji odrzava Horneta kod njega poslednjih par godina i zadovoljan je. Stekao sam utisak da Zvonko zna sta prica kada govori o mehanici, a meni je ispravio gresku koju je prethodni majstor (moto servis Olimp, Nikica) napravio. Nikica mi je provukao kablove i kociona creva sa zadnje strane viljuske i prilikom namotavanja volana creva i kablovi bi bili prikljesteni izmedju rama i viljuske. Povrh svega ubedjivao me je da je tako bilo, a i kod njega sam otisao na preporuku. Nije neki kvar da bih samo na osnovu toga hvalio Zvonka, ali u mom slucaju bilo je sacekaj malo red, resavamo. Ovog prethodnog majstora sam jurio danima jer je probio rok koji je sam rekao, i pritom u dva navrata pokusao da me napravi budalom. Prvi put sam mu objasnio da takav motor ne moze da izadje iz servisa, a drugi put sam uzeo motor i otisao kod Zvonka. Naravno, uredno sam platio jer to je za mene usluzna delatnost, a ja kao musterija biram vrsioca usluge. Garancija kvaliteta u ovoj zemlji ne postoji, a nije u pitanju neki novac da bih zbog lose uradjenog posla lomio nekome kosti. Za Zvonka plus, za ovog drugog veliki minus. Da dodam, ne iskljucujem mogucnost da Zvonko nesto pobrljavi, ali mislim da ima znanje. A najbolje jeste stajati iznad majstora dok ne zavrsi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6480 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
pre 52 minuta, Dzejev sin je napisao:

Po ovome ispade sta sam platio to sam dobio.

Ja cenu saznah tek kad je zavrsen posao.Nisam zvao od majstora do majstora trazeci najjeftinijeg.Jedino sam ovog i zvao.Kad je na kraju rekao cenu kaze 3000 jer nije bilo skidanja-vracanja na motor.Platio sam koliko je trazio,a kako je uradio isto kao da sam uzeo pare i pocepao.Ponavljam ulje sam svoje doneo kao i dihtunge za ulje,ne prasinjare.

Znaci druze @djunta,posto sam platio ''jeftino'' nemam prava na reklamaciju,jedna viljuska duplo meksa od druge jer sam malo platio,ogrebana stegom il vec cim,ulje ko da je 20 god staro zbog ostataka starog.Ako tako treba idem da se izvinim majstoru.I to kod poznatog majstora,jer vidim da ga dosta ljudi zna.

Evo,posto sam ja laik,jel opasno da se vozi motor sa tako rasporedjenom silom u prednjim viljuskama,moze li se pasti u krivini zbog toga ili pri kocenju,povrediti se,ili moze li to uciniti da se viljuske tako vozene ostete?Samo pitam.Jer ako ne moze,kad budem dogodine menjao ulje necu se maltretirati sa onim spricom,nalicu odoka iz flase i cao djaci.

I vidite,ja za 3000 moram da radim sljakerski posao otprilike to zaradim za 20 sati rada.I dao sam pare za nesto sto volim,i nije mi opet zao.Zao mi je sto sam ih potrosio u losem servisu,sto sam morao da ispravljam to,ja,laik i neznalica.A najvise mi krivo sto me covek isponizavao najgore.Razlikujemo se jos po necemu.Ja te pare mogu da bacim,poklonim,oprostim,bas me briga,mozda zato i nemam puno,a neko ce za to malo da prevari,pravi se lud,ostavi obraz ispred otiraca.Meni su ti ljudi smesni:)Promaseni...

Pošto si menjao post, nisam ja ništa promašio, pre će biti da si ti. U ovom gradu postoji barem stotinak mesta gde se može uraditi prosta zamena ulja, pa kako okrenu samo naj jeftinijeg a ne nekog od skupljih ili naj skupljeg, ovo izgleda kao kupovina Ajfona u kineskoj radnji pa posle smeta prvo slovo, što nisi čito, odnosno pitao naokolo, verovatno je bila prihvatljiva cena po tvom nekom merilu, a majstor je odradio po istom kriterijumu. Nisam rekao da nemaš pravo na reklamaciju, sam si utvrdio da je nejednakost rada vila nestala kad si sam napunio. Za ostalo je diskutabilno, nižeg cenovnog ranga ulja penušaju, kod nekih motora se za prostu zamenu ulja vila  ne mora skinuti ništa, odvije se ispusni ventil, otvore poklopci na štapovima i nalije ulje na kuhinjsko podeono lonče, praktično ko da su doneti na ruke, drugo je pitanje da li je to dobro, dovoljno itd. Kod zapeklih šrafova uvek postoji rizik oštećenja, šta misliš, kako bi to izgledalo da je recimo morao brener da se koristi ili nešto od prisilnih pomagala ili snalaženjem, nije sve tako jednostavno uvek kako se čini, al naravno da oštećenje nije prijatno, pogotovu kad je u pitanju novo nešto.

 

Prihodujem od servisa motora gde spada i održavanje vila, nikad tako ne radim već isključivo pun servis, sve dole, pranje do sterilnosti, pregled delova i obavezno zamena potrošenih, poliranje štapova, a brišući semering ne sme da ima ni jednu naprslinu, specijalne masti i trkaće ulje, onog ko  traži ili misli da to može drugojačije, prosledim nekom od poznanika il jednostavno odbijem. Koristim namenske alate a ne čekić i šrafciger za nabijanje semeringa, obrtni alat za višečasovno poliranje cevki predhodno proverenih na ovalitet i zakrivljenje, po potrebi dam na korigovanje. Što se tiče punjenja nivoa, isključivo prema fabričkom podatku i to preko visine vazdušnog prostora, imam nivelator kojim precizno to postižem i što je naj bitnije, oba štapa apsolutno  jednaka, za ovo sam bio svjevremeno izvrgavan podsmehu na forumu. Po nekim recenzijama, nekih 5% ili možda čak 5ml razlike već čini da se motor nejednako ponaša u levu i desnu stranu, iz opšte prihvaćenog, to možda nije tako i masa mehaničara puni vile po oznakama u boci, graduisanim lončićima i metrom mere prazan prostor.

 

Vidi, ne branim Zvonka ni malo, al više apelujem ili kritikujem opšti stav da sve može da prođe pod devizom jeftino. Svi mi živimo više nego skromno al ovo je skup sport i ne može se terati, tražiti i očekivati u nedogled jeftinoćom. Mnogi majstori se na žalost srozavaju spuštajući kvalitet usluga po pomenutoj devizi "za te pare" i to onda pređe u manir a sve da bi se navuko posao. Srećem se i ja sa tim, izgubim recimo  kad kažem cenu jedno 20 puta veću nego što mušterija predpostavlja bez obzira što je u pitanju izuzetno specifičan rad i retko ko uopšte u svetu može da uradi, razumljivo al mi nije lagodno bez obzira na preveliku zauzetost, doduše, mnogi se vrate kad obiđu krug naokolo.

Da, na ovu temu, uradio sam pun servis vešanja kako sam već naveo, ugradio sva 4 nova semeringa i posle par hiljada i isto toliko meseci je jedan štap propišao. Preliminarni zaključak je da su semerinzi ne adekvatni, Ariete, duplo su jeftiniji nego originalni koji su se i čekali, vlasnik je odobrio ugradnju al je to ipak odlučio oslanjajući se na mene i tu leži moja odgovornost pa ću čim motor bude dostupan otkloniti kvar, besplatno naravno. Koliko sam razumeo, i Zvonko je ponudio novac nazad, doduše uz gunđanje, al ima majstora koji umeju da ustanu na levu nogu pa se sutra smeju izvinjavajući se što su marširali, ne znam čoveka, možda je i cirnuo. Mislim da bi trebao da odeš do njega za obostrano dobro, tebi novac a njemu dobronamerna kritika ko bilo kom.

Da li će ko ići kod Zvonka ili kod bilo koga je lični izbor, on je vrlo pristojno naučen mehanici što ustalom potvrđuju i komentari. N.S.F. je uputio na diy, jeste to u redu al nismo svi Bogom dani za sve, barem po nekad. Saznanje, drugo znanje, treće umeće, četvrto volja,...i urađeno su različite kategorije, u predstavi je sve izvodljivo, u praksi ne retko nije. Večeras mi je recimo bio momak, radio sam više puta etapno motor, izrazio je želju da sam po nešto radi pa sam dozvolio, ima predispoziciju, vrlo vešto barata alatom, jako brzo kapira i što je bitno, sluša i prihvata preneto, međutim, nije lepo stegao zadnji točak u žurbi a ja za đavola nisam ni gledao ni isproveravao kako inače činim u takvim, inače baš  retkim situacijama, na svu sreću nije mu otpao pri brzoj vožnji već na nekom usputnom stajanju je primetio i dotego. Srećem sa svim i svačim da Bog sačuva i primoran sam da ne prihvatam, odnosno pomeram za kasniji period uz upozorenje, kad uvidim koliko je pogrešno prčkano, da ne kažem, skršeno. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Nisam znao da ulazim u kinesku radnju.Cenu nisam znao unapred vec kad se zavrsio posao.Kako nadje bas najjeftinijeg?Pa eto imao sam srece:)Kupio sam ulje Ipon,kod mene nije penilo,izasao vazduh i miruje:)

Gundjanje je zna se sta,ponudio novac uz zelju da ga potrosim na lekove,gundjanje.Pominjanje moje dece pfff.Da li bi ti to sebi dozvolio,djunta, taj nivo?

 

Izmenio sam post da ublazim ton,nije isto forum i 4 oka,neke stvari se lose shvate a i dosta mi je ove teme,cini me besnim i nervoznim,cini da mi je krivo sto nisam odmah otisao na tu ''kafu''.

Inace,sve mi je jasno i slazem se sa tobom,osim sto pogresno zakljucujes da sam namerno kupovao taj ajfon kod kineza.Hvala na postu,uvek mi je zanimljivo da citam sta pises oko mehanike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6480 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 6 sati, Dzejev sin je napisao:

Nisam znao da ulazim u kinesku radnju.Cenu nisam znao unapred vec kad se zavrsio posao.Kako nadje bas najjeftinijeg?Pa eto imao sam srece:)Kupio sam ulje Ipon,kod mene nije penilo,izasao vazduh i miruje:)

Gundjanje je zna se sta,ponudio novac uz zelju da ga potrosim na lekove,gundjanje.Pominjanje moje dece pfff.Da li bi ti to sebi dozvolio,djunta, taj nivo?

 

Izmenio sam post da ublazim ton,nije isto forum i 4 oka,neke stvari se lose shvate a i dosta mi je ove teme,cini me besnim i nervoznim,cini da mi je krivo sto nisam odmah otisao na tu ''kafu''.

Inace,sve mi je jasno i slazem se sa tobom,osim sto pogresno zakljucujes da sam namerno kupovao taj ajfon kod kineza.Hvala na postu,uvek mi je zanimljivo da citam sta pises oko mehanike.

Razumem te potuno, neka izgleda da te zafrkavam, nije zlonamerno već obrnuto, menjao si post opet. Ako su oba štapa proradija jednako nakon tvoje zamene ulja, pa šta drugo to znači nego da je nejednakost rada vila nestala. Sva ulja penušaju u hidraulici, neka više a neka manje kao trkaća, ima uporedna slika u temi servisa amortizera, dok delovi ne prorade par puta se mehuri javljaju povećano, a naravno da i samo zaostalo staro ulje i voda to povećavaju i u minornoj količini odmah zaprljaju novo ulje. 

 

Tako je ispalo, ko kineska radnja. Jedan sprej košta 300 kinti, neko sredstvo za pranje još toliko, nekoliko sati je potrebno da se ceo sistem očisti a da ne govorim o rasklapanju, pregledu i sklapanju sistema, sad sam ukapirao šta znače dihtunzi, verovatno su u pitanju semerinzi, njihova montaža se kod većine servisera dodatno naplaćuje,  odvijanje zaribale žice na točku ja zaračunavam € po komadu, o poliranju cevki da ne pričam, tako da nije teško imati predstavu o svemu. Naravno da ne mora da se znaju svi detalji, al je uputno pitati šta neki servis sadrži a ne na prvu loptu prihvatiti i dovesti sebe pred svršen čin, izvini, al sam si sebi na neki način to uradio. Naravno da ne bih pre svega upao u takvu situaciju, doduše, jesam seo dENSIJU iz Novog Sada po slepom verovanju preporuci od nekog koga sam jako malo poznavao, inače sam vrlo dosadan i neumeren prilkom ispitivanja nekom nepoznatom upravo zbog drastično različitih kriterijuma kao što je ovaj primer, po mom saznanju, niko ne radi za taj novac što u krajnjoj liniji nije opravdanje za tako loš rezultat, mada se smatraj srećnim, da su pažljivije napunili ti ne bi primetio razliku u tvrdoći i vozio bi u sreći i veselju i ne bi bio jedini.

 

Čast mi je što čitaš moje "eseje", što mi se nisi obratio za pojašnjenje, u postu sam zato učinio, verovatno ti ne bih dao preporuku pošto to izuzetno retko učinim baš zbog rizika rezultata, i dobar majstor ume da kiksne,  al bi bar znao šta da tražiš i očekuješ, kao i neku okvirnu cenu a ne kinesku.

 

@HARD_ROCK-kulturno ponašanje je očekivano podrazumevano al veruj mi da ne znači ama baš ništa. Ima ljudi sa kojima bi se pobratimio nakon po sata a kad urade, prebio bi im ruke da više nikad ne pipnu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

@djunta,sad da ne ispadne neka uvlaka al pokusacu da iskazem.Ti sto radis,tj, tvoj nacin rada je takav da povlaci odredjenu cenu.Tezis savrsenstvu bukvalno,shvatam to citajuci tvoje teme,pristupas krajnje studiozno problemu,teorijskim znanjem pa prakticno,pedantnost bez kompromisa.Ja bi viljuske stare 30 god posle reparacije kod tebe smatrao novim.E sad,svi bi voleli takav tretman al nemamo mogucnosti.Recimo ja sklapam komplet motor iz delova i kad ne bih pravio kompromise kostao bi me na kraju preko 1500€,a realnost je da je to mala dvotaktna 125-ica.Druga stvar je namena,neko ide na trke,prelazi mnogo km ili vozi jako u krivini itd.Meni je ovaj motor tu malo da obavim sta po kraju,malo neki izgovor da se osamim u garazi i povratim zivce,i da budem na forumu:),nigde ne zurim,vozim malo brze od lokalnog postara jer mi tako prija.Znaci ne trpi masina kakva velika opterecenja,pa mi nisu potrebna trkaca ulja,najskuplji delovi,poliranje svakog delica itd.Ali neki standard opet treba da se ispostuje,pa meni kao totalnoj moto dilindari trebalo sat vremena za obe viljuske da sredim,malo te delove manem krpom i benzinom i ok.Od toga pola vremena se okrecem po radionici i gledam de sam spustio alat,krpu,trazim neki sraf,vadim ulje iz desnog oka.Stvarno nisam zahtevan ni estetike sto se tice,nemam tu pedantnost jer me zamara,niti nameru da je formiram i kacim tablu na svoju garazu 'servis'.Ali voleo bi da to funkcionise,a ne da pukne ili otpadne u voznji pa da lezim u krevetu il u ilovaci.

A sad opet sto se tice majstora i njegovog znanja,evo pitaj ga sta sam mu ja rekao posle onih uvreda i njegovog monologa o sopstvenoj majstorskoj velicini.Rekao sam:'Sve vam verujem,to je tako,hvala vam na razgovoru i vremenu,prijatno'.Budisticki monah bi mi pozavideo:)A sta cemo sa tim,posto vec vrsimo istragu kao Horejsio,da covek ima polomljenu ruku.I da je njegov segrt meni rekao:'sipao sam ti ulje oko 130ml,ostalo ti je dosta,hoces da uzmes'.Meni to govori da majstor nije te viljuske ni video a kamoli radio,uostalom nisam ni ja njega nikad zatekao u servisu.Onda preuzima na sebe odgovornost braneci segrta,a svoj obraz pere tako sto mene izvredja da mi pokaze ko sam ja da kritikujem kad sam neznalica itd.

Ako se neko pita jesam li ja normalan,neka uzme u obzir ovo.Nastupio sam verujuci da cu ostvariti svoja prava ako ukazem neko postovanje i sa premisom da lepa rec gvozdena vrata otvara.Nije uspelo,a da sam se u sekundi promenio i pretvorio u divljaka znam sta bi mi to donelo,been there,done that.Ja sam takav,nemam sredinu,il sam fin il se ljudi posle krste sta se desilo,pa i meni sutra bude jos gore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 991 postova
  • Lokacija: Beograd

Dzejev sine, ti si pogresio sto nisi te zapecene viljuske pod misku, bez da zoves ikoga, pa pravac u prvu radionicu. Zamolis da ti to odsrafe, das 500 dinara i vratis se kuci i uradis to.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Znam,to je i bila prvobitna namera.Vulkanizer nije imao cime,jedan servis je prihvatio uz napomenu da bas nemaju iskustva,a ponudili mi da donesem flasu soka i to je to.Ja se predomislio,otisao dalje,bolje da platim iskustvo bas verujuci da i ako nesto krene po zlu,duzni su da isprave jer placam po ceni koju odrede.Tako da,preskocih most i odo pravo na cupriju:)Jbg sad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1819 postova
  • Lokacija: Beograd

Čovek je govedo jedno najobičnije.

Nema tu mnogo diskusije.

 

Sad što se kvaliteta naspram cene tiče, apsolutno je neophodno da određeni standard bude ispunjen, to cena ne može da bude nikakvo opravdanje.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1696 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 3 sati, Skyrunner je napisao:

Čovek je govedo jedno najobičnije.

Nema tu mnogo diskusije.

 

Sad što se kvaliteta naspram cene tiče, apsolutno je neophodno da određeni standard bude ispunjen, to cena ne može da bude nikakvo opravdanje.

Apsolutno se slazem sa ovim,a ovamo radnici nece da rade jer je mala plata.Vlasnik je odgovoran za sve sto se desi u njegovoj radnji,svi mi gresimo i svima se desavaju propusti iz milion razloga.Ako je majstor dobro uradio posao ima pravo da te napusi zato sto seres,a ako je njegova greska(kao sto jeste),treba da se izvini i uradi ponovo o svom trosku.Drug @djunta se nece sloziti sa mnom ali ima ljudi koji nece da rade kompletan servis vila koji kosta xxx,vec hoce samo recimo da zamene ulje iz samo njima znanih razloga,treba i takvim musterijama izaci u susret ali objasniti sta time dobijaju a sta ne i kolika je majstorova odgovornost u tom slucaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1819 postova
  • Lokacija: Beograd

Ni u kom slučaju niko nema pravo da "napuši" nikoga. Lepo se sve objasni i to je to.

 

 

Ja radim sa baš specifičnim stvarima i tu gomila lošeg i nepredviđenog može da se desi. Gotovo svaki slučaj je za sebe i niko ko dobro nije proučio predmet ne može ništa da zna. I sta ti misliš kako izgleda kad ljudi pitaju po forumima, taksistima, frizerkama i komšinicama Micama koje sve znaju, pa to začiniš nekim glupim tekstom iz novina koji se čak i ne slaže sa naslovom.

Ove nedelje je gomila resursa angažovano za sastav žalbe protiv sedmocifrene presude i niko nije pokazao ljutnju kad klijentu nije bilo jasno ili kad je tražio promene koje nisu opcija. Na sve to još nije plaćeno.

 

 

Napušavanje pored toga što je loše kako god okreneš unosi lošu energiju

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1696 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Da ti razjasnim sta je napusavanje i zasto ja kao "majstor" imam pravo na to na jednom primeru od pre par godina.Radim neki posao,deset ljudi mi u radnji i ulazi gospodin kome sam nekoliko dana ranije menjao gume na autu,i onako glasno sa vrata vice  "ej ne valja ti ta masina".Naravno svi se okrecu pa u njega pa u mene pa u istu tu masinu na kojoj radim posao drugom coveku." Sta je bilo,u cemu je problem?",kaze"trese pozadi ne moze da se vozi,ti si balansirao".Brat i ja ostavljamo sav posao,skidamo zadnje tockove (a on sve vreme glasno gundja kako ne valja masina,kako ne znamo da radimo,itd) i imamo sta da vidimo:obe zadnje felne izubijane kao da su bile na ratistu.Joj pa moj sin vozio ,znas .....MARS U PICKU MATERINU,izlazi napolje da te vise ne vidim,tu pred deset ljudi si dosao da kazes kako mi ne valja masina i ne znam da radim

Dodji i kulturno kazi sta je problem resicemo,napadni me za nesto za sta nisam kriv napusicu te bez problema

.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8927 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Majstor moze biti svako, al da bi bio majstor prvo moras da ucis, sedis i citas, kasnije ides i gledas majstora kako radi, zatim majstor gleda tebe i tek tada si zagrebao povrsinu majstorluka ako shvatis da za to imas dara, sto bi rekli da ti ide od ruke, stices predznanje.

 

Pocinjes da radis u nekom manjem servisu, opet ucis od majstora al nekog drugog, prelazis u jos veci servis gde opet ucis, kupis znanje svakim danom i na kraju odes u najveci servis gde opet ima da se uci i to mnogo, dobro si potkovan tako da se lako gaze stepenice u resavanju problema i tek tada vidis gde si sa predznajem i znanjem.

 

Danas majstora koliko i gde hoces, gde god se okrenes i pogledas oko sebe, svi se u sve razumeju i uvek su u pravu.....sa takvima je najteze.

Masina zna da pogresi, crkne, nesto se sjebe a ne covek, svi gresimo al niko da prihvati gresku jer je uvek neko il nesto drugo krivo.

 

Ako si pekar....radi to sto znas, ako si mesar....radi to sto znas, ako si advokat....radi to sto znas, ako si obucar....radi to sto znas.

Kad bi svako radio ono sto zna, posla bi bilo za sve, ovako svi rade sve...i ono sto zna i ono sto manje zna i ono sto ne zna.

 

Sto je najgore od svega, majstor ti skoro nikad nece reci da ne zna nesto jer on misli da zna, ako ne zna onda ce usput "provaliti" u cemu je caka i eto zajeba, da se prizna zajeb....pa ne moze da prizna zajeb, kao sto ne moze da prizna da nesto ne zna, sujeta cini svoje.

Mnogo smo sujetan narod, mislimo da znamo najbolje i niko drugi ne zna vise sem nas samih..... "on ce mene, nanu mu njegovu da uci kako se to radi" to nam ne valja nikako pa na to jos kad dodas ne razumevanje tj izostanak normalne komunikacije eto jako ruzne slike.

 

 

 

 

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
Pre 1 sat, ivica744 je napisao:

Da ti razjasnim sta je napusavanje i zasto ja kao "majstor" imam pravo na to na jednom primeru od pre par godina.Radim neki posao,deset ljudi mi u radnji i ulazi gospodin kome sam nekoliko dana ranije menjao gume na autu,i onako glasno sa vrata vice  "ej ne valja ti ta masina".Naravno svi se okrecu pa u njega pa u mene pa u istu tu masinu na kojoj radim posao drugom coveku." Sta je bilo,u cemu je problem?",kaze"trese pozadi ne moze da se vozi,ti si balansirao".Brat i ja ostavljamo sav posao,skidamo zadnje tockove (a on sve vreme glasno gundja kako ne valja masina,kako ne znamo da radimo,itd) i imamo sta da vidimo:obe zadnje felne izubijane kao da su bile na ratistu.Joj pa moj sin vozio ,znas .....MARS U PICKU MATERINU,izlazi napolje da te vise ne vidim,tu pred deset ljudi si dosao da kazes kako mi ne valja masina i ne znam da radim

Dodji i kulturno kazi sta je problem resicemo,napadni me za nesto za sta nisam kriv napusicu te bez problema

.

 

Upravo si napisao najbolji i najbrži način da trajno izgubiš mušteriju i sebi napraviš jako slabu reklamu., umesto da takvu situaciju okreneš sebi u korist i možda još bolje vežeš mušteriju na sebe......podsečaš me na mene pre jedno 15 godina, kada sam tek mislio da znam nešto o poduzetništvu.....

A reci mi kakva bi bila tvoja reakcija ako bi neko došao, napao te za nešto što si kriv i napušio bez problema. Jel bi onda palo neko izvinjenje ili....?

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1696 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 2 sati, bmw je napisao:

Upravo si napisao najbolji i najbrži način da trajno izgubiš mušteriju i sebi napraviš jako slabu reklamu., umesto da takvu situaciju okreneš sebi u korist i možda još bolje vežeš mušteriju na sebe......podsečaš me na mene pre jedno 15 godina, kada sam tek mislio da znam nešto o poduzetništvu.....

A reci mi kakva bi bila tvoja reakcija ako bi neko došao, napao te za nešto što si kriv i napušio bez problema. Jel bi onda palo neko izvinjenje ili....?

Naravno,svima se desava da pogrese,izvines lepo i kulturno i uradis posao ponovo bez obzira da li je bas moja krivica ili se jednostavno nesto desilo.Bilo je i toga za ove godine vise puta,ali ne mozes da mi uletis u radnju i pocnes da me napadas pred ostalim musterijama ako nisi 100% siguran da je moja krivica(kao sto je bilo u ovom slucaju).A sto se tice "gubljenja"musterije,veruj mi sa nekim ljudima je bolje NE saradjivati.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

 

Pre 3 sati, bmw je napisao:

Upravo si napisao najbolji i najbrži način da trajno izgubiš mušteriju i sebi napraviš jako slabu reklamu., umesto da takvu situaciju okreneš sebi u korist i možda još bolje vežeš mušteriju na sebe......podsečaš me na mene pre jedno 15 godina, kada sam tek mislio da znam nešto o poduzetništvu.....

A reci mi kakva bi bila tvoja reakcija ako bi neko došao, napao te za nešto što si kriv i napušio bez problema. Jel bi onda palo neko izvinjenje ili....?

pre 25 minuta, ivica744 je napisao:

Naravno,svima se desava da pogrese,izvines lepo i kulturno i uradis posao ponovo bez obzira da li je bas moja krivica ili se jednostavno nesto desilo.Bilo je i toga za ove godine vise puta,ali ne mozes da mi uletis u radnju i pocnes da me napadas pred ostalim musterijama ako nisi 100% siguran da je moja krivica(kao sto je bilo u ovom slucaju).A sto se tice "gubljenja"musterije,veruj mi sa nekim ljudima je bolje NE saradjivati.

 

Nemoj me pogrešno shvatiti jer nemam nikakve loše namere. Ozbiljno sam mislio kada sam rekao da me podsečaš na mene od pre 15 godina sa takvim ponašanjem....

Vidi, najlakše je "popičkati" se sa mušterijom i lepo je isterati iz radnje, ali to ne plača račune (mada je tako dobar osečaj...:) ). Prava umetnost je takvu "nadrkanu" mušteriju preokrenuti i nešto zaraditi na njoj i veruj mi da znam šta pričam, pošto to svakodnevno radim i svakodnevno sam u tim situacijama.A još ako uspeš mušteriji dati dovoljno prostora da uvidi svoju grešku (tako u ponašanju kao u pretpostavkama) i da se neponizena odnosno neosramočena "izvuče" iz takve situacije, e to je onda taj pravi osečaj.....ali za to več treba iskustva.

Ne pravim razlike sa kim sarađujem, dokle god imamo fer  odnos , dokle god se poštujemo i dokle god su obe strane u poslu zadovoljne.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1696 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

@bmw,prijatelju,odosmo sa temom u kurac,nije ovo ni prva ni poslednja u kojoj se nas dvojica susrecemo ali cu te potsetiti na neke stvari.Moj radni staz je malo veci od tvog,zbog prirode posla pretpotstavljam da kroz moju radnju prodje malo vise ljudi nego kroz tvoju ali svaka musterija je musterija.U moru tih ljudi nadje se i neki buzdovan koga moras da oteras kao sto sam napisao,jer takve je tesko preokrenuti i obicno te vise kostaju nego sto zaradis na njima.Ne desavaju se takve stvari cesto ali jednostavno imas ljudi koji hoce da te ponize i osramote pred drugima iako nisi kriv.Fer odnos koji pominjes,pa svi se valjda trudimo da maksimalno izadjemo u susret i udovoljimo ljudima,reklamacije,prituzbe,konsultacije,razgovorima sve to resavamo,ali ako druga strana postane drska i bezobrazna onda i moja finoca ima granice.Mislim da sam objasnio napusavanje

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
pre 13 minuta, ivica744 je napisao:

@bmw,prijatelju,odosmo sa temom u kurac,nije ovo ni prva ni poslednja u kojoj se nas dvojica susrecemo ali cu te potsetiti na neke stvari.Moj radni staz je malo veci od tvog,zbog prirode posla pretpotstavljam da kroz moju radnju prodje malo vise ljudi nego kroz tvoju ali svaka musterija je musterija.U moru tih ljudi nadje se i neki buzdovan koga moras da oteras kao sto sam napisao,jer takve je tesko preokrenuti i obicno te vise kostaju nego sto zaradis na njima.Ne desavaju se takve stvari cesto ali jednostavno imas ljudi koji hoce da te ponize i osramote pred drugima iako nisi kriv.Fer odnos koji pominjes,pa svi se valjda trudimo da maksimalno izadjemo u susret i udovoljimo ljudima,reklamacije,prituzbe,konsultacije,razgovorima sve to resavamo,ali ako druga strana postane drska i bezobrazna onda i moja finoca ima granice.Mislim da sam objasnio napusavanje

 

Druže slažem se,u pravu si. Nadam se da te nisam uvredio mojim pisanjem, jer mi to stvarno nije bilo ni na kraj pameti.Nemoj mi zameriti jer se verovatno malo "čudno" izražavam, ipak mi je ovo maltene jedina prilika pisanja na maternjem jeziku...svako dobro druže.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova

Ja sam isto imao nesrecu da saradjujem sa majstor Zvonkom.

Mesec dana mi je drzao rasklopljen motor dok je jos radio u Bolecu, pri tome kvar nije bio uopste komplikovan.

Covek je za svako izbegavanje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja