Jump to content

Moto Zajednica

Zvonko kod Laste

Recommended Posts

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Poz svima.Otvorio sam ovu temu da podelim moje iskustvo sa gospodinom Zvonkom,koji drzi moto-servis i mislim nekakav zimovnik koji se reklamirao preko fb.

Garaza se nalazi u Milana Predica 18a,Mali Mokri Lug,opstina Zvezdara.

Nasao sam njegov broj na ovome forumu,na moju zalost.Odlucio sam se za taj servis jer su mi drugi dosta udaljeni i nikakav drugi razlog nemam.

U pokusaju da samostalno zamenim dihtunge i ulje u prednjim vilama nisam daleko odmakao,vile nisu otvarane 30 god,a u nedostatku brenera,udarnog odvijaca i nekog boljeg alata sem seta inbus kljuceva nisam uspeo odvrnuti donje srafove.Resih da to poverim majstoru jer sam vec 2 imbusa unistio a nista nisam postigao.Pozvao sam doticnog,objasnio da mi samo treba pomoci,odvrnuti srafove i nista vise.Naravno da bi platio.Razgovor normalan,natuknu on meni da donesem ja ulje i dihtunge,bice cena minimalna neka jer se stapovi ne skidaju i ne vracaju na motor.OK,pristanem ja.Kad da dodjem,tad i tad,u redu.

 

Dodjoh tamo,nema majstora,radi neki momak.Ostavim ja viljuske,ulje i te dihtunge,upisu mi broj i kao veceras ce biti gotovo.Oko cene ne zna nista,al nema veze,ovde problem nije ispao oko cene.Viljuske naravno nisu bile gotove taj dan,sto nisam realno ni ocekivao,vec za neka 4 dana,al nema to veze,nije mi zurba ni bila.Zasto su lagali bez potrebe van mog shvatanje je.

No,zove mene Zvonko,da dodjem po to i cena 3000.Jos mi objasnjava kako on to naplacuje 50-60e al kao nema demontaze-montaze pa zato.Dobro,nisam se za cenu ni bunio,odakle potreba za pravdanjem ne znam al tako bi.

Dodjem ja sutra po vile,opet nema majstora.Rade neka dvojica,jedva su se udostojili da me usluze.Jedan igra igrice,vozi neke trke a drugi sta znam.Tako ja tu malo odstojim kao poslednja krpa,a osim krsa svud okolo  nema sta da se ni vidi zanimljivo.Dadose oni meni vile,ja sam ih kao nesto proverio,laicki platim i kuci.

Jedva cekam da montiram.Uzmem ja,malo bolje zagledam,nadjem jedan urez,koga nije bilo al nema veze,pri samom je vrhu,nisam picajzla,ko ga sisa ne smeta to nista.Sabijem jednu vilu,drugu,ne valja.Jedna propada duplo lakse od druge.Reko sebi,mora da je vazduh nejednako upumpan,ispustim jednu,da ispustim drugu nema vazduha.Ok,i to me briga,ja ne bi vazduh ni pumpao,nebitan je za ovaj motor i ove viljuske.Ali,sa vazduhom je izaslo i malo ulja,koje je tamno sivo.

Juce sipano,novo ulje,danas prljavo ko da je godinama korisceno.Nista,otvorim ja viljuske,sad sam mogao i obicnim imbusom jer nije zapeceno.Ulje katastrofa.

Jos i peni,kad sabijem viljuske vazduha koliko hocete.Ocistim ja sve,zamenim  ulje,po fabrickom uputstvu,tacna mera,sklopim kad ono radi kako treba,lepo se iznenadih.Premerio opruge,sve u meri po manualu.

Tacno sam mislio da ovo nije radio majstor,vec neki pomocnik i resih da pozovem,ostavim kritiku,da zna covek da im kaze da obrate paznju,Nikakvu drugu nameru nisam imao,osim da ukazem kritiku,i da vide da sam svestan njihove brljotine,a za pare me bas briga,ja srecan sto to sad radi kako treba.Bar su srafovi ok:)

Dobro vece,ja sam taj i taj..."KAZI" :)Uputim ja sta je bio problem,lepo,jos pitam jel pomocnik radio itd.Saslusa on mene pa mi kaze:"Vidi,mozda nije napumpan vazduh kako treba,jer ne moze,a ulje je tacno sipano na meru.Mozda nije dobro ocisceno,a to sto si ti video na forumu i YT da lepo ciste ne znaci da si pametan".

Ja nisam pominjao nikakav forum ni yt nego covek se nasao povredjenim kad sam mu rekao kako sam ja sklopio,ocistio,zamenio ulje opet i sve radi lepo.

Pa mi kaze gospodin Zvonko:"Kad si tako pametan,a sraf nisi sposoban da odvrnes,sedi na taj autobus,cime vec dolazis,posto nemas ni auto,dodji da ti vratim pare,i da ih potrosis da ne kazem gde,da ti skuvam kafu da popijemo drugarski":stabre:

Pa nastavlja:"Ti,ni tvoje dete i unuce,necete videti km na motoru koliko sam ja stapova i ulja zamenio" i tako nesto vergla kako ja necu nikad ovo i ono a on je to i to.Ja sve cutim,slusam,kazem verujem,to ste u pravu:)A i jeste verovatno,samo ne znam kakve to veze ima sto mi ofuserio viljuske.Nisam se svadjao ni povisio ton.Odbio sam njegovu ponudu za novac,ne zelim da ispadne da sam prevarant,koji sad reklamira uslugu da ne bi platio.Samo sam hteo da ostavim kritiku,jer sam bio ubedjen da to nije radio majstor vec segrt pa da mu skrene paznju.Toliko o tome.

Ovo sam napisao jer osecam obavezu da ljudi vide,o kakvoj se poslovnosti ovde radi i koji je to nacin razgovora.Ni sam ne znam kako sam uspeo da budem smiren,mislim da sam ono,ostao zabezeknut sta slusam.

Eto,hvala na citanju,malo je duze.

  • Podržavam 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda cbr 1000rr fireblade

Ma to ti je Srbija!. Dobro si postupio, stvarno bi bilo glupo trositi energiju i zivce na takvu osobu...ne mogu da kazem coveka. Lepo je sto si napisao svoje iskustvo da ne bi i ostali dolazili u slicnu situaciju i mozda zbog nekog tamo olosa napravili sebi problem.

Послато са 6037Y уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Kad malo bolje razmislim uopšte nije čudno da odeš da tražiš pare nazad. Čak je to nešto sto bi bilo normalno. Sto bi on grejao tvojih 3k za budalastinu, ni tebi ne rastu u dvorištu zar ne. Drugo da je to neki mali propust ali tebi sve šta je uradio je bilo uzaludno i skroz bačene pare. Sem možda ta 2 inbusa.

Lepo sednes na bus i tražiš da ti vrati bar pola novca. Ako ne i 2k.

A i to ulje si morao ponovo da kupis sto je on bzvz potrošio na prljavu viljusku.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Evo i ja da kažem svoje na temu Zvonka.
Smatram da je Zvonko dobar majstor (pod tim smatram kad ima volju želju i ozbiljnost da radi)
Sa njim treba na sledeći način:
Dobar dan, treba da mi se uradi to i to, aha ok to i to vreme važi vidimo se tada, ja ću da kupim delove.
Kupiš delove, odeš tamo, i budeš tamo da gledaš da on radi motor.
Radio sam par puta motor kod njega. Oni njegovi momci tamo su mi ukrali original punjač za telefon koji sam tada još platio 25eur.
Moj najbolji drug je oterao motor kod njega i imao taj problem da mu je pre popravke rekao jednu cenu, tipa 16 hiljada, a kada se vratio po motor ovaj mu rekao 28 hiljada uz obrazloženje da je stavio skuplje i bolje delove.
Naravno drugar izvadi 16 soma i ćao zdravo.
Naravno kašnjenje sa radom standardna priča.

To je problem sa majstorima koji ne umeju da idu u korak sa povećanjem obima posla.
Žao im da propadne po koja dobra kombinacija za popravku, koju on ne može da stigne da odradi od posla koji već radi, i onda zaposli nekog neiskusnog koga ne uspeva dovoljno da iskontroliše. I dešava se to što mu se dešava sada.
Svi mi volimo pare, ali treba ići u korak sa poslom, a ne varati ljude i trpati pare u džep.

Navešću klasične primere Majstora Doktora Bokilića, koji sam radi svoj posao, i majstora Radeta Kocke sa Zvezdare.
Ljudi lepo kažu nemam kad da ti radim motor prebukiran sam zovi sledeće nedelje, kraj, hvala lepo, pošteno. I ljudi su cenjeni i poštovani.
A ne na svaki novi poziv gledati kao na ovcu za šišanje, "dođi ti samo, završićemo".
Lično dajem veliki minus za ovaj servis iz navedenih razloga. Zbog nepouzdanih šegrta ljudi su u opasnosti od nestajanja ličnih stvari, pa i delova sa motora.
A Zvonko ko Zvonko, da radi samostalno, druga bi to priča bila.



Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Ne bih trazio te pare nazad.Neka ispadnem ja budala opet u zivotu.Kad ti neko kaze dodji uzmi pare i da ih potrosis da ne kazem gde,to nije  ponuda u znaku dobre volje.Necu da se ponizavam dalje za 3000.Jos rizikujem da ispadne da sam prevarant,dobio rad a nije platio.Ovako je bolje.

Vise ne idem kojekuda,samo kod proverenih ljudi koje sam i upoznao.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

A Zvonko ko Zvonko da radi samostalno druga bi to prica bila.

 

Nenade,Zvonko je radio viljuske(bar tako tvrdi) i sa njim sam vodio razgovor.Meni njegovi segrti nisu nista krivi.Kakva bi prica bila da nema njih?Nista mi ne ukazuje da bi bila bolja u mom slucaju.

Ja nikada ne bih napisao ovu temu da je greska majstora u pitanju.Ko radi gresi.Pogresim ja na svom poslu itekako.Normalno je da tu gresku ispravis ako moze,izvinis se il nesto,a ne musteriju nazvati 'pametnim' itd jer uputi validnu kritiku,najuljudnije.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Pa sad sa te strane nisam imao problem, nazvao sam bio kada mi je nestao punjač al on je to nešto ljubazno iskulirao u stilu "pogledaću".
Ovom drugaru što mu je dao 16 hiljada umesto 28 koje mu je odapio isto nije rekao ništa. Ja nemam problem te vrste sa njim, kažem svoje mišljenje samo.
Štaviše kada mi je on radio motor dobro je sve ispalo, radio je i mojim drugarima, i kažem, kada on radi, to bude urađeno, al kad se šegrti dohvate posla, tu nastane haos.
Zato mene taj servis više videti neće.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Ne bih trazio te pare nazad.Neka ispadnem ja budala opet u zivotu.Kad ti neko kaze dodji uzmi pare i da ih potrosis da ne kazem gde,to nije  ponuda u znaku dobre volje.Necu da se ponizavam dalje za 3000.Jos rizikujem da ispadne da sam prevarant,dobio rad a nije platio.Ovako je bolje.
Vise ne idem kojekuda,samo kod proverenih ljudi koje sam i upoznao.

Ne ponizavas se ti sto tražiš svoje pare nazad. To je najnormalnija stvar koja treba da se desi u ovoj priči. Dokle god tako razmišljaš ispada on pametan, sto naravno ne treba tebi da bude vodilja ali nema potrebe ni ti budeš oštećena stranka.

Ostaviš mu 1000 i dosta je.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ako sam ja dobro shvatio, posao nije uradio kako treba i ili mu je ukrao ulje za viljušku il ga  je upropastio - što na kraju izađe na isto ! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Nije mi ukrao ulje,nego nije ni staro izbacio kako treba,niti sta cistio od rasklopljenih delova.Tako da kad je sipano novo ulje izmesalo se sa starim,tako da je bilo skroz tamno sivo,crnkasto,nikakvo sa nekim piljcima itd.Ostatak ulja, posto boca ima 1l mi je vracen,pa sam ja zamenio,dovoljno je ostalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Flying wolf, 404 postova
  • Lokacija: Shenzhen / Hong Kong
  • Motocikl: R1200GS ; vespa px200e

Hvala na podeljenom iskustvu. Na zalost puna je Srbija razlicitih likova istog kova. Malo je pravih ljudi koji drze do obraza.

Takodje, bravo za reakciju, mmogo nas ne bi moglo da iskulira, ti jesi, i to je vrlina. eh kad bih i ja mogao tako...

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Posto mi je doticni bas u blizini da prozborim koju.....

 

@Dzejev sin

Taj posao nije ti mogao odraditi Zvonko jer je pre par nedelja slomio ruku, sto znaci da je odradio neko drugi.

Taj isti posao, prosle godine radio je @bracabgd na X9, pa curi pa opet, pa opet curi, pa na kraju neke caure od 70 il 80e i na kraju opet curi....najboje je da on iznese iskustvo.

 

Kada sam sa istim tim bracom otisao do Zvonka da vidimo jedan SW400 koji je bio na prodaji, razgovor je tekao ovako:

 

- dobar dan, mi dosli da pogledamo SW

.... aha, sad cu da donesem kljuc, okrete se i ode, donosi kljuc, izvolte probajte ga

     motor je od moje musterije, ja ga servisiram i odrzavam

- taman sto sam hteo da ga pitam za km, kad je sta radjeno i ostalo, covek se momentalno okrete i ode

  agregat sa donje strane masan ko burek tako da smo se i mi momentalno okrenuli i otisli, kljuc je ostao u bravi

Mislim se u sebi.....svasta se mislim u sebi.

 

Dusanu, starijem coveku koji vozi Beva, okrenuo je kontra smer zadnje gume ali to je sve nebitno, nadam se da ce se javiti kolega koji vozi Ducati (ako ga uopste ima na forumu) i prenese svoje iskustvo, jedino sto znam da je masina pretrpela poprilcno ostecenje.

 

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 485 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Prošle godine ,,majstor" Zvonko drugaru menjao lanac, lančanike na Yamahi Genesis. Naravno, rekao da je stavio sve novo, a ono oprao i podmazao neke polovne. Ovom mom šaranu naplatio cenu za pun kantar. Čovek krenuo na put u Grčku sa drugarima, usput mu se odvila matica sa prednjeg lančanika u Grdeličkoj klisuri. Čitavih 7 sati se maltretirao dok nije našao drugu i nastavio put . . .  . . toliko o Zvonku

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 1976 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 aka Black Widow

Dobro je pa ima ovakvih tema...Ja bih se vratio i tom istom viljuskom polupao p.... i njemu i segrtima!

Najvise mrzim kada me neko pravi budalom a nikada mi nije bio problem da platim pa cak i preplatim kvalitetno odradjen posao.

Pa jbt moja glava je u torbi, ja vozim taj motor 200+ km/h...kako bre ljudi mogu tako da razmisljaju...strašno...:lud:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Sacuvaj boze,kakva je to skupina kliperdi.Znaci lagao me da je on radio,stiti one vucibatine.Sad mi je krivo sto sam bio fin>:(.

@Satelis hvala na informaciji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Budi fin i dalje ali otidji i konfrontiraj ga sa činjenicama i uzmi svoj novac nazad.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 748 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R nine T Rural GS

Poznajem Zvonka i jednostavno neću da poverujem da ne zna da sredi viljuške ili da pravilno namontira gumu !

Definitivno treba da razjuri šegrte i radi sam pa koliko uspe da uradi a ne da izadje na loš glas zbog pomoćnika jer sada svi ovde pričaju o njemu a ne o klincu koji je vezbao da popravi viljuske.

Naravno, njegov servis njegova odgovornost i zato mora da preduzme nešto.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

O ovakvim temama cesto sa prijateljima pricam, vecina koja ima neki trem nasledjen i uspesno popravi koju testeru ili skuter kineskim setom gedora i kljuceva, sebi nadene titulu majstora i cenu sata rada podigne na nivo neurohirurga...

Ego i sujeta kontra proporcijalni znanju, komunikacija teska... 

Jedino dobro kod takvih je sto u nekom procentu podsticu ljude da sami pribave alat, prikupe informacije i pocaste sebe uzitkom popravke u svojoj reziji... Ostaje nada da taj neko nema neki trem o koji ce okaciti "SERVIS" posle elana dobijenog zamenom rolnica :D

 

Pozdrav Nenad.

P.S. Ne komentarisem doticnog...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf
pre 40 minuta, veljabandit je napisao:

Poznajem Zvonka i jednostavno neću da poverujem da ne zna da sredi viljuške ili da pravilno namontira gumu !

Definitivno treba da razjuri šegrte i radi sam pa koliko uspe da uradi a ne da izadje na loš glas zbog pomoćnika jer sada svi ovde pričaju o njemu a ne o klincu koji je vezbao da popravi viljuske.

Naravno, njegov servis njegova odgovornost i zato mora da preduzme nešto.

Ajde dobro,posto ga poznajes zasto je meni decidno tvrdio kako je on radio viljuske ,ne segrt,a vamo ima lom ruke?Mene bas zanima.Zbog toga sto mi je rekao da je on radio a ne segrt ja o njemu pricam.Meni segrt nista nije kriv,pa cak i da je on radio.Zna se cija je odgovornost kvalitet rada neke radionice,i tu nema opravdanja.

Ja bi to uradio drugacije,prihvatio reklamaciju,uzeo odgovornost,nasamo izribao tog radnika,izvinuo se musteriji i da bi coveka eventualno zadrzao i kao znak dobre volje dao recimo neki popust za sledecu intervenciju.Onakav nacin razgovora je za psihologa sto je on meni ispricao.I sta da sam ja tu popizdeo,il neko ko god,udje tamo sa ekipom na prepad izlomi i segrte i one motore tamo sto stoje i majstora u paketu.Hipoteticki.Nikad ne znas ko je ko i sta moze da se desi.On meni da dodjem po pare i da ih potrosim da ne kazem gde,bitanga nevaspitana losu rec mu nisam rekao.Sreca sto nije neki sa tanjim zivcima umesto mene,al takvima predvidjam da ce kad tad da nalete,pa ce neki ludi da mu napravi rajf sa pajserom.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Pazi, nije ni ta sorta 'majstora' blesava. Znaju oni vec dobro da procene ko ce da im napravi rajf a ko verovatno nece :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja